Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz

Hem güvence altında olmak hem de yatırım yapmak isteyenlere harika bir haberimiz var!

konut konut

Prim İadeli Hayat Sigortası

Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir,
Neden Satın Almalıyım?

Hem birikim yapmak hem yasal varislerini güvence altına almak hem de tüm bunları vergi avantajı ile beraber yaparak birikimlerini daha da kazançlı hale getirmek isteyen tüm yaş grupları için çok ideal bir üründür.

DökümanPoliçe teminatları
nelerdir?

Poliçe vefat ve yaşam teminatından oluşmaktadır. Vefat riskinin gerçekleşmesi durumunda kanuni varislerinize ödeme yapılır. Riskin gerçekleşmemesi halinde yaşam teminatı devreye girer ve süre sonunda ödenen prim iade alınır.

Poliçe teminatları nelerdir?
Poliçe vefat ve yaşam teminatından oluşmaktadır. Vefat riskinin gerçekleşmesi durumunda kanuni varislerinize ödeme yapılır. Riskin gerçekleşmemesi halinde yaşam teminatı devreye girer ve süre sonunda ödenen prim iade alınır.
Poliçeden kimler yararlanabilir?
Birikim yapmak ve hayatta karşılaşılabilecek çeşitli risklere karşı teminat sahibi olmak isteyen 18-63 yaş aralığında ki herkes hayat sigortasından yararlanabilir.
yıldız

Prim İadeli Hayat Sigortasının Avantajları

yıldız
tik

Vefat ve Yaşam Teminatı

tik

18-63 Yaş aralığında yararlanma imkanı

tik

Sabit prim tutarı

tik

Aylık olarak ödeme imkanı

tik

USD teminatlı güvence

tik

60 günlük cayma hakkı

tik

İlk yıldan sonra ödemeye ara verme hakkı

tik

%40’a varan gelir vergisi avantajı

Prim ödemeleri Amerikan Doları bazlıdır ve poliçe süresi boyunca sabit kalacaktır. Sigortada yer alan yaşam teminatı sayesinde risklerin gerçekleşmediği durumda sigorta süresi sonunda ödediğiniz primleri dolara endeksli olarak geri alabilirsiniz. Poliçe süresi 12 yıldır, ancak dilerseniz 8 yılın sonunda da poliçenizi kesintiye uğramadan sonlandırabilirsiniz.

Örnek Kazanç Tablosu*

Örnek Hesaplama
USD
Aylık Prim
$50
Vergi Avantajı
$18
Poliçe Maliyeti
$32
Vefat Teminatı
$50.000
Avantaj
8. Yıl $ (USD)
10. Yıl $ (USD)
12. Yıl $ (USD)
Toplam Ödenen
$4.800
$6.000
$7.200
Toplam Vergi Avantajı
$1.680
$2.100
$2.520
Toplam Kazanç
$6.480
$8.100
$9.720
*Örnek Kazanç tablosu, %35 vergi dilimi ile hesaplanmıştır.
hayat sigortası

Prim İadeli Hayat Sigortası
Birikimlerini Hesaplayalım. hesaplayalım

Hesaplamaların doğru olması için seninle
ilgili birkaç temel bilgiye ihtiyacımız var.

hesaplayalım
Çalışma şeklini seç
Aylık brüt kazanç
Birikim yapmak istenilen aylık miktar
Kazanç miktarı
Vergi
dilimi %{{ tax }}
Yıllık vergi kazancı {{ taxEarnFormatted }}
Yıllık toplam ödenen {{ totalPayFormatted }}
8. Yıl sonunda
toplam kazanç {{ totalEarn8Formatted }}
12. Yıl sonunda
toplam kazanç {{ totalEarn12Formatted }}

*Vergi avantajınız, ilgili ay için hesaplanmış olup yıl içinde farklılık gösterebilecektir. Gelir vergisi matrahınızdan indirebileceğiniz tutar, aylık brüt maaşınızın %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını geçemez.

*Dolar kuru 26,99 TL olarak hesaplanmıştır.

hayat sigortası
hayat sigortası

Poliçeden kimler yararlanabilir?

Birikim yapmak ve hayatta karşılaşılabilecek çeşitli risklere karşı teminat sahibi olmak isteyen 18-63 yaş aralığındaki herkes Prim İadeli Hayat Sigortasından yararlanabilir.

