MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832

DASK SİGORTASI

01

Kimlik Bilgileri

Bilgilerinizi girerek bir sonraki adıma ilerleyebilirsiniz.

yükleniyor başarılı

Lütfen geçerli bir kimlik numarası giriniz.
Lütfen Unvanınızı giriniz.
Lütfen Adınızı giriniz.
Lütfen Soyadınızı giriniz.

Sigorta şirketlerinden teklif alabilmeniz için zorunlu bilgidir. Hatalı girilmesi durumunda teklif gelmeyecektir.

Lütfen doğum tarihinizi giriniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen geçerli bir DASK poliçe numarası giriniz.

DASK poliçe numaranızı öğrenmek için tıklayınız veya 125 Alo DASK'ı arayarak öğrenebilirsiniz.

{{ daskInfo.hasError }}
yükleniyor başarılı

Lütfen DASK yaptırmak istediğiniz adresi seçiniz.
Ulusal veri tabanında kayıtlı adreslerinizadresiniz:

yükleniyor başarılı
Lütfen doğru bir UAVT kodu giriniz.

Seçtiğiniz UAVT koduna ait adresiniz:
{{uavtAddress}}


yükleniyor başarılı
Aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz
yükleniyor başarılı
02

Konut Bilgileri

{{ daskInfo.vehicleErrorMessage }} Konut bilgilerinizi girerek devam edebilirsiniz. Konut bilgilerinizi kullanarak devam edebilirsiniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen dairenizin yüz ölçümünü giriniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen bina yapı tarzı seçiniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen bina inşaat yılını seçiniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen bina toplam kat sayısını seçiniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen bina inşaat yılını seçiniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen bina kullanım koşularını seçiniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen sigorta ettirenin sıfatını seçiniz.
yükleniyor başarılı
03

İletişim Bilgileri

Konut sahibinin bilgileri aşağıdadır. Sayın Konut Sahibi: {{ daskOwner }} E-posta Adresiniz: {{ insurer.email }} Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgileri eksiktir. Lütfen doldurunuz.
yükleniyor başarılı
Lütfen İl seçiniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen İlçe seçiniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen geçerli bir E-Posta Adresi giriniz.
yükleniyor başarılı
Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir. Lütfen geçerli bir Telefon Numarası giriniz.
yükleniyor başarılı
Lütfen Doğrulama Kodunu giriniz.
Kalan Süre: {{ remainingTime }}
yükleniyor başarılı
{{ contactInfo.errorMessage }}

MÜŞTERİLERİMİZ NE DİYOR?

GÜVENİLİR ORTAKLIK YAPISI
DOĞA ve HAYVAN DOSTU PROJELER
SEÇKİN MARKA KAMPANYALARI

DASK SİGORTASI ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETLERİ

Türkiye'nin en çok sigorta şirketini bünyesinde bulunduran tek platform.

DASK Sigortası Nedir?

Dask sigortası Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun yönetmeliğine göre düzenlenen hususlar doğrultusundaki maddeleri kapsayan bir sigorta türüdür. Türkiye’nin coğrafi olarak bir deprem bölgesi olması ve özellikle ülkemiz için yıkıcı bir deprem olarak tarihe geçmiş olan 1999 depreminin ardından yapılması zorunlu hale getirilen Dask (zorunlu deprem sigortası) depremden kaynaklı oluşan taşınmaz zararını önlemeyi amaçlar.

Dask sigortasının yapılmadığı durumlarda kamu kurum ve kuruluşlarında işlemlerin yapılması mümkün değildir. Ayrıca elektrik ve su aboneliklerinde de Dask sigortasının yapılması gerekmektedir. Sigortaladım.com dask sigortası nedir, ne gibi durumlarda yapılır, gerekli evrakları nelerdir, iptal edilebilir mi, neleri kapsar, ne tür hasarları karşılar ve diğer tüm sorularınızı cevaplıyor.

Deprem riski bölgeler arasında değişkenlik göstermekle birlikte yıkıcı etkileri açısından kaçınılmaz sonlar yaratmaktadır. Her an risk altında olduğumuz gerçeği ile Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından zorunlu hale getirilen Dask sigortası tapuya kayıtlı her ev, dükkân, iş yeri ve diğer binalar için yaptırılması gereken bir sigorta türüdür. Siz de depremin etkilerinden korunmak için dask sigortanızı sigortaladım.com üzerinden yaptırabilirsiniz. Sigorta alanında daha iyi bir hayat deneyimi yaşamanıza olanak sağlayan sigortaladım.com ürün ailesi içerisinde yer alan dask sigortası ile taşınmazlarınızı güven içerisinde koruyor. Sahip olduğu 20’den fazla anlaşmalı şirketi ile siz de sigortaladım.com aracılığıyla dask sigortanızı ekstra ücret ödemeden uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Doğal afetler arasında yıkıcı etki bakımından üst sıralarda yer alan depremler süre açısından kısa olsa da, sonuç olarak büyük etkiler yaratabilmekteler. Ülkemiz genel coğrafya olarak fay hatlarına yakın bir alanda konumlandığından depremin şiddeti daha çok hissedilmekte ve buna bağlı olarak hasar açısından da maliyetleri yüksek olmaktadır. Taşınmazlar deprem olduğunda ilk zarar gören alanlar içerisinde yer almaktadır. Sadece birkaç saniye süren depremler şiddeti büyük olduğunda bu süre içerisinde binlerce kişiyi sadece birkaç dakika içerisinde evinden edebilmektedir. Hasar kaybını minimal seviyede tutma konusunda etkin çözüm sunan sigortaladım.com adresinde bulabileceğiniz Dask sigortası ile evinizi ve sigorta kapsamına giren diğer binalarınızı sigortalatarak olası bir depremde maddi hasarlarınızı minimal seviyeye indirgeyebilirsiniz. Dask sigortası yaptırma işlemleriniz sigortaladım.com ile artık çok kolay. Dilerseniz online sistem üzerinden bilgilerinizi kolayca girerek dask sigorta işlemlerinizi sadece birkaç tık ile tamamlayabilirsiniz.

Dask Sigortası Genel Şartları

Dask sigortası bir diğer anlamı ile zorunlu deprem sigortası tapusu itibarıyla taşınmaz olarak geçen binalar, binaların içerisinde şahsa ait büro ticarethane ve benzer amaçla kullanılan yerleri kapsar. Dask sigortasının genel olarak kapsamı; depremin ardından ve depreme bağlı olarak gerçekleşen erozyon gibi felaketlerden kaynaklı olarak binada oluşabilecek zararları içerir. Bunun yanı sıra deprem anında hasar gören binalar, iş yerleri ve diğer alanlar kapsamına bina içerisinde yer alan asansör, merdiven, kolonlar, tavan, taban, çatı ve benzeri alanlarda deprem kaynaklı oluşan hasarlar da dask sigortası ile korunmaktadır. Bina ve binaya ait uzantılar dask sigortası kapsamında değerlendirilebilmektedir.

Dask sigortası ile aşağıda yer alan maddeleri teminat altına alabilirsiniz. Deprem ve depremden sonra meydana gelebilecek;

 • Yangın
 • Yer kayması
 • İnfilak
 • Tsunami
 • Su baskını, sel gibi hususların maddi hasarını karşılamaktadır.

Bu hususlar çerçevesinde belirtilen alanlarda, deprem kaynaklı olan hasarlar dask sigorta poliçesinde yer alan dask sigorta bedeli tutarındaki meblağının banka hesabına yatırılması ile gerçekleşir.

Dask Sigortası İçin Gerekli Evraklar

Dask sigortası Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun belirtiği alanlar içerisine giren herkesin kanunen yaptırmak zorunda olduğu bir sigortadır. Köylerde yaptırılması zorunlu olmamakla birlikte her an karşılaşabileceğiniz riski içeren depreme karşı hazırlıklı olmak ve bina güvenliğinizi korumak için isteğe bağlı olarak bu alanlarda ikamet edenlerin de yaptırabileceği bir sigorta çeşididir. Dask sigortası depreme bağlı olarak meydana gelebilecek bina içerisindeki hasarlarda, eğer binada hasar yoksa bahçe gibi eklenti alanları içermektedir.

Dask sigortasını yaptırma sürecinde öncelikli olarak talepte bulunmanızın ardından işlemin tamamlanabilmesi için yanınızda bulunması gereken birtakım belgeler vardır. Bunlar TC kimlik numarası, telefon numarası, ikametgah adresi, tapu bilgileri, binanın kullanım türü (iş yeri, ev, depo, mesken vb.), inşa yılı ve kaç metrekare olduğunu gösteren evraklardır. Bu belgelerin dask sigorta poliçesini yaptırdığınız esnada yanınızda bulunması önemlidir. Dask sigortası için gerekli evraklar bilgilerin tam ve eksiksiz olması hususunda önem arz etmektedir. Çünkü yapısı itibariyle zorunlu bir sigorta türü olan dask sigortası kişi üzerine yapılmakta olup iptali mümkün değildir. Evinizi veya dask sigortası yaptırdığınız binayı sattığınız veya el değiştirdiği gibi durumlarda ise dask poliçesi binanın devir edildiği kişiye, isim değişikliği ile geçirilebilir. "Dask sigortası ne kadar?" gibi sorularınız için evin ne derece riskli bölgede yer aldığı, metrekaresi, zemin durumu gibi kriterlere uygun olarak bir poliçe hazırlanmaktadır. Sigorta şirketi ile mülk sahibi arasında yapılan anlaşmaya göre dask sigorta anlaşması iki taraf arasında yapılmaktadır. Siz de dask sigortanızı sigortaladım.com ile yaptırabilir detaylı bilgi için sayfa üzerinden seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Dask Sigortası Sorgulama

Dask sigortası yaptırmak, sigorta hakkında bilgi almak veya teklif almak bunun yanı sıra Dask sigortası sorgulama işlemleriniz için sigortaladım.com'dan bilgi alabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle orantılı olarak iş süreçlerini modern bir konsept dahilinde yürüten sigortaladım.com sayesinde sadece birkaç tık ile Dask sigortasına dair öğrenmek istediğiniz bilgilere hızlıca erişim sağlayabilirsiniz. Dask sigorta sorgulama ekranına gerekli bilgilerini girerek dask sigortanızın sorgulama işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Dask sigortası teknik uzmanlık gerektiren bir konu olmakla birlikte uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda kriterler bazında değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda farklılaşan Dask sigorta fiyatları şehir ve bölgelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ülkemiz genel itibariyle deprem bölgesi olmasının yanı sıra yapılan incelemeler ile her semt deprem riski açısından 1'den 5'e kadar derecelendirilir. 1. derece deprem bölgesi daha riskli alanları içerirken buna nazaran 5. derecede olan bölgeler risk açısından daha güvenlidir. Bu dereceler aynı zamanda bir deprem olması halinde meydana gelebilecek hasarları kapsamaktadır. Öncelikli olarak zemin incelenir. Zeminler yumuşak veya daha sert olmak üzere ayrılır. Kumsal alanları içeren zeminler yumuşak olması sebebiyle daha düşük şiddette depremlerde büyük hasar alabilirken bunun yanı sıra daha sert zeminli alanlar depremlere karşı daha yüksek direnç gösterebilmektedir. Bu doğrultuda yüzeyin ve bölgenin riski hesaplanır. Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun belirlediği kıstaslar doğrultusunda Dask sigortası fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Dask sigortası hesaplama için öncelikli olarak taşınmazın bulunduğu bölgenin riski ele alınır. Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun riskli alanlarda daha yüksek olmak üzere belirlemiş olduğu risk çarpanı ile evin metrekaresi çarpılır. Elde edilen sayı tekrar Dask’ın belirlemiş olduğu metrekare fiyatı ile çarpılarak Dask sigorta primi hesaplanabilir. Sigortaladım.com Dask sigortası alanında profesyonel hizmet sunuyor. Müşteri odaklı perspektifi ve müşteriyi anlamaya yönelik çalışmaları ile siz de zorunlu deprem sigortasını ekstra çaba harcamadan sigortaladım.com ile yaptırabilirsiniz. "Dask sigortası ne kadar?" gibi sorularınız için uzman ekibimizden bilgi alarak işlemlerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Sigortaladım.com ile ekstra olarak prosedür süreçleriyle vakit kaybetmenize gerek yok. Çünkü online sistem yardımı ile işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilir ve sigortaladım.com ile dask sigortanıza dair tüm ayrıntılara sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

"Dask sigortası nerede yaptırılır?" gibi sorularınız için sigortaladım.com adresine göz atabilir ve cebinize uygun fiyat seçenekler ile zorunlu dask sigortanızı hemen yaptırabilirsiniz. Sigortaladım.com sunduğu ürün ve hizmetleriyle güvenilir bir marka olmasının yanı sıra sigorta alanına yeni bir bakış getiriyor. Kullanışlı ara yüze sahip ekranı ve dijital iş süreçlerini sizlerle buluşturarak aradığınızı bulma kolaylığı sağlıyor. Sigortaladım.com müşteriye özel sigorta paketleri ve ürün ailesi içerisinde bulunan 20’den fazla şirket ile dilediğiniz an ulaşabilmenin rahatlığını sizlerle buluşturuyor. Dilerseniz 444 98 32 numarasından bize ulaşarak istediğiniz her an müşteri temsilcimizden destek alabilir veya internet adresini kullanarak aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz.

 

DASK SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

DASK SİGORTASI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Zorunlu Deprem Sigorta’nızı yaptırmak için www.sigortaladim.com’u ziyaret edebilir ya da hemen 444 9 832’yi arayabilirsiniz.

Konut sigortası ve DASK arasındaki en önemli fark, DASK’ın zorunlu ,  konut sigortasının ise  zorunlu olmamasıdır.

DASK Sigorta’sının zorunlu bir police olması sebebi ile , teminat ve primleri devlet tarafından belirtlenmekte ve tüm şirketlerde aynı olmaktadır. Konut sigortalarında ise zorunluluk olmadığı için teminat ve limitler sizin ihtiyacınız doğrultusunda belirlenmekte , primlerde sigorta şirketinin fiyatlama politikasına göre değişiklik göstermektedir.

Bunların dışında DASK, deprem sonucu oluşabilecek bina hasarları nedeniyle ev sahiplerinin maddi kayıplarını en aza indirmeyi amaçtadır. Konut sigortası ise ek teminatlar içerisinde yer alan elektronik cihaz , hırsızlık ,yangın v.s gibi teminatlar sayesinde  uğradığınız maddi kayıplarınızı karşılamayı amaçlar ve geniş bir güvence sağlar.

Deprem Sigortası olarak da bilinen DASK, deprem ve sonucunda meydana gelebilecek yangın, infilak, tsunami ve yer kayması gibi zararlara karşı maddi kayıpları karşılamak amacıyla yaptırılır. Binanız tamamen ya da kısmi olarak zarar görmüş olsa da teminat altındadır.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) 17 Ağustos 1999 Marmara depremi sonrasında gündeme getirdiği zorunlu deprem sigortasıdır ve deprem nedeniyle meydana gelecek hasarları teminat almayı amaçlar.

“Ev satarken DASK zorunlu mu?” konusu, Afet Sigortaları Kanunu’na göre belirlenmiştir. Zorunlu olan sigortayı yaptırmayan kişilere yaptırım sunulmaktadır. DASK sigortası olmayan gayrimenkullerde; alım- satım, kiralama ya da tapu tescil işlemleri yapılamamaktadır.

Ev satarken tapu tescil belgeleri arasında DASK olması gerekli ve zorunludur.

