Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
ozel sağlık ozel sağlık

Özel Sağlık Sigortası Teklifleri için Formu Doldur

Sana çok özel ve ayrıcalıklı tekliflerimiz var!
İhtiyacına uygun, bütçe dostu fiyatlarla Özel Sağlık Sigortası için formu doldur, kısa sürede seni arayalım.

{{ birthdayError.msg }}
Sms Doğrulama

{{ phone }} numaralı cep telefonuna gelen doğrulama kodunu girebilir misin?

Gerisayım {{ remainingTime }} sn.
Form yükleniyor

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, kısa adı ile ÖSS; olası bir kaza veya hastalık sonucu oluşabilecek sağlık giderlerinin özel sağlık kurumlarında en modern yöntemlerle ve mali kaygı duymadan karşılanması için hazırlanmış sigortalardır. Bir sağlık problemi ile karşılaşılması halinde tıbbi yardım, tedavi ve ilaç gibi ortaya çıkabilecek sağlık harcamalarının, farklı ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilen limitler ve anlaşmalı hastanelerde daha iyi şartlarda hizmet almanızı sağlayan bir sigorta türüdür.

 

Poliçemi Neden Sigortaladim.com’dan Almalıyım?

 • 20+ Sigorta şirketi poliçesini tek bir platformdan karşılaştır

  20’den fazla sigorta şirketinin kişisel ihtiyaçlarına uygun olan sana özel teminat paketleri ile yine sana özel fiyat çalışmalarını değerlendirebilirsin. Ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz sağlık danışman ekibimizle birlikte inceleyip, aynı anda karşılaştırabilir; bütçene ve ihtiyacına en uygun planı birlikte seçebilirsin.

 • Hızlı ve Güvenli Özel Sağlık Sigortası poliçesi satın al

  Özel sağlık sigortanı sigortaladim.com güvencesi ile bir kaç dakika içinde kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında doğru ve hızlı bir şekilde satın alabilirsin

Sağlık Sigortası Poliçelerini Nasıl Karşılaştırabilirsiniz?

Özel sağlık sigortası tekliflerini ek ücret ödemeden tek seferde karşılaştırıp, ihtiyacına ve bütçene uygun olan poliçeyi satın al. Özel sağlık sigortası seçerken bütçeni ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısın. En doğru özel sağlık sigortası poliçesini seçmek için aşağıdaki kriterlere dikkat etmen gerekir:

1.     Prim ve Ödeme Seçenekleri

Sigorta şirketleri, özel sağlık sigortası poliçeleri için farklı teklifler iletir. Burada dikkat etmen gereken hem sigorta poliçesinin ihtiyacına uygun olması hem de bütçene uygun olmasıdır. Poliçe karşılaştırması yaparken sigorta şirketlerinin sunduğu ödeme seçeneklerini de dikkate alabilir, sana uygun olanı tercih edebilirsin.

2.     Teminat Kapsamı ve Limitleri

Teminat limiti, sigortanın geçerli olduğu hastanelerde bir yıl boyunca poliçenden yararlanabileceğin toplam ödeme miktarıdır. Teminat kapsamını ve limitlerini karşılaştırarak, sigorta şirketinin sağlık masraflarının ne kadarını karşılayacağını öğrenebilirsin.

Özel sağlık sigortaları için sigorta şirketlerinin farklı ek teminat seçenekleri de bulunur. Teminat kapsamlarını kendi ihtiyaçların doğrultusunda belirleyip, buna göre sağlık sigortanı satın alabilirsin.

3.     Anlaşmalı Hastane Ağı

Her sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumu farklıdır. Anlaşmalı sağlık kurumları, poliçe kapsamında ücretsiz tedavi olmanı sağlar.

Sağlık sigortanı yaptırmadan önce sigorta şirketinin poliçe sözleşmelerinden veya sigorta şirketinin web sitesinden anlaşmalı hastane ağına bakabilir, sana en yakın sağlık kurumu ile anlaşmalı olan bir sigorta şirketini tercih edebilirsin. 

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Sigortaladim.com’da özel sağlık sigortası için tekliflerini birkaç dakika karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsin.

·         Bilgilerini Gir

Özel sağlık sigortası teklifleri kişiye özel hazırlandığından, ihtiyaçlarına en uygun teklifi almak için kişisel bilgilerini ve iletişim bilgilerini gir.

·         Özel Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Sigorta şirketlerinin sana özel sunduğu özel sağlık sigortası tekliflerini tüm detayları ile karşılaştırabilirsin.

·         Ücretsiz Sağlık Danışmanlık Desteği

Günlük alışkanlıkların, ihtiyaçların, tercihlerin ve bütçene göre seni etkileyen tüm kriterlerle ilgili doğru ve güvenilir bilgiyi alarak, tüm alternatifler arasında senin için doğru olan sigorta poliçesini güvenle oluştur.

Anlaşmalı Özel Sağlık Sigortası Şirketleri

İhtiyacınıza uygun sigorta poliçesini bulup, satın alman için Türkiye’nin sağlık sigortalarında önde gelen sigorta şirketleri ile çalışıyoruz!

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası fiyatları; cinsiyet, yaş, ikamet edilen il, mevcut sağlık durumu ve sigorta poliçesinin teminat kapsamı ile limitlerine göre belirlenir. Aynı zamanda sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumunun genişliği de özel sağlık sigortası fiyatları üzerinde belirleyicidir.

sigortaladim.com’dan ihtiyaçlarınıza göre 20’den fazla sigorta şirketinden özel sağlık sigortası fiyatlarını görmek için teklif alabilir, 20’den fazla sigorta şirketinin fiyat tekliflerini aynı anda karşılaştırıp, sana en uygun sigorta poliçesini tercih edebilirsin.   

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası, ayakta ve yatarak yapılan tedavileri teminat altına alır. Buna ek olarak isteğe bağlı tercih edebileceğin doğum teminatı ve diğer özel alternatif hizmetlerin giderlerini teminat altına alır.

Özel Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı; yurt içi ve yurt dışı seçenekleri ile cerrahi yatış ve dahili yatış olarak 2 farklı şekilde değerlendirmek mümkün. Özetle yatarak tedavi teminatı ameliyatı ya da ameliyatı gerektirmese de bir hastalığın tedavisi nedeniyle hastanede yatılması gereken durumları karşılar.

 •  Ameliyat ( Operatör, ameliyathane, anestezi)
 •  İlaç, serum, pansuman, bandaj, alçı
 •  Doktor takip ve konsültasyon masrafları
 •  Hastalığın takibi için gereken tanısal işlemleri
 •  Tek kişilik özel oda, yemek ve refakatçi giderlerini kapsar.
   
 • Tıbben gerekli dahili ve/veya cerrahi yatışlar : Günlük oda, yemek, refakatçi, Ameliyathane, operator, yoğun bakım, hemşire, anestezist, Kemo, Radyo, Diyaliz
 • Hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık giderleri : Koroner anjiografi, Böbrek taşı kırma, Böbrek, beyin,kemik iliği ve karaciğer biyopsi
 • Küçük müdahaleler : Yatış sonrası fizik tedavi, Ameliyatta kullanılan protezler, Dış gebelik operasyonu,Alçı, Dikiş, Mide Yıkaması vb.
 • Suni Uzuv : Kaza veya bir Operasyon sonucunda gerekecek el, kol, bacak vb. uzuvların masrafı
 • Evde Bakım : Yıl içinde 90 gün ile sınırlı, İleri dönem onkoloji hastaları, Enteral beslenme ihtiyacı olan hastalar, Solunum yetmezliği sebebi ile makineye bağlı olanlar, Tıbbi bakım ihtiyacı olan hastalar
 • Ambulans : Doktorun zorunlu görmesi ve sigorta şirketinin onaylaması durumunda verilen ambulans hizmeti

Özel Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Özel sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı; Başlayan şikayetler doğrultusunda yatış ve acil müdahale gerektirmeyen, hastalığın teşhisinin konulması için yapılan her türlü muayene ve tetkikleri karşılar.

 • Doktor Muayene
 • İlaç
 • Radyoloji ve görüntüleme
 • Laboratuvar tetkikleri
 • Fizik tedavi ve rehabilitasyon
 • Tüm tanı yöntemleri

Yukarıdaki teminatlara ek olarak ihtiyaca göre; check-up, diş ve gözlük giderleri gibi hizmetlerden de özel sağlık sigortası kapsamında yararlanabilirsin.

Özel Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Özel sağlık sigortası, poliçe satın aldığın sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu muayenehane, hastane ve diğer sağlık kurumlarında geçerlidir. Özel sağlık sigortası satın almadan önce poliçe sözleşmelerini veya ilgili sigorta şirketinin web sitesinden inceleyerek, tercih ettiğin sağlık kurumlarına göre seçim yapabilirsin.

