Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Özel Sağlık Sigortası Check-up Karşılar mı?

11 Mart 2022

Sigorta şirketlerinin sunduğu özel sağlık sigortası kampanyalarına bağlı olarak, sigortalıların yıl içerisinde belirli sayıda ücretsiz check-up hizmeti alması sağlanmaktadır. Farklı sigorta şirketleri tarafından sunulan check-up sağlık kontrollerinin genel kapsamı şu şekildedir:

 • Kan testleri

 • Kalp sağlığı kontrolleri

 • MR görüntüleme işlemleri

 • İdrar tahlilleri

 • Ultrason görüntülemeleri

 • Röntgen görüntüleri

 • Göz muayenesi

 • Kulak muayeneleri

Tercih edilen tamamlayıcı sağlık sigortası check up işlemleri için farklı kontrol ve muayene hizmetlerini içerisinde barındırmaktadır. Sigorta teminat poliçelerine ve kampanyalarına bağlı olarak, özel sağlık sigortası kapsamında alınan check-up muayenelerinin özellikleri değişiklik gösterebilir. Farklı sigorta şirketlerinin sunduğu poliçeler incelenerek, en uygun sigorta teminatları için başvuru yapılabilir. 

Özel Sağlık Sigortası ve Checkup Hizmeti

Tamamlayıcı sağlık sigortaları kapsamında sunulan check-up sağlık kontrol hizmetleri, anlaşmalı sağlık kuruluşlarında ücretsiz şekilde gerçekleştiriliyor. Farklı sigorta şirketlerinin sunduğu poliçeler incelenerek, en uygun sigorta kampanyası kapsamında, check-up avantajları teminatlara dahil edilebilir. Farklı kampanyalar kapsamında sunulan özel sağlık sigortası check up hizmetleri için sigortalı olan kişi sayısına göre, yıl içerisinde ücretsiz sağlık kontrolü imkanı sunulmaktadır. Ücretsiz sağlık kontrolleri ve genel sağlık muayenesi imkanı sunan sigorta poliçeleri arasından, uygun fiyata ve gerekli donanıma sahip olan teminatlar kolayca belirlenecektir. Farklı kategorilerde tercih edebileceğiniz özel sağlık sigortası hizmetlerinde, sigortalıların seçtiği birinci derece aile üyeleri de aynı imkanlardan faydalanabilir. 

Sadece sağlık alanında değil, trafik kazaları ve farklı hastalıklar sebebiyle de aktif hale gelen özel sağlık sigortalarının içerisinde, ücretsiz check up sağlık hizmetleri hediye olarak yerini almaktadır. Farklı sigorta şirketlerinin belirlediği ücretsiz check up kontrollerinden faydalanmak için anlaşmalı sağlık kuruluşlarına başvurulması yeterli olacaktır. Sigorta şirketlerinin hazırladığı kampanyalar dâhilinde, tercih edilen poliçeye bağlı olarak, check-up sağlık kontrollerinin kapsamı ve detayları değişiklik gösterebilir. Kapsamlı özel sağlık sigortası tarafından, sigortalılara ayrıcalık olarak sunulan ücretsiz check-up hizmetleriyle, yıl içerisindeki genel sağlık kontrolleri ve tahliller, ücretsiz şekilde gerçekleştirilecektir. 

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası kapsamında, sigortalıların tercih ettiği sözleşme ve poliçe türüne bağlı olarak, birçok sağlık hizmeti ücretsiz şekilde verilmektedir. Tercih edilen sağlık hizmetleri için anlaşmalı özel sağlık kuruluşları üzerinden, birçok sağlık desteğinden faydalanmak mümkündür. Özel sağlık sigortası ile check up hizmetlerinin detayları, aşağıda ele alınmıştır:

 • Sigorta şirketleri tarafından hazırlanan poliçeler, kişilerin kendisi ve birinci derece yakın akrabaları için uygulanabilir. 

 • Farklı şirketlerin anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşlarında, birçok sağlık hizmeti ücretsiz şekilde gerçekleştirilmektedir. 

 • Trafik kazası sonrası oluşan çene ve diş hasarları, özel sağlık sigortaları tarafından ücretsiz şekilde tedavi edilmektedir.

