Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Bekleme Süresiz Doğum Sigortası Nedir?

30 Aralık 2021

Hamile kalan anne adayları, öncesinde doğum sigortası yaptırmaması durumunda özel hastane masrafları için bir çeşit alternatif yol arama içerisine girerler. Pek çok hamilelik sigortası çeşidinde, şirketler tarafından belirlenmiş olan bekleme süreleri öne çıkar. Bunun üzerine anne adayları bekleme süresiz doğum sigortası arayışına girerler. Günümüzde bu tarz sigorta arayışı içinde bulunan hamile kadın sayısı oldukça fazladır. Hamile sigortasında bekleme süresi nedir sorusu ve bekleme süresiz doğum sigortası nedir sorusu her hamile kadın tarafından merak edilir. Bu tarz soruların yanıtlarını öğrendiğiniz zaman, adımlarınızı daha emin bir şekilde atabilirsiniz. Bekleme süresiz doğum sigortası hakkındaki merak ettiklerini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Doğum Sigortasında Bekleme Süresi Ne Anlama Gelir?

Sigorta şirketleri tarafından sunulan hamile sigortası poliçelerinde bir süre zarfı belirlenir. Bu süre zarfı içinde kadınların hamile kalması durumunda, sigorta şirketi oluşacak hastane masraflarını karşılamaz. Bu nedenle de kadınlar, doğum sigortası yaptırırken mutlaka bekleme sürelerini göz önünde bulundurmak zorunda kalırlar. Sigorta şirketleri, doğum sigortasında bekleme süresini genel olarak bir yıl şeklinde belirler. Yani sigorta poliçesini imzaladıktan sonra bir yıl boyunca hamile kalmamanız istenir. 11. ayda dahi hamile kalmanız durumunda yine poliçe geçersiz sayılmaktadır. Bütün poliçe tiplerinde bekleme süresi aynı değildir. Konu hakkında detaylı bir araştırma süreci içerisine girdiğiniz zaman bekleme süresinin 3 ay, 6 ay, 12 ay ya da 18 ay gibi farklı zaman dilimlerinde olduğunu görmeniz mümkündür. Süre aralıkları sigorta şirketleri tarafından belirlenir. Bu nedenle sigorta yaptırmadan önce, sigorta uzmanlarından detaylı bilgi almanız tavsiye edilir.

Hamileyken Doğum Sigortası Alınabilir Mi?

Doğum sigortaları sadece hamile olmayan kadınları kapsamaz. Hamile olan anne adaylarının da doğum sigortası kapsamında hizmet alma imkânları vardır. Doğum sigortasının fiyatları, anne adayının risk durumuna göre şekil alır. Risklerin yüksek olduğu gebeliklerde, poliçe primlerinde de farklılıklar meydana gelir. Bazı kadınlar bekleme süresinin mevcut olduğu doğum sigortası çeşidinden faydalanmak istemeyebilirler. Bu durumda bekleme süresi olmayan doğum sigortası çeşitleri devreye girer. Günümüzde bekleme süresinin olmadığı doğum sigortası çeşitleri de mevcuttur.

Bekleme Süresi Olmayan Doğum Sigortası Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle hamile kalan kadınlar tarafından, son dönemlerde yoğun rağbet gören bekleme süresi olmayan doğum sigortası çeşitleri, son derece avantajlıdır. Bu tarz doğum sigortalarında, hamileliğin hangi döneminde olduğunuz fark etmeksizin şirketler hem sizi hem de bebeğinizi güvence altına alır. Fakat eğer gebe değilseniz ve yakın zamanda böyle bir düşünceniz yoksa, poliçenizi önceden yaptırmanız tavsiye edilir. Bu şekilde daha fazla avantaj elde etme şansınız vardır. Bu nedenle en geç hamile kalma planı yapmadan önce doğum sigortası araştırmasına başlamanız gerekir. Ardından poliçenizi belirlemenizde fayda vardır.

Bekleme Süresiz Doğum Sigortasının Sunmuş Olduğu Avantajlar Nelerdir?

Bekleme süresinin olmadığı doğum sigortası çeşitleri kadınlar için son derece avantajlıdır. Sunulan avantajları kısaca şu şekilde liste haline getirmek mümkündür;

  • Hamile kalma planları yapmaya başladığınız andan itibaren satın alma şansınız var.
  • Gebeliğin başlaması noktasında herhangi bir süre zarfının olmaması, sizin strese girmemenizi ve bu süreci daha rahat geçirmenizi sağlar.
  • Totalde baktığınız zaman bir yıllık sağlık sigortası hizmeti almış olmaktasınız. Hastanelerde karşınıza çıkacak olan ameliyat ya da yatış gibi farklı durumların dahi teminatını %100 alma imkanınız var.
  • Bekleme süresiz doğum sigortası Türkiye’nin pek çok noktasında hizmet verir, bir şehir kapsamı yoktur.
  • Hamile kalmanız durumunda herhangi bir yere bildirim yapma zorunluluğunuz yoktur. Anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarından birine giderek takibinize başlayabilirsiniz.
  • Muayeneler sırasında yapılması zorunlu olan testlerden, geçmişe ait ödemeniz gereken farklar %100 karşılanır.
  • Muayeneye gittiğiniz zaman sadece katılım ücretini ödemeniz yeterli olur.
  • Sigorta ödemelerinizi vade farkı koymadan kredi kartına taksit yaparak da ödeyebilirsiniz.
  • Doğum süresine kadar aniden gelişen durumlara bağlı olarak yatış ve benzeri gibi durumlarda da limitsiz olarak %100 karşılama yapılır.
  • Özel hastanelerden alacağınız doğum ücretleri ile kıyaslama yaptığınız zaman ortalama %50 ile %55 oranında daha karlı olduğunu görebilirsiniz.

Bekleme Süresi Olmayan Doğum Sigortası Hizmeti Nasıl Alınır?

Anne olmaya hazırlanan ya da hamile kalmış olan kadınların doğum sigortası yaptırmak istemesi halinde, sigorta şirketleriyle iletişime geçmeleri gerekir. Özellikle poliçe içeriğini belirlerken işin uzmanı kişilerden destek almanız son derece önemlidir. Aksi takdirde yaptırmak istediğiniz sigorta hakkında detaylı bilgi elde edemeyebilirsiniz. Bu durumda da sigortadan dilediğiniz gibi faydalanma şansınız kaçırabilirsiniz. Bu sebeple sigorta yaptırırken her bir konuyu en ince detaylarıyla birlikte konuşmanız tavsiye edilir. İlerleyen dönemlerde herhangi bir konuda mağduriyet yaşamamanız açısından da bu durum büyük önem arz eder. Sigorta şirketlerine dilerseniz telefon ederek dilerseniz de başvuru formunu doldurarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bekleme Süresiz Doğum Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Bekleme süresiz doğum sigortası teminatı da konuyla ilgili sık sık merak edilen detaylar arasında yer alır. İnsanların, bu sigorta kapsamında ödeyecekleri tutarlar ve alacakları hizmetler son derece önemlidir. Fiyatlar ve hizmetler, sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Özellikle limitin doğum teminatı, son zamanlarda kadınların gözdesi haline gelmeyi başarır. Üstelik ödeme noktasında da ekstra avantajların sunulması ve ekstra ödeme seçeneklerinin yer alması kadınlara kolaylık sunar. Bu süre zarfında detaylı araştırma yapıp, kendi planlarınıza göre bir uygulama yapabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;