Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
konut konut

Konut Sigortası Teklifleri için Formu Doldur

444 9 832’yi arayarak danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

{{ birthdayError.msg }}
Sms Doğrulama

{{ phone }} numaralı cep telefonuna gelen doğrulama kodunu girebilir misin?

Gerisayım {{ remainingTime }} sn.
Form yükleniyor

Konut Sigortası Nedir?

Deprem, yangın, sel, yıldırım, infilak, terör, hırsızlık olayları ve çok daha fazlası herhangi bir günde karşılaşabileceğiniz riskleri oluşturuyorlar. Bu tür risklere karşı evinizi teminat ile güvence altına alan konut sigortası maddi hasarınızı minimal seviyeye indirgiyor. Özellikle şehirleşmeyle birlikte artış gösteren riskler, konut sigortasının önemini daha da arttırıyor. Güncel verilere göre Türkiye’de saatte 15-20 arası ev ve iş yeri soyulmaktadır.

Konut sigortası hem ev sahiplerinin hem de kiracıların evini; yangın, hırsızlık, sel ve su baskını, infilak, cam kırılması, yer kayması ve terör olayları gibi birçok riske karşı güvence altına almasını sağlayan ve isteğe bağlı yapılan bir sigortadır.

Poliçemi Neden Sigortaladim.com’dan Almalıyım?

 • 20+ Sigorta şirketi poliçesini tek bir platformdan karşılaştır

Sigortaladim.com ile aynı anda 20’den fazla sigorta şirketinden konut sigortası için teklif alabilir, gelen teklifleri tek bir platformda karşılaştırıp ihtiyacınıza en uygun konut sigortası poliçesini seçebilirsiniz.

 • Hızlı ve Güvenli online konut sigortası poliçesi satın al

Konut sigortanızı yalnızca birkaç dakika içinde hem güvenilir hem de online olarak sigortaladim.com’dan satın alabilirsiniz.

Konut Sigortası Tekliflerini Nasıl Karşılaştırabilirsiniz?

Konut sigortanızı yaptırmadan önce farklı sigorta şirketlerinden teklif almanız oldukça önemlidir. Çünkü her sigorta şirketinin konut sigortası ürünü için belirlediği teminatlar, ek teminatlar, kapsam ve şartlar birbirinden farklıdır.

Sigortaladim.com ile Türkiye’nin önde gelen 20’den fazla sigorta şirketinden konut sigortası için teklif alabilir, aynı anda tüm teklifleri listeleyip karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınıza uygun olan poliçeyi birkaç dakika içinde bulup online olarak satın alabilirsiniz.

Konut Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Sigortaladim.com güvencesiyle konut sigortası teklifi almak birkaç tık uzağınızda!

 • Bilgilerini Gir

Size en uygun konut sigortası teklifini almak için T.C. kimlik no, ad-soyad, doğum tarihi ve iletişim bilgilerinizi girin.

T.C. , Uavt Kodu , daire m2 , bina inşaa yılı , bina kat sayısı , daire kaçıncı katta olduğu , eşya bedeli, cam kırılması bedeli bilgileri sizlerden istenecektir.

 

 • Konut Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

20’den fazla sigorta şirketinin size özel ilettiği teklifleri tek bir platformdan karşılaştırın.

 • Sigortanı Online Satın Al

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun konut sigortasını ister web’den isterseniz de mobilden birkaç dakika içinde online olarak satın alın.

 

Anlaşmalı Konut Sigortası Şirketleri

Her ihtiyaca uygun teklif sunabilmek için 20’den fazla sigorta şirketi ile çalışıyoruz!

Konut Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Konut sigortası fiyatları aşağıdaki unsurlar dikkate alınarak hesaplanır:

 1. Konutun yaşı
 2. Kat sayısı
 3. Büyüklüğü
 4. Konuta bağlı ek yapılar
 5. Eşya sigorta bedeli
 6. Güvenlik önlemleri
 7. Konutun bulunduğu il ve ilçe
 8. Poliçe tipi
 9. Teminat ve ek teminatlar

Ek olarak konutun zorunlu deprem sigortası bulunuyorsa konut sigortası primleri daha uygun fiyatlı olabilir.

Sigortaladim.com ile hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza en uygun konut sigortasını birkaç dakika içinde satın alabilirsiniz. Hemen formu doldurup 20’den fazla sigorta şirketinden teklif alın, konut sigortası fiyatlarını tek bir platformdan karşılaştırarak sigortaladim.com güvencesiyle online satın alın!

Konut Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

Sigorta şirketlerinin konut sigortası için sunduğu farklı teminatları içeren paketleri bulunur. İhtiyacınıza en uygun poliçeyi, birden fazla sigorta şirketinden teklif alıp teminat ve ek teminatları karşılaştırarak seçebilirsiniz.

TEMİNATLAR DASK KONUT SİGORTASI EŞYA SİGORTASI
Bina Teminatı
Eşya Teminatı
Cam Kırılması
Elektronik Cihaz
Makine Kırılması
Kıymetli Eşya
Yangın , Yıldırım , İnflak
Yangın Ek Teminatlar
Hırsızlık
Enkaz Kaldırma Masrafları
Kira Kaybı
İzolasyon Eksikliği
Gıda Bozulması
Yangın Mali Mesuliyet
Geçici İkametgah Masrafları
Misafire Ait Eşyalar
Ferdi Kaza
Hukuksal Koruma

 

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortası; ev, eşyalar, evinizde ikamet eden diğer bireyler, misafirlerinizin eşyaları ve üçüncü kişilere verebileceğiniz zararlardan doğan sorumluluklarınızı kapsar.

Konut sigortasının ana teminatları şunlardır:

 • Yangın
 • Yangın mali sorumluluk
 • İnfilak
 • Yıldırım
 • Deprem
 • Hırsızlık
 • Sel ve su baskını
 • Dolu
 • Fırtına
 • Kar ağırlığı
 • Cam kırılması
 • Yer kayması

Konut Sigortası Ek Teminatları Neleri Kapsar?

Konut sigortası poliçenize istek ve ihtiyaçlarınıza göre dahil edebileceğiniz ek teminatlar şunlardır:

 • Enkaz kaldırma
 • Dahili su
 • Grev, lokavt, kargaşa ve terör olayları
 • Misafir eşyaları
 • Kira kaybı
 • Üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk
 • Boya, badana masrafları
 • Elektrik hasarları
 • İkametgâh değişiklik masrafları
 • Elektronik cihaz sigortası
 • Eşya sigortası
 • Konut yardımı
 • Kazaen kırılma
 • Kara, deniz ve hava taşıtları çarpması

Müşterilerimiz Ne Diyor?

yıldız

Konut Sigortası Firmaları

Konut Sigortası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Konut sigortası fiyatları; sigortalanacak konutun bulunduğu şehir, ilçe, konutun yapısı, metrekaresi, bulunduğu kat ve poliçede yer alan teminatlara göre belirlenir.

Konut sigortası hasarsızlık indirimi; sigortalının, poliçe bitimine kadar herhangi bir hasar bildiriminde bulunmaması halinde sigorta şirketi tarafından yeni dönem poliçesi için hak kazandığı indirimdir.

Konut sigortası evinizi hırsızlık, yangın, sel, deprem ve yer kayması gibi farklı risklere karşı teminat altına alan bir sigorta türüdür.

Hayır, konut sigortası zorunlu değildir ve isteğe bağlı olarak yapılır. Ancak bazı bankalar yeni bir ev almak için çekilen kredilerde konut sigortasını zorunlu tutabilir.

Konut sigortası, poliçe başlangıcından itibaren 1 yıl boyunca geçerlidir.

