Whatsapp'dan yaz
blog blog

Seyahat Sağlık Sigortası İçin Teminat Düzeyleri Nasıl Belirlenir

13 Eylül 2022
Yazar: Ahmet Nihat Gürsoy
Ahmet Nihat Gürsoy, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Yönetimi ve Pazarlama bölümünde tamamladı.
Profesyonel iş hayatına 2004 yılında bankacılık sektöründe başlayan Ahmet Nihat Gürsoy, 2005 yılında sigorta sektörüne geçiş yaparak 2015 yılına kadar çeşitli şirketlerin bankasürans ve iş ortaklıkları kanallarının yöneticiliğini yaptı. 
2015 yılında sigortaladım.com’un kuruluşunda yer alan Ahmet Nihat Gürsoy, sigortaladım.com bünyesinde Satış ve Operasyon Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 

Yurtiçi ya da yurt dışı fark etmeksizin nereye giderseniz gidin seyahat sağlık sigortası yaptırma işlemi, bavul hazırlamadan sonraki ilk işiniz olmalıdır. Özellikle uzun süreli yurt dışı seyahatlerinde son derece ihtiyaç duyacağınız seyahat sağlık sigortası teminatları ile yolculuğunuzun kalitesini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Özellikle ilk kez gittiğiniz bir ülkede sağlık hizmeti temin etmek, düşündüğünüzden zor ve bütçeyi aşan bir durum olabilir. Her ülkenin sağlık hizmetleri çeşitlilik gösterebilir. Örnek olarak, bazı ülkelerde sağlık hizmeti oldukça gelişmiş olabilir fakat cebinizi yakabilir. Tam tersi olarak, bazı ülkelerde de bütçeniz yeterli gelir fakat oldukça düşük standartlarda bir sağlık hizmeti alabilirsiniz. İşinizi şansa bırakmamak adına, seyahatinize başlamadan önce sağlık sigortanızı yaptırmış olmanız tavsiye edilir. Seyahat sağlık sigortası yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç kriter mevcuttur. Bunlar;

 • Seyahat sağlık sigortasına aynı zamanda vize sigortası denmesinin sebebi, çoğu konsolosluk tarafından vize almak için yaptırılması zorunlu tutulan bir sigorta olmasından kaynaklanır. Özetle, yurt dışı seyahatleriniz ve Schengen vizesi isteyen tüm ülkeler için seyahat sigortası yaptırmak zorunlu hale getirilmiştir.
 • Seyahat sağlık sigortanızın seyahat süreniz boyunca aktif olacağını unutmayın.
 • İhtiyaçlarınıza en uygun poliçenin doğru ve eksiksiz bilgi ile sağlandığını bilmek gerekir.
 • 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası nedir sorusunun cevabı, Schengen vizesine sahip ülkelere gitmek isteyenleri ilgilendirir. Schengen ülkelerinin Türk vatandaşlarından standart teminat olarak belirlediği tutar olarak kabul edilir.
 • Seyahat sağlık sigortası priminizi düzenli ödediğinizden emin olun. Aksi takdirde sigorta şirketiniz sağlık hizmeti masraflarınızı karşılamayacaktır. Ücret taksitli olarak ödenecekse ilk taksitin, peşinse prim ödemesinin yapıldığından emin olmanız gerekir.

Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları

Teminatlı seyahat sağlık sigortası nedir sorusunun cevabı, yurt dışındayken hangi sağlık hizmetlerinin karşılanacağını öğrenmek isteyen her bireyin sorduğu ilk sorudur. Bulunduğunuz ülkede alacağınız sağlık hizmetleri, sigorta şirketiniz ile birlikte seçmiş olduğunuz poliçe kapsamı ve teminatlara göre farklılık gösterir. Bu sebeple, ihtiyacınız olan ve olmayan teminatları dikkatlice belirlemeli, size en uygun sigorta poliçesini oluşturarak seyahatlerinize başlamalısınız. 30.000 ' teminatlı seyahat sağlık sigortası nedir sorusunun cevabı şu şekilde özetlenebilir, standart bir seyahat sağlık sigortası, 30.000 euro limite kadar olan sağlık hizmetlerini kapsamı altına alır. Seyahat sağlık sigortasının limitler dahilindeki ana ve ek teminatları aşağıdaki gibidir;

 • Sigortalı kişinin vefatı,
 • Sigortalı kişinin sürekli ya da kısmi sakatlığı,
 • Seyahat süresince oluşan tüm tıbbi giderler,
 • Sigortalı kişinin ihtiyacı olan ilaçların getirilip götürülmesi,
 • Tıbbi merkeze nakil masrafları,
 • Kaza ya da hastalık sonucu konaklama süresinin uzamasına bağlı masraflar,
 • Sigortalının seyahat halindeyken evinin zarar görmesi halinde acil eve dönüş masrafları,
 • Seyahat halindeyken bir yakınının vefatı üzerine acil geri dönüş masrafları,
 • Sigortalının vefatı halinde ülkesine nakil masrafları,
 • Kaybolan bagajın bulunması halinde sigortalı kişiye ulaştırma masrafları,
 • Acil mesaj gönderme giderleri gibi birçok teminat seyahat sağlık sigortası kapsamında kabul edilir.

Buna ek olarak, 30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası fiyatı, poliçenize ek seçmiş olduğunuz teminatlara göre değişiklik gösterebilir. Detaylı ücret bilgisi ve teminatlar için anlaşmış olduğunuz sigorta şirketiyle görüşmeniz önerilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Seyahat halindeyken sizi en iyi şekilde koruyan sigorta poliçesine ve teminatlarına karar verdiyseniz, artık teminatlı seyahat sağlık sigortası nasıl alınır cevabı oldukça basittir. Seyahat planlamanızı yaptıktan sonra kriterlerinize en uygun sigorta şirketini seçerek işlemlere başlayabilirsiniz. İsterseniz sigorta şirketlerinin kurumlarına gidebilir, isterseniz şirketin ilgili sayfası üzerinden form doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Tıbbi tedavi, tıbbi nakil, tedavi sonrası dönüş, cenaze nakli gibi sağlık hizmetlerini kapsayan 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası ücreti bakımından sigorta şirketlerince farklılık gösterebilir. Sigortaladım.com, yurt dışında geçireceğiniz en verimli günlere gölge düşmemesi adına güvence sağlayarak size en iyi hizmeti vermeyi amaçlar. Seçmiş olduğunuz sigorta türünün limitleri dahilinde bütçe dostu bir fiyat sunan sigortaladım.com, ihtiyacınız olan tüm teminatları belirleyerek tek bir çatı altında toplar. Aklınıza takılan her soru için 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimizi arayabilir ya da sayfamız üzerinden form doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. Sigortaladım.com ile seyahatleriniz güvence altına alınırken tüm masraflarınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Kasko Sigortasıyla Aracınızı Hangi Risklerden Koruyabilirsiniz?
Kasko Sigortası ile Yanlış Park ve Çalıntı Araç Risklerine Karşı Nasıl Güvence Altına Alabilirsiniz?
Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Araç Değer Kaybını Kasko Sigortasıyla Nasıl Telafi Edebilirsiniz?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Seyahat Sağlık Sigortası Yapılması Zorunlu Olan ve Türkiye'ye Vize Uygulayan Ülkeler Hangileridir?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam