MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832

SAĞLIK SİGORTASI

Sağlık sigortanızı yaptırmak için formu doldurun, kısa süre içerisinde sizi arayalım!

Senin için sigorta şirketlerinden en doğru teklifi alabilmemiz adına zorunlu bilgidir.

Lütfen geçerli bir Kimlik Numarası giriniz.

Sigorta şirketlerinden teklif alabilmeniz için zorunlu bilgidir. Hatalı girilmesi durumunda teklif gelmeyecektir.


Sigortaladım.com aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz

MÜŞTERİLERİMİZ NE DİYOR?

GÜVENİLİR ORTAKLIK YAPISI
DOĞA ve HAYVAN DOSTU PROJELER
SEÇKİN MARKA KAMPANYALARI

SAĞLIK SİGORTASI ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETLERİ

Türkiye'nin en çok sigorta şirketini bünyesinde bulunduran tek platform.

SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?

Sağlık sigortası, bireylerin olası bir sağlık problemi ile karşılaşması halinde tıbbi yardım, tedavi ve ilaç gibi ortaya çıkabilen sağlık harcamalarını, belirli limitler aracılığı ile güvence altına alan bir sigorta türü olmaktadır. Belirli koşullara bağlı olarak sağlık sigortalarının birkaç çeşidi bulunur. Bunlardan biri olan tam kapsamlı sağlık sigortası, ayakta ya da yatarak tedavi gören hastaların tedavilerini ilaç, tıbbi yardım gibi seçeneklerle karşılayarak güvence altına alır.

Özel sağlık sigortası nedir sorusu, sağlık hizmetlerini ve harcamalarını güvence altına almak isteyen bireylerin merak ettiğini bir konu olur. Olası bir sağlık problemi ile karşılaştığınızda tıbbi yardım, tedavi ve ilaç gibi sağlık harcamalarını belirli limitler dahilinde karşılayan sigorta türüne özel sağlık sigortası denir. Özel sağlık sigortası ne işe yarar sorusunun birden çok cevabı bulunur. Bu sigorta türü, herhangi bir hastalık süreci veya kaza durumunda ortaya çıkan masrafları güvence altına alarak büyük oranda tasarruf etmenize yarar. Anlaşmalı sağlık kurumlarında ücretsiz veya düşük ücretler ile kaliteli hizmet almanızı sağlayan özel sağlık sigortası avantajları bunlarla sınırlı değildir. Yaptırılan bu sigortadan poliçe sahibinin eşi ve çocukları gibi birinci dereceden yakınlarının da faydalanma imkanı bulunur. Hem kendinizin hem de ailenizin sağlığını koruma altına almanıza imkan tanıyan özel sağlık sigortası faydaları ile her anınızda imdadınıza yetişir. Tüm olası sağlık harcamalarına karşı tedbir almanızı sağlayan bu sigorta sayesinde sağlık sorunlarınıza vakit kaybetmeden çözüm bulabilir, ödeme endişesi duymadan gerekli tedaviyi alarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.
Özel sağlık sigortası ne zaman başlar sorusunun cevabı ise ilk prim ödemesiyle birlikte başlar şeklinde verilebilir. Prim ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaparak sigortanın sunduğu avantajlardan sorunsuz bir şekilde faydalanabilir, poliçenizi yenileyerek sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Hem maddi hem de manevi açıdan sizlere destek olan özel sağlık sigortanız, ayrıntılı sağlık planlamalarınız ve ödemeleriniz hakkında profesyonel yardımcınız olarak karşınıza çıkar. Olası sağlık riskleri ile başarılı bir şekilde mücadele etmenize imkan tanıyarak geleceğe güvenle bakmanızı sağlar. Yatarak ve ayakta tedavi teminatlarının ve kapsamlarının sigorta şirketlerine ve poliçe içeriğine göre değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır. Ambulans hizmeti ve evde bakım hizmetleri de özel sağlık sigortası teminatları içerisinde yer alır. Bu teminatların yanı sıra isteğe bağlı olarak bazı ek teminatlar poliçeye dahil edilebilir. İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğum teminatı, yeni doğan bebek teminatı, check up teminatı gibi birçok farklı ek teminatlardan dilediğinizi poliçenize ekleyebilirsiniz. Özel sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi alarak merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.
Özel sağlık sigortası şartları detaylı bir şekilde incelenerek kapsamında yer alan hizmetlerden sorunsuz bir şekilde yararlanılabilir. Yatarak tedavi, ayakta tedavi, yoğun bakım, radyoterapi, kemoterapi, küçük müdahaleler, diyaliz, evde bakım, trafik kazası sonucu diş tedavisi, hava ambulansı, yurt dışı yatarak tedavi, tıbbi danışmanlık, 0-6 yaş çocuk aşıları, görüntüleme ve tanı yöntemleri, doktor muayenesi ve daha birçok hizmet; satın alınan poliçe içeriğine göre değişkenlik göstermekle birlikte özel sağlık sigortası kapsamında karşınıza çıkar. Oluşturulan sözleşmelerde kapsam değiştirilebilir veya ek maddeler eklenerek genişletilebilir. Özel sağlık sigortası kapsamında sizlere sunulan teminatlar hakkında detaylı bilgi alarak ihtiyacınıza uygun poliçe teklifini kolay bir şekilde seçmeniz mümkün olur. Başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulup teslim edilmesi de önemlidir. Özel sağlık sigortasına eş ve çocuklar eklenirken de bazı evraklar gereklidir. Bunlar; eş ve çocuk için başvuru formu, yeni doğan bebekler için doğum raporu ve epikriz raporu başta olmak üzere sigorta şirketinin isteklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Özel Sağlık Sigortası Teklif Al

Bilgilerinizi Girin: Özel sağlık sigortası teklifi almak, zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Formu doldurarak özel sağlık sigortası teklifi al işlemini yapabilirsiniz. Özel sağlık sigortanızı yaptırmak için dolduracağınız formda basit bilgileri girmeniz gerekir. Özel Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştırın: Size en uygun Özel Sağlık Sigortası teklifi için gerekli karşılaştırmayı yapın ve birkaç dakika içerisinde en uygun olanı belirleyin. Özel Sağlık Sigortanızı İndirimli Alın: Alanında uzman ekibimizden destek alarak istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun teklifi seçebilir, güvenli ödeme yöntemi ile ev konforunda dilediğiniz poliçeyi satın alabilirsiniz. Özel sağlık sigortası fiyatları ve teklifleri araştırması yapabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

Özel sağlık sigortası neleri kapsar sorusu sıklıkla merak edilen konular arasında yer alır. Özel ve genel şartlar doğrultusunda genişletilebilen özel sağlık sigortası kapsamı sayesinde olası sağlık problemlerine karşı her zaman hazırlıklı olabilirsiniz. Anlaşmalı doktor veya anlaşmalı sağlık kurumlarından tam kapsamlı sağlık kontrolü başta olmak üzere teşhis ve tedavi hizmetlerini almanızı kapsayan bu sigorta türü, kişide mevcut olmayan ve gelecekte ortaya çıkma riski bulunan tüm hastalıkları da kapsar. Poliçede kapsam dışında kalan tüm durumlar açık bir şekilde belirtilir. Sigortanın kapsamı, poliçede belirtilen geçerli olduğu coğrafi sınırlar ve tarihler içerisindedir. Sigorta yaptıran kişinin sözleşme esnasında beyan ettiği tüm yükümlülükleri poliçe içerisinde bulmak mümkündür.

Özel Sağlık Sigortası Teminatları

Özel sağlık sigortası kapsamında yer alan iki ana teminat bulunur. Bunlar ayakta tedavi ve yatarak tedavi teminatları olarak karşınıza çıkar. Hastanede yatmayı gerektirmeyen tanı ve tedavi masraflarının karşılanmasını sağlayan teminatlar, ayakta tedavi teminatı içerisinde yer alır. Doktor muayeneleri, reçeteli ilaç alımı, fizik tedavi masrafları, görüntüleme giderleri, mevcut hastalığın geçmesi için gerekli boyunluk, bandaj, koltuk değneği gibi tıbbi malzeme ve gereçler; ayakta tedavi teminatı altına alınan tanı ve tedavi masraflarıdır. Yatarak tedavi teminatı içerisinde ise ameliyatlar, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, 24 saat yatış gerekliliği olan ameliyatsız tedaviler, bazı cerrahi ve ortopedik operasyonlar ve evde tıbbi bakım hizmetlerinin masrafları bulunur. Ayrıca kaza veya hastalık sonucunda el, bacak, kol gibi protez gerekliliği dolayısıyla ortaya çıkan masraflar, acil durumlarda yerinde müdahale veya en yakın sağlık kuruluşuna gitmek için yapılan masraflar ve yatarak tedaviye ait olan rehabilitasyon masrafları da yatarak tedavi teminatı içerisinde karşılanır. Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak için yaptırabileceğiniz özel sağlık sigortasının teminatlarını ve paket içeriğini detaylı bir şekilde inceleyerek sağlıklı bir gelecek için ilk adımı atabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası için Gerekli Evraklar

Özel sağlık sigortası nasıl yapılır merak ediyorsanız ilk atmanız gereken adım teklif almak olur. Teklifleri inceleyip karşılaştırdıktan sonra size uygun olanı seçebilirsiniz. 7/24 sizlere hizmet vermekte olan Müşteri Hizmetleri’nden alabileceğiniz özel sağlık sigortası tavsiye ve destekler ile seçtiğiniz poliçe teklifini kolayca satın alabilirsiniz. Özel sağlık sigortasını yaptırmak için gerekli bazı evrakların bulunduğunu bilmelisiniz. Bu evraklar, sigorta şirketiniz tarafından talep edilir. Mevcut sağlık durumunuzu gösteren sağlık raporu, hastalık geçmişinizi gösteren rapor veya resmî belge, varsa genetik kaynaklı hastalıklar ile ilgili belge ve nüfus kimlik kartı fotokopisi; özel sağlık sigortası için gerekli başlıca evraklar arasında yer alır. Özel sağlık sigortası sorgulama yaparak poliçenizin yenilenme tarihi hakkında bilgi sahibi olabilir, sigorta şirketinizin talep ettiği evrakları öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinin talep ettiği evrakları eksiksiz bir biçimde temin ederek özel sağlık sigortasından yararlanmak için gerekli bir adımı tamamlayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası yaptırmak için 444 9 832 numaralı çağrı merkezimizden bize hemen ulaşabilirsiniz. Özel sağlık sigortaları ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve kendinize uygun poliçeyi satın alarak teminatlarınızı anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Tüp Bebeği Kapsıyor mu?

Tüp bebek ile ilgili hiçbir masraflar, özel sağlık sigortası poliçe kapsamında bulunmamaktadır. Ayrıca doğum kontrol yöntemleri ve kısırlıkla ilgili sağlık hizmetleri de özel sağlık sigortası teminatları dışında kalır.

Özel Sağlık Sigortası Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir?

Özel Sağlık Sigortaları 15 günlük bebeklerden başlayıp 64 yaşına kadarki yaş aralığında satın alınabilmektedir. Bu alt ve üst yaş aralıkları değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi ve farklı poliçeler için size özel teklifleri almak için 444 9 832’yi arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Bebekler için Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Bebekler için sağlık sigortası yaptırmak mümkündür. Bunun için bebeklerin 15 gününü doldurmuş olmaları gerekir. Annelerin sahip olduğu yeni doğan ve doğum teminatları de bebekleri doğdukları zamana ve doğdukları ilk andaki olası sorunlara karşı güvence altına alır.

Özel Sağlık Sigortası Ne Zaman Başlar?

Özel sağlık sigortası başlama süresi poliçeyi onayladığınız an itibarıyladır. Belirtilen süre içinde prim ödemelerini düzenli yaptığınız takdirde sigortanızın devamlılığını sağlayabilirsiniz. 1 yıllık olarak düzenlenen bu sigorta ürününü, 1 yıl sonunda devam ettirmek için poliçenizi yenilemeniz gerekir.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Özel sağlık sigortanızı iptal ettirmek için poliçe sahibi olarak sigorta şirketinizi iptalinizin nedenini açıklayan bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. İptal işlemleri sigorta şirketine göre değişiklik göstermekle birlikte, genel olarak 2-3 gün içinde gerçekleşmektedir. İptal süreci için esas alınan süre, dilekçenin sigorta şirketine ulaştığı tarihtir.

Ameliyatlarda Dışarıdan Gelen Doktor Ücreti Nasıl Karşılanır?

Bu konuyla ilgili sigorta şirketlerinde farklı uygulamalar olmakla birlikte genellikle, ameliyatın yapıldığı sağlık kuruluşunun sigortalı ile yaptığı sözleşmede belirtilen kadrolu doktor ücreti kadar ödeme yapılır. Eğer dışarıdan gelen doktorun talep ettiği ücret, bu tutardan fazla olursa aradaki farkı sigortalının yükümlülüğündedir.

Özel Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Hastaneye yatışa gerek duyulmayan ve 24 saatten az sürecek olan tedaviler, ayakta tedavi teminatları içinde yer alır. Ayakta tedavi teminatları arasında muayene, kontrol, tanı ve için uygulanan testler ve diğer teknikler, fizik tedavi ve rehabilitasyon, ilaç yer alır.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, herhangi bir kaza veya hastalık nedeniyle meydana gelen sağlık problemlerinin tedavisini, poliçede yer alan limitler dahilinde karşılayan bir sigorta ürünüdür. Sağlık için gerek duyulan her türlü tanı ve tedavi hizmetlerine, önemli sağlık kuruluşlarında en modern tekniklerle, maddi kaygı yaşamadan ulaşmayı sağlar.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası kapsamında yer alan teminatlar yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Ayakta tedavi; 24 saati aşmayan ve hastanede kalmayı gerektirmeyen tahlil, röntgen, fizik tedavi, muayene, ilaç gibi durumları kapsar. Yatarak tedavi ise hastanede kalmayı gerektiren durumları kapsar.

Özel Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası şartları, genel ve özel olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Genel şartlar, sigorta şirketlerinin hemen hepsinde aynıdır. Özel şartlar ise sunulan hizmetler bakımından şirketten şirkete değişiklik göstermektedir. Bu nedenle özel sağlık sigortası yaptırırken poliçedeki genel ve özel şartları göz atmanız gerekmektedir; çünkü poliçe kapsamını ihtiyaçlarınız doğrultusunda, teminatlarla genişletebilirsiniz.

Kimler Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

Özel sağlık sigortası yaptırmak için 18-64 yaş aralığında bulunmakla birlikte, sigorta şirketlerine göre bu yaş aralığı değişiklik göstermektedir. En az 15 günü tamamlamış bebekler için de özel sağlık sigortası yapılabilmektedir. Kimlerin özel sağlık sigortası yaptırabileceği konusunda sigorta şirketleri risk değerlendirmesi yapmakta ve değerlendirme sonucu prim, teminat, istisnalar vb. belirlenmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Doğumu Karşılar mı?

Doğum teminatı her ne kadar isteğe bağlı da olsa özel sağlık sigortalarında en çok alınan teminatlardan biridir. İsteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak farklı limit ve katılım payı oranları arasından kendinize uygun olanı seçebilir ve poliçenize doğum teminatı da ekletebilirsiniz. Normal doğum, sezaryen doğum ve hamilelikte bu doğum teminatın faydalanabilir ve eğer isterseniz gebelik kontrollerinizi de yaptırabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Ne Zaman Biter?