 • Ameliyat süresince kullanılan her türlü ilaç ve tıbbi malzeme, tamamlayıcı sigorta kapsamında karşılanır. 

 • Anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında, sağlık sigortası check up hizmetleri ücretsiz şekilde sunulmaktadır. 

 • Yoğun bakım ünitelerinde yatan kişilerin tüm giderleri, sigorta kapsamında ödenmektedir. 

 • Kan tahlilleri, idrar tahlilleri, ultrason görüntülemeleri, MR görüntülemeleri, tomografi kontrolleri gibi farklı test ve tahliller, sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. 

 • Sigortalı olma tarihinden sonra hamile kalan kişiler, hamilelik süresi boyunca yapılan kontrol ve muayeneler için herhangi bir ücret ödememektedir. 

 • Trafik kazaları ve farklı kazalar sonucu oluşan kırıklar için ücretsiz platin tedavileri uygulanacaktır. 

 • Sadece anlaşmalı sağlık kuruluşlarında geçerli olacak şekilde, doğum masrafları ve doğum sonrası bebek muayeneleri, sigorta teminatı altına girer. 

 • Hastalık için yapılan muayene ve testlerin ardından, verilen ilaçlar sigorta kapsamında karşılanır. 

 • Ayakta tedavi sürecinde yapılan tüm muayeneler ve ilaç kullanımları, sigorta kapsamında ödenmektedir.

 • Yatılı tedavi ve yoğun bakım ünitelerinde kalan sigortalıların masrafları, sigorta kapsamına dâhil edilmiştir. 

Özel sigorta check up hizmetleri ve tüm tedavi süreçleri, anlaşmalı olunan sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilir. Farklı sağlık sigortası türlerine bağlı olarak, sigortalıların faydalanacağı ayrıcalıklar ve alacağı hizmetler değişiklik gösterecektir.

Özel Sağlık Sigortası Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kullanımı, sigortalı kişilerin birçok sağlık hizmetinden ayrıcalıklı şekilde faydalanmasını sağlamaktadır. Tam kapsamlı özel sağlık sigortası fiyatları, tercih edilen poliçe kampanyasına göre değişiklik gösterirken, sigortaların sunduğu genel ayrıcalık ve avantajlar, aşağıda ele alınmıştır:

 • Tam kapsamlı sağlık sigortaları, SGK sigortalarına ek olarak uygulanmaktadır. 

 • Tamamlayıcı sigorta olarak nitelendirilen özel sağlık sigortaları, SGK sigortasının karşılamadığı birçok sağlık hizmetinin, ücretsiz şekilde alınmasını sağlamaktadır. 

 • Özel sağlık kuruluşlarında verilen sağlık hizmetleri için SGK üzerine talep edilen fark ödemeleri, özel sağlık sigortaları tarafından karşılanarak, kişilerin ücretsiz hizmet alması sağlanmaktadır. 

 • Sağlık hizmetlerini ücretsiz olarak alan kişiler, özel sağlık talepleri için de sigorta kapsamında ücretsiz tedavi ayrıcalığından faydalanabilir. 

 • Gebelik ve doğum süresinde uygulanan tüm sağlık işlemler sigorta kapsamına girerken, doğan bebekler de sigorta teminatı altında değerlendirilmektedir. 

 • Sigortalıların platin ve protez tedavileri için talep edilen fark ödemeleri ve ekstra masraflar, sigorta tarafından ödenmektedir. 

 • Genel sağlık muayeneleri için hazırlanan özel sağlık sigortası ücretsiz check up destekleri, anlaşmalı sağlık kuruluşlarında ücretsiz şekilde uygulanır. 

Kişilerin kendisiyle birlikte, ne, baba, eş ve çocuklar da sigortalı olarak değerlendirilerek sunulan her türlü sağlık hizmetinden ücretsiz şekilde faydalanmaktadır. Sigortalıların poliçe süreleri dikkate alınarak, sigortalılık süresi içinde yaşanan her türlü sağlık sorunu ve özel sağlık hizmeti talepleri için sigortalar devreye girmekte, ek ücretlerle hizmetler karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;