Türkiye Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları

Türkiye Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları

Türkiye Sigorta, sigorta hizmeti sağladığı kullanıcılara anlaşmalı oldukları çeşitli sağlık grupları hizmeti sağlamaktadır. Sigortanın anlaşması sayesinde, sigorta sahipleri birbirinden farklı sağlık kurumlarında tedavi işlemlerini gerçekleştirmektedir. Sigorta firmasının anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında tedavi görmeden önce, pek çok kriter belirlemeniz gerekir. Belirlenen bu kriterler doğrultusunda Türkiye sigorta anlaşmalı sağlık kurumları arasından tedavinize en uygun tercihi rahatça yapabilirsiniz. Sigorta firmasının anlaşmalı olduğu çeşitli sağlık kurumlarında göreceğiniz tedavinin masrafları, Türkiye sigorta tarafından poliçe limitleri doğrultusunda karşılanmaktadır. Herhangi bir tedavi yöntemine ihtiyaç duyduğunuz zaman, Türkiye sigorta anlaşmalı sağlık kurumlarını ziyaret ederek tedavi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta firmasının anlaşmalı olduğu çeşitli sağlık kurumlarında tedavi işlemlerini gerçekleştirmeden önce yanınızda kimlik bilgilerinizin yer aldığı bir belge mutlaka olmalıdır. Bu belge pasaport, ehliyet gibi çeşitli evrakları kapsayabilir. Kimlik bilgilerinize ek olarak, anlaşma sağlanan çeşitli sağlık kurumlarında tedavi görmeden önce sigorta poliçe numaranızın da yanınızda yer alması gerekiyor. Türkiye Sigorta’nın tedavi masraflarınızı karşılayabilmesi için bu iki belge son derece önem teşkil etmektedir.

Sağlık kuruluşuna giderken yanınızda bulundurduğunuz kimlik ve poliçe numaranız sayesinde, sistemde sigortanızın görünmesi kolay bir hal alacaktır. Bu sayede, sistem sigorta bilgilerinizi rahatça görüntüleyecek ve Türkiye Sigorta tedavi masrafları sonucu ortaya çıkan ödemeleri karşılayacaktır. Listede yer alan hastane ve çeşitli sağlık kurumları Türkiye sigorta anlaşmalı sağlık kuruluşlarını kapsamaktadır. Bu kapsam sigorta firmasının önermiş olduğu sağlık kuruluşlarından meydana gelmez, sadece anlaşmalı sağlık kuruluşları belirtilen listede yer almaktadır. Sağlık kuruluşları tarafından, poliçe sahiplerine çeşitli bilgiler verilmektedir. Bu bilgiler Türkiye Sigorta ile ilgili olmamakla beraber yalnızca anlaşma sağlanan sağlık kurumlarının sizlere sunduğu hizmet ve açıklamaları kapsamaktadır. Poliçe sahipleri arzu ettiği takdirde, poliçelerine en uygun anlaşmalı sağlık kurumlarını seçebilir, ilgili sağlık kuruluşunda tedavi işlemlerini başlatabilir.

Türkiye Sigorta Anlaşmalı Çeşitli Sağlık Kurumları

Türkiye Sigorta’nın anlaşma sağladığı çeşitli sağlık kurumlarında tedavi olmak için, bu kurumların ismini bilmenizde fayda bulunmaktadır. Bu sebeple Türkiye sigorta anlaşmalı kurumlar listesine, firmanın web sitesinden ulaşmanız gerekli olacaktır. Sigorta firmasının hangi sağlık kurumları ile bir anlaşmaya vardığını görüntülemek için bazı adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İlk adım, sahip olduğunuz poliçe türünü belirlemek olarak ifade edilir. Sigorta firmasının, müşterilerine sunmuş olduğu poliçe türleri arasında Cankurtaran, Okyanus, Yeni Okyanus, Yakamoz, İksir, Özel Sağlık Sigortası, Yabancı Uyruklu Özel Sağlık Sigortası, Tamamlayıcı (A, B, C) Network ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yer almaktadır. Poliçe türünüzü saptadıktan hemen sonra atmanız gereken adım ise poliçeye bağlı olarak belirlenen paket adıdır. Poliçe sonrası belirlenen paket adları ise, seçmiş olduğunuz poliçe türüne göre çeşitli değişikler göstermektedir. Anlaşma yaptığınız poliçe türüne göre belirlenen poliçe paketini seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz. Türkiye sigorta anlaşmalı özel hastaneler bünyesi altında tedavi görmeyi arzu ediyorsanız, atmanız gereken 3. adım kurum türünü belirlemek olacaktır.

