11 Şubat 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Seyahat Sağlık Sigortası İle En Uzak Mesafelerde Bile Güvende Olun

Seyahat sigortası hem yurt içi hem de yurt dışı gezilerinizde güvence altında olmanızı sağlıyor. Yıl boyunca heyecanla beklediği tatilinin küçük bir aksilik yüzünden mahvolmasını istemeyenler ve sık seyahat ederek gezilerine sigorta güvencesi arayanlar seyahat sigortasının önemi konusunda hemfikir oluyor. 

Seyahat Sigortasının Kapsamı 

Genel olarak seyahat sigortalarının kapsamı içinde kaza sonucu vefat, kaza sonucu sürekli sakatlık, seyahat sürecinde hastalık ve tedavi giderleri, tıbbi merkeze nakil, ilaç getirilme ve götürülme masrafları, hastalık nedeniyle konaklama süresinin uzatılması ile doğan gerekler, beklenmeyen nedenlerle değişmesi gereken seyahat tarihlerinde ulaşım bedelleri, gecikmeli bagajın tazmini gibi ana kalemler yer alıyor. 

Seyahat Sigortasının Sağladığı Güvenceler

Seyahat sigortanız olduğu durumda uçak biletinizi iptal etmeniz gerektiğinde doğan zarar sigorta tarafından karşılanıyor. Eğer hava yolu şirketi tarafından yapılan zorunlu bir erteleme veya uçuş için bir gecikme varsa konaklamak gerekecek otel sigorta kapsamına dahil oluyor. Yurt dışı seyahati süresince bir hastalık yaşar veya acil bir durum ile yüz yüze gelirseniz sigortanız en büyük yardımcınız haline geliyor. Gerekli tüm tedavi ücretleri sigorta kapsamına giriyor. Gezginlerin sık sık başına gelen hırsızlık olayları da teminatlar içinde bulunuyor. Seyahatinizde valiziniz veya çantanız çalındığında da sigorta güvencesinden faydalanabilirsiniz. 

Ek Teminatlarla ile Hayat Çok Kolay

Halihazırda seyahat sigortanız varsa ve yurt dışı gezileri sigortaya dahil değilse, ek teminatla yurt dışı gezilerini de sigortaya dahil edebilirsiniz. Ek sağlık teminatları alarak klasik sigortanızı genişletebilirsiniz. İstenmeyen kazalarda vefat halinde sigorta sahiplerinin cenaze masrafları ve yakın kişilerin seyahati de sigorta kapsamında bulunuyor. Özellikle riskli bölgelere geziler söz konusuysa seyahat poliçelerinin teminatları detaylarıyla kontrol edilerek, sigortalının beklentilerine göre genişletilerek yeniden kapsam belirlenebiliyor. Günümüzde yurt dışı seyahati için gerekenler arasına Schengen vizesinin yanında sağlık ve seyahat sigortaları da yazılıyor. Kimi turlar ve gezi şirketleri müşterilerini zorunlu olarak sigortalarken bireysel seyahatlerde bulunacak gezginler de kişisel sigortalar yaptırarak tatillerinde rahat ediyor. 

Seyahat sigortası fiyatları teminatların kapsamına, poliçenin süresine göre değişiklik gösteriyor. Seyahat sigortasının temel kapsamı devlet tarafından belirlendiğinden klasik poliçelerde genelde aynı kalemler yer alıyor. Ek teminatlarla daha güvenli bir tatil hedeflenirken, özellikle uzun yolculuklar yapacak kişiler ek teminatlar alıyor. Siz de sigortaladim.com üzerinden sizin ve sevdiklerinizin ihtiyaçlarına, bütçesine en uygun seyahat sigortası tekliflerini alabilirsiniz. Seyahat sigortası başvuru formunu doldurarak, online olarak teklifleri listeleyebilir, sorunuz olması halinde müşteri danışmanlarımızdan destek alarak seyahat sigortanız hakkındaki tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI