Allianz Sigorta A.Ş.

Allianz Sigorta Anlaşmalı Araç Servisleri

Allianz Sigorta araç bakım ve servis masraflarına karşın birçok hizmeti sigortalılara sunuyor. Allianz Sigorta anlaşmalı araç servisleri kapsamında araç tamir işlemlerinizin masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Allianz anlaşmalı oto servisleri çerçevesinde servis türünü seçerek, hangi hizmetlere erişebildiğinizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Anlaşmalı Araç Servisi Türleri

Oto servisleri için listeleme yapmak istiyorsanız ilk olarak il ve ilçe seçimi ile işe başlayabilirsiniz. 2. Adımda araç tipi seçmeniz gerekmektedir. Bu noktada da otomobil veya ağır vasıta arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Araç marka seçiminin ardından da size hizmet verecek anlaşmalı servisleri görüntüleyebilirsiniz. Araç marka türleri arasında Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen ve Dacia gibi birçok seçenek yer almaktadır.

Oto servisleri haricinde seçim yapabileceğiniz birçok servis türü vardır. Bunlar;

  • Mini Onarım
  • Markalı Kasko
  • Akıllı Kasko
  • İkinci El Garanti Servisi
  • Oto Cam Servis olmak üzere 5’e ayrılmaktadır.

Diğer Servis Türleri

Ana oto servisleri kapsamında Allianz Sigorta 5 farklı alanda daha hizmet vermektedir. Bu alanlar kapsamında servisleri görüntülemeniz oldukça kolay.

Mini Onarım: Bu seçeneği aracınızda ciddi bir hasar olmadığı durumlarda seçebilirsiniz. İl ve ilçe seçiminin ardından karşınıza servislerin listesi çıkacak. Adres, telefon ve yol tarifi bilgileri her bir servis için mevcuttur. Servisler arasından size en uygun seçeneği değerlendirerek, aracınızı oraya götürebilirsiniz.

Markalı Kasko: Markalı kasko seçeneğinde işe ilk olarak araç markası seçerek başlıyorsunuz. Fakat seçenekler arasında dünyada üretimi olan tüm araç markaları listelenmiyor. Birçok araç servisi farklı markalarda modellere de bakım hizmeti veriyor. Bu nedenle sizin aracınızın dahil olduğu servis grubunu bularak seçim yapabilirsiniz. Bu seçimin ardından il ve ilçe bilgilerinizi de işaretlemeniz gerekiyor. Bu aşamadan sonra aracınızın otomobil mi yoksa ağır vasıta mı olduğunu belirtmeniz gerekiyor. Tüm seçenekleri tamamladıktan sonra listeleme işlemine geçebilirsiniz. Ek bir bilgi olarak markalı kasko kapsamında motosiklet için anlaşmalı servis bulunmuyor.

Akıllı Kasko: Akıllı kasko seçeneğinde yalnızca aracınızı götüreceğiniz il ve ilçeyi seçmeniz yeterli oluyor. Listelenen servisler arasından seçim yapabilirsiniz.

İkinci El Garanti Servisi: Bu aşamada da işe ilk olarak il ve ilçe seçimi ile başlıyorsunuz. Ardından araç tipinizi seçtikten sonra bakım ve onarım servisleri karşınıza çıkıyor. Burada gideceğiniz servisin yol tarifi bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Böylece daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Oto Cam Servis: Oto cam servis kapsamında bir seçim yaptığınız zaman ise anlaşmalı firmaların telefon numaraları karşınıza çıkıyor. Burada size verilen numaralar ile irtibata geçerek tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Anlaşmalı Araç Servisleri Hizmet Şartları

Anlaşmalı araç servislerinden bireylerin yararlanabilmesi için çeşitli şartlar bulunmaktadır. Aracınızda bir hasar meydana geldiğinde direkt olarak aracınızı bakım servislerine götürmeniz mümkün olmuyor. Bu aşamadan önce sigortalının hasar ihbarında bulunması şarttır. Sigorta şirketi bu hasar ihbarını değerlendirip onayladığında, bakım, onarım ve tamir işlemleri başlatılır. Tamir tamamladıktan sonra araç özelinde çıkan tüm masraflar Allianz Sigorta tarafından ödenir.

Allianz Sigorta tarafından verilen araç servis hizmetleri ve kapsamları zaman içerisinde değişime uğrayabilir. Yeniz hizmetler eklenebilir veya olağan hizmetler üzerinde değişikliklere gidilebilir. O nedenle olası bir duruma karşın Allianz Anlaşmalı Araç Servisleri listesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Sağladığınız kontroller ile yeni hizmetleri görebilir, olası bir durumda aracınız ile birlikte izlemeniz gereken adımları kolayca takip edebilirsiniz. Allianz Sigorta bünyesinde yer alan anlaşmalı oto servis hizmetleri Türkiye genelinde oldukça yaygın ve çeşitlidir.