Sık Sorulan Sorular
Prim iadeli hayat sigortası, Standart ve Premium olmak üzere 2 plan seçeneğinden oluşmaktadır. Primleriniz yaşınıza ve seçeceğiniz plana göre belirlenir.
Standart paket ile minimum 50 USD’lik ödeme ile birikim yapmaya başlayabilirsiniz.
Poliçe süresi 12 yıldır. İlk 60 gün içinde cayma hakkınızı kullanabilir ve ödediğiniz primleri alabilirsiniz. Erken ayrılmanız halinde kesinti oranları seçtiğiniz ürün paketi ve sigorta yılınıza göre değişkenlik göstermektedir.
Gelir vergisi mükellefiyseniz; kendiniz, eşiniz ve 18 yaşından büyük çocuklarınız için ödediğiniz hayat sigortası primlerini belirtilen oranlarda gelir vergisi matrahınızdan düşürebilirsiniz. Böylece, ödeyeceğiniz vergi ve hayat sigortaları için cebinizden çıkacak tutar azalır ve daha fazla birikim sağlarsınız.
Poliçenizin ilk yılından sonra ödemelere ara verebilirsiniz. Bunun için ilk yıl primlerinizi düzenli ödemeniz gereklidir. İlk yıl düzenli prim ödenmemesi halinde poliçe fesih edilir.
Poliçe içeriğine göre farklı olmakla beraber, kanuni varislerinize tazminat ödemesi sağlanır.
Prim Ödemeleri Amerikan Doları bazlıdır ve poliçe süresi boyunca sabit kalacaktır. Sigortada yer alan yaşam teminatı sayesinde risklerin gerçekleşmediği durumda, sigorta süresi sonunda ödediğiniz primlerin tamamını Amerikan Doları karşılığı TL (tahsilat/ödeme tarihinden bir önceki iş gününde saat 15:30'da geçerli olan T.C. Merkez Bankası efektif satış kuru esas alınır) olarak geri ödenir.

Poliçenin toplam süresi 12 yıldır. 1.yıl iştira kesinti oranı %100 dür. 1.yıldan sonra iştira kesinti oranı standart pakette %30, premium pakette ise %15 dir. 8. yıldan sonra iştira kesintisi uygulanmaz; yalnızca teminat altında olduğunuz dönem için kesinti uygulanır. 12. yılın sonunda ise bu kesinti de alınmaz ve yatırdığınız tutarın tamamını alırsınız.
Poliçeyi satın alırken karar verilen tutar ve paket ile devam edilir. Paket düşürme, yükseltme veya ödenen tutar aynı paket içinde de revize istense değiştirilemez.
Eyt'li de olsan, çalışmaya devam ettiğin sürece vergi mükellefisin. Vergi mükellefi olan herkes vergi indiriminden yararlanabilir.
Net ücret alanların brüt tutarı hesaplanır ve ilgili vergi indirimi bu şekilde yansıtılır. Bu nedenle net, brüt fark etmeksizin vergi mükellefi olan herkes bu avantajdan yararlanabilir.
Poliçeyi ilk 1 yıl düzenli ödemeleri yapan herkes, süresiz olarak yani istediği kadar poliçeyi dondurma hakkına sahiptir. Poliçede vefat teminatı yer aldığından, poliçe dondurulduğu süre içinde teminatlarda kullanıma kapalı olur.
Poliçeyi ilk 1 yıl düzenli ödemeleri yaptıktan sonra istediğiniz kadar dondurabilirsin. Örneğin 3. Yıl poliçeyi dondurdun ve 4 ay sonra aktifleştirdin. 5. Yıl tekrar ihtiyaç duydun; yeniden dondurabilirsin. Poliçe süresince yani 12 yıl boyunca 1. Yıldan sonra bu hakkı kazanırsın ve ihtiyacın olan süreyle ihtiyaç duyduğun kadar dondurma hakkına sahipsin.
Poliçeyi dondurduğunda bir hak kaybın söz konusu olmaz. Yalnızca poliçede var olan aktif vefat teminatı, poliçeyi dondurduğunda devre dışı bırakılır. Ancak poliçeyi yeniden kullanıma açtığında vefat teminatının yeniden devreye girmesini istersen, dondurduğun süre için ödemediğin tutarların geriye dönük ödenmesi gerekir. Geriye dönük ödemeleri yapmak istemezsen, poliçeye ödeme ve birikim yapmaya devam edersin; ancak vefat teminatı iptal olmuş olur.
Bu ürünler de ilgini çekebilir!

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;