Ülkemizin deprem bölgesinde olmasının bir sonucu olarak deprem sigortası yaptırmak zorunlu hale getirilmiştir.

DASK, yaşadığınız binada depremin meydana getirdiği maddi zararları karşılamaya yönelik bir teminat sistemidir. Bu sayede yaşamın deprem öncesindeki temel standartlarında devam edebilmesi amaçlanır.

İhtiyaçların en etkin ve hızlı şekilde giderilmesi için devletin ve sigorta sektörünün işbirliği ile oluşturulan bu sistemin başlıca hedeflerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Kapsamdaki bütün konutların, ödenebilir seviyedeki primlerle, depreme karşı güvence altına alınması
 • Yurtiçinde risk paylaşımının sağlanması
 • Deprem hasarlarının ülkemize getireceği mali yükümlülüğün, sigorta yoluyla, uluslararası reasürans (yeniden sigortalama) ve sermaye piyasalarına dağıtılması
 • Devletin, depremlerden -özellikle deprem sonrası afet konutları inşasından- kaynaklanan mali yükünün azaltılması
 • Devletin mali yüklerinden kaynaklanan vatandaşa yansıyacak muhtemel ek vergilerin önlenmesi
 • Sigorta sisteminin, sağlıklı yapıların üretiminde teşvik edici bir araç olarak kullanılması
 • Deprem hasarlarının karşılanmasında uzun vadeli kaynak birikiminin temin edilmesi
 • Toplumda sigorta ve sosyal dayanışma bilincinin gelişmesine katkıda bulunulması

Hayır. DASK ev (konut) sahibi adına yapılan, zorunlu bir poliçedir. Bu nedenle kiracılar için zorunlu deprem sigorta poliçesi düzenlenmemektedir.

DASK  poliçesinin her yıl yaptırılması gerekli olmakla birlikte mevcut düzenleme çerçevesinde, poliçenin geçmiş yıllarda yaptırılmamış olmasından dolayı her hangi bir ceza ödenmiyor. Ancak zorunlu deprem sigortası olmayan yapılar satılamıyor ve kiralanamıyor.

DASK Sigortası zorunlu bir poliçe olduğu için , konut satılmadığı sürece iptal ettirilememektedir.

DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) zorunlu bir poliçe olduğu için, her yıl yapılması ve zamanında yenilenmesi gerekmektedir.

Zorunlu Deprem Sigorta’nızı yaptırmak için www.sigortaladim.com’u ziyaret edebilir ya da hemen 444 9 832’yi arayabilirsiniz.

Yenileme işlemlerinizi zamanında yaptırmanız durumunda, DASK poliçenizi her seferinde indirimli yaptırabilirsiniz.

Poliçenin birinci, ikinci ve üçüncü yenilemesinde %10, ilk üç yenilemeden sonraki işlemlerde ise %20 indirimlı olarak poliçeniz düzenlenir.

Zorunlu Deprem Sigortası olarak da bilinen DASK , Afet Sigortaları Yasası'nın yürürlüğe girmesinin ardından zorunlu hale gelmiştir.

Adres kodu ,  zorunlu deprem sigortası poliçesi işlemlerinde başta olmak üzere , birçok işlemde kullanılan , konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır.

DASK Sigortası deprem ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının neden olacağı maddi zararları, poliçenizde yazılı olarak belirtilen limitler dahilinde karşılar.

Binanız tamamen ya da kısmi olarak zarar görmüş olsa da teminat altındadır.

Aşağıda belirtilen bina bölümleri, bir arada ya da ayrı ayrı teminat kapsamındadır:

 • Temeller
 • Ana duvarlar
 • Bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar
 • Bahçe duvarları
 • İstinat duvarları
 • Tavan ve tabanlar
 • Merdivenler
 • Asansörler
 • Sahanlıklar
 • Koridorlar
 • Çatılar
 • Bacalar
 • Yapının yukarıdakilerle benzer nitelikteki tamamlayıcı bölümleri

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam

SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.