Türkiye Sigorta’nın poliçe türü kapsamında sigorta sahiplerinin hizmetine sunduğu kurum türü servisleri arasında, hastane, poliklinik, muayenehane, fizik tedavi merkezi, evde bakım hizmetleri, eczane, laboratuvar, görüntüleme merkezi, optik, sağlık ambulans ve tıbbi malzeme hizmeti yer almaktadır. Sigorta firmasının sunmuş olduğu bu hizmetler doğrultusunda, kendi ihtiyacınızı karşılayacak olan servis seçeneğini kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Sigortanın sizlere sunduğu bu kurum türleri, poliçe paket türünüze göre belli başlı değişiklikler gösterebilir. Bu bağlamda seçtiğiniz poliçe türüne göre belirlenen hizmetlerden faydalanacağınızı belirtmekte fayda bulunmaktadır. Türkiye Sigorta aracılığı ile seçmiş oldukları kurum türünden hizmet almayı talep eden poliçe sahipleri, kurum türünü belirledikten hemen sonra bulundukları ili belirtmelidir. Hizmet almayı talep ettikleri ili işaretleyen poliçe sahipleri, daha kaliteli bir servis hizmetinden faydalanabilmek adına bulundukları ilçeyi de seçmelidir. Tüm bu adımlar gerçekleştikten sonra poliçe sahipleri, belirledikleri talepleri doğrultusunda Türkiye Sigorta’nın sunduğu hizmetlerden rahatça faydalanabilir.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Tamamlayıcı sağlık sigortası, firmanın poliçe sahiplerine sunmuş olduğu çeşitli avantajlar arasında yer almaktadır. Türkiye sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler arasında SGK anlaşmalı çeşitli sağlık kurumları söz konusudur. Türkiye Sigorta SGK anlaşmalı hastanelerde, poliçe sahiplerinin ihtiyacı bulunan sağlık hizmetlerinden herhangi bir fark ödemeden faydalanmasını sağlamaktadır. Yüksek kaliteye sahip olan bu sağlık hizmetlerinden faydalanmak adına Türkiye Sigorta’ya başvuru yaptığınız takdirde poliçenizi direkt olarak sizlere teslim etme garantisi sunmaktadır. Sigortalı olduğunuz süreye ve yaşınıza bağlı olarak 2 ila 4 yıl arasında değişkenlik gösteren süre zarfında yenileme garantisi de firma tarafından sizlere sunulmaktadır. Türkiye sigorta anlaşmalı hastaneler dahilinde bulunan tamamlayıcı sağlık sigortası, çeşitli kapsam şartları sunmaktadır. İlaç ve aşı giderleri, sahip olduğunuz poliçe teminat kapsamının dışında yer almaktadır. SGK tarafından karşılanmayan sağlık hizmetleri de poliçe teminat kapsamının dışında değerlendirilen bir diğer maddedir.

Türkiye Sigorta’nın anlaşmalı olduğu çeşitli sağlık kurumları haricinde tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetinden faydalanmak da mümkün değildir. Bu sigorta hizmeti yalnızca anlaşmalı sağlık kurumlarında geçerliliğini sürdürmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortanızın süresi, poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl olacak şekilde ifade edilmiştir. Sigortanın poliçe sahiplerine sunmuş olduğu avantajlar arasında, aile indirimi de bulunmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine sahip olan 2 aile ferdi bulunuyorsa Türkiye Sigorta %10 oranında bir indirim sunmaktadır.