Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Neden Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Yaptırmanız Gerekir?

07 Eylül 2022

Sağlık hizmetlerinden maksimum kalitede yararlanılabilmesinin en iyi formülü tam kapsamlı sağlık sigortalarıdır. Özel hastanelerden faydalanarak giderlerin kontrol altında tutulmasını mümkün hale getiren tam kapsamlı sağlık sigortası günlük yaşamda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sigortalının ve birinci derece yakınlarının sağlık giderlerinin karşılanabilmesi noktasında planlamaların yer verildiği tam kapsamlı sağlık sigortalarında kullanıcılar kendi limitini belirleyebilme olanağına sahiptir. Kullanıcılar, poliçede belirtilen genel ve özel şartlar göz önünde bulundurulmak suretiyle olası riskler karşısında sigortalıyı korumaktadır. Kişiler, kendileri için en uygun olduğunu düşündüğü poliçeden yararlanabilir ve bu bağlamda ayakta tedavi veya yatarak tedavi masraflarının karşılanmasını sağlayabilmektedir. Tam kapsamlı sağlık sigortalılar, diledikleri doktordan veya sağlık kurumundan tedavi alabilir ve sigortalar maliyetli sağlık giderlerini karşılayarak mali problemler yaşanmasının önüne geçerler. Tam kapsamlı sağlık sigortası yaptıran kullanıcılar özel hastanelerde gönül rahatlığıyla tedavi olmanın ve düşük bütçelerde sağlık hizmeti almanın avantajlarından yararlanabiliyor.

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortaları, doktorlar veya sağlık kurumlarının seçilebilmesini mümkün hale getirir. Sigortalı kişilerin olası bir kaza veya hastalıkla karşı karşıya kalması söz konusu olduğunda ortaya çıkabilecek yüksek maliyetler bütçede kritik sıkıntıların meydana gelmesine sebebiyet verebilir. Tam kapsamlı sağlık sigortası aracılığıyla ayakta veya yatarak teşhis koyulması ve tedavinin tamamlanmasına ilişkin çıkarılan fatura sigorta tarafından karşılanabilmektedir. Ücretli veya yıllık beyanname veren hak sahipleri, ödemiş oldukları sigorta primlerini vergi matrahından çekebilme hakkına sahiptir. Bu olanaktan yararlanılabilmesi için primlere bağlı bulunan vadelerde ödemelerin yapılması gerekmektedir. Sağlık hizmetlerinden gereksinimlere uygun şekilde yararlanılabilmesi için tam kapsamlı özel sağlık sigortası aracılığıyla sağlık giderlerinizin tamamını kontrol altında tutmanız mümkündür. Tam kapsamlı sağlık sigortasıyla olası kazalar söz konusu olduğunda masraflar güvence altına alınır ve bu noktada poliçedeki maddelere bağlı kalmak suretiyle giderler karşılanmaktadır.

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tam kapsamlı sağlık sigortası bulunan kullanıcılar, hastalandığında veya herhangi bir kaza durumuyla karşı karşıya kaldığında ortaya çıkan masrafları kontrol altında tutar. Sağlık giderlerini minimum maliyetle veya ücretsiz olarak karşılayabilme olanağı sağlar. Sağlık sigortasında teminatın dışında bırakılmış hallere açık bir şekilde yer verilir ve bu bağlamda kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak karar verici konumunda olma olanağı tanınır. Sigortanın geçerli bulunduğu coğrafi sınırlar da poliçe içinde belirtilir ve sigortanın hangi tarihler arasında kullanılabileceği tam kapsamlı sağlık sigortası fiyatları konusunda en fazla belirleyici unsurlar arasında bulunmaktadır. Doğumdan itibaren uzun vadeli olarak yapılan sigortaların ücretlendirmelerinde birtakım indirim olanakları da tanınabilmektedir. Sürenin uzun olması tam kapsamlı özel sağlık sigortası fiyatları konusunda artışların olmasına sebebiyet vermektedir. Bu noktada geçerli olması talep edilen tarihler açıkça belirlenir ve isteğe bağlı olarak takvim güncellemesi yapılabilmektedir.

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Genel Şartları

Tam kapsamlı sağlık sigortalarında kullanıcının yükümlülüklerine yer verilir. Herhangi bir değişiklik talep edilmesi halinde ihbar konusunda sigortalının hakları ve yapması gerekenler açıkça belirtilir. Prim ödemelerinin tek çekimle veya vadeli olarak ödenmesinde sigortacının sorumluluklarına veya ihtar yükümlülüklerine ilişkin ayrıntılar aktarılmaktadır. Kaza veya hastalık gibi olayların gerçekleşebilme ihtimali ve sigortalının olaydan etkilenme ihtimalinin gündeme gelmesiyle sigortalı kişinin yükümlülüklerine yer verilmektedir. Teminat altına alınan sağlık problemlerinde sigortalının gündelik tazminatla yaptığı masraflara da poliçe içerisinde yer verilmektedir. Geniş kapsamlı sağlık sigortası içerisinde sigortanın zaman aşımına ilişkin ayrıntılar sigortalıyla açıkça paylaşılır. Kapsamlı sağlık sigortası fiyatları belirlenen şartlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayakta tedavi ve yatarak tedavi uygulamalarını kapsayan tam kapsamlı sağlık sigortalarındaki ücretlerde güncellemeye gidilebilmesi için teminatlarda değişikliğe gidebilme hakkı sigortalıya aittir.

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Hesaplama

Sağlık sigortalarında prim ödemelerinin artırılması veya azaltılması tamamen müşterilerin tercihlerine bağlı olarak şekillenir. Prim tutarlarının her yıl güncellenmesiyle birlikte sağlık sigortalarındaki ücretlendirmeler de değişiklik göstermektedir. Geniş kapsamlı özel sağlık sigortası prim hesaplamalarında dikkat edilen unsurlar limit ve günceleler noktasında olmaktadır. Güvence miktarının artış göstermesiyle birlikte sigorta prim ödemeleri de artış gösterir.

sigortaladım.com talep ve isteklerinizi büyük bir özveriyle dikkate alarak, ihtiyaç duyduğunuz poliçeleri yalnızca tek bir dokunuşla sağlamaktadır. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı başaran sigortaladım.com, merak ettiğiniz bütün ayrıları yanıtlayabilecek uzman kadrosuyla hizmet veriyor. Tecrübeli ekibin iletişime geçebilmesi için başvuru formunda gereken bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;