Özel sağlık sigortası, çeşitli sigorta türlerinde olduğu gibi 1 yıllık olarak düzenlenmekte ve düzenlendiği tarih itibarıyla 1 yıl sonra sona ermektedir. Sigorta teminatlarının devam edebilmesi için poliçe en geç 30 gün öncesinden yenilenmelidir. Özel sağlık sigortanızın süresi bitmeden yenilemek için 444 9 832’yi arayarak bizden teklif alabilir ve poliçeniz onaylandığı an teminatlardan yararlanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Yatarak tedavi teminatları arasında hastanede yatış gerektiren veya 24 saatten daha uzun süren tedavi masrafları yer alır. Ancak 24 saatten kısa sürse de yatış gerektiren bazı durumlar da olabilir. Bunlar da yatarak tedavi kapsamında değerlendirmektedir. Yatarak tedavi teminatları içinde ameliyatlar, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, her türlü sarf malzeme giderleri, yemek ve refakatçi giderleri, günlük oda giderleri, böbrek taşı kırma, ilaç gibi masraflar yer alır.

Özel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Özel sağlık sigortası, olası sağlık sorunlarında oluşacak masrafları teminat altına alan bir sigorta türüdür. Poliçe süresi boyunca sigortalının yaşayabileceği kaza ve hastalıklarda doktor, tedavi, ilaç giderlerini karşılamakta ve sigortalının bütçesini sarsmadan yüksek standartlı sağlık hizmeti almasını sağlamaktadır. Siz de bu hizmetlerden yararlanmak için 444 9 832 numaralı çağrı merkezimizi hemen arayabilir ve özel sağlık sigortası poliçelerini karşılaştırabilirsiniz. Kendiniz için en uygun paketi seçip, teminatınızı hemen başlatabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Sigorta şirketinin sigortalıya ömrü boyunca sağlık sigortasını aynı planla yenileyeceğinin sözünü vermesine özel sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisi denir. Sigortalının bu hizmetten yararlanabilmesi için ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanması gerekir. Bu hakkı kazanmak için ise sigortalının 3 yıl boyunca özel sağlık sigortası poliçesini devam ettirmesi gerekir. Ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanan sigortalılar için sigorta şirketleri risk değerlendirmesi yaparak poliçeyi aynı koşullarla yenileyebilir, istisna ve/veya ek prim uygulayabilir veya poliçeyi yeniden düzenlememe yönünde karar verebilir.

Özel Sağlık Sigortası Nerelerde Geçerli?

Bir hastalık sonucu oluşan sağlık giderlerinin özel sağlık sigortası tarafından karşılanması için poliçede yazılı anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarına gitmeniz gerekir. Anlaşmasız sağlık kuruluşlarına gittiğinizde, ödemeniz gereken katılım payı daha yüksek olacaktır. Anlaşmalı sağlık kuruluşlarına gittiğinizde ise yalnızca belirlenen katılım payını ödemeniz yeterlidir. Aynı zamanda anlaşmasız bir sağlık kuruluşuna giderseniz yaptığınız tüm sağlık harcamalarının belgelerini, doktorun doldurduğu özel bir form ile beraber sigorta şirketiniz iletmeniz gerekir. Gönderdiğiniz bu evraklar incelendikten sonra ödenmesi uygun bulunursa katılım payınız düşürülerek, yaptığınız harcamalar tarafınıza ödenir. Anlaşmasız sağlık kuruluşlarından hizmet almadan önce hastalığın poliçe kapsamında olup olmadığını öğrenmek için sigorta şirketinizden mutlaka ön provizyon istemelisiniz.

SAĞLIK SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

SAĞLIK SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Özel sağlık sigortası, hastalık veya kaza sonucu oluşacak sağlık giderleriniz ile sağlığınız için ihtiyaç duyacağınız her türlü tanı ve tedavi işlemlerininin karşılanması için hazırlanmış kişiye özel kapsamlardan oluşmakadır.

Bu kapsamlar;

Yatarak Tedavi Modülü:

 • Ameliyatlar
 • Ameliyatsız yatışlar
 • Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz Tedavi ile Tetkikleri
 • Küçük Cerrahiler ve Tıbbi Gözlem
 • Genel Sağlık Kontrolü, Mamografi ve PSA
 • Ambulans Hizmeti

Ayakta Tedavi Modülü:

 • Doktor Muayenesi
 • İlaç ve Aşılar
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Laboratuvar Tetkikleri ve İleri Tanı Yöntemleri

Doğum Modülü:

 • Normal doğum, sezaryen
 • Gebelik rutin kontrolleri
 • Yenidoğan Paketi

Diş ve Gözlük Modülü:

 • Diş Muayenesi
 • Diş Tedavisi
 • Gözlük, Lens

Ek Hizmetler Modülü:

 • Check Up Hizmeti
 • Prestij Paket (İkinci Görüş, Hastanede Özel Hizmetler, Yatarak Tedavi Sonrası Eve Nakil)
 • Gündelik Ameliyat Teminatı
 • Hastalık Tazminatı Teminatı 

Özel Sağlık Sigortaları 15 günlükten 64 yaşına kadark yaş aralığına kadar yapılabilmektedir. Detaylı bilgi ve karşılaştırmalı tekliflerinizi almak için 444 9 832’den bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özel Sağlık sigortası, poliçenize onay verdiğiniz an itibariyle başlar. Diğer birçok sigorta ürününde olduğu gibi 1 yıllık düzenlendiği için, poliçenin başladığı tarihten 1 yıl sonra sona erer.

Özel Sağlık sigortasına hak kazanmak için yaş aralığı 18-64 olmakla birlikte, Sigorta şirketine göre farklılık göstermektedir. Minimum 15 günü tamamlamış bebekler içinde özel Sağlık sigortaları yapılabilmektedir.

Burada kimlerin özel Sağlık sigortası yaptırıp yaptıramayağı, net olarak sigorta şirketi risk değerlendirmesine göre belirlenme ve bu değerlendirme sonucuna göre prim, teminat, istinalar v.s belirlenmektedir.

Birçok sigorta türünde olduğu gibi, özel sağlık sigortalarında da poliçe süresi 1 yıldır. Sigortacının yenilemeye ilişkin risk değerlendirmesi yapma, poliçeyi otomatik yenileme veya yenilememe hakkı saklı olmakla birlikte, yenilemenin bitiş tarihinden itibaren en geç30 gün içinde yapılması gereklidir. Aksi halde Sigortacının, yeni poliçe tanzim edilene kadar geçen sürede oluşan riskleri teminat altına almaması ve yenileme haklarının geçerliliğini kaldırması hakları saklıdır.

Sigorta şirketleri, sigortalı “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” hakkını kazanana kadar, her yenileme döneminde risk değerlendirmesi yapar. Bu değerlendirme sonucunda poliçeyi aynı koşullarla yenileyebileceği gibi, istisna ve/veya ek prim uygulayarak yenileyebilir veya yenilememe kararı verebilir.

Sigorta şirketi, sigortalının Özel Sağlık Sigortası poliçesini 3 yıl boyunca kesintisiz olarak devam ettirmesi ve 3 yıl içindeki rahatsızlıklarının risk değerlenmesini baz alarak, ömür boyu yenileme garantisi hakkını değerlendirir. Bu değerlendirmede, sigortalının maruz kaldığı tüm hastalık / rahatsızlıklarını Sigortacı’ya bildirmiş olduğu varsayımıyla (bildirmiş olsun veya olmasın) uygun bulunanlara ömür boyu yenileme garantisi verir.

Herhangi bir ek prim veya istisna uygulamadan özel sağlık sigortalarında “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” verebileceği gibi, varsa mevcut istisna ve/veya hastalık ek primleri tekrar değerlendirebilir, “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” hakkını kazanma tarihinden önce oluşan riskler için hastalık ek primi ve/veya istisna uygulamak sureti ile “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” hakkı verebilir, Ömür Boyu Yenileme Garantisini vermeyip her yenileme döneminde risk değerlendirmesi yapabilir.

Özel Sağlık Sigortaları’nda “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” hakkı kazanıldıktan sonra;

Sigortalı/sigorta ettiren talebi olmadıkça teminat limitleri azaltılamaz, ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü teminat kapsamı daraltılamaz, sigortalının katılım payı arttırılamaz; sigortalı aleyhine özel ve teknik şartlarda değişiklik yapılamaz.

Teminat değişiklik talebi olmadığı sürece sigortalının bu hakkı kazanmasından sonra ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından dolayı hastalık ek primi, istisnası uygulanamaz.

Ayrıca “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” bulunan yenileme poliçelerine tazminat ek primi uygulanmaz.

Özel sağlık sigortası, hastalık veya kaza sonucu oluşacak sağlık giderleri ile sağlığınız için ihtiyaç duyacağınız her türlü tanı ve tedavi işlemlerini, önemli sağlık kurumlarında en modern yöntemlerle, herhangi bir mali kaygı duymadan karşılanması için hazırlanmış bir sigortadır.

Özel Sağlık sigortaları ile ilgili detaylı bilgi almak ve poliçenizi yaptırarak teminatınızı başlatmak için 444 9 832’den bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özel Sağlık sigortalarından, kişilerin en çok satın almak istediği teminatlardan biri doğum teminadır. Bu teminat isteğe bağlı alınmaktadır. Tercihleriniz doğrultusunda kendinize en uygun limit ve katılım payı oranında seçimler yaparak doğum teminatını poliçenize dahil edebilirsiniz.

Doğum teminatı Normal Doğum, Sezaryen, Doğum ve Hamilelik komplikasyonlarında kullanabiliyor olmakla birlikte; tercihinize bağlı olarak Gebelik Rutin Kontrollerinizi de bu teminat kapsamında yaptırabilirsiniz.

15 gününü doldurmuş bebekler için Özel Sağlık sigortası yapılabilmektedir.

Bir hastalık sonucunda doktora gitmeniz ve diğer sağlık harcamalarını yapmanız gerektiğinde , poliçenizde yazılı anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarına gitmenizi tavsiye ederiz. Anlaşmasız sağlık kuruluşuna gittiğinizde eğer varsa ödemek zorunda kalacağınız katılım payı daha yüksek olacaktır. Anlaşmalı sağlık kuruluşunu tercih ettiğinizde sadece belirlenmiş olan katılım payını ödeyip çıkarsınız. Ayrıca anlaşmasız bir sağlık kurumuna giderseniz yapmış olduğunuz tüm sağlık harcamalarınızın belgelerini (doktor reçetesi, tahlil, röntgen, v.b), doktor tarafından doldurulmuş özel bir form ile birlikte sigorta şirketine göndermeniz gerekir. Sigorta şirketi gönderdiğiniz evrakları inceleyerek ödenmesini uygun bulursa katılım payınız düşülerek masraflarınız daha önceden belirttiğiniz hesap numaranıza yatırılır. Bu nedenle anlaşmasız kurumlardan hizmet almadan önce rahatsızlığınızın poliçe kapsamına dahil olup olmadığını önceden öğrenebilmek için sigorta şirketinden ön provizyon alınmasını mutlaka isteyiniz.

Özel Sağlık sigortası sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan sizi kurtaran en önemli güvencelerden biridir. Poliçe süresi boyunca karşılaşabileceği hastalık veya kazalarda doktor, ilaç ve bunlara bağlı tedavi giderlerinin karşılanmasını sağlayarak, bütçenizi sarsmadan yüksek standartlı hizmet almanızı sağlar.

Sizde, bu hizmetlerden yararlanmak için 444 9 832’yi hemen arayabilir, karşılaştırmalı Sağlık tekliflerinizi inceleyerek, sizin için en uygun paketi seçip, teminatınızı başlatabilirsiniz.

Sağlık sigortaları, diğer birçok Sigorta ürününde olduğu gibi 1 yıllık düzenlenmekte olup, düzenlendiği tarihten 1 yıl sonra sona ermektedir. Teminatın devam edebilmesi için, poliçenizin zamanında yani bitiş tarihinden max 30 gün önce yenilenmesi gerekmektedir. Vadesi bitecek olan özel Sağlık sigortanız ile ilgili teklif almak için 444 9 832 numaralı çağrı merkezimizden bize hemen ulaşabilir, poliçeniz onaylanır onaylanmaz kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özel Sağlık sigortası tüp bebeği karşılamamaktadır.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam

SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.