Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

20 Temmuz 2023

Tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortaları için önemli avantajlarından biri de ömür boyu yenileme garantisidir. Ömür boyu yenileme garantisi, poliçe sahibine sunulan sağlık sigortasına ait hiçbir özelliğin aleyhine değişmemesi anlamına gelir. 

Yani yenileme işlemleri sırasında şirket politikaları veya yönetmelik değişikliğinden kaynaklı olarak, poliçe sahibinin aleyhine görülen bir değişikliğe gidilemez. Aynı durum riskli sağlık sorunlarının tespiti için de geçerlidir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası başta olmak üzere tüm sağlık sigortası türlerinde; ömür boyu yenileme garantisi önemli bir avantajdır. Konuyla ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm detaylara, yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir? 

Sağlık sigortaları yapılırken, sigorta sahibinin yerine getirmesi gereken birtakım yükümlülükler ve taşıması gereken şartlar bulunur. Aynı zamanda prim ödemeleri de sigortalama hizmetinin en temel özelliğidir. 

Bu bağlamda ömür boyu yenileme garantisi; poliçenin yenilenme zamanı geldiğinde veya yenileme talebi yapıldığında hiçbir şart ve prim ödemesi kapsamının sigortalı aleyhine değişmeyeceğinin garantisi demektir. 

Yani sigorta şirketi, poliçe sahibine ömür boyu yenileme garantisi ile herhangi bir ödeme veya koşul için zarar edeceği revizeler önermeyeceğini taahhüt eder. 

Özel Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir? 

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında olduğu gibi özel sağlık sigortaları için de yenileme garantisi uygulanabilir. Bu garanti sayesinde poliçe sahipleri için sahip olunan haklar koruma altına alınır. Yenileme yapılmak istenirse, sigortalının haklarını kaybedeceği herhangi bir revize yapılamaz. 

Sigorta şirketi politikaları gereği veya çeşitli sebeplere dayandırarak poliçe sahibinin tüm elde edilmiş haklarını korumayı taahhüt eder. Sigorta kullanıcıları için özel sağlık sigortası alırken ÖBYG (ömür boyu yenileme garantisi) sunan şirketleri tercih etmek hem hizmet koşulları hem de maddi kapsam açısından avantaj sağlar. 

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nasıl Kazanılır? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası için ömür boyu yenileme garantisi kazanılan bir haktır. Yani sigorta kullanıcılarının belirli bir süre hizmetten faydalanmış olması gerekir. Bu bağlamda 3-4 yıl üst üste aynı sigorta şirketi ile çalışarak sigorta yaptıran kullanıcılar bu hakkı kazanabilir. 

Yenileme garantisi kazanmak için bir başka koşul da sağlık taraması yaptırmaktır. Sigorta şirketlerinin yenileme garantisi için aykırı gördüğü hastalıklara sahip olmadığını ispat eden poliçe sahipleri avantajlardan yararlanabilirler.   

Ömür boyu yenileme garantisini hem tamamlayıcı hem de özel sağlık sigortasında elde etmek isteyen kullanıcıların düzenli kullanımı önemsemesi gerekir. Hafif düzey hastalıklar için dahi sigorta şirketinden hizmet talep eden ve düzensiz biçimde yinelenen taleplerde bulunan kişiler için taahhüt sunulmaz. Dolayısıyla kullanıcılar, sigorta hizmetlerini işlevsel şekilde kullanarak ömür boyu yenileme garantisi kazanabilir.  

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Kaç Yılda Kazanılır? 

Sigorta şirketlerinin ömür boyu yenileme garantisi şartları değişiklik gösterebilir. Ancak genel anlamda yenileme hareketlerinin sıklığı bu hakkı kazanmak için önemli bir rol oynar. Yani bir sigortalının, aynı şirketle en az 3 kez özel sağlık sigortası için çalışması; sigortalıya yenileme taahhüdü verilmesinin önünü açar.   

Ömür boyu yenileme garantisi elde etmek ortalama 3 yıl sürer. Düzenli ve işlevsel kullanım şartlarına uyan kullanıcılar, 3. yılını tamamladıktan sonra sigorta şirketlerinin özel koşullarına bağlı değişiklikler olmak kaydıyla bu hakka sahip olabilir. 

Ayakta ya da yatarak tedavi şekilleri için değişiklik yapma avantajı da bu hakla birlikte sunulur. Yani poliçe sahibi, yenileme garanti haklarını hem yatarak tedavi durumları hem de ayakta tedavi gerektiren halleri içeren hizmet paketlerinde kullanabilir. 

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Yaş Sınırı Nedir? 

Sigorta şirketlerinin sunduğu hizmetlerden faydalanırken dikkate alınan en önemli kriterlerden biri yaştır. Sigorta sahiplerinin yaş aralığı; sigorta şirketlerinin sağladığı ömür boyu yenileme garantisi için de değerlendirme unsurlarından biridir. 18-65 yaş arası sigorta sahipleri 3-4 kez yenileme işleminin ardından ömür boyu yenileme hakkı elde edebilir. 

Ömür boyu yenileme garantisinden faydalanmak, TSS ve ÖSS ile ilgili detaylı bilgi edinmek için siz de sigortaladim.com’dan teklif alabilirsiniz. Sigortaladim.com, aynı anda birden fazla sigorta şirketinden teklif almanızı ve tüm teklifleri tek ekrandan karşılaştırmanızı sağlar. Böylece hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza en uygun olan sigorta poliçesini tercih edebilir, sağlık sigortanızı sigortaladim.com’un size özel sunduğu avantajlarla yaptırabilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?
Kasko Yenileme Süresi Kaç Gün? Kasko Zamanı Geçerse Ne Olur?
İllere Göre Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam