MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832

KONUT SİGORTASI

İhtiyacınıza uygun tüm ek teminatları sizinle birlikte belirleyerek, sizin için en uygun konut sigortası tekliflerini hazırlıyoruz. Formu doldurun, kısa süre içerisinde sizi arayalım!

Senin için sigorta şirketlerinden en doğru teklifi alabilmemiz adına zorunlu bilgidir.

Lütfen geçerli bir Kimlik Numarası giriniz.

Sigorta şirketlerinden teklif alabilmeniz için zorunlu bilgidir. Hatalı girilmesi durumunda teklif gelmeyecektir.


Sigortaladım.com aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz

MÜŞTERİLERİMİZ NE DİYOR?

GÜVENİLİR ORTAKLIK YAPISI
DOĞA ve HAYVAN DOSTU PROJELER
SEÇKİN MARKA KAMPANYALARI

KONUT SİGORTASI ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETLERİ

Türkiye'nin en çok sigorta şirketini bünyesinde bulunduran tek platform.

KONUT SİGORTASI NEDİR?

Deprem, yangın, sel, yıldırım, infilak, terör, hırsızlık olayları ve çok daha fazlası herhangi bir günde karşılaşabileceğiniz riskleri oluşturuyorlar. Bu tür risklere karşı evinizi teminat ile güvence altına alan konut sigortası maddi hasarınızı minimal seviyeye indirgiyor. Özellikle şehirleşmeyle birlikte artış gösteren riskler, konut sigortasının önemini daha da arttırıyor. Güncel verilere göre Türkiye’de saatte 15-20 arası ev ve iş yeri soyulmaktadır.

Çelik kapı ve alarm gibi önlemlerin de bir noktada işe yaramadığı ve hırsızların evlere girip eşyalarınızı çaldığı bu gibi olaylarda mülk sahibinin mal ve can güvenliği tehlikeye girmektedir. Siz de ev soygunlarına karşı önlem almak için sigortaladım.com konut sigortası ile evinizi sigortalatabilirsiniz. Şu anda sadece birkaç tık ile alabileceğiniz bir konut sigortası eşyalarınızı teminat altına alabilirsiniz. Özellikle büyük ölçekli şehirlerde riskin artması ile eviniz hırsızların bir sonraki adresi olabilir. Konut sigortası ve diğer ihtiyaçlarınız için sigortaladım.com, alanında uzman 20'den fazla marka ile size en uygun konut sigortası seçeneğini sunuyor. Dilerseniz siz de evinizi hemen sigortaladım.com ile sigortalatarak olası risklere karşı maddi hasarınızı kaybınızı azaltabilirsiniz. En iyi konut sigortası seçenekleri sadece birkaç tık uzağınızda yer alıyor. Hemen sayfamıza göz atabilir ve konut sigortası işlemlerinizi online sistem üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz. Konut sigortası nedir, nasıl yapılır, hangi evraklar gereklidir, fiyatları, teminatları, kapsamı ve çok daha fazlası için aradığınız cevabı sigortaladım.com adresinde bulabilirsiniz.

Konut sigortası deprem, yangın, sel gibi doğa olayları; evinizi su basması, cam kırılması gibi iç ve dış kaynaklı sebeplerden ötürü evinizde oluşabilecek hasarların teminatını içeren bir poliçedir. Dask gibi zorunlu bir sigorta türü olmamasının yanı sıra artan riskler ve uygun fiyatları ile pek çok insanın tercihi olmaya devam etmektedir. Konut sigortası zorunlu deprem sigortasından farklı olarak evinizde meydana gelebilecek hasarlarda eşyalarınızı; sizden kaynaklı hasarda komşunuzu ve eğer kiracıysanız ev sahibinizin de maddi hasarını karşılıyor. Paket içeriği farklı teminatları içermekle birlikte yangın, dahili veya yağmurdan kaynaklı olarak su basması, dolu, sel, deprem, hırsızlık gibi risklere karşı evinizi güvence altına alıyor. Her an karşılaşabileceğiniz bu tür olaylara karşı evinizi felaketlerden koruyabileceğiniz konut sigortası için siz de sigortaladım.com'a gelebilirsiniz.

Konut Sigortası Genel Şartları

Konut sigortası genel şartlar açısından kiracı veya ev sahibi fark etmeksizin ülke sınırları içerisine dahil olan herkes yaptırabilir. Konut sigortası sizin ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler tarafından kasıtlı bir eylem olmadığı takdirde evinizde 3. kişiler ve doğal olaylardan kaynaklı tüm hasarları poliçede yazdığı ölçüde karşılamaktadır. Bununla birlikte kiracılar ve ev sahipleri açısından birtakım farklılıklar içerebilir. Kiracılar konut sigortası ile hem eşyalarını, hem de komşulara ve ev sahibine verebilecekleri zararları teminat altına alabilirler. Ev sahipleri ise konut sigortası ile evlerine gelebilecek hasarları güvence altına alabilirken dilerlerse sigorta poliçesine ek sözleşme ile olası bir kaza durumunda kullanımdan veya kira kaybından kaynaklı hasarların da karşılanmasını sağlayabilirler.

Konut Sigortası Kapsamı

Konut sigortası teminatları temel olarak yangın, sel, su basması, deprem ve benzeri riskleri kapsamaktadır. Bu maddeler ciddi riskleri içermekle birlikte bu tür sebeplerden ötürü evler hasar görebilmekte hatta ilerleyen safhalarda pek çok kişi evlerini kaybedebilmektedirler. Yıkıcı felaketler arasında yer alan deprem, şiddetine göre değişse de her an karşı karşıya kalabileceğiniz bir risk oluşturmaktadır. Özellikle zemin yapısı gibi etmenlere bağlı olarak etkisi değişen depremler her sene binlerce kişiyi evsiz bırakabilmektedir. Ülkemizin fay hatları üzerinde olması, fay hatlarındaki kırılmalar ve beklenen depremler geçmişten günümüze bu riskini daha da arttırmaktadır. Deprem gibi doğal afetlerin yarattığı maddi hasarlar oldukça fazladır. Bu oranda konut sigortası fiyatları uygun seçeneklere sahiptir. Konut sigortası alanında piyasada yer alan bir marka olarak sizlere hızlı ve etkin çözüm sunan sigortaladım.com ihtiyacınızın olduğu her anınızda sizinle. Dilerseniz şu anda ürünlere göz atarak konut sigortası seçeneklerini değerlendirebilir ve kendinize uygun paketi seçebilirsiniz. Hızlı çözümün adresi sigortaladım.com da eşyalarınız güven altında. Konut sigortası alanında inovatif değer yaratan marka kişiye özel çözümleriyle hizmet sunuyor. Pek çok hizmet seçeneği bulunmakla birlikte standart seçeneklerin yanı sıra özel teminatları da içeren konut sigortası çatı akması gibi alternatifler ile sigorta kapsamına giren giderleri konut sigortası ile ekstra para harcamadan halledebilirsiniz. Çatı akması gelen kış ayları ve yağmurlarla birlikte verdiği hasar nedeniyle pek çok insanın korkulu rüyası haline gelmektedir. Müdahale edilmediği takdirde eve ciddi zararlar vererek duvarları çürütebilme özelliğine sahip çatı akması pek çok evin sorunu olarak karşınıza çıkmaktadır. Çatıyı tekrar yenilemek ise maliyetli bir süreç olup sizi zora sokabilmektedir. Bu tür sorunlarla kafanızı meşgul etmemek için sigortaladım.com adresinde bulabileceğiniz konut sigortasının cazip fiyat ve paket seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Konut sigortaları geniş bir kapsama sahiptir. Bu kapsam sizin talebinize göre belirlenmekte olup standardın üzerinde dilediğiniz hizmetleri de içerisine almaktadır. Sigortaladım.com adresinde bulabileceğiniz ekstra hizmetler ile siz de ekstra maliyetlerden kurtulabilirsiniz. Ürün seçenekleri arasında yer alan kombi, elektrikli cihazlar, hidrofor ve çeşitli tesisat arızalarını da poliçenizin içerisine dahil edebilirsiniz. Konut sigortası ile kapıda kaldığınız zaman çilingir hizmeti ile işlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Konut sigortası kapsamına dahil olan bir diğer husus ta camlardır. Camların içerisine dış cephe, kapıların camları, masa, sehpa, vitrin camları ve aynalar da cam kırılması kapsamında konut sigortası içerisinde yer almaktadır. Konut sigortası eşya ve koruma alanları açısından geniş hizmetleri kapsamaktadır. Kapsadığı alanlar açısından müşterilere avantaj sağlayan bu hizmetler sizin yerinize ekstra maliyetleri sigorta kapsamında karşılamaktadır. Siz de evinizin başına bir şey gelir mi korkusu yerine sigortanızı sigortaladım.com ile yaptırarak korkularınızı bize bırakabilirsiniz. Sigortaladım.com adresinde bulabileceğiniz konut sigortası alternatiflerini değerlendirebilir ve evinizi güvence altına alabilirsiniz. Eviniz çeşitli riskler açısından her an tehdit altındadır. Evden uzaklaştığınız herhangi bir zamanda evinizi su basabilir, çatınız akabilir veya camınız kırılabilir. Günümüzde oldukça sık karşılaşılan bir tehdit olarak hırsızlık olayları gece gündüz fark etmeksizin gece siz evinizde uyuyorken bile olabilir. Özellikle kıymetli eşyalarınızın teminatını alabileceğiniz konut sigortası ile mal kaybınızı güvence altına alabilirsiniz. Sigortaladım.com adresinde bulabileceğiniz uygun konut sigortaları içerisinde sigortanıza ek olarak çeşitli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Ocakta yemeği unutmanız sonucunda yangın çıkması durumunda konut sigortasına sahip olduğunuzda maliyetlerinizi sigorta kapsamında karşılayabilirsiniz. Yangın sadece birkaç saatte bütün evi sarabilir ve bir anda bütün hayatınız değişebilir. Bu gibi riskler hayatın her alanında olmakla birlikte maddi açıdan bütçenizi de sarsabilir. Gün yoğunluğunuzda sizin yerinize pek çok şeyi düşünen sigortaladım.com ile kombi bakımı, halı yıkama, böcek ilaçlama gibi ilave hizmetleri de alabilirsiniz.

Konut Sigortası İçin Gerekli Evraklar

Konut sigortasında önemli olan ilk nokta evin bedelidir. Burada bahsi geçen ev bedeli evin satış bedeli olmamakla birlikte aynı büyüklük ve özellikteki evin sıfırdan tekrar yapımı için gerekli masrafı içermektedir. Konut sigortası mülk sahibi ile sigorta acentesi arasında yapılır. Sözleşme çift taraflı anlaşmaya dayanmakla birlikte sigorta priminin belirlenmesi evin bedeli ve içerisinde bulunan eşyaların kaydı ile gerçekleşir. Konut sigortası kapsamı belirlenmesi ve uygulamaya koyulması için gerekli belgeler nüfus cüzdanı, ev tapusu, eğer kiracıysanız kira sözleşmesi gibi maddeleri içermektedir.

Konut Sigortası Sorgulama

Konut sigortası sorgulama işlemleriniz için sigortaladım.com üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz 444 98 32 telefon numarasını ihtiyaç duyduğunuz her an arayarak müşteri temsilcimizle iletişime geçebilir veya sayfamız üzerinden de aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz. Konut sigortası yaptırmak, ürünleri incelemek ve detaylı bilgi almak için sayfamız üzerinde yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Sizinle kısa sürede iletişime geçecek uzmanlarımız ile bütçenize uygun konut sigortası teklif seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Konut sigortası hesaplama için evinizin bulunduğu yerin risk durumu, yaşı, bulunduğu kat sayısı gibi etmenler devreye girmektedir. Bu doğrultuda belirlenen fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Konut sigortası ücretleri için indirimler de söz konusudur. Daha önce konut sigortası yaptırmış ve herhangi bir kesinti söz konusu olmamışsa size özel hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz. Bir diğer avantaj olarak alarm taktırmışsanız alarm indirimi ile konut sigortanızı çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Siz de konut sigortalarında sigortacılığın yeni haliyle tanışmak için sigortaladım.com adresine uğrayabilir ve konut sigortasında bulabileceğiniz cazip fiyatlar ile evinizi güvence altına alabilirsiniz. Huzuru hissettiğiniz yaşam alanlarınızı daha da güvenilir kılmak sigortaladım.com ile mümkün. Müşteri odaklı yaklaşımı ile 20‘den fazla markası ile geniş sigorta ağına sahip sigortaladım.com ile her zaman daha iyisi ile ihtiyacınızın olduğu her an sizinle.

 

KONUT SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

KONUT SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Konut sigortası fiyatları, istediğiniz teminatların limitlerine ve içeriğine göre değişmekle birlikte; 22 farklı sigorta şirketinden karşılaştırmalı konut teklifi almak için www.sigortaladim.com’u ziyaret edebilir ya da hemen 444 9 832’yi arayabilirsiniz.

Elektronik cihaz arızaları Konut sigortası yaptırırken, en çok sorulan konuların başında gelmektedir. Kombinizin yada elektronik cihazınızın arızalanması durumunda, arıza sebebine bağlı olarak karar verilir. Eğer arıza deprem, yangın, su baskını gibi poliçenin içinde teminat verilen bir sebepten kaynaklandıysa hasarınız karşılanırken, bakımsızlık ya da eskime sebebi ile arızalanması durumunda kapsam dışında olacaktır.

Aldığınız evinize gelebilecek olan olası hasar, hırsızlık gibi oluşabilecek sorunlardan kaynaklanan maddi kayıpları en aza indirgemek için konut sigortası yaptırmak gerekir.

Konutunuzda hasar olması durumunda, poliçenizdeki teminatlar ve limitler dahilinde hasarınız karşılanır ve uğradığınız zarar sigorta şirketi tarafından size ödenir.

Konut sigortası evinizi; deprem, sel, su baskını, yangın, hırsızlık, yer kayması, araç çarpması gibi birçok maddi hasar risklerine karşı önlem almanızı sağlar.

Konut sigortasıevinizi ve ev hanesini güvence altına alan sigorta türüdür. Konut sigorta çeşitleri evinizi olası hasarlardan, hırsızlık, terör, deprem ve sel gibi afet ve olumsuzluklardan korumayı amaçlayan sigorta çeşitidir.

Deprem Sigortası olarak da bilinen DASK , deprem ve sonucunda meydana gelebilecek yangın, infilak gibi zararlara karşı maddi kayıpları karşılamak amacıyla yaptırılır ve zorunludur.

Konut sigortası ise hem deprem kaynaklı bir hasar olması durumunda DASK poliçesinin limitini aşan hasarlar için devreye girerek kaybınızı tamamlar hem de sağladığı diğer teminatlarla evinizi diğer risklere karşı da koruma altına alır. Dask sigortası gibi zorunlu bir police olmamakla birlikte , kapsamının çok daha geniş olması ve birçok riske karşı evinizi & eşyalarınızı güvence altına alması sebebi ile

Konut sigortasının, isteğe bağlı olarak yapılan bir sigorta olması sebebi ile talebiniz doğrultusunda poliçeniz iptal edilebilir. Ancak poliçenizi iptal etmeniz durumunda; teminat sona erecek ve  risklerin gerçekleşmesi durumunda  tüm maddi kayıplar tarafınızdan karşılanacaktır.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam

SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.