Whatsapp'dan yaz
blog blog

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Evde Bakım Hizmeti

05 Temmuz 2023
Yazar: Ahmet Nihat Gürsoy
Ahmet Nihat Gürsoy, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Yönetimi ve Pazarlama bölümünde tamamladı.
Profesyonel iş hayatına 2004 yılında bankacılık sektöründe başlayan Ahmet Nihat Gürsoy, 2005 yılında sigorta sektörüne geçiş yaparak 2015 yılına kadar çeşitli şirketlerin bankasürans ve iş ortaklıkları kanallarının yöneticiliğini yaptı. 
2015 yılında sigortaladım.com’un kuruluşunda yer alan Ahmet Nihat Gürsoy, sigortaladım.com bünyesinde Satış ve Operasyon Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile birlikte hastalara yatarak ve ayakta tedavi hizmeti verildiği gibi evde bakım hizmeti de verilir. Teminatlar poliçe içeriğine göre çeşitli dallara ayrılmış şekilde kendi içinde çeşitli sağlık hizmetlerini barındırır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım hizmeti ile özellikle yaşlı ve evde bakıma muhtaç hastalara evde bakım ve tedavi hizmetleri sunulmaktadır. 

Hastaların hastanelerde yatarak tedavi olmaları sonucunda, hastanede kalarak tedavi gördükleri süre kısıtlı bir hal almaktadır. Doktorlar hastaları, hastanede yapılması gereken gerekli tetkik ve tedavilerden sonra taburcu eder. Tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım hizmeti ile hastalar hastanelerden taburcu olduktan sonra bile sigortanın kapsamına göre evde bakım hizmetinden yararlanabilirler. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım hizmeti ile gelecek dönemlerde karşı karşıya kalabileceğiniz sağlık problemlerinin de önüne geçebilirsiniz. Ancak bir sağlık sigortası yaptırmadan önce sigortanın geçerli olması için gerekli olan bütün prosedürleri gözden geçirerek konuya hâkim olmanız, gelecek dönemlerde sürprizler ile karşılaşmamanız açısından önemli bir konu niteliği taşımaktadır. 

Evde Bakım Hizmeti Nedir?

Evde bakım hizmeti, tedavi sonrasında hastaların hastanelerden taburcu olması ve hekimlerin tedavinin evde devam etmesini gerekli görmeleri sonucunda ihtiyaç unsuru oluşturan bir durumdur. 

Hastane ortamına ihtiyaç duyulmadan evlerde gerekli şartlar ve imkanlar sağlandıktan sonra sigorta kapsamında evde bakım hizmeti alabilmeniz mümkündür. Bu duruma ek olarak doktorlar evde bakım onayı verdikten sonra gerekli tıbbi cihazları ve imkanları evinizde kullanabilir, sağlık hizmeti almaya devam edebilirsiniz.

Evde bakım hizmetlerinden faydalanabilmek için sigorta şirketiniz tarafından size tahsis edilen tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım hizmeti kapsamında yer alan tedavilere uygun bir poliçeniz bulunması gerekir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Evde Bakım Hizmeti Kapsamındaki Tedaviler Nelerdir? 

Sigortalı olarak tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım hizmeti kapsamındaki tedavilerden yararlanabilmek için TPN / IV sıvı desteği ihtiyacı, sık orotrakeal aspirasyon gereksinimi, ileri dönem onkoloji hastaları, trakeostomili, ventilatöre bağımlı olması ve solunum yetmezliği, enteral beslenme ihtiyacı ve ağrı protokollerine haiz olmanız gerekir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım hizmeti almak isteyen hastaların özellikle günlük yaşantısında gerekli aktivitelerini ve standartlarını tek başına yerine getiremiyor olması sigortalama açısından önemli bir durumdur. Gıda tüketiminde yardıma ihtiyacı olması, ağız veya diğer yollar ile ilaç alıyor olması, idrar kaçırması veya hareket edemiyor olması, üriner kateterinin olması, yıkanma ihtiyacı ya da yardımla duş alabiliyor olması, evde tek başına yaşaması, sosyal desteğe gereksinimi olan kronik rahatsızlara sahip olması hastanın tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım hizmeti alması için gerekli altyapıyı oluşturmaktadır. 

