Başa Dön
sigorta

Hırsızlık, cam kırılması, yangın, infilak gibi riskler nedeniyle oluşan eşya hasarları da bu sigorta ile güvence altına alınır.

Bu alanı boş geçmeyiniz
Bu alanı boş geçmeyiniz
Bu alanı boş geçmeyiniz
Bu alanı boş geçmeyiniz
Bu alanı boş geçmeyiniz
Bu alanı boş geçmeyiniz

EŞYA SİGORTASI NEDİR?

Ev eşya sigortası deprem, yangın, su baskını ve hırsızlık gibi durumlara karşı konutların içerisindeki maddi değeri olan varlıkları güvence altına alan bir sigorta türüdür. Eşya sigortası fiyatları ev içerisinde bulunan taşınır ya da taşınmaz tüm varlıkların durumu ve bu varlıkların güncel piyasa fiyatının analizi yapılarak ve teminat kapsamının genişliğine göre belirlenir.

Evinizin içerisinde bulunan elektronik cihazları, oturma takımlarını, dolapları ve aklınıza gelebilecek tüm varlıkları doğal afetlere ya da toplumsal olaylara karşı güvence altına alan, başınıza gelebilecek herhangi bir beklenmedik durum karşısında uğradığınız maddi zararı karşılayan sigorta çeşidine eşya sigortası denir. Bu sigorta poliçesi kapsamında terör ve grev gibi toplumsal kaynaklı büyük faaliyetler sonucu oluşabilecek hasarların da karşılanması mümkündür. Yıllık olarak yenilenen ve 18 yaşını tamamlayarak reşit olmuş her insan tarafından satın alınabilen bu poliçe evinizdeki maddi açıdan en değersiz eşyaya kadar geniş yelpazede garanti sunan poliçe türlerine sahiptir. Yıllar boyu yaptığınız birikimlerin bir anda yok olmasını engelleyen ve geniş kapsamı sayesinde büyük maddi zararlarla karşılaşmamanızı sağlayan eşya sigortası televizyon gibi elektronik cihazlardan kaynaklı kısa devre problemlerinin yol açacağı yangın ve infilak sorunlarına karşı da güvence sunuyor. Hem ev sahibi hem de kiracılar tarafından yaptırılabilen bu sigorta sayesinde kendi evinizin yanı sıra komşularınızın evini de güvence altına alabilir ve poliçe kapsamında ek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Eşya Sigortası Kapsamı

Evininizi güvence altına alan ev eşya sigortası neleri kapsar? İkamet ettiğiniz konut içerisindeki tüm eşyalar poliçe kapsamına dahildir ve bu sayede teminat altına alınır. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, televizyon ve ütü gibi elektronik cihazların tamamı poliçe kapsamında güvence altına alınır. Bu cihazlardan dolayı meydana gelebilecek her türlü problem de poliçede açıkça belirtilir. Değerli ziynet eşyalarınız sigorta bedelinin belirli bir oranında poliçe kapsamına alınır. Ayrıca evinizin içerisinde bulunan maddi değeri yüksek tablolar, antika eşyalar ve heykeller de sigorta bedelinin belirli bir tutarı olacak şekilde poliçe kapsamına dahil edilir. Eşya sigortası kapsamı içerisindeki en büyük avantaj poliçe kapsamında komşularınızın da güvence altına alınmasıdır. Yangın gibi farklı binalara da zarar verebilecek durumlar sonrası komşularınızın evinde oluşan hasarları karşılamanızı ve maddi açıdan problem yaşamamanızı sağlayan bu sigorta geniş kapsamlı bir teminat vadediyor. Motorlu taşıtlar, bu taşıtların herhangi bir ek parçası ve evcil havyanlar çeşitli risklere karşı satın alınan sigorta poliçesi kapsamına dahil edilmez.

Eşya Sigortası İçin Gerekli Evraklar

Evinizdeki tüm eşyaları beklenmedik farklı durumlara karşı teminat altına alan sigorta türünün kapsamında bulunan elektronik eşya sigortası için hasar sonrası sunulması gereken belgeler bulunur.

  • Poliçe sahibinin beyanı
  • Hasar sonrası teknik servis raporu
  • Yangın hasarı oluşması durumunda itfaiyeden alınacak rapor
  • Hırsızlık olması durumunda karakol tutanağı
  • Hasar gören elektronik cihazın faturası
  • Hırsızlık olaylarında şüpheli şahsın bulunamadığına dair karakol raporu
  • Oluşan hasarın giderilmesine dair yapılan tüm harcamaların belgeleri
  • Teminat ödemesinin yapılacağı şahsın hesap ve IBAN no bilgileri
  • Üzerinde ipotek bulunan poliçelerde muvaffakatname belgelerinin hasar sonrası poliçenin alındığı kuruma ibraz edilmesi gerekir. Hem bütçenize hem de ihtiyacınıza en uygun sigorta seçeneklerine ulaşmanızı sağlayan online platform sigortaladım.com farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırmanıza ve daha sağlıklı karar verebilmenize yardımcı olur. Sayfamız üzerinden Eşya paket sigortası hakkında daha detaylı bilgi alabilir, sigorta poliçesinin kapsamını en iyi şekilde öğrenerek bu sigorta türünde hizmet veren markalar arasında bütçenize en uygun olanı satın alarak eşyalarınızı güvenle koruyabilirsiniz.

EŞYA SİGORTASI ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETLERİ

SİGORTALADIM BLOG

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
sigorta
SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.