İş Yeri Sigortası Zorunlu mu?

  Atölye, büro, depo, fabrika, imalathane gibi iş yerlerinizi ve içerisinde bulunan demirbaşlardan elektronik cihazlara, makinelerden dekorasyona, hatta stoktaki emtialara kadar işinizi etkileyen her ayrıntıyı güvence altına alan iş yeri sigortası, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu gereği yaptırılması zorunlu olan sigortalar içerisinde yer almıyor. Ancak iş yerinde görülen kazaların sıklığı ve oluşan hasarlar ile getirdiği sonuçların büyüklüğü nedeniyle iş yeri sahiplerinin olmazsa olmaz şeklinde nitelendirdikleri iş yeri sigortası, birçok durumda işverenlerin kurtarıcısı oluyor. Herhangi bir kaza, doğal afet, ya da kötü niyetli hareket sonucunda, sizi başladığınız yere döndürebilecek sonuçlar doğuran hasarlara karşı birikiminizi güvence altına alan iş yeri sigortası, "iş yeri hasar tazminatı" ile işinize kaldığınız yerden devam etmenize olanak sağlıyor. İş yeriniz için önem taşıyan her detayı ana ve ek teminatlarla korumayı hedefleyen iş yeri sigortası; kurmak, geliştirmek ve bugünkü konumuna getirmek için fazlaca emek harcadığınız iş yerleriniz ile maddi - manevi emeklerinizi güvence altına alıyor.

  Genel olarak her türlü riski içinde bulunduran paket poliçeler halinde sunulan iş yeri sigorta paketi, ana teminatların yanında, yapmış olduğunuz işin çeşidine ve iş yerinizin konumuna göre ihtiyaç duyulan teminatları da ek olarak bulundurabiliyor. Ana teminatlar ile iş yerinizi ve içerisinde bulunan eşyaları birçok doğal afete ve taşıt çarpması gibi farklı risklere karşı güvence altına alırken, ek teminatlar ile hırsızlıktan kira kaybına kadar çeşitli kayıplarda kurtarıcı rolü oynuyor. Örneğin işiniz inşaat ile ilgili ve çalışanlarınızın iş yeri inşaat sahası ise oluşabilecek iş kazalarının, başta çalışanlarınızın sağlığını, sonrasında iş akışınızı koruması adına iş yeri sigortası paketine "acil sağlık hizmetleri" teminatını ekleyebilirsiniz. Acil sağlık hizmetleri teminatı ile günün her saatinde, acil veya acil olmayan sağlık sorunlarında Acil Sağlık Hattı aranarak, tıbbi danışmanlık, acil sağlık hizmetleri, acil kara ambulansı hizmetleri, ilaç ve sarf malzemeleri ve acil hekim hizmeti gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Sağlamış olduğu gerekli güvenceler ve iş yeri ihtiyaçlarına göre şekillenebilen ek teminatlar ile iş yeri sigortası, "Her iş yeri sigorta yapmalı mı?" sorusunun kesin bir "Evet!" ile cevaplanmasını sağlıyor.

  Siz de gelir kaynağınız olan iş yerinizi ve kıymetli emeklerinizi en güzel şekilde sigortalayarak geleceğinizi güvence altına almak için sigortaladım.com üzerinden en uygun iş yeri sigortası başvurusu yapabilir, 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

  BENZER HABERLER

  Hata tepsit ettik!

  Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

  sigorta

  SMS Onay

  Size özel teklifleri görebilmeniz için cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


  Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

  Lütfen 53270XXX00 numaları telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
  Kalan Süre: 300
  Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.