Konut sigortasındaki kira kaybı teminatından ev sahipleri de kiracılar da faydalanabilir. Kiracıların bu teminattan faydalanabilmesi için kirayı peşin ödemiş olmaları şartı bulunur.

Konut sigortaları konutun metrekaresi, bulunduğu kat ve konutun yapısı gibi özellikler dikkate alınarak yapılır. Konut sigortası yaptırdığınız evden taşınmanız halinde sigorta şirketine bunu bildirmeniz gerekir. Taşındığınız konutun tipine göre sigorta priminiz de değişiklik gösterebilir.

Bazı sigorta şirketleri adres değişikliği sağlamamakta olup, poliçe iptal edilip yeniden yapılması talep edilebilir.

Konut sigortası poliçesindeki teminat limitleri; eşya sigorta bedeli, bina sigorta bedeli, poliçede yer alan ek teminatlar ve poliçe tipine göre belirlenir.

Konut sigortalarının teminatları sigorta şirketlerine değişiklik gösterir. Tüm sigorta şirketlerinin konut sigortası için sağladığı ana teminat ise yangındır.

Yangına ek olarak konut sigortası; deprem, hırsızlık, su baskını, sel, fırtına, yer kayması, cam kırılması ve terör eylemleri gibi riskler sebebiyle evinizde meydana gelen zararları karşılar.

Konut sigortası poliçesinde yer alan eşya teminatı hem evinizi hem de evde bulunan eşyalarınızı depreme karşı güvence altına alır.

Zorunlu deprem sigortası (DASK) deprem ve depremin sebep olduğu hasarları güvence altına alan zorunlu bir sigorta türüdür. Konut sigortası ise yangın, hırsızlık, deprem ve su baskını gibi ihtiyaçlarınıza göre belirleyebileceğiniz geniş teminatlara sahip olan ve isteğe bağlı yapılabilen bir sigortadır.

Konut sigortası, evinizi hırsızlık ve doğal afetlere karşı güvence altına alır. Aynı zamanda hasar sebebiyle karşılaştığınız masraflar da konut sigortasının teminatları arasındadır. Konut sigortası yaptırarak öngöremediğiniz riskler sonucu oluşan maddi kayıplarınızı en aza indirebilirsiniz.

Ev sahipleri ve kiracılar konut sigortası yaptırabilir. Konut sigortası ile ev sahipleri evini ve eşyalarını, kiracılar ise eşyalarını teminat altına alır.

Konut sigortası bedeli; bina ve eşya bedeli, poliçe tipi, teminatlar ve ek teminatlar dikkate alınarak hesaplanır. Poliçede yer alan eşyaların sayısı arttıkça konut sigortası primleri de doğru orantılı olarak artar. Konut sigortasında bina bedeli ise konutun tamamen yıkılması halinde, binanın sıfırdan inşa edilme maliyetiyle belirlenen birim metrekare ve binanın yüz ölçümünün çarpılmasıyla hesaplanır.

Konutunuzda bir hasar meydana gelmesi halinde sigorta poliçenizde belirlenen teminatlar ve teminat limitleri kapsamında hasarınız karşılanır.

Konut sigortasının kombi arızalarını karşılaması için elektronik ev eşyaları teminatının da sigorta poliçesine dahil edilmesi gerekir.

Konut sigortanızı yaptırmak için sigortaladım.com’da yer alan formu doldurabilir, 20’den fazla sigorta şirketinden gelen teklifleri karşılaştırarak ihtiyacınıza en uygun poliçeyi birkaç dakika içinde satın alabilirsiniz.

Konut sigortanızı iptal ettirmek için sigorta şirketine dilekçe yazmanız gerekir. Poliçenin iptal süresi sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterse de ortalama 2-3 iş günü içinde sigorta iptal talebiniz onaylanır.

Poliçede yer alan mali sorumluluk teminatı kapsamında yangın mali mesuliyet ve/veya komşu mali mesuliyet teminatı var ise komşuya verilen zararlar da konut sigortası tarafından karşılanır.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;