Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Hamileyken özel sağlık sigortası yapılır mı?

13 Eylül 2022

Özel sağlık sigortası tüm aile bireyleri için yaptırabileceğiniz bir sigorta türüdür. Poliçede yer alan teminatlara göre kaza veya hastalık nedeniyle meydana gelen sağlık sorunlarının tedavisini özel sağlık sigortası karşılar. Sağlık sigortasından yararlanmak isteyen adayların belirli şartları karşılıyor olması gerekir. Prim bedelleri yapılan poliçeye göre belirlenen bu sigorta türü adayların sağlık durumları ve ne sıklıkla hastaneleri ziyaret edeceğine göre ayarlanır. Sigorta şirketleri hamilelere özel farklı poliçe teklifleri sunar. Özel‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası‌ ‌hamileliği‌ ‌kapsar‌ ‌mı sorusu en çok araştırılan konulardan biridir. Bu sizin seçtiğiniz sigortanın kapsamına bağlı olarak değişir. Hamileliği‌ ‌kapsayan‌ ‌özel‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası çeşitleri adaylara farklı biçimde sunulur. Doğum paketi adı altında sunulan poliçe teklifleri arasından sigorta yaptırmak isteyenler yararlanabilir. Hamile‌ ‌kalmadan‌ ‌önce‌ ‌özel‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası yapılması beklemesi süresi sebebiyle önemlidir. Var olan sigortanızı tamamlayarak doğumu sigorta poliçesine ekleyebilirsiniz. Sigorta firmasının teklifine göre poliçeniz yatarak tedavileri ve doğum masraflarını karşılar. Ayrıca, bazı firmalar rutin hamilelik muayenelerinin masraflarında sigorta sahiplerine destek olur. Hamilelik öncesi ve sonrası için sunulan çeşitli sigorta tekliflerini değerlendirerek sağlık masraflarınızı güvence altına alabilirsiniz. 

Hamilelik Özel Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmayan tedavi ücretlerindeni karşılar. Anlaşmalı özel hastanelerde yararlanabileceğiniz bu sigorta türünde tedavi masrafları sigortalıya yansıtılmaz. Tüm aile fertleri için bu tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırabilirsiniz. Bu süreçte hamilelik‌ ‌özel‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası‌ ‌yapılır‌ ‌mı‌ sorusu da merak edilir. Hamilelik sigortası yaptırmak isteyenlere farklı seçenekler sunulur. Özellikle doğum masraflarını kapsayan paketler, hamilelik öncesi ve hamilelik döneminde yapılır. Hamileyken doğum sigortası poliçesi, özel sağlık sigortası doğum paketi ve tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi adı altında farklı seçenekler vardır. Hamileyken‌ ‌özel‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası‌ ‌yapılır‌ ‌mı‌ ‌ve tedavi masrafları karşılanır mı soruları da bu süreçte sıklıkla araştırılır.

Sigorta poliçesi teminatlarına göre karşılanacak masrafların oranı değişiklik gösterir. Ayrıca, hamilelere sağlık sigortası yapılması için belirli şartlar aranır. Sigorta firmaları, adayların sağlık durumlarına göre farklı prim seçenekleri ve hizmetler sunar. Hamilelik‌ ‌özel‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası doğum paketi adıyla farklı teminatlar sunar. Şirketlerin hazırladığı paketlere göre rutin kontroller, doğum ve doğum sonrası kontrol gibi masrafları karşılanır. Hamileler, gebelik sırasında özel sigorta yaptırabilir. Ayrıca, var olan özel sağlık sigortasına doğum teminatı eklenerek yeni bir poliçe oluşturulabilir. Genelde, şirketler anne adaylarına tek hamilelik sigortası sunmaz.

Hamileler İçin Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Anne adayları için özel sağlık sigortası farklı şekillerde yapılabilir. Hamile‌ ‌özel‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası kapsamında en sık tercih edilen poliçe seçeneği doğum teminatı olan paketlerdir. Hamileler için ideal seçeneklerden biri olan doğum teminatlı bir sağlık sigortası, doğum masraflarını karşılar. Anlaşmalı hastanelerde ek masraf ödemeden doğum ve muayene gibi masraflar şirket tarafından karşılanır. Ancak bu hakka sahip olmak için ilk olarak özel sağlık sigortasına sahip olmanız gerekir. Hamilelikten önce sağlık sigortası yaptırarak doğum teminatı ekletebilirsiniz. Ancak, poliçede bazı şartların gerçekleşmesi gerekir. Doğum teminatlı sağlık sigortası yaptıranlara ilk olarak 12 ay bekleme süresi sunulur. 12 aylık bekleme süresinden sonra sağlık sigortası sahipleri doğum teminatından yararlanabilir. Ancak bazı firmalar bu bekleme süresi sunmaz. Sigorta şartlarını inceleyerek adaylar kendilerine göre bir seçim yapabilir. Hamilelik öncesi için ideal bir seçenek olan bu uygulama farklı sigorta şirketleri tarafından sunulur. Sigorta teminatına göre bazı durumlarda bebeğin muayenesi de sigorta kapsamına alınır. Anlaşmalı özel hastanelerde doğum masraflarının poliçenize göre büyük kısmı şirket tarafından ödenir.

Hamileler İçin Özel Sağlık Sigortasında Geçersiz Olan Durumlar Nelerdir?

Sigorta şirketleri yapılan poliçe türüne göre farklı teminatlar sunar. Hamile‌ ‌tamamlayıcı‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası poliçesinde farklı teminatlar yer alır. Sigorta sahipleri, doğum ve rutin muayenelerini sigorta kapsamında özel hastanelerde ek ücret ödemeden yaptırabilir. Hastane masraflarının karşılanması; hastanelerle şirketlerin yaptığı anlaşmaya ve poliçeye göre tamamı veya bir kısmı olarak belirlenir. Sigorta yaptırmadan önce şirketlerin sunduğu teklifleri değerlendirerek kendinize göre seçim yapabilirsiniz. Bazı durumlar sigortalılar için teminat kapsamına alınmaz. Poliçe seçimi yapmadan önce detaylı bir inceleme yaparak tercih yapmak sizler için faydalı olabilir. Hamilelik öncesi ve sonrasında yapılan sigorta türlerinde sunulan teminatlar farklılık gösterir. Doğum sonrası muayene, bebeğin sağlık giderleri, düşük gibi durumlarda annenin sağlık masrafları ve poliçe limitini aşan tedaviler kapsam dışında kalabilir. Ödenen sigorta primlerine göre sigortanın karşıladığı tedavi masrafları değişiklik gösterir. Ani gelişen ve yüksek masraflı tedaviler poliçenin limitine göre karşılanır.

Hamilelere Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası herkes tarafından tercih edilen sigorta paketleri arasında yer alır. Özellikle, kaza ve hastalıklarda sigorta sahiplerinin rahat etmesini sağlayan sağlık sigortasının kapsamı farklıdır. Hamile‌ ‌iken‌ ‌özel‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası‌ ‌yapılır‌ ‌mı‌ sorusuna sigorta şirketleri farklı yanıtlar verir. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi ve doğum paketi adı altında farklı seçenekler sunan şirketlerin poliçe primleri farklıdır. Sigorta şirketlerin sunduğu hamilelik sigortası paketleri arasından bütçenize göre değerlendirme yapabilirsiniz. Hamilelik öncesinde sağlık sigortasına doğum paketi ekleyebilirsiniz. Hamile‌ ‌kaldıktan‌ ‌sonra‌ ‌özel‌ ‌sağlık‌ ‌sigortası poliçelerinde ise farklı seçenekler yer alır. Özel hamilelik paketleri; doğum, bebek tetkikleri ve rutin hamilelik kontrollerinin masrafları karşılar. 18-45 yaş arasındaki kullanıcılara hitap eden hamilelik paketinin poliçe primleri her bütçeye uygun seçenekler sunar. Doğum paketi bulunan poliçelerde ise bebek muayenesi gibi masraflar karşılamayabilir. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre şirketlerin sunduğu kısa süreli ve uzun süreli sigortaları değerlendirebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;