GIG Sigorta
{{phone}}
{{website}}
Adres : {{address}}
Telefon : {{phone2}}
E-posta :

14 Temmuz 2017 tarihinden itibaren AIG Sigorta birlikte faaliyet gösteren GIG Sigorta, benimsemiş olduğu geniş vizyonu ile ismini daha geniş kitlelere duyuruyor. Türkiye'nin en sevilen sigorta markası olmayı ve fayda sağlayıcı çalışmalar yapmayı hedefleyen firma, bireysel ve kurumsal taraftaki çalışmalarını, deneyimli ve profesyonel kadrosu ile birlikte teknolojik yeniliklere uygun şekilde hayata geçirmeye özen gösteriyor.

GIG Sigorta Şirketi Hakkında

Finansal yapısı son derece güçlü olan sigorta şirketi GIG, 2013 yılından beri Turins Sigorta ismiyle faaliyet gösterdi. 2016 yılının Haziran ortalarına doğru da Turins olarak ismini değiştirerek Türkiye pazarında yer edinmeye başladı. Günümüzde ise bünyesindeki Kuwait Projects Company (KIPCO) ve Kanada merkezli Fairfax isminde iki farklı hissedarıyla yatırımlarını global olarak genişletiyor. GIG Sigorta, iki büyük şirketten aldığı güç ve tecrübe sayesinde 11 farklı ülkede 16 şirketi ile birlikte çalışmalarını devam ettiriyor. Yenilikçi anlayışa sahip şirketin hisselerinin 44'ü KIPCO'ya, %41,4'ü de Fairfax'a ait. Kalan hisse payları ise halka açık. 

Fairfax Financial Holdings Limited

AIG'ın Türkiye operasyonlarını satın alan Fairfax; Singapore RE, Polish RE, Advent ve Odyssey RE, Brit Insurance ve 6 farklı reasürans şirketinin sahipliğini yapıyor. Ayrıca Asya ve Amerika kıtasında da yine birçok şirketi bulunuyor. 

Kuwait Projects Company (KIPCO)

1975 yılından günümüze değin çalışma gösteren KIPCO, 24 ülkede 60'ı aşkın şirketi ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor

Kısa sürede başarısını sergileyen sigorta devi GIG; güçlü finansal dayanağı, her yıl büyüme sarf eden uluslararası ağı ve şirketlerin kolektif deneyimleri ile sektörde lider konuma yükselmeyi hedefliyor. Müşterileri için en uygun hizmet seçeneğini sunmak, sigorta sektöründe uzun ve kalıcı işler başarmak, Türkiye'nin gerekliliklerine uygun ürünler yaratmak gibi farklı amaçlar benimsiyor. Müşterilerini, satış kanallarında güvencenin başladığı andan itibaren; memnun edici, uzun vadeli ve ihtiyaçlara uygun ürün garantisi ile buluşturuyor. 

GIG Sigorta Ürünleri

Karşılıklı fayda anlayışını benimseyen GIG Sigorta, bireysel ve kurumsal alana ait sigorta ürünleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Oto sigortaları arasında; VIP, Zorunlu Trafik Sigortası ve İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası gibi farklı ürün grupları yer alıyor. VIP; sürücüden doğabilecek pek çok sorunu en ince ayrıntısına kadar bünyesinde barındıran bir poliçe seçeneği. "Genişletilmiş Kasko" paketini içeren ürün grubunda; deprem, sel, yer kayması, yıldırım gibi zararlar, ferdi kaza ve araç gibi çeşitli teminatlar bulunuyor. Araç kullanan tüm sürücülerin yaptırmakla yükümlü olduğu Zorunlu Trafik Sigortası, olası hasar durumlarında karşı tarafa verebileceğiniz zararları gideriyor. İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası da Zorunlu Trafik Poliçesi'nin yetersiz görüldüğü durumlarda ön plana çıkıyor. 

Ev sigortaları çatısı altında daha çok "Güvenli Yuvam", "Konut Lüks Sigortası" ve "Zorunlu Deprem Sigortası" gibi ürünler tercih ediliyor. Güvenli Yuvam, sigortalının evi ile birlikte içerisinde yer alan eşyalarını olması muhtemel risklere karşı koruma altına alıyor. Üstelik poliçe kapsamına Eşya Sigortası dışında; cam kırılması tamiri, diş check-up, ambulans gönderimi, elektrik ve tesisat tamiri gibi farklı ek teminatlar da ekleyebiliyorsunuz. Konut Lüks Sigortası, 250.000 USD üzeri konutlarda birçok teminat seçeneği tek poliçe kapsamında hizmetinize sunuyor. Hasar ikame istisnası, kilit değişimi, enkaz kaldırma, kira kaybı, eşya hırsızlık ve geçici ikametgah masrafları gibi pek çok özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Zorunlu Deprem Sigortası, deprem sonucu meydana gelebilecek zararlara karşı evinizi ve iş yerlerinize güvence sağlıyor. Yuvanızı deprem nedeniyle oluşabilecek tsunami, yangın, infilak ve yer kayması gibi çeşitli doğal afetlere karşı DASK ile koruyabilirsiniz. 

GIG Sigorta, Ferdi Kaza ve Seyahat Sigortası seçenekleriyle müşterilerini her daim memnun etmeyi hedefliyor. Ferdi Kaza Sigortaları bünyesinde "Beklenmedik Kaza", "Kanser" ve Kritik Hastalıklar" gibi farklı ürün grupları yer alıyor. Üstelik poliçe süresince tedavi masrafları teminatları için herhangi bir katılım ücreti ödemiyorsunuz. Hayat Sigortası kapsamındaki Kanser Paketi, hastane masraflarının yüksekliğinden ve kısıtlılığından dolayı yetişkinler tarafından büyük ilgi görüyor. Hastaya teşhis konulduğu anda belirli bir meblağ ödeme yapılıyor. Böylelikle bütçenizi zorlamadan rahat bir şekilde tedavinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası da kritik sağlık problemlerinden birisine yakalanmanız durumunda devreye giriyor. Seyahat sigortaları ise yurt içinde veya dünya çapında yapacağınız yolculuklarda kendinizi iyi hissetmenize destek oluyor. Yenilikçi uygulamaları yakından takip eden GIG Sigorta, kurumsal yönde de başarılı işlere imza atıyor. Ürün grupları genellikle finansal, sorumluluk, mühendislik, yangın ve nakliyat gibi farklı alanlarda sunuluyor.

GIG Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Geleceğinize sağlıklı yatırımlar yapan GIG Sigorta'nın geniş sağlık kuruluşu ve hastane ağı bulunuyor. Böylelikle müşteriler, hastalık ve kaza durumlarında zorlanmadan kendilerine en yakın sağlık kuruluşuna gidebiliyor.

Anlaşmalı olunan sağlık kurumları arasında hem tam teşekküllü hastaneler hem özel tıp merkezleri hem de orta düzey donanımlara sahip hastaneler yer alıyor. Tedavi göreceğiniz kuruluş türü, Özel Sağlık Sigortası poliçenize göre değişiklik gösterebiliyor.

GIG Sigorta Anlaşmalı Servisler

Hasar dosya sorgulama imkanı sunan GIG Sigorta, sunduğu oto sigorta ürünlerini seçkin servis gamı ile destekliyor. Türkiye'nin pek çok noktasında yer alan anlaşmalı servisler, gerekli belgelerin verilmesinde ve bilgi akışında şirkete büyük zaman tasarrufu veriyor. Ayrıca işlemleri daha kolay şekilde sonuçlandırmasına ve maliyetini düşürmesine yardımcı oluyor. Müşteri ise ödeme sıkıntısı yaşamadan profesyonel ve güvenli bir oto hizmeti almış oluyor. 

Anlaşma sağlanan tüm araç servislerinden hızlı, faydalı ve güvenilir bir şekilde arabanızın ihtiyacını giderebilirsiniz. GIG Sigorta ürün seçenekleri için başvurunuzu Sigortaladim.com üzerinden yapabilir ya da dilerseniz 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'ndeki sigorta danışmanlarına detaylı bilgi aktararak gerçekleştirebilirsiniz.