MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırmak için formu doldurun, kısa süre içerisinde sizi arayalım!

Senin için sigorta şirketlerinden en doğru teklifi alabilmemiz adına zorunlu bilgidir.

Lütfen geçerli bir Kimlik Numarası giriniz.

Sigorta şirketlerinden teklif alabilmeniz için zorunlu bilgidir. Hatalı girilmesi durumunda teklif gelmeyecektir.


Sigortaladım.com aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz
Yatarak Yatarak + Ayakta 10 Adet
Network İSTANBUL-ANKARA-KOCAELİ-TEKİRDAĞ-SAMSUN İZMİR-BURSA-GAZİANTEP-ANTALYA-SAKARYA Diğer İller İSTANBUL-ANKARA-KOCAELİ-TEKİRDAĞ-SAMSUN İZMİR-BURSA-GAZİANTEP-ANTALYA-SAKARYA Diğer İller
banner Standart {{ item.downTreatmentOne }} {{ item.downTreatmentTwo }} {{ item.downTreatmentThree }} {{ item.upTreatmentOne }} {{ item.upTreatmentTwo }} {{ item.upTreatmentThree }}
Network Yaş Aralığı Yatarak Tedavi Yatarak + 3 Ayakta Tedavi Yatarak + 10 Ayakta Tedavi
banner {{ item.pack }} {{ demirAge }} {{ item.downTreatment }} {{ item.midTreatment }} {{ item.upTreatment }}
Çağrı merkezi yetkililerimiz sizi arayarak, tekliflerin detayları ile ilgili bilgi verecektir.

MÜŞTERİLERİMİZ NE DİYOR?

GÜVENİLİR ORTAKLIK YAPISI
DOĞA ve HAYVAN DOSTU PROJELER
SEÇKİN MARKA KAMPANYALARI

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETLERİ

Türkiye'nin en çok sigorta şirketini bünyesinde bulunduran tek platform.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sadece bir kısmı karşılanan, bir diğer ifade ile kişinin bir miktar ödeme karşılığında daha yüksek standartlarda sağlık hizmeti almasını sağlayan özel bir sağlık sigortası türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) ilk kez 5510 sayılı Kanun'un 98. maddesinde yer almıştır.

İlk defa 5510 sayılı Kanun’un 98. maddesinde yer alan tamamlayıcı sağlık sigortası nedir sorusu sıklıkla merak edilen konular arasında yer alır. Kişinin bir miktar ödeme karşılığında daha yüksek standartlarda sağlık hizmeti almasını sağlayan sigorta türüne tamamlayıcı sağlık sigortası adı verilir. Özel bir sağlık sigortası türü olan tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti, Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında alınır. İsteğe bağlı yaptırılan ve birçok avantajı beraberinde getiren bu sigorta türü, kişinin ödemekle yükümlü olduğu sağlık harcamalarının bir kısmını poliçe limitleri doğrultusunda karşılar. Bu sayede, sizlere hem maddi hem de manevi açıdan destek olur. Kendinizin yanı sıra eşinizin ve çocuklarınızın da yararlanabileceği tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiye edilen sigortalardan biridir. Bir SGK’lı olarak özel hastanelerden sağlık hizmeti almak istiyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortanız imdadınıza yetişir. Hastane ücretinin belirli bir kısmını ödeyen SGK, kalan kısmını kişiye bırakır. Kalan kısmı bütçenize dost bir şekilde ödemek istediğinizde tamamlayıcı sağlık sigortanız devreye girer. Bu sayede ek bir ücret ödemeden anlaşmalı hastanelerde muayene olabilirsiniz.
Poliçenin satın alındığı sigorta şirketinin anlaşmalarında yer alan tamamlayıcı sağlık sigortası geçen hastaneler tercih edildiğinde fark ücreti ödemeden işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bazı durumlarda özel hastanelerde çok az bir SGK katılım ücreti ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası avantajları bunlarla sınırlı değildir. Bu sigorta sayesinde maliyetli sağlık harcamalarınızın miktarını düşürürken sağlanan sağlık hizmetlerinin standartlarını da hızla yükseltebilirsiniz. Poliçede yer alan maddeler dahilinde ayakta veya yatarak tedavi teminatlarından sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Primleri oldukça düşük olan bu sigorta türü, özellikle SGK’lı kişiler açısından avantajlı olan ve yaptırılması tavsiye edilen bir hizmet olarak karşınıza çıkar. Tamamlayıcı sağlık sigortası bekleme süresi genellikle bir yıl olmakla birlikte ikinci poliçe zamanı ve sonraki yıllarda bekleme süresinin bulunmadığı görülür. Özel hastalıklar ve sigorta şirketi ile yapılan anlaşmaya göre bekleme süresi değişkenlik gösterebilir. Bu sigorta türünde poliçenin geçerlilik süresi ise sözleşmenin yapıldığı tarihten itibaren bir yıl olarak bilinir. Dilerseniz 1 yıl sonra sigortanızı yenileyebilirsiniz.
Planlı gerçekleşen ameliyat harcamaları için ise hastaneye yatmadan önce anlaşmalı olunan sigorta şirketine sağlık harcama talebi iletilmesi gerekir. Poliçe limitleri ve sözleşmede yer alan teminatlar kapsamında karşılanan bu hizmetler; sağlık masraflarınızı güvence altına alır. Ayakta tedavi teminatı ise hastanede kalmanızı gerektirmeyen durumlarda kullanılır. Doktor muayenesi, ileri tanı süreçleri, röntgen ve laboratuvar tetkikleri; bu teminat kapsamında yer alır. Ek prim ödeme koşulu ile tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına ekleyebileceğiniz ek teminatlar da bulunur. Doğum teminatı, gebelik ve doğum ile ilgili masrafları karşılayan ve sıklıkla tercih edilen ek teminatlar arasındadır. Ebeveynlerden birinin poliçesine yeni doğan teminatını da ekleyerek doğum sonrasında bebekte oluşabilecek çeşitli komplikasyonlara karşı ortaya çıkan masrafların güvence altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası ne işe yarar sorusunun cevabının teminatlarına göre farklı cevapları olabilir. Genel olarak sağlık masraflarını bütçe dostu bir şekilde karşılamaya yarayan bu sigorta türünün poliçe detaylarının incelenmesi ve ihtiyaca uygun teminatlar ile zenginleştirilmesi tavsiye edilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklif Al

Bilgilerinizi Girin: En doğru ve size uygun sonuçları ortaya görüntüleyebilmek için sizden istenen bilgileri girin. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştırın: Böylece size en uygun sonuçları karşılaştırabilirsiniz. Sigortanızı İndirimli Satın Alın: Uzman ekibimizden destek alarak sizin için uygun olan teklifi kolayca seçebilir, güvenli ödeme ile seçtiğiniz poliçeyi satın alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar sorusu sıklıkla merak edilen konular arasında yer alır. Belirli kriterler dahilinde oluşturulan tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı, sigorta sözleşmesinin başlangıç tarihinden itibaren yararlanabileceğiniz hizmetlerden oluşur. Bu sigorta türünün kapsamında yer alan hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle tamamlayıcı sağlık sigortası genel şartları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Genel şartlardan ilki kişinin SGK’li olması gerektiğidir. Bu sigorta türünü yaptırabilmek için kişinin SGK’li olması gerekir ve kişi yalnızca SGK’nin anlaşmalı olduğu hastanelerde ilgili hizmetlerden yararlanabilir. Yurt içinde bulunan hastanelerde geçerli olan tamamlayıcı sağlık sigortası şartları içerisinde ayarlar tedavi limitinin 10 ile sınıflandırıldığı da yer alır. Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde hastane masraflarının tamamı sigorta ve SGK tarafından karşılanır. Bazı durumlarda bunun dışında kalan az bir miktardaki SGK katılım payını ise sizin ödemeniz gerekir. Bütçenizi koruma altına alan tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamında yer alan hizmetleri öğrenmek için teminatlar hakkında bilgi edinmelisiniz. Bu sigorta türünün kapsamı, iki ana teminat çerçevesinde incelenir. Bunlar; ayakta tedavi ve yatarak tedavi teminatlarıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı sigorta şirketleri arasında değişkenlik göstermekle birlikte genellikle 70 yaştır. Sigorta şirketi tarafından belirlenen yaş aralığında bulunan kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortasının teminatlarından yararlanabilme hakkına sahip olur. Ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere iki ana teminat çerçevesinde incelenen tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları; sigorta sözleşmesinin başlangıç tarihinden itibaren geçerli olan hizmetleri içerir. Yatarak tedavi teminatı, hastanede yatan hastaların tedavi masraflarını ve acil durum harcamalarını kapsar. Ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkiklerle birlikte fizik tedavi, rehabilitasyon, tıbbi malzeme, evde bakım ve ambulans masrafları da teminatlar arasındadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için Gerekli Evraklar

Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırabilmeniz için gerekli bazı evraklar bulunur. Gerekli evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız halinde sigorta hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Mevcut sağlık durumunuzu gösteren rapor, bilgilendirme formu, kimlik numarası, talep edilen rapor ve tetkikler ve başvuru formu; sigorta şirketleri tarafından sıklıkla talep edilen evraklar arasında yer alır. Tamamlayıcı sağlık sigortasına eşinizi veya çocuğunuzu eklemek istiyorsanız başvuru formunun yanı sıra yeni doğan bebek için doğum raporu gibi farklı belgeler talep edilebilir. Sigorta şirketlerinin istediği evraklar farklılık gösterebilir. Satın almak istediğiniz poliçe teklifini sunan sigorta şirketinin istediği evrakları eksiksiz bir şekilde ulaştırmaya özen göstermeniz gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulama, teklif alma ve tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını online başvuru formunu doldurup veya 444 9 832’yi arayıp müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek yaptırabilirsiniz. Başvuru sonrasında sizden istenen evrakları teslim ederek poliçeye imza atabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmek için SSK’lı, Bağ-Kur’lu veya devlet memuru olma koşullarından birini karşılamanız gerekir. Yaş sınırı ise sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilmekle birlikte genellikle 0-65 olarak kabul edilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını poliçe süresi dolmadan önce iptal ettirmek için sigorta şirketine yazılı dilekçeyle iptal başvurusu yapmanız gerekir. Dilekçeniz sigorta şirketine ulaştıktan sonra 2-3 gün içerisinde iptal işlemi tamamlanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Kimler Faydalanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası vergi indiriminden yararlanmak için öncelikle gelir vergisini ödemekle yükümlü olmanız gerekir. Eğer bu şartı karşılayıp, tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini düzenli olarak yatırıyorsanız indirimden yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Faydalanır?

Gelir vergisini ödemekle yükümlüyseniz tamamlayıcı sağlık sigortasının primlerini düzenli ödediğinize dair makbuzla iş yerinize başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz kabul gördüğü takdirde sigorta poliçeniz için ödediğiniz toplam primin %15’i oranında vergi iadesi almaya hak kazanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Muayene Limiti Var mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında yıllık olarak muayene limiti vardır. Poliçenize göre değişebilmekle birlikte şirketler tarafından sizlere 8-10 sefer muayene hakkı tanınır. Günlük olarak ise farklı branşlarda muayene söz konusu olduğunda limit bulunmamaktadır.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Tamamlayıcı sağlık sigortaları; yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Ayrıca bir kaza veya hastalık durumunda da özel hastanelerin acil servislerinde tamamlayıcı sağlık sigortanızdan faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında, gittiğiniz özel hastaneye sadece 15 TL’lik katılım payı ücreti ödersiniz. Geriye kalan tüm masrafları sigorta şirketiniz %100 karşılar.

SGK ile anlaşmalı özel sağlık kurumlarında Genel Sağlık Sigortası kapsamında alınan sağlık hizmetleri için sigortalılardan alınacak ilave ücretleri karşılayan sağlık sigortasıdır.

Bilindiği üzere, SGK'lılar özel hastanelerden hizmet aldığında SGK ücretin belli bir kısmını karşılamakta, kalan kısmı ise sigortalı ödemektedir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’da tam olarak bu durumda devreye girmekte ve sigortalıya kalan kısmını teminat altına almaktadır. Bu yüzden tamamlayıcı sağlık sigortası her ne kadar isteğe bağlı bir sigorta olsa da oldukça gereklidir.

En kısa sürece, karşılaştırmalı tamamlayıcı Sağlık sigortası tekliflerinizi alarak, size en uygun paketi seçmek için 444 9 832’den bize ulaşabilirsiniz.

Almanya, Hollanda ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde yaygın olarak uygulanan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Türkiye 2012 yılında uygulanmaya başlanmıştır.

0-80 yaş arası SGK’lı olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Buradaki ön koşul SGK’nın aktif olmasıdır.

Diş tedavileri sgk kapsamında olmadığı için, tamamlayıcı sağlık sigortalarında karşılanmamakdır. Ancak sigorta şirketleri diş poliklinikleri ile özel anlaşmalar yaparak müşterilerine farklı diş tedavi hizmeti sağlayabilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık sigortalarında doğum teminatı ayakta tedavi teminatı ile beraber, ek prim ödemeniz koşulu ile poliçeye eklenebilen bir temianattır. Poliçe şartlarında belirtilen bekleme süresini doldurulduktan sonra gebelik ve doğum ile ilgili masraflarınız sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı kapsamında; gebelik rutin kontrolleri, gebelikle ile ilgili tahlil ve tetkikler, normal doğum veya sezaryen doğum masrafları karşılanmaktadır.

Birçok sigorta türünde olduğu gibi, tamamlayıcı sağlık sigortalarında da, poliçe süresi 1 yıldır. Sigortacının yenilemeye ilişkin risk değerlendirmesi yapma, poliçeyi otomatik yenileme veya yenilememe hakkı saklı olmakla birlikte, yenilemenin bitiş tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde yapılması gereklidir. Aksi halde Sigortacının, yeni poliçe tanzim edilene kadar geçen sürede oluşan riskleri teminat altına almaması ve yenileme haklarının geçerliliğini kaldırması hakları saklıdır.

Sigorta şirketleri, sigortalı “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” hakkını kazanana kadar, her yenileme döneminde risk değerlendirmesi yapar. Bu değerlendirme sonucunda poliçeyi aynı koşullarla yenileyebileceği gibi, istisna ve/veya ek prim uygulayarak yenileyebilir veya yenilememe kararı verebilir.

Sigorta şirketi, sigortalının Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesini 3 yıl boyunca kesintisiz olarak devam ettirmesi ve 3 yıl içindeki rahatsızlıklarının risk değerlenmesini baz alarak, ömür boyu yenileme garantisi hakkını değerlendirir. Bu değerlendirmede, sigortalının maruz kaldığı tüm hastalık / rahatsızlıklarını Sigortacı’ya bildirmiş olduğu varsayımıyla (bildirmiş olsun veya olmasın) uygun bulunanlara ömür boyu yenileme garantisi verir.

Herhangi bir ek prim veya istisna uygulamadan tamamlayıcı sağlık sigortalarında “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” verebileceği gibi, varsa mevcut istisna ve/veya hastalık ek primleri tekrar değerlendirebilir, “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” hakkını kazanma tarihinden önce oluşan riskler için hastalık ek primi ve/veya istisna uygulamak sureti ile “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” hakkı verebilir, Ömür Boyu Yenileme Garantisini vermeyip her yenileme döneminde risk değerlendirmesi yapabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları’nda “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” hakkı kazanıldıktan sonra;

Sigortalı/sigorta ettiren talebi olmadıkça teminat limitleri azaltılamaz, ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü teminat kapsamı daraltılamaz, sigortalının katılım payı arttırılamaz; sigortalı aleyhine özel ve teknik şartlarda değişiklik yapılamaz.

Teminat değişiklik talebi olmadığı sürece sigortalının bu hakkı kazanmasından sonra ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından dolayı hastalık ek primi, istisnası uygulanamaz.

Ayrıca “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” bulunan yenileme poliçelerine tazminat ek primi uygulanmaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, göz muayenesini ve poliçe başlangıç tarihinden önce var olmayan SGK’nın da onayladığı göz ameliyatlarını kapsam altına almakta yalnız gözlük cam ve çerçevesini karşılamamaktadır.

Detaylı bilgi almak için 444 9 832’den bize ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası her ne kadar isteğe bağlı bir sigorta olsa da oldukça gereklidir. Çünkü SGK'lılar özel hastanelerden hizmet aldığında SGK ücretin belli bir kısmını karşılar. Kalan kısmı ise sigortalı ödemek durumundadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’da bu durumda devreye girmekte ve hastanede sıra beklemeden, rahatsızlığınızı ertelemeden ve fark ücret ödemeden hizmet almanızı sağlamaktadır.

En kısa sürece, karşılaştırmalı tamamlayıcı Sağlık sigortası tekliflerinizi alarak, size en uygun paketi seçmek için 444 9 832’den bize ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ve tercih edeceğiniz sigorta şirketi ile anlaşması olan birçok özel hastanede geçerlidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarınızı ancak sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerde kullanabilirsiniz. Sigorta şirketinin anlaşması olmayan bir hastanede tedavi olmanız durumunda hiçbir masrafınız karşılanmaz. Bu yüzden hastaneye gitmeden önce, sigorta şirketinizin gideceğiniz hastane ile anlaşması olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir.

Sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında anlaşma yaptığı hastanelerin güncel listelerini, sigorta şirketlerinin internet sayfalarında bulabilirsiniz.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam

SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.