Haiz olunan hastalığın türüne veya çeşitli hizmetleri tanısal işlemler sonucunda doktorun da verdiği rapora istinaden sigorta poliçenizin çeşidine göre evde bakım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım Hizmeti kapsamında sigortanız bulunuyor ise alabileceğiniz tıbbi hizmetler şunlardır:

 • Evde check-up hizmetleri

 • Evde laboratuvar hizmetleri

 • Evde hemşirelik ve girişimsel hizmetler

 • Evde diyetisyen hizmeti

 • Evde kronik hizmetler takibi

 • Evde fizik tedavi

 • Evde doktor muayene hizmeti

 • Evde medikal malzeme desteği

 • Doğum sonrasında evde anne ve bebek eğitimi

 • Bağışıklık güçlendirmeye yönelik tedaviler

 • Evde ameliyat ve yoğun bakım sonrası hizmetler

Evde Bakım Hizmetinden Yararlanma Şartları Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım hizmetinden yararlanabilmeniz ve tedavi masraflarının sigorta şirketi tarafından ödenebilmesi için tedavi işlemlerini tamamlayan doktorun evde bakım gerekliliğini bildiren raporu ibraz etmesi gerekir. 

Evde bakım hizmetinin organizasyonunu sigorta şirketleri tarafından yürütülmektedir. Tedavi işlemlerini sürdüren doktorun evde bakım gerekliliğini bildiren raporu size sağlamaması ve sizin de sigorta şirketine bu raporu herhangi bir şekilde iletememeniz durumunda tamamlayıcı sağlık sigortasında evde bakım hizmeti kapsamında sigortanız bulunsa dahi bu hizmetten yararlanamazsınız.

Evde bakım hizmetleri sigortası hem bakıma muhtaç kişi hem de sigorta şirketiniz açısından kazanç unsuru taşır. Hastaların hastane ortamlarından ayrıldıktan sonra evlerinde, kendi rahat oldukları alanda daha hızlı ve etkili bir şekilde iyileştikleri kesinleşmiş bir gerçektir. Hastanede tedaviye devam etmeniz durumunda oda kirası, yatış işlemleri ve tedavi ücretleri gibi şişkin masraflar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca hastanelerin sıkıcı ortamından terkin ederek evinizde huzur içerisinde bakım hizmetinden faydalanarak tedavinizi tamamlayabilir ve yarınlara umutla bakabilirsiniz.

Sigortaladim.com’dan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Alabilirsiniz

Sigortaladim.com’dan tamamlayıcı sağlık sigortası teklifinizi kendi hastalığınıza uygun olacak şekilde tercih ederek alabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası için aldığınız teklifler, sigorta şirketlerinin fiyat politikasına göre ve sigorta poliçesinin teminatlarına göre değişiklik gösterir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası evde bakım hizmetlerinden faydalanmak için hekiminizin evde bakım için gerekli raporu sağlaması sigortanın geçerliliği açısından büyük önem arz eder. Bu durumu göz önünde bulundurarak kendinize en uygun olan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizi sigortaladim.com ile birkaç dakika içinde satın alabilirsiniz. 

Sigortaladim.com, aynı anda 20’den fazla sigorta şirketinden teklif almanızı ve tüm teklifleri tek ekranda karşılaştırmanızı sağlar. Bu sayede ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olan tamamlayıcı sağlık sigortasını seçebilir, sigortanızı online olarak güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Kasko Sigortasıyla Aracınızı Hangi Risklerden Koruyabilirsiniz?
Kasko Sigortası ile Yanlış Park ve Çalıntı Araç Risklerine Karşı Nasıl Güvence Altına Alabilirsiniz?
Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Araç Değer Kaybını Kasko Sigortasıyla Nasıl Telafi Edebilirsiniz?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Seyahat Sağlık Sigortası Yapılması Zorunlu Olan ve Türkiye'ye Vize Uygulayan Ülkeler Hangileridir?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam