Sompo Sigorta
{{phone}}
{{website}}
Adres : {{address}}
Telefon : {{phone2}}
E-posta :

Fark yaratan yönetim anlayışıyla hareket eden Sompo Sigorta, 16 senelik kurumsal tarihine çok sayıda başarı sığdırabilmiş bir kuruluş olma özelliği taşıyor. İstikrarlı bir biçimde yükselerek devam eden başarı grafiği kurumu, 2016'nın ilk üç çeyreğinde prim üretiminde 5. sıraya çıkarmaya yetiyor.

Müşteri odaklı hizmet anlayışını kaliteli, dürüst ve samimi bir yaklaşımla pekiştiren Sompo Sigorta, gerek bireysel gerekse toplumsal anlamda daha iyi bir gelecek yaratma hedefiyle hareket ediyor. 

Sompo Sigorta Şirketi Hakkında

Mart 2001'de Finans Sigorta adı ile faaliyet göstermeye başlayan Sompo Sigorta, ilk 5 yılın sonunda en iyi Öz Sermaye karlılığını elde eden şirket konumuna yükselerek farkını ortaya koyuyor. Bu unvanını 2010 yılına kadar korumakla beraber, 2007 tarihine gelindiğinde Fiba Holding'in ismini alarak varlığını Fiba Sigorta A.Ş. olarak sürdürmeye başlıyor.

Kurulduğu günden başlayarak istikrarlı bir büyüme gösteren şirket 2010 yılında Japonya'nın sigorta devi Sompo Japan Insurance'ın dikkatini çekiyor ve aynı sene Fiba Sigorta hisseleri bu gruba devrediliyor. 2011 yılından itibaren yola Sompo Sigorta olarak devam eden kurum, ilk on yılda yakaladığı başarıyı arttırarak devam ettiriyor. Sompo Japan Sigorta ismini alması ile beraber yükselen başarı grafiğini devam ettirmiş ve Sompo grubunun şirketleri arasında oto sigortalarında grubun mükemmeliyet merkezi seçilerek dünya çapında da başarı yakalamıştır. 15.05.2019 tarihinde unvanı “Sompo Sigorta Anonim Şirketi” olarak değişen Sompo Sigorta'nın hisselerinin tamamı 07.11.2019 tarihinde Sompo International Holdings Ltd.’ye devrolmuştur Sompo grubuna dahil olan tüm şirketler arasında, özellikle oto sigortaları alanında fark yaratarak öne çıkmayı başarıyor.

Sompo Sigorta Ürünleri

Müşterilerinin çıkarını önemseyen, samimiyeti ön planda tutan Sompo Sigorta, gerek bireysel gerekse kurumsal anlamda çok sayıda sigorta ürünleri ile ihtiyaçlarınızı en eksiksiz biçimde karşılıyor. Bireysel ve ticari kasko ürünleriyle farklı ihtiyaçlara yönelik etkili çözümler sunuyor. Avantajlı paketler sayesinde hem aracınız hem de siz ve sevdikleriniz emin ellerde korunuyor. Ayrıca ticari genişletilmiş kasko imkanıyla işyerinize ait araçlar bütünüyle güvence altına alınıyor. Genişletilmiş kasko, çarpa, çarpılma, çalınma teminatlarının yanında sel, deprem gibi doğal afet ya da terör kaynaklı zararları da kapsıyor. 

Geniş kapsamıyla öne çıkan Artı Konut Sigortası, hayatınızdaki en değerli ve en özel mekan olan evinizi güvenle koruyor. Yaşam alanlarınızda yer alan eşyalarınız yine Sompo Sigorta yardımıyla güvence altına almanız mümkün. Konut Eşya Planı aracılığıyla, ev sahibi ya da kiracı olduğunuza bakılmaksızın, sizin için en iyi koşullara sahip alternatif belirlenerek, söz konusu plan doğrultusunda olası maddi zararlarınız teminat altına alınabilir.  

Sompo Sigorta imzasını taşıyan sağlık sigortası ürünleri de yine sıklıkla tercih ediliyor. Yatarak tedavi gerektiren sağlık sorunları için destek alabileceğiniz Elit Özel Sağlık Sigortası, en kapsamlı teminatları limitsiz biçimiyle sunuyor. Başınıza beklenmedik bir acil sağlık sorunu geldiğinde, olası ameliyat masrafları, hastane tedavi masrafları, yoğun bakım masrafları gibi pek çok farklı kalem masraf, Elit Acil Sağlık ile karşılanıyor.Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ise, SGK ve Sompo Sigorta ile anlaşmalı durumdaki özel hastanelerde, gerçekleştireceğiniz tedavi işlemleri için fark ücreti ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.. 

Sompo Ferdi Kaza Sigortaları ile güçlü bir savunma sistemine sahip olabilirsiniz. Bu ürün, sizin ya da hayatta değer verdiğiniz yakınlarınızın başına gelebilecek çeşitli kaza, gasp, hırsızlık ya da doğal afet gibi olaylar neticesinde oluşabilecek kötü senaryolara karşı hazırlıklı olmanızı, maddi ve manevi zararınızı en aza indirmeyi sağlar.  

Trafik sigortası, zorunlu deprem sigortası, mini konut sigortası, işyeri sigorta paketleri, seyahat sigortaları, kredi kartı sigorta ürünleri gibi çok sayıda Sompo sigorta türü de ihtiyaçlarınıza en doğru şekilde yanıt vermek üzere tasarlanıyor.  

Sompo Sigorta Anlaşmalı Servisler

Sompo Sigorta geniş servis ağıyla size en kapsamlı ve en kaliteli hizmeti vermeyi vadediyor. Sahip olduğunuz araçla ilgili ortaya çıkan ihtiyaçlarınızı karşılamak için Türkiye'nin hemen her noktasında size destek sağlayacak anlaşmalı servisler bulunuyor. 

Müşteri memnuniyetini ve güvenliğini dikkatle takip eden Sompo Sigorta, size her alanda ve her anlamda en kaliteli sigortacılık hizmetini verme hedefiyle hareket ediyor. Bu amaçla kurumsallaştırdığı pek çok alternatif sigorta hizmetini, ihtiyaç duyulan noktalarda inisiyatif kullanmaktan da kaçınmayarak, sizler için hayata geçiriyor. Dürüstlük, samimiyet ve şeffaflık ilkelerinden şaşmadan ve her bireyin geleceğini korumanın aynı zamanda kendi kurumsal geleceğini ve itibarını korumak olduğunun bilincinde, yoluna büyüyerek devam ediyor. 

Siz de ihtiyaç duyduğunuz sigorta ürünleri için başvurunuzu Sigortaladım.com üzerinden hemen yaptırabilir veya 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi’mizden sigorta danışmanlarımızla görüşerek poliçenizi anında alabilirsiniz.