26 Mayıs 2021 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

DASK Yaptırın Siz de Kazanın: DASK Sigorta Seferberliği

Doğal afet ve depremlere karşı konut ve diğer yapıların koruma altına alınması için geliştirilen DASK sigortası, tüm yapılar için zorunlu olarak kullanılması gereken sigorta türlerinden biri haline gelmiştir. Deprem bölgesi olarak sayılan ve aktif depremlerin sık sık tekrarlandığı bir bölgede yer alan Türkiye, deprem konusunda oldukça tedbirsiz yapılara sahiptir. Konut sahiplerinin ve kiracıların ayrı ayrı yaptırması gereken DASK sigortası fiyatları, kişilerin talep ettiği paket içeriklerine ve konutların genel özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Son dönemlerde geliştirilen kanunlarla birlikte, ev alan ya da kiraya çıkan kişilerin işlemlerini tamamlayabilmeleri için DASK sigortası yaptırmaları zorunlu hale gelmiştir. Yıllık belirli prim ödemelerinin yapılmasıyla gerçekleştirilen DASK poliçeleri, konut sahiplerinin ve konutlarda yaşayacak kişilerin karşılaşacakları tüm maddi hasarları kapsamaktadır. DASK sigortası için teşvikler oluşturulduğundan, oldukça düşük prim tutarlarından faydalanılarak konut ve yapılar adına yıllık sigorta güvenceleri oluşturulabilir.

DASK Sigortası Yaptırmak İstiyorum Diyenler için Tüm Ayrıntılar

DASK sigortasını talep eden ve tüm gayrimenkullerini koruma altına almak isteyen bireyler, web sitemiz üzerinden online dask sigortası taleplerini oluşturabilir. DASK sigorta poliçeleri kapsamında belirlenen paketlere erişim sağlamak için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

 • Sigortaladim.com ana sayfasında yer alan menü üzerinden “Ev Sigortaları” seçeneği seçilmelidir.
 • Ev sigortaları adı altında açılan listeden “DASK Sigortası” seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Açılan ekranda yer alan başvuru bilgi formu doldurularak, müşteri temsilcisinin ideal DASK paketlerini hazırlaması sağlanmalıdır.
 • Müşteri temsilcisi tarafından iletilen DASK paketleri incelendikten sonra, en ideal DASK poliçesi belirlenmeli ve satın alma işlemi gerçekleştirilmelidir.

Özellikle deprem ve doğal afet riskinin yüksek olduğu bölgelerde uygulanan DASK sigortaları ile ortaya çıkan maddi hasarın büyük bir bölümü karşılanmaktadır.

 

Yıl DASK Poliçe Sayısı DASK Poliçe Artış Oranı DASK Poliçe Artış Oranı
2017 8.284 %8,60 %16,40
2018 8.846 %6,80 %15,40
2019 9.490 %7,30 %12,40
2020 9.992 %5,30 %23,20

 

Yukarıda belirtilen oranlar dikkate alınarak yıllar bazında DASK poliçelerine olan rağbetin artış gösterdiği anlaşılmaktadır. Özellikle deprem bölgelerinde tercih edilmesi gereken DASK sigortaları, poliçe gereği yapılarda meydana gelen hasarları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

DASK Sigortası Nasıl Yapılır?

Yıl içerisinde meydana gelen deprem oranlarında artışların meydana gelmesi, deprem ve doğal afet kapsamında destek sağlayan DASK sigortalarına olan rağbetin yükselmesine yol açmıştır. DASK sigortası nasıl yapılır sorusunun cevabı, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

 • Sigorta şirketleri tarafından özel olarak hazırlanan DASK poliçeleri kapsamında, en ideal ve uyumlu sigorta türleri belirlenmelidir. DASK sigortası için hazırlanan paketler, farklı şekillerde ücretlendirilmekte ve paket içeriğine bağlı olarak, dask primleri değişiklik göstermektedir.
 • Ana sayfada yer alan menü üzerinden “Ev Sigortaları” seçeneğine tıkladıktan sonra, “DASK Sigortası” seçeneği tercih edilmelidir.
 • Sigorta teklifi almak için formun doldurulmasının ardından, kişiler için en ideal DASK teklifleri hazırlanmakta ve inceleme için ekranda belirtilmektedir.
 • Tekliler arasında inceleme yapıldıktan sonra, uygun bulunan DASK paketi belirlenmeli ve sigorta satın alma işlemleri gerçekleştirilmelidir.
 • Satın alma aşamasında, kart bilgilerinin ve kimlik bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Tüm bilgiler web sitemiz tarafından koruma altına alınmakta ve üçüncü kişilerle paylaşımı engellenmektedir.

DASK Sigortası Yaptırmak için Ne Gerekli?

Konutların ve tüm yapıların özellikleri dikkate alınarak, DASK sigortası paketlerinin kapsamları belirlenmektedir. DASK sigortası yaptırma talebinde bulunan kişiler, web sitemiz üzerinden kolay ve güvenli şekilde sigorta işlemlerini gerçekleştirebilirler. DASK sigorta başvuru işlemleri için gerekli görülen evraklar ve sigorta için belirlenen temel kriterler şunlardır:

DASK Sigortası Şartları:

 • DASK sigortası yaptırılacak yapı ya da konutlara dair tapuların bulunması gerekmektedir.
 • Kiracı olan kişilerin DASK talebi oluşturması için güncel kira sözleşmesinin bulunması şart koşulmuştur.
 • DASK sigortasının temel kapsamında, deprem ve depreme bağlı olarak meydana gelen çeşitli afetler sonucu, sigortalanan gayrimenkullerin maddi hasara uğraması dikkate alınmaktadır. Doğal afet ve deprem kaynaklı oluşmayan maddi hasarlar, DASK kapsamında ele alınmamaktadır.

DASK sigortası kapsamında ele alınan afet türleri, aşağıda sıralanmıştır:

 • Yangın
 • Toprak kayması
 • İnfilak
 • Tsunami
 • Sel baskınları
 • Su taşkını
 • Heyelan

Dask Başvuru Bilgileri: 

 • T.C. kimlik belgesi ve T.C. kimlik numarası
 • Cep telefonu numarası
 • İkametgâh bilgileri
 • Tapu bilgileri
 • Yapıların kullanım bilgileri
 • Yapıların inşa edilme tarihi
 • Yapıya dair metrekare bilgileri

DASK yaptırmak istiyorum diyen kişilerin, DASK başvurusu sırasında yukarıda sıralanan bilgi ve belgeleri yanında bulundurması gerekmektedir.

İnternetten DASK Yaptırmak Güvenli mi?

Evet, internet üzerinden gerçekleştirilen online DASK sigorta poliçeleri, fiziki şekilde gerçekleştirilen DASK sigortaları kadar güvenli sayılmaktadır. DASK sigortası yapma işlemleri internet üzerinden online ve hızlı şekilde gerçekleştirilebilir. DASK sigorta ödenekleri için hazırlanan paketler kapsamında, sigortalıların ihtiyacını karşılayacak çeşitli poliçeler belirlenmiştir. DASK poliçeleri için hazırlanan sigorta paketleri, alanında uzmanlaşmış sigorta şirketleri tarafından kullanıma sunulmaktadır. DASK sigortası online şekilde gerçekleştirilmek istendiğinde, sigorta şirketlerinin güvencesi altında yer alan, güvenli siteler tercih edilmek zorundadır.

Sigorta şirketlerinin %100 desteklediği web sitemiz üzerinden, DASK işlemleri güvenli şekilde tamamlanmakta ve ihtiyaç halinde, DASK sigortaları için sorgulamalar başlatılmaktadır. Kişilerin sahip oldukları konutların özelliklerine bağlı olarak, kişiler adına özel DASK paketleri geliştirilmektedir. DASK poliçesi fiyatları, sigorta kapsamında talep edilen ayrıcalıklara bağlı olarak farklı şekillerde prim değerine sahip olacaktır. Sigortaladim.com adresinde yer alan kampanyalar incelendikten sonra en uygun DASK paketi belirlenebilir ve kısa sürede satın alma işlemleri gerçekleştirilebilir.

İLGİLİ BLOG YAZILARI