RAY Sigorta Hasar Dosya Sorgulama
13 Eylül 2022 / Salı Sigortaladım Editörü

RAY Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Ray Sigorta 59 yıllık deneyimiyle hayat dışı sigorta sektöründe faaliyet göstermektedir. Ray Sigorta, Kasko, Konut Sigortası, İş Yeri Sigortası, Sağlık Sigortası, Seyahat Sigortası, Sorumluluk Sigortası, Zorunlu Sigortalar ve Ferdi Kaza gibi pek çok alanda üstün hizmet kalitesini ve deneyimini sunmaktadır. 2008 yılında Avrupa’nın lider sigorta gruplarından Vienna Insurance Group (VIG) bünyesine katılan Ray Sigorta daha da güçlenerek uzman kadrosu ve güçlü altyapısıyla müşterilerin sigorta ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmektedir.

Sigortacılık alanında köklü geçmişi, uzmanlığı ve şeffaf sigortacılık anlayışıyla öne çıkan Ray Sigorta, müşteri memnuniyetini ve güvenini her zaman ön planda tutar. Güçlü sermayesi, 59 yıllık deneyimi ve teknolojik donanımı Ray Sigorta’nın belirleyici özelliklerindendir. İstanbul’daki genel müdürlüğü, İstanbul Anadolu ve Avrupa, İç Anadolu ve Ankara, Ege, Marmara, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlükleri ile müşteri ihtiyaçları doğrultusunda doğru ürünü tespit edip en iyi hizmeti vermeyi amaçlar. Ray Sigorta, kaza durumunda hızlı ve tam ödeme sağlayarak müşteri güvenini ve devamlılığını hedefler. Sigortalılarından gelen geri bildirim ve iç denetimiyle kendini sürekli yenileyerek her geçen gün daha da gelişerek hizmet kalitesini sürekli kılar. Ray Sigorta sağladığı hizmetlerle müşterilerin daha güvende hissetmesi için uğraşır.

Trafik Sigortası Neden Önemlidir?

Ray Sigorta Kasko, Trafik Sigortası, Konut Sigortası ve Seyahat Sağlık Sigortası gibi pek çok alanda hizmet vermektedir. Kasko, sizi, yolcuları, aracınızı ve trafikteki diğer araç ve yolcuları çarpma, çalınma, yolda kalma gibi olumsuz durumlara karşı korur. Bunların yanında Ray Sigorta, hasar ve hırsızlık durumunda 30 güne kadar ikame araç hizmeti, hasarsızlık koruma teminatı, mesleklere özel indirimler ve yeni değer teminatı vermektedir. Trafik Sigortası, Karayolları Trafik Kanunu uyarınca zorunlu bir sigorta olup kaza durumunda karşı tarafa verebileceğiniz hasarları güvence altına almayı hedefler. Kaza durumunda meydana gelen zararın karşılanması için yapacağınız masraflar Trafik Sigortası ile Ray Sigorta tarafından karşılanır.

Ray Sigorta Hasar İhbarı

Hasar durumunda hasar bildirimi yaparak acil yardım talep edebilirsiniz. Aracınızla ilgili bir hasar durumunda hasar dosyası açılabilmesi için aracınızın servise çekilmesi gerekmektedir. Bunun için Ray Sigorta’nın anlaşmalı olduğu servisleri tercih edebilir, Ray Hızlı Onarım Merkezi avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hasar ihbarı için sizden istenecek bilgiler şunlardır:

  • Poliçe numarası
  • TC Kimlik / Vergi Numarası
  • Hasar tarihi
  • Tahmini hasar miktarı
  • Sigortalının veya irtibat kurulması istenen kişinin telefonu
  • Ekspertiz yapılacak yerin adresi ve iletişime geçilecek kişinin telefonu

Hasar olması durumunda en hızlı şekilde hizmet alabilmek için hasar durumunda gerekli olan belgeleri en kısa sürede eksperinize iletmeniz gerekmektedir. Hasar durumunda gerekli olan belgeler sigorta türüne ve hasar durumuna göre çeşitlilik göstermektedir. Hasar için gerekli olan belgeleri Ray İletişim Merkezi’ni arayarak öğrenebilirsiniz.

Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Hasar ihbarından sonra olayın detaylarının incelenebilmesi için eksper görevlendirilir ve hasar takip süreci görevli eksper tarafından yönetilir. Hasar ihbarı sırasında size verilecek olan hasar dosya numarası ile hasar dosyanızı takip edebilirsiniz. Araç hasar sorgulaması ve diğer hasar dosya sorgulamalarını yapmak ve dosyanızın durumunu öğrenmek için Ray Sigorta online işlemlerden Hasar Sorgulama yapabilirsiniz. Poliçe sorgulaması yapmak için de Ray Sigorta online işlemlerden Poliçe Sorgulama linkine tıklayabilirsiniz.

Üstün hizmet kalitesine ve 59 yıllık deneyime sahip Ray Sigorta’nın ürün ve hizmetlerini Sigortaladım.com adesi üzerinden alabilirsiniz. Detaylı fiyat bilgisi almak için Sigortaladım.com üzerinden sigorta poliçenizi satın alabilir ya da 444 9 832 numaralı müşteri hizmetleri merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Editör Önerileri

Yeniden Değerleme Oranı 2023
Pasaport Yenileme İçin Gerekli Evraklar - 2022
2022 Alkollü Araç Kullanma Cezaları
2022 Trafik Sigortası Fiyatları
2022 Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezaları
2022 Vergi ve Harç Düzenlemeleri

Bizi Takip Edin

İLGİLİ BLOG YAZILARI