MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?
29 Aralık 2021 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

30 bin Euro teminat değeri ile hazırlanan standart bir seyahat sigortası, yurt dışı gezi ve konaklamalarda başınıza gelebilecek risklere karşı önlem almanıza yardımcı oluyor. Ucuz seyahat sigortası teminatları dahilinde hastalık, yaralanma ve vefat gibi tıbbi giderler ile bagaj kaybı, eşya hasarları ve konaklama sorunları gibi temel maddi ihtiyaçlara güvence sağlanıyor. Seyahat sigortası içeriği; gerçekleştireceğiniz seyahatin türüne, seyahat yapacağınız bölgenin özelliklerine, toplam konaklama süresine, sportif veya özel etkinlik önceliklerine ve kişinin farklı taleplerine bağlı olarak çeşitlendirilebiliyor. Hastalığa bağlı olarak konaklama süresinin uzatılma masrafları ve acil durum esnasında ülkeye geri dönüş masrafları gibi ekstra sigorta teminatları ise ödenecek toplam prim tutarını belirliyor.

Seyahat esnasında ortaya çıkabilecek rizikolara karşı kapsamlı bir güvence sunan seyahat sigortası, maddi ve manevi teminatları ile her daim yanınızda oluyor. Seyahat sigortası teminatlarının kapsamı; tüketicilerin ihtiyaçları, talepleri ve beklentilerine uygun olarak kolaylıkla düzenlenebiliyor. Seçilecek sigorta paketinin sunduğu hizmetlerin sizin isteklerinize uygun olup olmadığına özellikle dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle, sigorta yaptırmadan önce teminatların ve genel koşulların kapsamlı bir biçimde incelenmesinde fayda bulunuyor. Vize koşullarına, tatil süresine, sağlık koşullarına, sportif etkinliklere, gezi şartlarına ve gezi planına göre hazırlanan spesifik teminatlar, tatilinizi huzurlu bir şekilde geçirmenize destek oluyor.

Kapsamlı teminatlara sahip bir seyahat sigortası; ilaç temini, acil müdahale, nakil ve konaklama işlemleri gibi birçok farklı alanda tüketicilere hizmet sunuyor. Kaza sonrası yaralanmaları durumunda tedavi masraflarının karşılanması, ilaç masrafları, tıbbi tedavi karşılıkları, sakatlık teminatı ve hastanın uygun sağlık merkezine nakil işlemleri, poliçe sahiplerinin sigortası devam ettiği sürece alabilecekleri temel sağlık teminatları arasında yer alıyor. Kaza sonrası vefat eden kişinin nakil işlemleri ve cenazenin nakli için yardımcı olan aile yakınlarının harcama giderleri de teminat kapsamı içinde bulunuyor. Ayrıca, hastalık durumundan dolayı seyahatin uzaması halinde, refakatçi olarak belirlenen kişinin hastaneye yakın olan bir otelde konaklama ihtiyacı da seyahat sigortası kapsamında karşılanabiliyor.

Mal ve can güvenliğiniz için seyahat sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Poliçenizi sigortaladim.com'dan almak ise artık çok kolay, detaylı bilgi için hemen 444 9 832’yi arayın!

İLGİLİ BLOG YAZILARI