SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

İhtiyaç duyacağınız geniş kapsamlı seyahat sigortası seçenekleri ya da Schengen vizesi için talep edilen seyahat sigortası ile güvenle seyahatinizi planlayın. Seyahat sağlık sigortanızı yaptırmak için formu doldurun, kısa süre içerisinde sizi arayalım!

Senin için sigorta şirketlerinden en doğru teklifi alabilmemiz adına zorunlu bilgidir.

Sigorta şirketlerinden teklif alabilmeniz için zorunlu bilgidir. Hatalı girilmesi durumunda teklif gelmeyecektir.


Sigortaladım.com aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz

MÜŞTERİLERİMİZ NE DİYOR?

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETLERİ

Türkiye'nin en çok sigorta şirketini bünyesinde bulunduran tek platform.

SEYAHAT SİGORTASI NEDİR?

Yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin yapılan her seyahat öncesinde dikkat edilmesi gereken hazırlıklardan bir tanesi de sağlıktır. Sağlık adına tüm önlemlerin alınması ve olası durumlara karşı hazırlıklı olunması önemli bir konudur. Seyahat sağlık sigortası, tam da bu süreçte devreye girerek geniş kapsamlı talimatları ile yapılan seyahatlerde birçok avantaj sağlar.

Şehir içi ya da şehir dışında seyahat eden herkes için "Seyahat sağlık sigortası nedir?" sorusu büyük önem taşır. Seyahat sağlık sigortası yapılan tüm seyahatlerin süresi boyunca kullanılabilmektedir. Seyahat esnasında kişinin başına gelen ve sağlığını olumsuz etkileyen her durumda güvence imkanı sunmaktadır. Kişi seyahatini yurt dışında gerçekleştirecekse, alınacak vize için yapılması zorunlu tutulan seyahat sağlık sigortası, yurt içi seyahatlerinde zorunlu değildir, fakat yapıldığı takdirde birçok fayda sunar. İş ya da tatil amacı ile yapılan seyahatlerde kişilerin güvende olması için önemli ayrıcalıklar sunan seyahat sağlık sigortası, hastalanma ya da yaralanma gibi olası problemlerde, kişinin uygun bir sağlık merkezinde tedavi görerek giderlerinin karşılanmasını sağlar. Güvenilir ve sakin bir tatil geçirmek için sıkça tercih edilen bu sigorta çeşidi, seyahat esnasında yaşanabilecek her türlü problemin önüne geçmeyi amaçlar. Yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin, tüm seyahatlerde aksilikler meydana gelebilir. Soğuk algınlığı, yaralanmalar, kazalar, bavul kaybolması, hırsızlık olayları gibi problemlerin önüne seyahat sağlık sigortası ile geçilebilir. Güven sağlamasının yanı sıra, kişiyi ekonomik güvence altına alarak korur. Yolculuk esnasında, yol masraflarının giderilmesini sağlayan seyahat sağlık sigortası, maddi açıdan da birçok kolaylık sağlar. Yolculuğun iptali, rötar gibi durumlarda oluşabilecek zararları karşılayarak bireyin bütçesini korur. Yüksek güvence ve sadece tatile odaklanılan seyahatler için, sigortaladım.com ile birlikte seyahat sağlık poliçesi incelenebilir, istenilen teminatlara göz atılabilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları

Seyahat sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunur. Bu sigorta türü genel olarak 18 ile 65 yaş (sigorta firmalarınca değişiklik gösterebilir) arasında dileyen herkesin yaptırabildiği bir sigorta türüdür. 18 yaş altındakilere ise bir yakını, sigorta ettiren sıfatı ile bu sigortayı yaptırabilir. Sigorta en az 1 hafta, en çok 1 yıllık olarak yapılır. 1 yıl süreyi seçen sigortaların tekrar düzenlenmesi gerekmektedir. 1 yıllık seyahat sigortası fiyatları sigorta şirketlerince ve düzenledikleri poliçeler bakımından farklılık gösterebilir. Seyahat sağlık sigortası genel şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Sigorta şirketi, poliçenin geçerli olduğu tarihler arasında meydana gelen bir kaza ya da önceden olası bir duruma bağlı olmayan hastalık sonucunda, planlanmış seyahat süresi dışında meydana gelmemesi şartı ile sigortalı kişiye poliçede belirtilen teminatları sağlamalıdır.
 • Sigorta süresi, ülke dışına çıkıldığı anın pasaport ile tespit edilmesinden sonra başlar, ülke sınırları içerisine girene kadar devam eder. Aynı şekilde yurt dışında yapılan seyahatler için sigorta süresi, ülke sınırlarına girildiği anda başlar ve ülke dışına çıkıldığı anda sona erer. Yurt içinde yapılan seyahatlerde, sigorta süresinin başlangıç ve bitiş tarihi poliçede belirtilmelidir.
 • Seyahat sağlık sigortası içerisinde bulunan teminatlarla ilgili hizmeti sigorta şirketleri vermektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası satın alan birey seyahate gidemediği durumda, ödediği sigorta primini geri almak için poliçe başlangıç tarihinden en az 24 saat önce sigorta şirketine haber vermelidir.
 • Kişinin sigorta şirketinden aldığı poliçeler, asgari olarak bazı teminatları içermelidir. Bu teminatlar, ani rahatsızlık ve hastalıklara ilişkin tıbbi tedavi, sigortalının en yakın sağlık kuruluşuna seyahati ya da nakli, taburcu olduktan sonra ikametgah adresine nakli ve vefat eden sigortalının nakli gibi teminatlardır.

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Yurt içi seyahat sağlık sigortasının zorunluluğu yoktur fakat yaptırılması, kişi için birçok fayda sağlar. Yurtiçi seyahat sigortası, kişinin ister tatil, ister iş amaçlı yaptığı seyahatler esnasında karşılaşabileceği risklere karşı koruma sağlar. Sigortalı, yurt içinde bulunan her bölgeye kolayca gidebilir, olası problemlere karşı kendini güvence altına alarak seyahatini tamamlayabilir. Fakat yurt dışı seyahat sağlık sigortası, yaptırılması zorunlu olan sigorta çeşitlerinden bir tanesidir. Yurt dışına çıkmak istendiğinde vize için yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekir. Sigorta yaptırmadan önce başvuru yapılacak ülkenin konsolosluğundan net bilgi alınabilir. Örnek olarak, Schengen sınırlarında bulunan ve bunun dışında Amerika, Kanada, Belçika gibi ülkeler, yurt dışı seyahat sağlık sigortasını zorunlu hale getirmiştir. Seyahat sağlık sigortası ücretleri kapsadığı gün sayısına ve poliçede bulunan teminatlara göre farklılık gösterebilir. Sigorta yaptırırken bu koşulların da göz önünde bulundurulması gerekir. Vize gerektirmeyen ülkelerde yurt dışı seyahat sigortası yaptırmak zorunlu tutulmayabilir. Fakat hangi ülke olursa olsun, sigortalı bir şekilde gidilmesi önemli bir ayrıntıdır. Bunun sebebi, gidilen ülkenin sağlık standartları yeterli seviyede olmayabilir. Böyle durumlarda kişinin yaptırdığı sağlık sigortası, bulunduğu şartlar içerisinde en iyi hizmeti almasına yardımcı olur. Yurt dışı seyahat sigortaları genellikle şu teminatları içerir:

 • Yurt dışında gerçekleşen tıbbi tedavinin teminatı,
 • Taburcu olduktan sonra kişinin ülkesindeki ikametgah adresine nakli,
 • Sigortalının seyahati ya da nakli,
 • Vefat halinde sigortalının ülkesine nakli teminatlar içerisinde yer alır.

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı

Seyahat sigortası kapsamı aşağıdaki maddeleri içerir:

 • Seyahat sigortası ile ilgili teklif alırken hangi teminatları kapsadığına dikkat etmek gerekir. Bu şekilde ihtiyaç anında teminat devreye girerek kişiye üst düzey hizmet sunar. Buna ek olarak seyahat sigortası, gidilecek ülkeyle ilgili bilgi vererek danışmanlık hizmeti sağlar.
 • Yaşanılan sağlık sorunu sürecinde tedavi olunması gerekiyorsa, ayakta ve yatarak tedavi hizmeti için maddi imkanlar sunar.
 • Sigorta şirketleri, diş tedavilerini de bu sigorta türüne ekleyebilir. Seyahat sırasında oluşabilecek ani diş rahatsızlıklarında tedaviyi teminat altına alır. Diş hizmetleri, çoğu ülkede yüksek maliyet gerektiren hizmetlerden bir tanesidir. Bu sebeple diş teminatı, sigorta yaptırmak isteyen bireyler için oldukça ilgi çekicidir.
 • Sigortalının kaldırıldığı hastanede bulunan ekipmanların yeterli olmaması durumunda daha teşekküllü bir merkeze nakil masrafları kapsam içerisindedir.
 • Ana maddelere ek olarak belirlenebilen talimatlar, sigortalı için daha kapsamlı bir hizmet anlamına gelir. Tedavi sırasında refakat eden kişilerin ulaşım ve konaklama giderleri, ilaç tedariğinin sağlanması, acil durum mesajlarının iletilmesi gibi ek talimatlar, hizmet kalitesini arttırarak sigortalıya ve ailesine güven verir.

Seyahat sağlık sigortası, türlerine ve kapsamlarına göre çeşitlilik gösterir. Bireyler bu çeşitliliği kendilerine göre düzenleyerek istenilen paketi kolayca yaratabilirler. Örnek olarak yurt dışı eğitimi almak isteyen öğrenci seyahat sağlık sigortası yaptırmak isteyebilir. Yurt dışı eğitim sağlık sigortası kişiyi, eğitim serüveni boyunca güvence altına alır. Sigorta şirketlerince değişebilen yaş sınırı, genellikle 65 yaş altı olarak belirlenmiştir. Bu sigorta ile hastalık ya da kaza durumunda oluşan tedavi masrafları karşılanır. Buna ek olarak müşteri hizmetleri desteği verilerek, sigortalının sormak istediği her soru kısa bir süre içerisinde cevaplanır. Vefat durumunda, ülkesindeki ikametgah adresine nakil işlemini başlatarak gideri karşılanır. Yurtdışı eğitim amaçlı seyahat sağlık sigortası fiyatları standart ve geniş paket gibi özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Ödenmesi gereken küçük bir ek prim ile poliçenizi daha geniş kapsamlı hale getirebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Seyahat sağlık sigortası, sunduğu sağlık hizmeti avantajının yanı sıra Schengen vize işlemlerinin bir ön koşulu olması sebebiyle yaptırılmaya devam etmektedir. Seyahat sağlık sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Fakat, her sigorta şirketi öncelikle yaş ve sigorta kapsamı kriterlerine göre bir fiyat belirler. 65 yaş ve altı kişilerin ödemeleri daha az olurken, 65 yaş üstü bireyler bu sigortadan faydalanmak istediği takdirde ödemeleri gereken miktar daha fazla olur. Buna ek olarak seyahat sağlık sigortası, ülkeye giriş ve çıkış tarihleri arasında yapılması sebebiyle kısa süreli bir sigorta çeşidi olarak kabul edilir. Böylece sigorta primleri çok büyük farklar yaratmaz. Seyahat sağlık sigortası yaptırırken poliçenin başlangıç ve bitiş tarihine, ziyaret edilecek yerin vize şartlarına uygunluğuna ve poliçe kapsamına dikkat etmek, seyahatlerinizin güvenli ve sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Sigortaladım.com, kaliteli hizmet anlayışı ve müşteri odaklı uzman kadrosu ile birlikte ihtiyaçlara en uygun seyahat sağlık sigortası tekliflerini sunmaya devam etmektedir. Siz de hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için seyahat sağlık sigortası yaptırmak isterseniz müşteri hizmetlerine tek tuşla ulaşabilir, her sorunuzun karşılığını kolayca bulabilirsiniz. sigortaladım.com, teknolojik imkanları ve sağlam yapısı ile müşterilerinin bütçesine uygun en iyi imkanları sunar. En uygun yurt içi ya da yurt dışı seyahat sağlık sigortası fiyat bilgisi için hemen iletişime geçerek eşsiz hizmetlere ve uygun fiyatlara sahip olun.

 

Seyahat Sağlık sigortası yurt içi ve yurt dışı seyahatlerdeckarşılaşılabilecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta türüdür. 

Seyahat sağlık sigortaları sadece seyahat sırasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda ortaya çıkan tedavi ve nakil giderlerinizi karşılamaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşmanız durumunda   sağlık giderlerinizi, tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Giderleriniz sağlık sigortası poliçe şart ve uygulamalarınız çerçevesinde değerlendirilecek ve tarafınıza ödenecektir.

Detaylı bilgi almak için 444 9 832’den bize ulaşabilir ve hızlıca işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz.

Seyahat Sağlık sigortası vize işlemleri için zorunlu evraklardan biridir. Bu yüzden seyahat iptal edilmediği sürece iptal edilememektedir.

Seyahatın iptal olması durumunda ise, poliçe başlangıç tarihinden önce iptal talebinin iletilmesi gerekmektedir.

Seyahat Sağlık sigortası seyahat sırasında karşılaşılabilen hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşididir. Poliçenizin kapsamı, paket seçimine göre teminatlar değişiklik göstermekle birlikte, vize için istenen seyahat Sağlık sigortalarında 30.000 Eur teminat bulunmaktadır.

Seyahat Sağlık sigortanız, seyahate başlayacağınız günden, yurda dönüş yapacağınız güne kadarki süreyi kapsamalıdır.

Diğer tüm Sigorta türlerinde olduğu gibi, seyahat sağlık poliçeleri de öğlen 12 ‘de başlayıp, 12’de sona erdiği için, eğer seyahat 12’den önce ise, poliçeniz 1 gün öncesinden başlamalıdır. Aynı durum yurda dönüş yapacağınız durum içinde geçerlidir. Eğer dönüş saatiniz öğlen 12’den sonra ise, poliçe bitiş tarihiniz, dönüş tarihinizden 1 gün sonra olmalıdır.

Seyahat Sağlık sigortanızı 444 9 832 numaralı telefonumuzu arayarak hemen satın alabilir, teminatınızı tüm seyahatinizi kapsayacak şekilde başlatabilirsiniz.

Seyahat Sağlık sigortası primini etkileyen kriterlerin başında seyahat edilecek ülke, seyahat edilecek gün sayısı ve sigortalı yaşı gelmektektedir.

Schengen vizesi için, ülkelerin istediği teminat standart olsa da (30.000 EUR teminatlı), seyahat eilecek gün sayısı ve sigortalı yaşı da fiyatı etkilediğinden primler değişiklik göstermektedir. Poliçe priminizi öğrenmek için 444 9 832 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilir, detaylı bilgi alarak işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz.

Seyahat Sağlık sigortası yurtdışına yapılan seyahatlerde, ülkemiz sınırlarından çıkıldığı ( pasaport ile tespit edildiği )an başlar, ülkemiz sınırına  girildiği an (pasaport ile tespit edildiği an )sona erer.

Seyahat Sağlık sigortasının zorunluluğu seyahat edeceğiniz ülkenin vize şartlarına göre değişiklik göstermektedir.  Birçok ülkede zorunlu olmakla birlikte, riske girmemek için tercih edilen bir sigorta türüdür.

Hemen işlemlerinizi başlatmak ve Seyahatiniz boyunca karşılaşabileceğiniz sağlık risklerine karşı koruma altında olmak için, 444 9 832’den bize ulaşabilirsiniz.

Seyahat Sağlık sigortasında prim seyahat edeceğiniz ülke, bu ülkenin istediği teminat limiti, seyahat süreniz ve yaşınıza göre farklılık göstermektedir.

Tüm seyahatinizi kapsayacak şekilde teminatınızı başlatmak için 444 9 832 numaramızı arayarak, işlemlerinizi hızlıca sonuçlandırabilirsiniz.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam

SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.