MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Yurtdışına Eğitime Gidenler İçin Seyahat Sağlık Sigortası
20 Nisan 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

Yurtdışına Eğitime Gidenler İçin Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışındayken dilediğiniz okulda, dilediğiniz eğitimi alırken aynı zamanda kendinizi güvende hissetmek isteyebilirsiniz. Bu tür durumlarda öğrencilerin yanında olan yurtdışı eğitim seyahat sağlık sigortası sayesinde, gittiğiniz ülkede güvence altına alınarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası Nedir?

Yurt dışında hayallerinizin okuluna gittiğinizde, bu güzel günlerinizin sağlık problemleriyle bölünmemesi için temin edebileceğiniz yurtdışı öğrenci seyahat sağlık sigortası, uzun süren eğitim dönemi boyunca sizi güvence altına alarak sağlık hizmetlerinizin karşılanmasını sağlar. Yurt dışında eğitim görmenin birçok avantajı olsa da, alışık olmadığınız bir ülkede sağlık sorunlarıyla uğraşmak sizi yorabilir. Herhangi bir eğitim sürecinin en az 2 yıl süreceği düşünülürse, bu süre zarfı boyunca doktor kontrolü, ilaç temini gibi ihtiyaçlarınız olabilir. Bu tür sağlık hizmetlerini kolayca temin edebilmeniz için yardımınıza koşan seyahat sağlık sigortası yurtdışı eğitiminde yararlanabileceğiniz en iyi hizmet olarak karşınıza çıkar. 65 yaşının altında olan her bireyin kolayca yaptırabileceği bu sigorta sayesinde, yeni kültürlere ayak uydurmanız çok daha kolay olur.

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası zorunlu mu sorusunun cevabı, her birey tarafından oldukça merak edilmektedir. Özellikle Erasmus gibi programlar için gibi yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin, gitmek istedikleri ülkedeki tedavi masraflarını karşılayacak bir sağlık sigortasına sahip olmaları gerekir. Özellikle seyahat sağlık sigortası Schengen vizesi isteyen ülkelerde ibraz edilmesi zorunlu olan sigorta çeşididir. Gideceğiniz ülkenin vize başvurusu için istenen evraklar arasında mutlaka seyahat sağlık sigortası poliçesi bulunmalıdır. Bu poliçeye sahip değilseniz vizeniz onaylanmayacaktır. Seyahat sağlık sigortası, Balkan ülkeleri gibi vize istemeyen bölgelerde zorunlu olmayabilir. Vize için gerekli olsun ya da olmasın, yurt dışında hangi ülkeyi ziyaret ederseniz edin, seyahat sağlık sigortasını yaptırmanız şiddetle tavsiye edilir. Her ülkenin sağlık standartları farklı olabilir. Bazı ülkelerde sağlık hizmetleri çok düşük seviyedeyken, bazı ülkelerde bütçenizi bir hayli aşabilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak ve seyahatinizi güvenle tamamlamak için seyahat sigortanız sizi güvence altına alır.

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı

Seyahat sağlık sigortası neleri kapsar sorusunun cevabı, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Genel olarak tüm sigorta şirketlerinin karşıladığı ana ve ek teminatlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Sigortalı kişinin kaza sonucu vefat etmesi,
 • Sigortalı kişinin kaza sonucu sürekli ya da kısmi sakatlanması,
 • Yurt dışında yaşanabilecek hastalık ya da kaza sonucu oluşan tıbbi giderler,
 • Yurt dışı seyahati esnasında yaşanan rahatsızlık sonucu uygun bir hastaneye ya da sağlık merkezine yapılan nakil giderleri,
 • Ülkede bulunmayan ve sigortalının ihtiyacı olan bir ilacın getirilip götürülme masrafları,
 • Sigortalı kişinin hastanede uzun bir süre kalması sebebiyle aile üyelerinden birinin refakatçi olarak gelmesi ve o kişinin seyahat giderleri,
 • Seyahat halindeki sigortalının evinde meydana gelebilen hırsızlık, yangın, patlama sonucu eve dönüş masrafları,
 • Aile üyelerinden birinin vefatı üzerine acil geri dönüş masrafları,
 • Sigortalının seyahat halindeyken vefatı durumunda, cenaze ile birlikte eşlik edenlerin ülkesine nakli ve giderleri,
 • Acil mesaj giderleri,
 • Kaybolan bagajın bulunması ve varış yerine ulaştırılması ile ilgili giderler seyahat sağlık sigortası kapsamı içerisinde kabul edilir. Bu şekilde dilediğiniz teminatı poliçenize ekleterek seyahat sağlık sigortanızı genişletebilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası fiyatları, hangi ülkeye gideceğinize, seyahat sürenize, seçmiş olduğunuz poliçe paketine ve ek teminatlara göre çeşitlilik göstermektedir. Farklı kültürleri öğrenirken sağlık problemlerini düşünmemeniz adına her zaman yanı başınızda olan bu sigorta türü ile güvence altına alınmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Yurt dışı seyahat sağlık sigortanızı yaptırmadan önce gideceğiniz ülke, kalacağınız yer, o ülkede bulunacağınız süre gibi detayları önceden belirlerseniz, geniş poliçe seçeneği ve ek teminatlar arasından kendinize en uygun olanı kolayca oluşturabilirsiniz. Sigortaladım.com'un uzman sigorta danışmanları, talep ettiklerinizi en ayrıntılı şekilde inceleyerek dilediğiniz poliçe ve teminatları sunar, size de sadece yurt dışında keyifli zaman geçirmek kalır. Sigortaladım.com, uzman ekibi ve yenilikçi vizyonu ile size uygun sigorta paketlerini en uygun fiyatlarla sunmaya devam eder. Siz de hemen sayfamız üzerinden form doldurabilir, geniş teminatlara sahip poliçenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Editör Önerileri

Trafik Sigortasının Fiyatını Kim, Nasıl Belirliyor?
Pasaport Yenileme İçin Gerekli Evraklar - 2022
2022 Alkollü Araç Kullanma Cezaları
2022 MTV Fiyatları Ne Kadar? 2022 MTV Ödemesi Nasıl Yapılır?
2022 Ehliyet Kurs ve Harç Fiyatları
2022 Trafik Sigortası Fiyatları

Bizi Takip Edin

İLGİLİ BLOG YAZILARI