MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832

EŞYA SİGORTASI

Hırsızlık, cam kırılması, yangın, infilak gibi riskler nedeniyle oluşan eşya hasarları da bu sigorta ile güvence altına alınır.

Senin için sigorta şirketlerinden en doğru teklifi alabilmemiz adına zorunlu bilgidir.

Lütfen geçerli bir Kimlik Numarası giriniz.

Sigorta şirketlerinden teklif alabilmeniz için zorunlu bilgidir. Hatalı girilmesi durumunda teklif gelmeyecektir.


Sigortaladım.com aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz

MÜŞTERİLERİMİZ NE DİYOR?

GÜVENİLİR ORTAKLIK YAPISI
DOĞA ve HAYVAN DOSTU PROJELER
SEÇKİN MARKA KAMPANYALARI

EŞYA SİGORTASI ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETLERİ

Türkiye'nin en çok sigorta şirketini bünyesinde bulunduran tek platform.

EŞYA SİGORTASI NEDİR?

Ev eşya sigortası deprem, yangın, su baskını ve hırsızlık gibi durumlara karşı konutların içerisindeki maddi değeri olan varlıkları güvence altına alan bir sigorta türüdür. Eşya sigortası fiyatları ev içerisinde bulunan taşınır ya da taşınmaz tüm varlıkların durumu ve bu varlıkların güncel piyasa fiyatının analizi yapılarak ve teminat kapsamının genişliğine göre belirlenir.

Evinizin içerisinde bulunan elektronik cihazları, oturma takımlarını, dolapları ve aklınıza gelebilecek tüm varlıkları doğal afetlere ya da toplumsal olaylara karşı güvence altına alan, başınıza gelebilecek herhangi bir beklenmedik durum karşısında uğradığınız maddi zararı karşılayan sigorta çeşidine eşya sigortası denir. Bu sigorta poliçesi kapsamında terör ve grev gibi toplumsal kaynaklı büyük faaliyetler sonucu oluşabilecek hasarların da karşılanması mümkündür. Yıllık olarak yenilenen ve 18 yaşını tamamlayarak reşit olmuş her insan tarafından satın alınabilen bu poliçe evinizdeki maddi açıdan en değersiz eşyaya kadar geniş yelpazede garanti sunan poliçe türlerine sahiptir. Yıllar boyu yaptığınız birikimlerin bir anda yok olmasını engelleyen ve geniş kapsamı sayesinde büyük maddi zararlarla karşılaşmamanızı sağlayan eşya sigortası televizyon gibi elektronik cihazlardan kaynaklı kısa devre problemlerinin yol açacağı yangın ve infilak sorunlarına karşı da güvence sunuyor. Hem ev sahibi hem de kiracılar tarafından yaptırılabilen bu sigorta sayesinde kendi evinizin yanı sıra komşularınızın evini de güvence altına alabilir ve poliçe kapsamında ek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Eşya Sigortası Kapsamı

Evininizi güvence altına alan ev eşya sigortası neleri kapsar? İkamet ettiğiniz konut içerisindeki tüm eşyalar poliçe kapsamına dahildir ve bu sayede teminat altına alınır. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, televizyon ve ütü gibi elektronik cihazların tamamı poliçe kapsamında güvence altına alınır. Bu cihazlardan dolayı meydana gelebilecek her türlü problem de poliçede açıkça belirtilir. Değerli ziynet eşyalarınız sigorta bedelinin belirli bir oranında poliçe kapsamına alınır. Ayrıca evinizin içerisinde bulunan maddi değeri yüksek tablolar, antika eşyalar ve heykeller de sigorta bedelinin belirli bir tutarı olacak şekilde poliçe kapsamına dahil edilir. Eşya sigortası kapsamı içerisindeki en büyük avantaj poliçe kapsamında komşularınızın da güvence altına alınmasıdır. Yangın gibi farklı binalara da zarar verebilecek durumlar sonrası komşularınızın evinde oluşan hasarları karşılamanızı ve maddi açıdan problem yaşamamanızı sağlayan bu sigorta geniş kapsamlı bir teminat vadediyor. Motorlu taşıtlar, bu taşıtların herhangi bir ek parçası ve evcil havyanlar çeşitli risklere karşı satın alınan sigorta poliçesi kapsamına dahil edilmez.

Eşya Sigortası İçin Gerekli Evraklar

Evinizdeki tüm eşyaları beklenmedik farklı durumlara karşı teminat altına alan sigorta türünün kapsamında bulunan elektronik eşya sigortası için hasar sonrası sunulması gereken belgeler bulunur.

 • Poliçe sahibinin beyanı
 • Hasar sonrası teknik servis raporu
 • Yangın hasarı oluşması durumunda itfaiyeden alınacak rapor
 • Hırsızlık olması durumunda karakol tutanağı
 • Hasar gören elektronik cihazın faturası
 • Hırsızlık olaylarında şüpheli şahsın bulunamadığına dair karakol raporu
 • Oluşan hasarın giderilmesine dair yapılan tüm harcamaların belgeleri
 • Teminat ödemesinin yapılacağı şahsın hesap ve IBAN no bilgileri
 • Üzerinde ipotek bulunan poliçelerde muvaffakatname belgelerinin hasar sonrası poliçenin alındığı kuruma ibraz edilmesi gerekir. Hem bütçenize hem de ihtiyacınıza en uygun sigorta seçeneklerine ulaşmanızı sağlayan online platform sigortaladım.com farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırmanıza ve daha sağlıklı karar verebilmenize yardımcı olur. Sayfamız üzerinden Eşya paket sigortası hakkında daha detaylı bilgi alabilir, sigorta poliçesinin kapsamını en iyi şekilde öğrenerek bu sigorta türünde hizmet veren markalar arasında bütçenize en uygun olanı satın alarak eşyalarınızı güvenle koruyabilirsiniz.

 

EŞYA SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

EŞYA SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Evinizde bulunan eşyalarınız için risk oluşturan yangın, deprem, hırsızlık, sel, su baskını, cam kırılması, fırtına vb durumları kapsayarak, güvence altına alan bir sigorta türüdür. Pek çok tehlikeye karşı eşyalarınız tek bir poliçe ile güvence altına alınır.

 • Eşya sigortası eşyalarınızı; deprem, sel-su baskını, yangın, hırsızlık, yer kayması, araç çarpması vs. birçok riske karşı korur.
 • Eşyalarınızın aldığı hasarı sizin yerinize sigorta öder, böylece maddi açıdan korunmuş olursunuz.
 • Sigortanızı yaptırarak gönül rahatlığıyla evinizi boş bırakabilir, gözünüz arkada kalmadan rahat rahat tatile gidebilirsiniz.
 • Sadece ihtiyacınız olan teminatları satın alarak, daha uygun bir fiyata eşya sigortası yaptırabilirsiniz.

Elektronik Cihaz Sigortaları, elektronik cihazın çalışır halde iken, dururken veya aynı işyerinde temizleme, bakım, revizyon ve yer değiştirme esnasında, ani ve beklenmedik herhangi bir nedenle uğradığı zararları poliçede yazılı şart ve limitler dahilinde karşılayan sigorta poliçesidir.

Eşya sigortanızı yaptırmak için, acenteye kadar gidip yorulmanıza hiç gerek yok. 444 9 832 numaralı çağrı merkezimizi arayarak 7/24 bizlere ulaşabilir ve poliçenizi hemen oluşturarak, güvencenizi başlatabilirsiniz.

Eşya sigortası, isteğe bağlı olarak yapılan bir ürün olması sebebi ile talebiniz halinde poliçeniz iptal edilebilir. Yalnız bu durumda teminat sona erecek, risklerin gerçekleşmesi durumunda tüm masrafların sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

Konut sigortası; doğal afet, hırsızlık, yangın gibi nedenlerle evinizde oluşabilecek hasarları maddi olarak güvence altına almak amacıyla oluşturulmuş ihtiyari (zorunlu olmayan) sigorta ürünüdür.

Eşya sigortası ise eşyalarınız için risk oluşturan yangın, hırsızlık, her türlü su baskını, cam kırılması vb durumlar için eşyaları güvence altına alan üründür. Kısaca konut sigortası binaya gelebilecek risklere karşı, eşya sigortası ise konutun içerisindeki eşyalara karşı teminat sağlamaktadır.

TV yada herhangi bir elektronik eşyanın kırılması, eşya sigortası teminatları arasında olmadığından karşılanmamaktadır.

Evinizde bulunan eşyalarınız için risk oluşturan yangın, deprem, hırsızlık, sel, su baskını, cam kırılması, fırtına vb durumları kapsar.

Eşya sigortanızı 444 0 982 numaralı çağrı merkezimizi arayarak 7 / 24 yaptırabilir, eşyalarınızı hemen güvende altına aldırabilirsiniz.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam

SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.