Özel Sağlık Sigortası Vergi Avantajı

Ücretli çalışanlar, sağlık sigortası primlerini brüt gelirinin yüzde 15'ini geçmemesi kaydıyla ve toplamda yıllık asgari ücreti geçmeyecek şekilde vergiden indirebilir. Serbest meslek sahipleri ise kazancından Gelir Vergisi Beyannamesinde safi karının %10’u ve toplamda yıllık asgari ücreti geçmeyecek şekilde vergiden indirebilir

Müşterilerimiz Ne Diyor?

yıldız

Sağlık Sigortası Firmaları

Sağlık Sigortası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Trafik kazası sonucu ortaya çıkan diş tedavilerinin giderleri, özel sağlık sigortası poliçesinin yatarak tedavi teminatı kapsamındadır.

Özel sağlık sigortası prim ödemeleri, sigorta poliçesinin planına göre belirlenen yıllık primler üzerinden yapılır. Primler; nakit veya taksitli olarak ödenebilir.

Özel sağlık sigortası check-up teminatı kapsamında;

 • Genetik incelemeler,
 • Tam kan sayımı,
 • Total kolesterol,
 • Açlık kan şekeri,
 • Tam idrar tahlili,
 • Ultrason,
 • Tüm vücut MR görüntülemesi, hizmetleri yer alır.

Özel sağlık sigortası ayakta tedavi teminatları şunlardır:

 • Doktor muayenesi
 • Tedavide kullanılacak ilaçların giderleri
 • Fizik tedavi giderleri
 • Tomografi ve MR gibi ileri tanı yöntemleri
 • Doktor tarafından talep edilen tahlil ve röntgenler
 • Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için SGK’lı olma şartı bulunurken, özel sağlık sigortasında SGK’lı olma şartı yoktur.
 • Özel sağlık sigortası yurt dışında da kullanılabilirken, tamamlayıcı sağlık sigortası yalnızca Türkiye’de geçerlidir.
 • Özel sağlık sigortası poliçede belirtilen limitler dahilinde sağlık giderlerinizin belirli bir bölümünü karşılar, kalan kısmı sizin ödemeniz gerekir; tamamlayıcı sağlık sigortasında ek ücret ödemenize gerek yoktur.
 • Özel sağlık sigortasındaki anlaşmalı hastane ağı, tamamlayıcı sağlık sigortasına göre çok daha geniştir.

Sigorta şirketinize başvuru yaparak, özel sağlık sigortası poliçenize eş ve 25 yaşından küçük çocuklarınızı da dahil edebilirsiniz.

 1. Sigorta poliçesinden önce var olan hastalıklar
 2. Doğuştan gelen hastalıklar
 3. Genetik hastalıklar
 4. Omurga eğriliği ve obezite ile ilgili tedavi giderleri
 5. Estetik giderleri
 6. Diyetisyen giderleri
 7. İntihar girişimi sebebiyle oluşan tedavi masrafları
 8. Anlaşmalı olmayan kurumlarda gerçekleşen tedavi giderleri

Hayır, poliçe başlangıcından önce var olan hastalıklarınız teminat kapsamı dışındadır.

Hayır, gözlük masrafları özel sağlık sigortası kapsamı dışındadır.

Özel sağlık sigortası fiyatları hesaplanırken; sigortalı kişinin yaşı, cinsiyeti, yaşadığı şehir, sağlık durumu, teminat kapsamı ve teminat limitleri dikkate alınır.

Doktor tarafından reçete ile yazılan ilaçlar özel sağlık sigortası kapsamında karşılanır.

Özel sağlık sigortası yaptırmak için gereken bilgi ve evraklar şunlardır:

 • Kimlik bilgileri
 • Özel sağlık sigortası başvuru formu
 • Mevcut sağlık durumunu gösteren sağlık raporu
 • Varsa hastalık geçmişini gösteren belge
 • Varsa genetik hastalıkları gösteren belge

Çoğu sigorta şirketinde özel sağlık sigortası yaptırmak için yaş sınırı 64’tür.

Özel sağlık sigortası yaptırmak için sigortaladim.com’da yer alan formu doldurabilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak 20’den fazla sigorta şirketinden teklif alıp, kendinize en uygun poliçeyi sigortaladim.com ayrıcalığı ile birkaç dakika içinde satın alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası poliçenizi, sigorta şirketine iptal nedeninizi belirten dilekçe yazarak dilediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz.

 

Özel sağlık sigortası yatarak tedavi teminatları şunlardır:

 • Ameliyatlı ya da ameliyatsız tedavi
 • Yoğun bakım giderleri
 • Suni uzuv
 • Kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz muayeneleri ve tetkik giderleri
 • Ameliyat sonrası fizik tedavi
 • Ameliyat öncesi ve sonrasında yapılması gereken tetkikler
 • Trafik kazası sonucu ortaya çıkan diş tedavi giderleri
 • Evde tıbbi bakım
 • Tıbbi malzeme
 • Yurt dışı tedavi teminatı
 • Ambulans hizmetleri
 • Refakatçi giderleri

Özel sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi kazanmak için; sigorta poliçenizi, kesintisiz 3 yıl boyunca aynı sigorta şirketinden yeniletmeniz gerekir.

Özel sağlık sigortasının şartları genel ve özel olmak üzere 2 gruba ayrılır.

Genel şartlar tüm sigorta şirketlerinde ortaktır ve hastalık veya kaza sonucu oluşan yaralanmaların tedavi masraflarını ve gündelik tazminatlarını poliçede belirtilen limitler dahilinde güvence altına alır.

Özel şartlar, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir ve poliçenizde detaylı olarak belirtilir.

Özel sağlık sigortasında doğum teminatı bulunuyorsa, doğum masrafları sigorta poliçesi tarafından karşılanır.

Özel sağlık sigortasını 18-64 yaş arasındaki herkes yaptırabilir. Yaş aralığı sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir.

İstek ve ihtiyaçlarınıza göre özel sağlık sigortası poliçenize doğum teminatını ekleyebilirsiniz.

Özel Sağlık sigortasına hak kazanmak için yaş aralığı 18-64 olmakla birlikte, Sigorta şirketine göre farklılık göstermektedir. Minimum 15 günü tamamlamış bebekler içinde özel Sağlık sigortaları yapılabilmektedir.

Burada kimlerin özel Sağlık sigortası yaptırıp yaptıramayağı, net olarak sigorta şirketi risk değerlendirmesine göre belirlenme ve bu değerlendirme sonucuna göre prim, teminat, istinalar v.s belirlenmektedir.

Özel sağlık sigortanızı sorgulamak için;

 1. e-Devlet’e girin.
 2. Arama kısmına “Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi” yazın.
 3. “Sağlık Sigortası Poliçe Bilgileri Sorgulama” seçeneğini tıklayın.

Açılan ekrandan sigorta bilgilerinizin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Hayır, tüp bebek ile ilgili masraflar özel sağlık sigortası kapsamı dışındadır.

Özel sağlık sigortasında muayene limitleri adet ile değil, ödeme limitleri ile sınırlıdır.

Bebekler, özel sağlık sigortasına aileleri ile birlikte dahil olur. Sigorta şirketleri aile sigortası adını verdiği özel sağlık sigortası paketlerine, doğum teminatını dahil ederek bebeğin de sigortadan yararlanmasını sağlar.

Evet, özel sağlık sigortanızı 7 gün 24 saat kullanabilirsiniz.

Sağlık poliçelerinde Yatarak Tedavi zorunlu teminat olması sebebi ile sadece Ayakta Tedavi Teminatlı poliçe düzenlenememektedir.

Yurt dışındaki tedavi giderleriniz, özel sağlık sigortasının yatarak tedavi teminatları kapsamında belirli limitler dahilinde karşılanır.

Her sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumu farklıdır. Dolayısıyla özel sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler de sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir.

Özel sağlık sigortası poliçenizi iptal ettirmek için sigorta şirketinize, iptal talebi dilekçesi iletmeniz gerekir.

Özel sağlık sigortasındaki ayakta tedavi teminatları ilk prim ödemeniz ile başlar. Ancak özel sağlık sigortasında bazı hastalıklar için bekleme süresi bulunur. Sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte genellikle bekleme süreleri 1 yıldır.

Özel sağlık sigortanız, poliçeyi onayladığınız an başlar. Herhangi bir kaza veya hastalık durumunda sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu hastaneleri tercih ederek özel sağlık sigortanızı kullanabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası (ÖSS), kaza ya da hastalık gibi beklenmedik durumlarda anlaşmalı özel sağlık kurumlarında hizmet almanızı sağlayan ve tanı, tedavi ve ilaç masraflarınızı güvence altına alan bir sigortadır.

Özel sağlık sigortası poliçe süresi 1 yıldır.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;