Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Özel Sağlık Sigortanızı Yaptırmak İçin Geç Kalmayın

20 Nisan 2020

Özel sağlık sigortaları, hastalık veya kaza gibi hadiselerde oluşabilecek sağlık masraflarının karşılayan bir poliçedir. İstek ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak şekillenen, kişiye özel tasarlanan paketlerden oluşmaktadır. Kişisel sağlık sigortası ile belirlenen limitlere bağlı olarak koruma sağlanabilmektedir. Sağlık harcamalarında, tanı veya tedavi giderleri limite ve teminat tutarına göre karşılanmaktadır. İlaç ve tıbbi yardım başta olmak üzere birçok seçenekle yaşamınızı güvence altına alan özel sağlık sigortası, aynı zamanda sosyal güvenlik sigortasının da bir tamamlayıcısıdır. Meydana gelebilen hastalık veya kazalarda; doktor, ilaç gibi tedavi giderleri özel sağlık sigortası aracılığıyla çok daha uygun maliyetlerle karşılanabilmektedir. sigortaladım.com ile özel sağlık sigortalarından ve sağlık hizmetlerinden uygun fiyatlar ve yüksek kaliteyle yararlanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası beklenmeyen bir kaza veya hastalığın sonucunda ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizin karşılanmasını sağlamaktadır. Sağlık riskleri yaşamın gidişatını olumsuz etkileyebilir ve maddi olarak hazırlıksız yakalanılması halinde sorunlar yaşanmasına sebebiyet verebilir. Bütçe ve ihtiyaçlara yanıt verebilen özel sağlık sigortaları, sağlık problemleri gerekçesiyle ortaya çıkabilecek mali engellerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Hem kendinizi hem de sevdiklerinizi koruma altına alabilmek için özel sağlık sigortası yaptırmak en sağlıklı uygulama olacaktır.  Sağlık sigortaları, seçmiş olduğunuz teminata bağlı olarak sağlık koşullarınızda beklenmeyen durumlar söz konusu olduğunda hayatınızı kolaylaştırır. Sigorta poliçesinde bulunan söz konusu risklere karşı kişiyi koruma altına alan özel sağlık sigortaları, belirlenen limit ve özel şartlara bağlı olarak sigortalıyı korur. Sağlık sigortası sahibi kişiler anlaşmalı sağlık kurumlarından ücretsiz veya çok daha düşük ücretler ödeyerek hizmet alabilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası poliçesinde teminatın dışında bırakılan hallere yer verilir. Bu durumlar söz konusu olduğunda sigorta süresi zarfında hastalığın meydana gelmesi veya kaza yaşanması halinde teminat dışı halinde bırakılan haller olarak sigortalıya gerekli bildirim yapılır. Sigorta akdinin geçerli bulunduğu coğrafi sınırlar poliçe içerisinde açıkça belirtilir. Özel sağlık sigortası poliçesinde sigorta tarihinin ne zaman başlayıp, ne zaman biteceğine ilişkin takvim açıkça belirtilir ve sigorta sahibinin sözleşme sırasında beyan ettiği yükümlülüklerin tamamına poliçede yer verilir. Sigortalı özel sağlık sigortası yaptırmanın faydaları sayesinde her zaman olası tehlikelere karşı hazırlıklı olur. Bir tehlikenin yaşanması riski ve sigortalının söz konusu olaydan etkilenme durumu olarak da belirtilen rizikonun meydana gelmesi halinde sigortalının da yükümlülükleri poliçe içerisinde belirtiliyor. Teminat altına alınan rizikoların gerçekleşmesi sebebiyle kişinin gündelik tazminat aracılığıyla yaptığı masraflar poliçe içerisinde bulunur.

Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Özel sağlık sigortası yaptırılmasına ilişkin herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır fakat Genel Sağlık Sigortası için aynı durum geçerli değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bütün bireyler GSS bünyesinde bulunmak zorundadır. Hastanelerden ve yoğun bakımdan Genel Sağlık Sigortası aracılığıyla yararlanılabilmektedir. 18 yaşından büyük kimseler, herhangi bir kurum bünyesinde çalışmıyor ve sigorta ödemeleri yapmıyorsa gerekli tutarı ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Özel sağlık sigortaları sigortalı kişiye dilediği sağlık kurumunda tedavi olabilme olanağı sağlamaktadır. Özel sağlık sigortası yapan kişiler dilediği doktor ve hastaneyi tercih eder ve mali yükten kurtulmuş olur. Bütçe koşullarınızı sarsmaksızın yapılabilen prim ödemeleriyle hastalık veya kazanın sonucunda ortaya çıkabilecek yüksek meblağlardaki tedavi ve ilaç masraflarından özel sağlık sigortası yaptırma uygulamasıyla kurtulmak mümkün. Özel sağlık sigortası; yatış ve tedavi masrafını yanı sıra acil hallerdeki harcamaları da kapsamaktadır.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortasından maksimum konforla yararlanılabilmesi için sağlık sigortası sorgulama işlemlerinin de sağlıklı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Sorgulama işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi mümkündür. Sigortalı, özel sağlık sigortası sorgulamalarıyla bütçe ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundur ve buna bağlı olarak poliçesinde düzenleme yapılmasını talep edebilir. Kullanıcılar teminatları inceleyebilir ve kendi isteklerine bağlı olarak gerekli çerçevelemeleri yapabilir. Özel sağlık sigortası yaptırma şartları kapsamındaki kişiler en uygun poliçeyi seçebilme olanağına sahiplerdir. ‘’Özel sağlık sigortası yaptırılmalı mı?’’ sorusuna gereksinimlerin tam manasıyla karşılanabilmesi, doğru teminatlar ve avantajlı fiyatlardan yararlanılabilmesi gibi özellikleriyle yanıt verilebilir.

Sigortaladım.com özel sağlık sigortası her bütçeye ve gereksinime yanıt verebilme potansiyeline sahiptir. Tecrübeli kadrosuyla bütün müşterilerin sorularına büyük bir hassasiyetle yanıt verir ve dilediğiniz teminatları sizin için en kısa süre içerisinde hazırlar. sigortaladım.com güçlü teknolojik alt yapısı ile profesyonel hizmetin adresi olmakla birlikte, müşteri memnuniyetini de daima en üst noktada tutmaktadır. 

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Konut Poliçesinde Elektronik Cihaz Hasarı Oluştuğunda Ne Yapılmalıdır?
Kasko Yurt Dışı Teminatı Nedir?
Mini Onarım Teminatı Nedir ve Avantajları Nelerdir?
Deprem Hasarı İhbarı Ve Tazminat Ödeme Süreleri
Aracıma Vurup Kaçtılar Ne Yapmalıyım?
Konut Poliçesi Kapsamında Hasar Oluştuğunda Ne Yapılmalıdır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam