Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
seyahat sağlık seyahat sağlık

Seyahat Sağlık Sigortası Teklifleri için Formu Doldur

01
Seyahat Tarih Aralığınız
*Vize işlemleri sırasında poliçeniz kabul edilmesi için seyahat poliçesi bitiş tarihinin, seyahatin bitiş tarihinden 1 gün sonra olacak şekilde seçilmesi gerekmektedir.
{{ insurer.errorBirthday.msg }}
02
Nereye Seyahat Ediyorsunuz?
03
Kim/Kimler Seyahat Ediyor?
{{ person.errorBirthday.msg }}

İşlemleriniz yapılıyor lütfen bekleyiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin yapılan her seyahat öncesinde dikkat edilmesi gereken hazırlıklardan bir tanesi de sağlıktır. Sağlık adına tüm önlemlerin alınması ve olası durumlara karşı hazırlıklı olunması önemli bir konudur. Seyahat sağlık sigortası, tam da bu süreçte devreye girerek geniş kapsamlı talimatları ile yapılan seyahatlerde birçok avantaj sağlar.

Seyahat sağlık sigortası; yurt içine ve yurt dışına seyahat edenler ile yurt dışından Türkiye’ye seyahat edenleri, seyahatleri boyunca karşılaşabilecekleri kaza, hastalık ya da bagaj kaybı gibi beklenmedik durumlara karşı güvence altına alan bir sağlık sigortasıdır.

Poliçemi Neden Sigortaladim.com’dan Almalıyım?

Sigortaladim.com’da seyahat sağlık sigortası için 20’den fazla sigorta şirketinden teklif alın, tüm teklifleri aynı anda tek bir platformdan karşılaştırın!

Online seyahat sağlık poliçenizi hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde sigortaladim.com ayrıcalığı ile satın alın.

Seyahat Sağlık Sigortalarını Nasıl Karşılaştırabilirsiniz?

Seyahat sağlık sigortaları arasında karşılaştırma yaparken dikkate almanız gereken bazı kriterler bulunur. Bunlardan ilki, sigortanın kapsamı ve teminatlarıdır.

Her sigorta şirketinin teminatları ve teminat limitleri değişiklik gösterebilir. Bu sebeple özellikle yurt dışı seyahatleriniz için sigorta yaptırıyorsanız ülkelerin istediği özel şartları da dikkate alarak sigorta seçimi yapmanız gerekir.

Seyahat sağlık sigortası karşılaştırması yaparken dikkat etmeniz gereken ikinci kriter sigorta primleridir. Sigorta şirketlerinin sunduğu hizmetleri ve buna göre ödemeniz gereken primleri karşılaştırıp, bütçenize en uygun sigorta poliçesini tercih edebilirsiniz.

Sigorta şirketlerinin ürün çeşitliliği oldukça fazladır. En doğru seyahat sağlık sigortasını seçmek için ise birden fazla teklifi karşılaştırmanız gerekebilir. Sigortaladim.com ile 20’den fazla sigorta şirketinden teklif alabilir, tüm teklifleri aynı anda tek bir platformda karşılaştırarak en doğru seyahat sağlık sigortasını tercih edebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Seyahat sağlık sigortanızı sigortaladim.com’dan birkaç dakika içinde satın alabilirsiniz.

Sigortaladim.com’dan seyahat sigortası teklifleri almak için kimlik ve iletişim bilgilerinizi girin.

20’den fazla sigorta şirketinden size özel seyahat sigortası teklifleri alın, hepsini aynı anda karşılaştırıp ihtiyacınıza uygun olanı seçin.

İhtiyacınıza ve bütçenize uygun olan seyahat sağlık sigortasını birkaç dakika içinde online olarak satın alın.

 

Anlaşmalı Seyahat Sağlık Sigortası Şirketleri

İhtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini almanız için 20’den fazla sigorta şirketi ile çalışıyoruz!

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası fiyatları;

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

Seyahat sağlık sigortası; yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde başınıza gelebilecek kaza ya da hastalık gibi durumlara karşı güvence sağlar.

Sigorta şirketlerine göre farklılık göstermekle birlikte seyahat sağlık sigortasının ana teminatları şunlardır:

COVID-19 Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi Nedir?

COVID-19 teminatlı seyahat sağlık sigortası; yurt dışı seyahatleriniz sırasında Covid-19’a yakalanmanız halinde tıbbi ve yatarak tedavileri, hastaneye seyahat ve nakilleri, cenaze nakillerini, tedavi sonrası daimî ikametgaha dönüşü, karantinaya alınmanız durumunda konaklama ve yemek ihtiyaçlarını ve acil mesajların iletilmesi ile tıbbi danışmanlık hizmetlerini güvence altına alan teminattır.

COVID-19 teminatlı seyahat sağlık sigortasında, Covid-19’un teşhisi için yapılan tanı ve testlerin giderleri ve seyahat edilen ülkede karantina ilan edilmesi sebebi ile seyahatin iptal edilmesi gibi durumlar, sigorta kapsamında yer almaz.

Müşterilerimiz Ne Diyor?

yıldız

Seyahat Sağlık Sigortası Firmaları

Seyahat Sağlık Sigortası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat sigortalarında iki teminat bölgesi bulunur:

 • 1. Bölge: Avrupa ve Schengen ülkeleri
 • 2. Bölge: Avrupa ve Schengen dâhil tüm dünya ülkeleri

Örneğin eğer Almanya, Fransa,İtalya gibi AB ülkelerine gidecekseniz Avrupa ve Schengen ülkelerini kapsayan 1. Bölge’yi seçilmelidir.

Avrupa ülkeleri dışında bir yere, örneğin Amerika, Kanada, Japonya, İngiltere gibi schengen statüsüne sahip olmayan ülkelere gidecekseniz, bu durumda tüm dünyayı kapsayan 2. Bölge’yi tercih etmelisiniz.

Seyahat planınızda belirli ülkeler arasında yolculuk yapacaksanız, o ülkelere göre bölge seçilmelidir.

Eğer sık seyahat ediyorsanız ve ülkeler arasında değişiklik yapmanız söz konusuysa yıllık poliçe satın alınması önerilir. Avrupa sınırları dışında bile ihtiyacınız olduğu durumlarda yararlanabilmeniz için bu durumda 2. Bölge’yi tercih etmelisiniz. Bu sayede poliçe kapsamındaki hizmetlerden daha avantajlı yararlanabilirsiniz.

Schengen vizesi seyahat sağlık sigortasında ülkelerin istediği teminat standart 30.000 Euro’dur. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası fiyatları, seyahat süresi ve sigortalının yaşı dikkate alınarak belirlenir.

Evet, Schengen vizesi almak için 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası yaptırmak zorunludur.

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası, yurt dışı seyahatleriniz sırasında karşılaşabileceğiniz kaza veya hastalık gibi olumsuz durumlara karşı teminat sağlar. Schengen üyesi Avrupa ülkelerine yapılacak seyahatlerde yurt dışı seyahat sigortası yaptırmak zorunlu tutulmuştur.

Yurt dışı seyahat sigortasının ana teminatları şunlardır:

 • Ayakta tedavi
 • Yatarak tedavi
 • Sağlık ve cenaze nakli
 • Tedavi sonrası ikametgaha dönüş
 • Tıbbi bilgi ve danışmanlık
 • Covid-19 teminatı

Yurt dışı seyahat sigortası teminatları sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir.

Seyahat sağlık sigortası; herhangi bir ulaşım yolu ile yurt içine, yurt dışına veya yurt dışından Türkiye’ye seyahat edenleri, seyahat anında karşılaşabilecekleri risklere karşı korur.

Sigortanın geçerlilik tarihleri içinde meydana gelen kaza ve önceden var olmayan hastalık gibi riskler, seyahat süresinde meydana gelmesi şartı ile güvence altına alınır.

Seyahat sağlık sigortası, seyahate çıkmadan en az 24 saat önce, sigorta şirketine dilekçe yazılarak iptal edilebilir.

Seyahat sağlık sigortası; yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde başınıza gelebilecek kaza, hastalık ve yaralanma gibi sağlık risklerini teminat altına alan sigortadır.

Seyahat sağlık sigortanızı sorgulamak için sırasıyla aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

 1. e-Devlet sistemine giriş yapın.
 2. Arama bölümüne “Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi” yazın.
 3. Ardından açılan sayfada “Sağlık Sigortası Poliçe Bilgileri Sorgulama” seçeneğine tıklayın.

Sağlık Sigortası Poliçe Bilgileri Sorgulama menüsünden sigorta poliçeniz ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortanızı sigortaladim.com üzerinden birkaç dakika içinde online olarak yaptırabilirsiniz. Kimlik ve seyahat bilgilerinizi girerek 20’den fazla sigorta şirketinden teklif alabilir, teklifleri aynı anda sigortaladım.com’da karşılaştırıp ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçebilirsiniz.

Seyahat sigortasının süresi, seyahat tarihlerine göre belirlenmelidir. Sigortanızın başlangıç tarihini gidiş tarihinizden 1 gün önce, bitiş tarihini ise dönüşünüzden 1 gün sonra seçmeniz, vize işlemlerinde sorun yaşamanızı önler.

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası; ülke sınırlarından çıkıldığı an başlar ve tekrar ülkeye giriş yapıldığında biter.

Yurt içi seyahat sağlık sigortasının başlangıç ve bitiş tarihleri ise sigorta poliçesinde belirlenen tarihlerdir.

 • Schengen üyesi Avrupa ülkelerine yapılan seyahatlerde seyahat sigortası yaptırmak zorunludur.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler için seyahat sigortası zorunluluğu bulunmaz.

Hayır, Amerika vizesi almak için seyahat sigortası zorunlu değildir. Ancak seyahat sigortası, sigortalı kişinin farklı bir ülkede başına gelebilecek hastalık veya kaza gibi durumlara karşı güvence altında olmasını sağlar.

Seyahat sağlık sigortası yaptırmak için gereken bilgi ve evraklar şunlardır:

 • Kimlik bilgileri
 • Seyahat tarihlerinizi gösteren bilet
 • Yurt dışı seyahatleri için pasaport fotokopisi
 • İletişim bilgileri

30.000 Euro teminatı; Schengen üyesi ülkelere yapılan seyahatler için Türk vatandaşlarından istenen standart teminat değeridir.

30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası; seyahatiniz sırasında başınıza gelebilecek hastalık, vefat veya kaza gibi durumlarda tıbbi ve yatarak tedavi masraflarınızı, tıbbi nakil veya vefat durumunda cenaze nakillerini 30.000 Euro teminat ile güvence altına alır.

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;