12 Ekim 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

En Hızlı Şekilde Kasko Sigortası Teklifi Almak

Günümüzde araç sayısının artmasıyla birlikte trafikte karşılaşılabilecek kaza gibi durumlarda da artış oluyor. Kaza ve buna benzer durumlarda kendi zararınızı en aza indirme şansına kasko sigortası ile sahip olabilirsiniz. Kasko sigortasından faydalanmak için herhangi bir sigorta şirketi ile anlaşmanız ve aracınızı kasko yaptırmanız yeterlidir. Her sigorta şirketinin verdiği teklif farklıdır. Bu nedenle sigorta şirketlerinin kasko sigortasına karşılık sizden talep ettiği ücret konusunda önceden fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Kasko teklifi almak için internet kanallarını kullanabilirsiniz. Birçok sigorta şirketi, kendi sayfası üzerinden kasko teklifi al seçeneğini kullanmanıza izin vermektedir. Bu da size sigorta şirketine gitmeden önce konu hakkında fikir sahibi olabilme imkanı verir. Buna göre aldığınız teklifleri değerlendirerek, kendiniz için uygun olan sigorta şirketini seçme konusunda zorluk yaşamazsınız.

Kasko sigortası trafik sigortasına göre biraz daha avantajlıdır ve ikisi birbirinden farklı şeylerdir. Kasko sigortası ile trafik sigortası arasındaki en büyük fark, araç sahibinin kendi aracını güvence altına almasıdır. Trafik sigortası zorunluyken, kasko zorunlu bir sigorta türü değildir. Her sigorta şirketinde aracınıza kasko yaptırabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kasko fiyat alma işleminden yararlanmak için, hangi sigorta şirketi ile çalışmak istiyorsanız sigortaladım.com üzerinden ilgili şirketin sekmesine ilerleyin. Sigorta şirketinin sizden talep ettiği birkaç bilgiyi girin. Daha sonra cep telefonunuza ya da e-mail adresinize gelecek olan fiyat bilgisi için kısa bir süre bekleyin. Hızlı bir şekilde kasko teklifi almak için sigorta şirketine gitmenize gerek kalmadan bu adımları izleyebilirsiniz.

Kasko Sigortası Araç Dışında Neleri Kapsar?

Kasko sigortasının genel olarak tanımına baktığınızda, bu sigortanın tamamen aracınıza gelen hasarlara karşı sizi maddi anlamda koruyor olduğunu görebilirsiniz. Fakat kasko sigortası sadece bundan ibaret değildir. Kasko sigortasının türlerine göre sunduğu başka ek hizmetler de vardır. Siz internet üzerinden plakadan kasko teklifi al işlemini kullanarak teklif aldığınızda, size verilecek olan teklif ana teminatların ücreti olacaktır. Fakat sigorta şirketine giderek kasko yaptırmak istediğiniz zaman ek hizmetlerle ilgili de bilgi alma şansına sahip olabilirsiniz. Kasko ücretlerini belirleyen birden fazla unsur vardır. Kasko ücretini etkileyen şeyler arasında aracın sıfır ya da ikinci el olması, aracın yaşı, hasa durumu ve birçok şey rol oynar. Ayrıca siz ek hizmet talep ettiğinizde de ücrette artış olur. Bu noktada kasko yaptırılırken önerilen şey ücrete değil, alacağınız hizmetin kapsamına bakmanızdır. Örneğin dar kasko ana teminatların bile tümünü kapsamaz ve size küçük bir hizmet sunar. Bu nedenle avantajlı olmayabilir.

Kasko yaptırdığınızda ana teminat içerisinde, aracınızın başına gelebilecek her türlü zararın karşılandığını görürsünüz. Bunun için, dar kasko, kasko, genişletişmiş kasko ve tam kasko seçenekleri arasından kasko seçeneğini yaptırmanız gerekmektedir. Ek hizmet almak istediğinizde, genişletilmiş ya da tam kasko seçeneklerinden birisini seçmeniz gerekir. Genişletilmiş ve tam kasko seçenekleri arasında aracınızın hasarının karşılanmasının yanında, sizin diğer mağduriyetleriniz de karşılanabilir. Örneğin kaza sırasında sizin de tedavi olmanızı gerektirecek bir durum söz konusu olursa, ek hizmetler ile bundan yararlanabilme şansına sahip olursunuz. Bununla birlikte eğer bir evcil hayvan sahibiyseniz, yine onun tedavi masrafları da ek hizmetler kapsamında kasko tarafından karşılanabilir. Fakat online kasko teklifi alma işlemi sırasında bu konularda bilgi sahibi olamazsınız. Bu nedenle ek hizmetler hakkında bilgi edinebilmek ve ek hizmetlerin ücretini öğrenebilmek için sigorta şirketine gitmeniz gerekir.

Kasko ücretleri hakkında genel bir bilgi edinebileceğiniz bir başka mecradan söz etmek gerekirse, kasko değer listesi örnek verilebilir. Kasko değer listesi her ay yenilenir ve liste içerisinde, kasko poliçelerinde yer alacak olan arabaların marka ve modellerine ve kasko bedeline yer verilir. Sigorta şirketleri de kendilerine bu listeyi esas alarak konu hakkında size bilgi vermektedir.

Kasko Sigortası Yaptırmanın Önemi Nedir?

Kasko sigortası yaptırmak, hem cebiniz hem de aracınız için oldukça önemlidir. Bu konuda size birçok avantaj sağlayan kasko sigortası, her sigorta şirketinin verdiği bir hizmettir. Kasko sigortasının size sağlayabileceği avantajlardan bahsetmek gerekirse, şunlardan söz edilebilir;

  • Kasko sigortası yaptırmak aracınız için alacağınız en iyi kararlardan birisi olduğu kadar, kendiniz için de aldığınız en iyi karar olabilir. Kaskolu bir araca gelecek herhangi bir hasara karşılık, sigorta şirketiniz uğradığınız zararı karşılar.
  • En temelde sağladığı bir başka avantaj, aracınızın yolda kalması halinde size çekici hizmeti sunmasıdır. Kaskosuz araçlarda çekici hizmetini araç sahibinin karşılaması gerekmektedir. Aracınıza kasko sigortası yaptırmanız halinde, bu hizmeti sigorta şirketiniz verir.
  • Ek hizmetler kapsamında yararlanabileceğiniz avantajlardan birisi, sigorta şirketinizin aracınızı kullanamamanız halinde size geçici süreliğine araç vermesidir. Aracınız onarım nedeniyle bir süre kullanılamaz olursa, sigorta şirketiniz sizi mağdur etmemek adına size araç tahsil edebilir.
  • Eğer teminatlar içerisine ekletirseniz, kazadan kaynaklı sağlık sorunlarınız için yine sigorta şirketinizden destek alabilirsiniz. Yaralanma ya da ölüm gibi durumlarda, sigorta şirketiniz size yine destek sağlar. Bu hizmet de genişletilmiş ya da tam kasko seçenekleri arasında yer alır.

Genel itibariyle kaskonun sağladığı avantajlar bu şekilde sıralanabilir. Araç kasko teklif alma işleminizde, sigorta şirketinizden sağladığı ek hizmetlerle ilgili de bilgi alarak, ihtiyacınız olanı daha kolay seçebilme şansına sahip olabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI