Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
ozel sağlık
Her ihtiyaca uygun
Sağlık Sigortası Paketleri
sigortaladım.com'da!
ozel sağlık
Her ihtiyaca uygun
Sağlık Sigortası Paketleri
sigortaladım.com'da!
Grup fotoğrafı
Sağlık Sigortası satın almak istiyorsun ve nereden başlayacağından emin değil misin?

Sağlık Sigortası satın almak, her yıl verdiğimiz, çok önem taşıyan ve en karmaşık finansal kararlardan biri olabilir.

Devamını Oku

Doğru Bireysel Sağlık Sigortası planını bulmak; yaşın, gelirin, sağlığın, coğrafyan ve çalışma durumun gibi birçok farklı faktöre bağlıdır.

Bir sağlık planı satın almadan önce seçeneklerini öğrenmek için sana özel hazırladığımız kısa ve açıklayıcı notlara birlikte göz atalım,

Sağlık Sigortası Türleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası (ÖSS) Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nın farkları nelerdir?

Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, kişisel profile, hastalık ve şikayetlere göre değişmez ve etkilenmez. Buradaki en ayırıcı özellikler şu şekilde özetlenebilir,

Soru
Sarı tik
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS)

Yurtdışı teminatı, diş ve gözlük gibi özel ihtiyaçlar poliçeye dahil edilemez.

Genel sağlık sigortası (SGK, Emekli Sandığı vs.) olan bireyler yararlanabilir.

Daha uygun fiyatlarla hiçbir ek ücret ödemeden ve ek paket satın almadan doğrudan yaralanabilir.

SGK anlaşmalı sağlık kuruluşlarından yararlanılabilir.

Mavi tik
Özel Sağlık Sigortası (ÖSS)

Yurtdışı teminatı, diş ve gözlük gibi özel ihtiyaçlar da belirli ek paketler sayesinde poliçeye dahil edilebilir.

Uygun yaş aralığındaki her birey, talebi halinde Özel Sağlık Sigortası'ndan yararlanabilir.

Paketler bütçeye uygun teminat bedelleri ile sınırlandırır ve kişi belirli bir kısmını (genelde %20) kendisi öder veya bütçesi uygunsa %100 ödemeli ve sınırsız ek teminat satın alabilir.

Tüm anlaşmalı sağlık kuruluşlarından hizmet alınabilir;

Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nda şirketlere göre özel şartlar ve yan haklar değişiklik gösterir, ek olarak bekleme süreleri ve risk değerlendirmeleri de farklı olabilir.

Özellikle merak ettiğiniz bir detay var ise ilgili sigorta şirketi ve tercih edilen paketin özel şartlarını incelemek üzere sağlık danışmanlarından bilgi alınmalıdır.

Beklenmedik bir kaza veya küçük büyük herhangi bir hastalık sonucu oluşabilecek sağlık giderlerinin, özel hastanelerde sıra beklemeden, dilediğin doktorun görüşünü alarak daha konforlu bir şekilde, en modern yöntemlerle ve mali kaygı duymadan karşılanması için hazırlanmış sigortalardır. İhtiyacına ve bütçene uygun farklı teminat seçenekleri ile SGK ‘lı olduğundan daha az ücret ödeyerek ya da hiç ücret ödemeyerek yararlanabilirsin. 0-64 yaş arası olup, SGK özelliği olmayan özel anlaşmalı hastaneler, laboratuvarlar, muayenehaneler gibi kurumlardan yararlanmak isteyen, daha az ücret ile daha kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen herkes yararlanabilir.
SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde, SGK tarafından bir kısmı karşılanan sağlık hizmetlerinin fark tutarının karşılanmasını sağlar. Bu sayede SGK teminatının üzerinde olan yüksek maliyetli sağlık harcamalarınız için sigorta kolay ve hızlı işlem yapmanıza yardımcı olur. 0-55 yaş arası olup, uygun fiyatlı paketlerden yararlanmak isteyen, tüm yatarak, ayakta ve doğum teminatı gibi hizmetlerden fark ücret ödemeden yararlanmak isteyen herkes için uygundur.
Tüm paketler kişiye özel çalışmaktadır. Alacağınız teminat paketleri için hazır bir fiyat tablosu yoktur ve sağlık sigorta teklifi hazırlanırken sigortalının yaşı, cinsiyeti, yaşadığı ikamet adresi, sağlık geçmişi gibi birçok detay yer alır. Yaş aralığına göre kullanım riskleri, ikametinin bulunduğu bölgede yararlanabileceği özel hastaneler ve fiyatlamaları, mevcutta bir hastalığı olup, olmadığı gibi tüm detaylar incelenerek kişinin ihtiyacı ve bütçesine uygun kişiye özel hesaplama yapılır.
Yatarak tedavi teminatı tek başına daha uygundur. Çünkü yıl içinde ayakta tedavi teminatı kullanma riskinize göre, yatarak tedavi ile ameliyat olma riskiniz daha azdır. Yıl içinde üst solunum yolu enfeksiyonları, ilaç alımı, şikâyete bağlı muayene olma ihtimali, bir operasyon kararı almanızdan daha kolay ve sıklıktadır. Bu nedenle ayakta tedavi planı yatarak plana göre biraz daha yüksektir.
Neden sigortaladim.com'dan

Sağlık Sigortası Almalıyım

Her sağlık sigortasının kişiye ve ihtiyacına hitap eden farklı yönleri vardır. Senin için doğru ürünü birlikte bulalım.
Sağlık Sigortasında teklif veren tüm şirketlerden sana uygun ürünü ve fiyat seçeneğini araştıralım.
Temel ihtiyaçlarına uygun bazı özel seçenekler sunarak bu kararında yanındayız.
Poliçeni satın almadan önce ihtiyacın olan tüm temel bilgiler ve aşina olman gereken bazı yaygın sözcükler ile poliçeni aldıktan sonra yıl boyu ücretsiz danışmanlık hizmetimiz ile her zaman yanındayız.
Hemen bilgilerini gir
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al!
{{ birthdayError.msg }}
Sms Doğrulama

{{ phone }} numaralı cep telefonuna gelen doğrulama kodunu girebilir misin?

Gerisayım {{ remainingTime }} sn.
Form yükleniyor

Sık Sorulan Sorular

Muayene randevusunda senin için uygun olarak gün ve saatte, istediğin doktora muayene olabilme özgürlüğüne sahip olmak, sağlık gibi hassas bir konuda büyük önem taşıyor. İşlemlerde sıra beklemeden, ertelemeden ihtiyacın olan her an kaliteli hizmetlerde yararlanabilmek ve en önemlisi genel sağlık sigortasının ödediği tutarın yüksek maliyetli farklarını ödemek zorunda kalmamak için sağlık sigortası en büyük avantajdır.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapısı gereği genel sağlık sigortası ile birlikte hareket eder. Hastanede yapılan işlem sonrası fatura önce SGK'ya iletilir ve SGK'nın ödediği tutardan kalan tutar da ilgili sigorta şirketi tarafından ödenir. Dolayısı ile SGK payı ödenmeden, sigorta şirketi ödeme gerçekleştiremez. Bu nedenle ancak genel sağlık sigortanız aktif olduğunda, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yararlanabilirsiniz.
ALO 170 (Çalışma Hayatı İletişim Merkezi) ile iletişime geçerek; veya E-devlet üzerinden SPAS (Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi) Müstehaklık Sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/
Sağlık Sigortası poliçeleri vergi avantajı kapsamına dahildir. Ödenen prim tutarının makbuzunu eğer serbest meslek erbabı iseniz ilgili muhasebecinize, ücretli çalışan iseniz insan kaynakları biriminize ileterek yararlanabilirsiniz.
Açılımı Ömür Boyu Yenileme Garantisidir. Bu hak verildikten sonra siz iptal etmediğiniz sürece poliçeniz feshedilemez. Tüm beyanlarınızın doğru olması kaydı ile hak tanımlandıktan sonra yeniden muafiyet, ek prim veya sürprim uygulanamaz. Dolayısıyşa bu hak, siz poliçenizi yenilemeye devam ettiğiniz sürece şartları aleyhinize değiştirilemez ve sizi tüm şartlarda korur.
Sağlık poliçenizi hiç ara vermeden minimum 3 yıl yenilemeniz gerekir. Bazı şirketlerde bu 4 yıl olabilir. Buna ek olarak 3 yıllık kullanımlarınız ve varsa riskli hastalıklarınız değerlendirilir. Akabinde belirlenen şartlar doğrultusunda bu hak poliçeniz üzerinde tanımlanır.
Özel şartlarda sigorta şirketine göre değişen durumlar olsa da genel şartlarda var olan kapsam dışı durumlardan bazıları,
  • Poliçe öncesine ait mevcut şikayet ve hastalıklar,
  • Uyuşturucu kullanımı,
  • İntihara teşebbüs nedeni ile oluşabilecek hastalık veya yaralanma halleri,
  • Yardımcı üreme yöntemleri,
  • Sağlık raporları için yapılan masraflar,
  • Doğuştan gelen hastalıklar ve genetik rahatsızlıklar,
  • Tamamlayıcı sağlık sigortaları'nda SGK'nın karşılamadığı tüm durumlar da kapsam dışıdır.
Poliçeyi düzenleyeceğiniz sigorta şirketine göre değişkenlik gösterse de hemen her sigorta şirketinde nakit, havale, blokeli blokesiz isteğinize göre 12 taksite kadar vadelendirebilirsiniz.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam