20 Nisan 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

Konut Sigortası Kapsamı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İsteğe bağlı olarak yapılan konut sigortası sağladığı farklı avantajlarla hem konutunuzu güvence altına alır hem de işlerinizi kolaylaştırır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun seçenekler ile hazırlanan konut sigortası ile beklenmedik durumlara karşı her zaman hazır olursunuz. Sigortanız sayesinde olumsuz durumlar karşısında hayatınızı kolaylaştıracak çözümler ile sigorta danışmanınız size yardımcı olur. Konut sigorta kapsamı öncelikle evinizi dilerseniz eşyalarınızı da kapsayabilir. Ana teminat olarak genellikle yangın kapsayan konut sigortası ek teminat olarak firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Bazı ek teminatlar şu şekildedir; hırsızlık, su baskını, toprak kayması, cam kırılması, fırtına gibi. Ayrıca bazı sigorta firmaları asistan hizmetle ile de kullanıcılara farklı çözümler sunmaktadır. Evinizi ve eşyalarınızı çeşitli hasar ve kazalara karşı güvence altına alabilmek için konut sigortası kapsamı iyi analiz edilmelidir. İster ev sahibi olun ister kiracı konut sigortası ile yaşam alanınızı güvence altına alarak, istenmeyen zararların önüne geçebilirsiniz.

Geleceğe Yatırım İçin Konut Sigortası

Konut sigortası yaptırırken poliçenizin içeriğinin neleri kapsadığını inceleyerek hangi hizmetleri almak istediğinizi teminat aşamasında belirtmelisiniz. Teminatı bulunmayan hizmetler sonradan talep edilememektedir. Zorunlu bir sigorta olmayan konut sigortasının kapsamı istek ve ihtiyaçlarınıza göre belirlenebilmektedir. Konut sigortası zorunlu deprem sigortası DASK’ı aşan durumlar için evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alır.  Konut sigortası kapsamı nedir sorusunun cevabı sigorta firmalarının belirledikleri ek hizmetlere bağlıdır.  Ambulans, çilingir, elektrik ve tesisat gibi hizmetler sigorta kapsamında olabilmektedir. Hem evinizi hem de sevdiklerinizi güvence altına alan konut sigortası ile geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Olumsuz durumlarla karşılaşmadan önce risklerinizi belirleyerek konut sigortanızı yaptırmalısınız.

Konut Sigortası Kapsam Dışı Durumlar Nelerdir?

Evinizi sigortalattığınızda kendinizi daha güvende ve huzurlu hissedersiniz. Meydana gelebilecek olumsuz durumlar sonrası maddi hasarınızı en aza indirgemeye yarayan konut sigortası kapsam durumu seçeceğiniz paket içeriğine bağlıdır. 1 yıl süre ile yapılmakta olan konut sigortası her yıl yenilenebilmektedir. Sigorta poliçeleri firmalar tarafından benzer teminatlar içerse de farklı detaylara sahip olabilmektedir. Konut sigortası ile neleri kapsam altına alabilirsiniz sorusu kadar kapsam dışı kalan unsurların neler olduğu da merak edilebilir. Kişisel kullanımlardan kaynaklı ortaya çıkan sorunlar, eskime, aşınma ve bakımsızlık gibi problemler sigorta tarafından tazmin edilmemektedir. Sigorta kapsamına girmeyen bina ve konut bakımı ihmal edilmemeli ve gerekli işlemler daha büyük sorunlara dönüşmeden yaptırılmalıdır. Sigorta poliçenizde yer alan hizmetleri inceleyerek eksiklik olmadığından emin olursanız sigorta firmanızdan olumsuz durumlar yaşadığınızda neleri talep edeceğinizi de bilmiş olursunuz.

Konut Paket Sigortası Kapsamı ve Avantajları

Konut sigortanızı ana teminatın yanı sıra ek teminatlar ekleyerek kapsamını genişletebilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sigortanızda yer almasını istediğiniz teminatları belirterek konut sigortanızı şekillendirebilirsiniz. Beklenmeyen ve olumsuz durumlar karşısında yalnız başınıza sorunları çözmekle uğraşmaz, yüksek maliyetlere katlanmamış olursunuz. Konut sigortanız sayesinde hem evinizi güvence altına alır hem de sigortanızın size sağladığı avantajlı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Yaşanılan binanın sigorta yaptırılması halinde bina içerisinde yer alan her türlü sabit tesisat sigorta kapsamına girer. Bina sigortasına eşyalar dahil edilirse bina içerisindeki tüm eşyalar sigortalanmış olur. Herhangi bir hasarla karşılaşıldığında yalnızca evinizi değil eşyalarınızı da güvence altına almak istiyorsanız konut paket sigortası kapsamı seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Az bir maliyet farkı ile eşyalarınızı da güvence altına almak daha avantajlı bir durumda olmanızı sağlayacaktır. Kendine ait bir konutu bulunmayan kişiler yalnızca eşyalarını sigorta yaptırarak eşyalarını güvence altına alabilirler. Ayrıca kredi ile konut satın alan kişilere de konut sigortası yaptırmak fayda sağlamaktadır. Konut kredisi sigortası kapsamı kredi ödendiği sürece konutta meydana gelebilecek hasar ve kazalara karşı konutunuzu güvence altına almış olursunuz. Bu sayede konutunuzda yaşanabilecek olumsuz durumlar karşısında maddi yükümlülüklerinizi hafifletmiş olursunuz.

 Konut sigortası kapsamı hususunda sunduğu ayrıcalıklı hizmetler ile konut sigortası yaptırmayı düşünenlere sigortaladım.com pek çok kolaylık sağlıyor. Siz sadece isteklerinizi ve taleplerinizi belirtin, gerisini uzman sigorta ekibine bırakın. İhtiyacınız olan tüm detaylı bilgilere hızlı ve kolay şekilde ulaşarak, konut sigortası online talep formunu doldurabilirsiniz. Konutunuzu ve eşyalarınızı hatta ailenizi sigortaladım.com ile güvence altına alabilir, dilediğiniz sigorta hizmetini hızlı ve kolay şekilde satın alabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI