Whatsapp'dan yaz
blog blog

Özel Sağlık Sigortası Psikiyatri Hizmetini Karşılar mı?

13 Eylül 2022
Yazar: Ahmet Nihat Gürsoy
Ahmet Nihat Gürsoy, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Yönetimi ve Pazarlama bölümünde tamamladı.
Profesyonel iş hayatına 2004 yılında bankacılık sektöründe başlayan Ahmet Nihat Gürsoy, 2005 yılında sigorta sektörüne geçiş yaparak 2015 yılına kadar çeşitli şirketlerin bankasürans ve iş ortaklıkları kanallarının yöneticiliğini yaptı. 
2015 yılında sigortaladım.com’un kuruluşunda yer alan Ahmet Nihat Gürsoy, sigortaladım.com bünyesinde Satış ve Operasyon Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 

Psikiyatri ve diğer ruh sağlığı kontrolleri için özel sağlık sigortası kapsamında poliçe oluşturulmuştur. Sigorta poliçesi için belirlenen kampanyalar ve sigorta kollarının içeriklerine bağlı olarak, “Özel sağlık sigortası psikolog karşılar mı?” sorusuna verilen cevaplar değişiklik gösterir. Farklı sigorta şirketleri tarafından hazırlanan ve kullanıcıların seçimine sunulan özel sağlık sigortası kampanyaları arasından, uygun olan poliçeler belirlenerek, uzun süreli sağlık sigortası sözleşmeleri hazırlanabilir. Özel sağlık sigortası kapsamında, anlaşmalı klinik ve özel hastanelerden alınan psikiyatri hizmetleri, sigortalılardan herhangi bir ücret alınmadan gerçekleştirilecektir. Farklı sigorta kollarına dahil edilen psikiyatri hizmetleri, sigorta şirketlerinin belirlediği kampanya ve poliçe şartlarına bağlı olarak, çeşitlilik gösterecektir. 

Özel Sağlık Sigortası Psikiyatri Hizmeti

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında hazırlanan poliçelerin içerisinde, isteğe göre tercih edilebilen psikiyatri hizmetleri anlaşmalı sağlık kuruluşlarında ücretsiz şekilde gerçekleştirilir. Tercih edilen sağlık hizmetleri arasında yer alan psikiyatri ve çeşitli psikolojik destekler, sigorta şirketleriyle anlaşması bulunan sağlık kuruluşlarında sunulmaktadır. SGK kapsamında karşılanan psikiyatri hizmetleri için özel sağlık kuruluşları tarafından talep edilen ek ödemeler, özel sağlık sigortaları tarafından karşılanmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası psikiyatri hizmetleri için tercih edilen sağlık kuruluşlarında, alınan sağlık hizmetleri için ek seans ödemesi talep edilmeyecektir. 

Sağlık sigortası kapsamında tercih edilen psikiyatri hizmetleri için klinik ya da hastanelerden randevu alınabilir. SGK kapsamında anlaşması bulunan ve sigorta şirketlerinin poliçesine dâhil olan kuruluşlar üzerinden, istenen süreler içerisinde psikiyatri hizmeti almak mümkündür. Sıkça merak edilen konular arasında yer alan “Özel sağlık sigortası psikiyatri karşılar mı?” sorusu, farklı sigorta kampanyası ve poliçelerine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Sigorta şirketlerinin standart kampanyalarına dahil olan poliçeler içerisinde, sadece temel sağlık hizmetleri ce check-up kontrollerine yer verilebileceği gibi, kampanya türüne bağlı olarak psikiyatri ve diğer sağlık hizmetleri de dahil edilebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamları

Farklı kampanya içeriklerine bağlı olarak, alınabilen psikiyatri seansının sayısı ve uygulama detayları, sigorta şirketi tarafından belirlenebilir. Ücretsiz psikiyatri hizmeti almak ve istenen miktarda seansa katılmak için yıllık sigorta poliçelerinin devamlılığının sağlanması yeterli olacaktır. Özel sağlık sigortası psikiyatri seanslarının alınması için poliçe kapsamında belirlenen sağlık kuruluşları ve kliniklere başvurulması yeterlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından sunulan diğer hizmetler ve sigorta kapsamları, aşağıda ele alınmıştır:

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında, kişilerin özel sağlık kuruluşlarında alacağı çeşitli hizmetler ücretsiz şekilde sağlanmaktadır. 

 • Sağlık hizmetleri için belirlenen sigorta türlerine bağlı olarak, yurt içinde ve yurt dışındaki anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında, ücretsiz tedavi alınmaktadır. 

 • Yurt dışı seyahatlerinden önce talep edilen sağlık sigortasıyla, gidilen ülkelerdeki anlaşmalı sağlık kuruluşlarında, talep edilen özel sağlık hizmetleri ve acil sağlık hizmetleri, ücretsiz olarak uygulanacaktır. 

 • Kişilerin SGK ile anlaşması bulunan özel sağlık kuruluşlarında yaptıracağı test ve tahliller, tamamen ücretsiz olacaktır.

 • SGK tarafından karşılanan sağlık hizmetlerine ek olarak, özel hastane ve klinikler tarafından talep edilen ödemeler, sağlık sigortası tarafından karşılanır.

 • Yatılı hasta tedavisi ve ayakta tedavi süreçlerinde yapılan masraflar, sigorta kapsamında ödenmektedir. 

 • Poliçe içerisinde yer alan detaylara ve anlaşmalı kuruluşlara bağlı olarak, sağlık sigortası psikiyatri hizmetleri ücretsiz olarak verilmektedir. 

 • Özel sağlık sigortası tarafından, kişilere ücretsiz check-up desteği sunulmaktadır.

 • Geçirilen ameliyat ve operasyonlarda kullanılan malzeme ve ilaçların ücretleri, sigorta tarafından karşılanmaktadır. 

 • Covid-19 testi, antikor testleri ve covid-19 pozitif hastaların tedavileri, geçici olarak sigorta poliçelerinin kapsamına eklenmiştir. Yıl içerisinde belirli sayıda olacak şekilde antikor ve PCR testi ücretsiz olarak yapılmaktadır. 

 • Yeni doğan bebeklerin tüm kontrol ve tedavileri, sigorta teminatı altına alınarak ücretsiz şekilde yapılmaktadır.

 • Gebelik kontrolleri ve doğum süreci, sigorta poliçesine bağlı olarak ücretsiz şekilde gerçekleştirilir. 

Sigorta poliçeleri incelendikten ve en uygun sigorta türü belirlendikten sonra, yıllık olacak şekilde özel sağlık sigortası sözleşmesi oluşturulabilir. Poliçe süresi içinde kalan dönemlerde, sigortalıların sağlık hizmetleri teminat altına alınacaktır. 

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından sunulan avantajlar ve sigortanın ayrıcalıkları, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

 • “Özel sağlık sigortası psikolog karşılıyor mu?” sorusuna cevap olarak, anlaşmalı kurum ve kliniklerde yapılan psikiyatri seansları, poliçe içeriğine bağlı olarak, herhangi bir ödeme yapmadan gerçekleştirilir. SGK ile anlaşması bulunan tüm psikiyatri kliniklerinde, ücretsiz seans talep edilebilir. 

 • Estetik uygulamaları ve özel sağlık işlemleri, sigorta teminatları kapsamında ücretsiz hale getirilebilir. 

 • Gebelikten önce başlatılan sigorta poliçelerine bağlı olarak, gebelik sürecindeki takip ve kontrollere ek olarak, doğum masrafları da sigorta kapsamında karşılanır. 

 • Kişilerin birinci derce yakınları, aynı sigorta kapsamında teminat altına alınarak, tüm sağlık işlemlerinden ücretsiz şekilde faydalanabilir. 

 • Trafik kazası ve farklı kazalar sonucu oluşan diş sorunları, ücretsiz tedavilerle giderilmektedir. 

 • Yurt içi anlaşmalı özel hastane ve kliniklerdeki sağlık işlemlerinin yanı sıra, yurt dışı uygulamalarında da ücretsiz işlemler sunulmaktadır. 

 • Tercih edilen sağlık işlemlerinde, özel hastanelerin SGK tarafından aldığı ödemelere ek olarak, hastalardan talep edeceği ödemeler, tamamen sigorta tarafından karşılanmaktadır. 

Özel sağlık hizmetleri alanına giren ve kişilerin her seansta ödeme yapması talep edilen özel sağlık sigortası psikolog hizmetleri, sağlık sigortası tarafından ücretsiz şekilde verilecektir. Yapılacak olan sigorta teminatı incelenerek, poliçe içerisinde psikiyatri tedavilerinin yer aldığından emin olunması yeterlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Kasko Sigortasıyla Aracınızı Hangi Risklerden Koruyabilirsiniz?
Kasko Sigortası ile Yanlış Park ve Çalıntı Araç Risklerine Karşı Nasıl Güvence Altına Alabilirsiniz?
Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Araç Değer Kaybını Kasko Sigortasıyla Nasıl Telafi Edebilirsiniz?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Seyahat Sağlık Sigortası Yapılması Zorunlu Olan ve Türkiye'ye Vize Uygulayan Ülkeler Hangileridir?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam