Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Domuz Gribi Özel Sağlık Sigortası Kapsamında Tedavi Edilir mi?

11 Mart 2022

Özel sağlık sigortası kullanan kişilerin, domuz gribi salgınına yakalanması durumunda, gerekli hastane masrafları sigorta teminatı tarafından karşılanıyor. Aşı sürecinde uygulanan tüm aşılama işlemleri, devlet tarafından bizzat karşılandığından, özel ya da devlet kurumu olması fark etmeksizin, tüm sağlık kuruluşlarında ücretsiz aşı hizmeti alınabilir. Aşı uygulamaları haricinde, kişilerin domuz gribi salgınına yakalanmaları durumunda, ortaya çıkan hastane masrafları ve tedavi masraflarını, özel sağlık sigortası teminatı üstlenmektedir. Virüs ve salgınlar sonucunda, özel sağlık sigortası şirketleri dönem içerisinde kararlar almaktadır. 

Teminatların kapsamları ve özel sağlık sigortasına dahil olan hastalıklar, dönemsel olarak çeşitlilik gösterebilir. Farklı hastalık türlerini kapsayan ve birçok sağlık hizmetinden ücretsiz şekilde faydalanılmasını sağlayan kapsamlı özel sağlık sigortası şirketler tarafından çeşitli kampanyalar dahilinde sunulmaktadır. Farklı hastalık türlerine yakalanan kişiler, SGK ve sigorta şirketleriyle anlaşması bulunan özel sağlık kuruluşlarında, sigortanın karşılamadığı tüm masrafların özel sağlık sigortası kapsamında ödenmesi ayrıcalığından faydalanabilir. Domuz gribi tedavisi sürecine dahil olan tüm ilaç uygulamalar yatılı tedaviler, ayakta tedaviler ve evde bakım hizmetlerinin ek masrafları, özel sağlık sigortası teminatları altına alınmıştır. 

Domuz Gribi Özel Sağlık Sigortası


 

Domuz gribi salgınına yakalanan kişilerin, özel sağlık kuruluşlarında yapılan tüm tedavi ve bakım hizmetleri, özel sağlık sigortası teminatları tarafından karşılanmaktadır. Özel sağlık sigortası poliçeleri kapsamında, sigortalılara sunulan sağlık hizmetleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Covid-19 ve domuz gribi gibi salgınlar sonucunda hastalanan kişiler, özel sağlık kuruluşlarında ücretsiz sağlık hizmeti alabilir. 

 • Aşı ve virüs testleri için, özel sağlık sigortası poliçeleri içerisinde, belirli sayıda test ücretsiz olarak karşılanmaktadır. 

 • Virüs ve salgın sonucu hastanede yatması gereken kişilere, yatılı tedavi, ayakta tedavi ve yoğun bakım tedavisi hizmetleri ücretsiz olarak verilmektedir. 

 • Tercih edilen özel sağlık hizmetleri, özel sağlık sigortası poliçesine dahil olması durumunda, ücretsiz olarak uygulanabilir. 

 • Farklı sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilen gebelik takipleri ve doğum uygulamaları, özel sağlık sigortası teminatları içerisinde yer almaktadır. 

 • Sigortalı annelerin yeni doğan bebekleri, yeni doğan teminatı altında sigortalı sayılır ve tüm muayene işlemleri ücretsiz şekilde gerçekleştirilir. 

 • Trafik kazası sonucu oluşan tüm hasarlar ve yapılması gereken operasyonlar, özel sağlık sigortası kapsamındadır. 

 • Trafik kazası sonucu oluşan diş hasarlı için uygulanan diş cerrahi tedavileri, ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

 • Protez kol ve protez bacak gibi uygulamalar, sigorta poliçesinde yer alması durumunda ücretsiz şekilde gerçekleştirilir. 

 • Cerrahi operasyonların genelinde masrafın tamamı karşılanırken, büyük bir kısmında masrafın belirli bir bölümü sigorta poliçesine dahildir.

 • İlaç tedavileri ve cerrahi işlemlerde kullanılan malzemelerin masrafları, özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır.

Özel sağlık sigortası poliçelerinde yer alan bilgilere bağlı olarak, uygulanan işlemlerin detayları ve karşılanan masraflar çeşitlilik gösterecektir. 

Özel Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının sağladığı tüm avantajlar, aşağıda detaylarıyla ele alınmıştır:

 • SGK tarafından karşılanan özel sağlık kuruluşu masraflarına ek olarak, sağlık kurumları tarafından farklı ücretler talep edilmektedir. Özel sağlık sigortası kapsamları içerisinde, talep edilen ek ödemeler, teminatlar tarafından karşılanır. 

 • SGK anlaşmalı kuruluşlarda, doğum ve isteğe bağlı özel sağlık hizmeti almak isteyen kişilere, sağlık hizmeti ücreti yansıtılmaz.

 • Sigortalıların birinci derece yakınlıktaki aile üyeleri, özel sağlık sigortası genel şartları içerisinde, sigortalı olarak nitelendirilir.

 • Anne, baba, kız çocuk, erkek çocuk ve eşler, satın alınan sağlık sigortasına dahil edilmektedir.

 • Kişilerin 0-6 yaş aralığındaki çocuklarına, tüm özel aşılar ücretsiz olarak yapılacaktır.

 • Ambulans hizmetleri ve ambulans helikopter hizmetleri, sigorta şirketlerinin sunduğu sağlık poliçelerinde yer almaktadır. 

 • Sağlık kuruluşlarında yapılan tüm tedaviler, isteğe bağlı operasyonlar, cerrahi işlemler, yatılı tedaviler, ayakta tedaviler ve yoğun bakım tedavileri, özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilmiştir. 

 • Hastalıkların teşhisi ve muayene sırasında uzmanların talep ettiği tüm testler, özel sağlık sigortası kapsamında karşılanacaktır. 

 • Yurt içindeki sağlık kuruluşlarına ek olarak, yurt dışı sağlık hizmetleri de özel sağlık sigortası tarafından karşılanır. 

 • Özel sağlık sigortası yönetmeliği içerisinde belirtilen ülkelerde, isteğe bağlı sağlık hizmetleri ya da zorunlu sağlık hizmetleri için, ücretsiz tedavi imkanı sunulmaktadır. 

 • Yurtdışı seyahatlerine çıkmadan önce alınan özel sağlık sigortası hizmetleri sayesinde, gidilen ülkedeki anlaşmalı hastanelerde istenen sağlık hizmetinden faydalanılabilir. 


 

Tercih edilen sigorta şirketine göre, şirketlerin hazırladığı kampanyalar ve poliçe içerikleri, çeşitli özellikleri beraberinde getirecektir. Şirketlerin farklı kampanya seçenekleri incelenerek, en uygun olan poliçe içerikleri için anlaşma yapılabilir. Şirketlerin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ve özel sağlık hizmetleri değişiklik gösterecektir. 

Özel Sağlık Sigortasından Faydalanma Şartları Nelerdir?


 

Özel sağlık sigortası kullanımı için belirtilen temel şartlar, tüm sigortalılar için geçerlidir. Sigorta poliçelerinden faydalanmak için belirtilen temel şartlar şu şekildedir:

 • Kişilerin TC vatandaşı olması gerekmektedir.

 • Yurt içindeki özel sağlık kuruluşlarından ücretsiz hizmet almak için SGK kaydının bulunması ve aktif olması şarttır.

 • Tamamlayıcı sağlık sigortaları, tedavi masraflarının sadece ek ödemelerini karşıladığından, geriye kalan ödemelerin SGK tarafından karşılanması gerekir. 

 • Kişilerin talep ettiği tedavi ve sağlık hizmetleri, tercih edilen sigorta poliçesi içerisinde yer almalıdır. 

 • Yurt dışı sağlık hizmetlerini kullanmak için anlaşmalı sağlık kuruluşları tercih edilmelidir.


Özel sağlık sigortasının şartları tercih edilen sağlık poliçesi ve sigorta şirketine bağlı olarak değişiklik gösterse de tüm haklar, sadece poliçe geçerlilik süresi boyunca kullanılabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;