11 Şubat 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Su Baskınlarında Konut Sigortasının Önemi

Yeni bir ev sahibi olduğunuzda evin büyük sorumluluklarının yanında unutulmaması gereken bir konu daha bulunur ki bu da konut sigortası yaptırmaktır. Evinizin ya da iş yerinizin başına gelebilecek her türlü probleme karşı konut sigortası yaptırarak olası sorunların öncesinde önleminizi almış olursunuz. Uzun yıllara dayanan emekler, borçlar ya da krediler ile sahip olduğunuz taşınmazın bir günde elinizden kayıp gitmemesi için konut sigortası yaptırmak oldukça büyük önem taşır.

Ev sahibi olarak konut sigortası yaptırabileceğiniz gibi kiracı olarak da konut sigortasından faydalanabilirsiniz. Yaşadığınız binanın kiracısı olarak eşyalarınızı teminat altına alabilir, olası bir su baskını ya da ani sağanak durumunda eşyalarınızı koruyabilirsiniz. Evinize ve içerisindeki eşyalara zarar geldiğinde bunu karşılayabilecek duruma sahip olmayabilirsiniz, ancak uygun poliçeler ile yapılmış bir konut sigortası tüm bu sorunların önüne geçer. Günlük hayatta akla gelmeyen risklerin taşınmazınıza verebileceği zararı karşılamak konut sigortası priminizden yüksek olabilir. Su baskını ve sel gibi durumların sonrasında poliçenize göre ev yardım hizmetleri, enflasyondan korunma avantajı, kira kaybı tazminatı gibi avantajları elde edebilirsiniz.

Konut sigortası hırsızlık, deprem gibi konulardaki teminatlarının yanı sıra ani sağanak yağışları ve bunun sonucunda oluşabilecek su baskınlarında da afet sonrası yaraları sarmaya yardım eder. Küresel olarak iklimin değişmesi sebebi ile bulunduğunuz coğrafya neresi olursa olsun ani seller ile yılın her dönemi karşılaşabilirsiniz. Ana haber bültenlerinde ve medyanın diğer mecralarında sürekli karşımıza çıkan su baskını haberlerinin bir parçası olmamak, sel durumunda mağduriyet yaşamamak için siz de bir ev sahibi olmadan önce online konut sigortası hakkında bilgi alabilirsiniz. Ev sigortası yaptırarak yalnızca ani sağanaklar gibi doğa olaylarının değil, evinizin tesisatı nedeniyle ortaya çıkabilecek su baskınlarının sonuçlarından da korunursunuz. Ufak bir borunun patlamasına ya da sular kesildiğinde açık unutulan bir musluğa karşı önleminizi konut sigortası ile alabilirsiniz. Maddi ya da manevi değeri olan eşyalarınızı da bu tarz kazalardan yalnızca konut sigortası ile koruyabilirsiniz. 

Tatil dönüşü kötü sürprizler ile karşılaşmak da ev sahiplerinin ya da kiracıların sıkça başına gelen durumlar arasında yer alır. Tesisatta yaşanabilecek problemlerden kaynaklı ortaya çıkabilecek su baskınları ya da ani sağanaklar sonucu oluşacak zararların önüne geçmek için tatile çıkmadan önce konut sigortası yaptırmayı göz önüne bulundurabilirsiniz. Tatilinizi gözünüz arkada kalmadan, huzur içinde geçirmek için hemen konut sigortası hakkında size uygun bir sigorta teklifi alabilirsiniz. Evinizi ve eşyalarınızı güvence altına almak için konut sigortası hesaplama ve konut sigortasının içerikleri gibi konularda bize ulaşarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI