Whatsapp'dan yaz
blog blog

Yurtdışı Seyahat Sigortasında Koronavirüs Düzenlemeleri ve Test Ücretleri

13 Eylül 2022
Yazar: Ahmet Nihat Gürsoy
Ahmet Nihat Gürsoy, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Yönetimi ve Pazarlama bölümünde tamamladı.
Profesyonel iş hayatına 2004 yılında bankacılık sektöründe başlayan Ahmet Nihat Gürsoy, 2005 yılında sigorta sektörüne geçiş yaparak 2015 yılına kadar çeşitli şirketlerin bankasürans ve iş ortaklıkları kanallarının yöneticiliğini yaptı. 
2015 yılında sigortaladım.com’un kuruluşunda yer alan Ahmet Nihat Gürsoy, sigortaladım.com bünyesinde Satış ve Operasyon Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 

2019 yılı Mart ayında Türkiye’de de görülmeye başlayan koronavirüs her bünyede farklı etkiler göstermekle birlikte doğrudan solunum yolunu etkiler. İnsandan insana ve hayvandan insana bulaşma riski olan salgın hastalık kişilerin sosyal hayatını sekteye uğratır. Öksürük ve hapşırma sonucu etrafa saçılan damlacıklarla kapalı alanlarda kolaylıkla bulaşabilir. Ağır bir yapıya sahip olan damlacıklar hemen yere düşerek orada temas eden kişilere etki eder. Bu dönemde hijyen kurallarına uymak sizi korur. Zamanla tat ve koku alma hissini de etkileyen virüs ateş ve yorgunluk belirtileriyle son evresine ulaşır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yüzyılın salgını olarak adlandırılan koronavirüs, 11 Mart’tan itibaren kısıtlamaları da beraberinde getirmiştir. Salgın döneminde kişisel teması en aza indirgemek yayılma riskinin azalmasındaki en önemli etkendir. Temassız ve izole bir yaşam tarzı virüsün etkilerinin daha kısa sürede geçmesine etki eden faktörlerin başında gelir. Bu dönemde olabildiğince ev ortamından çıkmamak ve yurtdışı seyahatleri bitirmek yapılacak en doğru seçimdir. Yüksek ateş ve nefes darlığıyla kendini gösteren hastalık eğitimden turizme kadar farklı skaladaki birçok sektörü etkiler. Küresel salgın etkisinden ötürü pandemi olarak anılan hastalık uzun ve yorucu bir iyileşme süreci gerektirir. Bu süreçte zorunlu olmadıkça temaslı alanlardan kaçınmak gerekir. İnsanların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için çalışmaları ve günlük işlerine devam etmeleri gerekir. Bu dönemde yapılacak zorunlu seyahatlerde dikkatli olmak hem siz hem de çevrenizdeki insanlar için hayati önem taşır. Özellikle yurtdışı seyahatlerinizde meydana gelebilecek tüm riskler karşısında yaptıracağınız ve tüm hatlarıyla sağlığınızı ön planda tutan seyahat sağlık sigortası size ekstra güvence sağlar. Yasal bir mecburiyeti olmayan sigorta kapsamında hastalık ve kaza gibi beklenmedik durumlara karşı sağlığınızı teminat altına alabilirsiniz. Acil sağlık problemlerinde destek olan bu sigorta pandemi sürecinde de tüm yolculuklarınızın sorunsuz geçmesini sağlar. Sigortanın genel şartları yapılacak sigortanın türüne göre uyarlanır. Yurt dışında hastalanma ve yaralanma durumlarında tıbbi tedavi giderlerinin karşılanması sizin salgın boyunca daha güvende yolculuk yapmanızı mümkün kılar. Salgın hastalık döneminde oluşacak riskleri de karşılayan sigorta poliçenizle işlerinizi aksatmadan yapabilme imkanı bulabilirsiniz. Ülke sınırlarından çıktığınız zaman başlayan süreç dönüş tarihinize kadar aktif olur. Sadece yurt dışı seyahatlerde kullanılan sigorta ile tüm olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Yurt dışına çıkışlarda gerekli olan seyahat vizesi alınırken yapılması gereken yurtdışı seyahat sigortası bu süreçte başınıza gelebilecek riskleri üstlenen avantajlı bir teminattır. Yurtdışında yapılacak olan tedavi masraflarınızın tümünü karşılayan sigorta sayesinde sorunsuz zaman geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Seyahat gidiş ve dönüş tarihleri aralığında aktif hale getireceğiniz sigorta internet üzerinden kolay bir şekilde yapılır. Sigortayı yapabilmek için öncelikle hangi ülkeye gideceğinizi ve orada kalacağınız süreyi belirlemeniz gerekir. Kimlik numaranız ve cep telefonunuzu sisteme girdikten sonra ekranda çıkan tüm teklifler arasından uygun olanı seçebilirsiniz. Seyahatlerinizde size garanti sağlayan sigorta poliçenizle sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ayakta veya yatarak yapılacak tüm tedavileri kapsayan sigorta seyahatiniz boyunca en büyük destekçiniz olur. Tüm seyahatinizde karşılaşabileceğiniz risklere karşı etkili koruma sağlayan poliçe özel sigorta kapsamında yer alır. Pandemi süresi boyunca daha önceden yaptığı planları ertelemek istemeyen kullanıcılara yönelik sigorta tüm masraflarınızı karşılar. Hastalık riskine karşı yatarak tedavinin yanı sıra ülkelerin sınır kapatma dönemlerinde ertelenen uçuşlarınızı da karşılar. Kaldığınız ülkede konaklama süresinin uzaması halinde tüm masraflarınızı karşılayarak mağduriyet yaşamanızı engeller. Yatarak ve ayakta tıbbi tedavilerin yanında olası ölüm durumunda ise sigortalının cenaze nakli sigorta şirketi tarafından yapılır. Pandemi sürecinde yurtdışına çıkmak zorunda kalan kullanıcıların aklına en çok yurtdışı seyahat sigortası nedir ve neleri kapsar sorusu takılır. Bu süreçte kullanıcılara sağladığı imkanlarla öne çıkan sigortalar kapsamlı sağlık hizmetleri sayesinde en iyi hizmeti vermeyi amaçlar. Eğer yurtdışında olduğunuz dönemde korona tanısı konulursa teminatlar aynen karşılanır. Yurtdışındaki otel konaklama hizmetleri, giyim, yemek ve diğer giderler teminat altına alınarak sigortalının mağduriyet yaşamaması esas alınır. Yapacağınız tarifeli uçuşlarda bagaj ve eşyalarınızın kaybolması halinde gene bu sigorta kapsamında güvence altında olursunuz. Seyahat sigortası alan kullanıcı gideceği yere gidemediği durumlarda poliçe başlangıç tarihinden 24 saat öncesine kadar vazgeçme hakkına sahiptir. Poliçesini iptal ettirerek ödediği primi geri alabilir. İnternet üzerinden kişisel verilerinizi girerek istediğiniz şartları sağlayan sigorta şirketleri aracılığıyla poliçenizi kısa sürede yaptırabilirsiniz.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Yurtdışı seyahatlerinizde size ekstra kolaylık ve maddi konfor sağlayan sigorta; hastalanmanız durumunda sizi uygun ambulansla en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırma garantisi sunar. Sigortalının aniden gelişen tıbbi rahatsızlıklarına poliçe hastane, tedavi ve gerekirse ameliyat masraflarını karşılamakla yükümlüdür. Sizin adınıza yazılan ilaç ve tedavi gereçleri poliçenin elverdiği ölçüde ödenir. Eğer gittiğiniz sağlık kuruluşu sizin hastalığınız için uygun şartlara sahip değilse sigorta başka bir kuruma nakil konusunda size maddi destek sağlamak durumundadır. Eğer 1 haftalık yurtdışı seyahat sigortası yaptırırsanız tüm bu hükümlerin geçerli olduğu dilim sadece bir hafta olarak belirlenir. Ülke dışına çıktığınız an pasaportunuz işlenir ve süreç başlar. Ne zaman ülkeye kesin giriş yaparsanız tüm poliçe şartlarınız sona erer. En az bir günle başlayan sigorta süreci en çok bir yıla kadar uzayabilir. Sigorta poliçe fiyatları gidilecek ülkeye göre farklılık gösterir. Bir günlük seyahatlerde bile yaptırılması zorunlu olan sigorta size gittiğiniz ülkede yapacağınız tüm sağlık harcamalarının karşılama garantisi sunar. Giriş yaptığınız ülke sınırları içerisinde başınıza gelen tüm sağlık problemlerinin giderilmesi aşamasında 15 günlük yurtdışı seyahat sigortası yaptırabilirsiniz. Uzun süreli seyahatlerde yaşayacağınız sıkıntılar bu sayede size maddi külfet haline gelmez. Ödeyeceğiniz prime göre kapsamı artan sigorta tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek şartlardan oluşur. Salgının hız kesmeden yayıldığı süreçte normalleşme adımları çerçevesinde pek çok ülke seyahat engelini kaldırmıştır. Bu durum en çok sigorta şirketlerinin iş yükünü artırmıştır. Virüs teminatlı sigortalar daha geniş ayrıcalıklarla kullanıcılara sunulur. Yurtdışı seyahatlerinde büyük risk olarak görülen koronavirüs karantinaları da sigorta kapsamına dahil edilir. Eğer yurtdışında sınırların kapatılması sebebiyle kalırsanız yaptıracağınız sigorta sizin konaklama giderlerinizi karşılamak durumundadır. İster bir günlük isterseniz 15 günlük seyahat sigortası yaptırın kaldığınız ülkedeki tüm sağlık sorunlarınız sigorta şirketi tarafından karşılanma garantisi altında bulunur. Özellikle yurtdışında korona tedavisinin son derece pahalı olduğu göz önünde tutulursa yaptıracağınız sigorta poliçesi size büyük avantaj sağlar. Yayılımı hızlı ve sinsi olan bu pandemi süresince seyahatlerinizi kısıtlamanız hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlığı için hayati önem arz eder. Siz de tüm yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinizde geçerli olan kapsamlı poliçelerle istediğiniz gibi özgürce hareket edebilirsiniz.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Nerede Yapılır?

Kişileri maddi açıdan birçok sıkıntıdan kurtaran yurtdışı seyahat sigortası fiyatları kalınan ülkenin ekonomik durumuna göre değişir. Özellikle Avrupa ülkeleri yüksek tedavi ücretleriyle öne çıkar. Ülke genelinde verilen sağlık hizmetinin maliyeti kurumlara ve yapılan tedavilere göre değişir. Seyahatleriniz sırasında oluşacak sağlık problemleri sizi istenmeyen durumlarla karşı karşıya bırakır. Bu durumu göz önüne alan şirketler her ülke için farklı kapsamları olan poliçeler hazırlar. Sigorta şirketleri tarafından yapılan yurtdışı seyahat sigortası zorunludur. Sigorta poliçeleri genel risklerin yanında sizi son dönemde oluşan pandemik hastalıklara karşı da garanti altına alır. Siz de seyahatlerinizi daha eğlenceli ve doludizgin yaşamak için şirketlerin sunduğu poliçe kapsamını detaylı olarak inceleyebilir, bütçenize göre seçimlerde bulunabilirsiniz. Uzayan karantina dönemini en iyi şekilde geçirebilmek için tüm konaklama ve hastane masraflarınız karşılanır. Şirketler sundukları covid destek paketli özel sağlık sigortası ile müşterilerinin sağlığını güvence altında tutmayı amaçlar. Yurt dışında sigorta yaptıran kişinin hem ayakta hem de yatarak oluşan tedavi sürecinde tüm giderleri karşılayan şirketler müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Bu süreçte sigortalı hastanede yattığı süre zarfında oluşan giderlerin fatura ve fiş gibi belgelerini ibraz etmek durumundadır. Bazı şirketler prosedürleri gereği belli süre zarfında teminat sağlar. Ayrıca hastanede kalınması sebebiyle yanan uçak biletlerinin iptali de sigorta kapsamında yer alır. Seyahat sırasında virüs tanısı konan müşterilerin tüm nakil ve bakım giderleri poliçelerinden karşılanır. Hem kendiniz hem de yakınlarınız için yaptıracağınız özel sigortalar size güvenli bir seyahat imkanı sunar. Tıbbi danışmanlık, bagaj çalınması karşısında oluşan giderlerin karşılanması ve tüm ilaç masraflarınız da poliçe sayesinde ödenir. Ülkeden çıkmadan önce yaptıracağınız sigorta size tüm seyahat planlarınızı eksiksiz olarak tamamlanma sürecinde destek olur. Zorlu karantina süresi boyunca alacağınız refakatçi de dahil diğer hizmetler anında karşılanır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Kasko Sigortasıyla Aracınızı Hangi Risklerden Koruyabilirsiniz?
Kasko Sigortası ile Yanlış Park ve Çalıntı Araç Risklerine Karşı Nasıl Güvence Altına Alabilirsiniz?
Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Araç Değer Kaybını Kasko Sigortasıyla Nasıl Telafi Edebilirsiniz?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Seyahat Sağlık Sigortası Yapılması Zorunlu Olan ve Türkiye'ye Vize Uygulayan Ülkeler Hangileridir?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam