Başa Dön
11 Şubat 2020 / Salı

Neden Düzenli Check Up Yaptırmalısınız?

Hemen hemen her sağlık problemi erken aşamada tespit edilebilir. Çoğu hastalık, daha erken bir aşamada ele alındığında daha başarılı tedavilere sahip olabilir. Bununla birlikte bazı hastalıklarda uyarı işaretleri her zaman açık değildir. Cildinizde, kilonuzda veya uykunuzda meydana gelebilecek küçük değişiklikler önemli bir sağlık sorununun belirtileri olabilir. Check up gibi kapsamlı ve düzenli sağlık kontrolleri, bu gibi değişikliklerin ve gözle görülemeyen diğer semptomların erken aşamada teşhis edilmesini sağlar.

Özel Sağlık Sigortası Check Up Karşılar Mı?

Her sigorta şirketinin sağlık hizmetlerinden yararlanma konusunda farklı kuralları vardır. Bu nedenle, sigorta planının kapsamı, "Check up işlemlerini sigorta karşılıyor mu?" sorusunun cevabını verecektir. Birçok sigorta şirketi, özel sağlık sigortası kapsamında yılda bir defa Check up uygulamasını karşılamaktadır. Check up teminatı yaşa, cinsiyete ve uygulama sıklığına bağlı olarak poliçeden poliçeye değişiklik gösterebilir.

Check up nelere bakar?

Check up, çok sayıda testten ve görüntüleme tetkiklerinden oluşan kapsamlı bir sağlık taramasıdır. Uygulanacak olan testler ve görüntüleme yöntemleri cinsiyete ve yaşa göre farklılık gösterebilir. Temel Check up taramalarında idrar, kan ve dışkı örneklerine ek olarak akciğer filmi, ultrason ve EKG gibi görüntüleme uygulamaları en çok kullanılan tetkikler arasında yer alır. Kanser taraması, ilaç incelemeleri, kolesterol ve kan basıncı seviyeleri gibi testler ve çok daha fazlası Check up testleri kapsamına alınabilir.

Ücretsiz Check Up

2018 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan risk tarama programı kapsamında, Aile Hekiminden randevu alınarak ücretsiz Check up hizmetinden yararlanılabilmektedir. Aile Sağlığı Merkezlerinde sunulacak olan ücretsiz Check up programı kapsamında yaş, cinsiyet ve risk kategorisine göre idrar tahlilleri, kan tahlilleri, kolesterol, kan basıncı ve şekeri, yağ seviyeleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testler, EKG ve kanser taraması yer almaktadır. Aile Sağlığı Merkezleri dışında, özel sağlık kurumlarında SGK anlaşmalı Check up hizmeti sunulmamaktadır.

Yaşlandıkça yaşam tarzı değişir ve aile geçmişindeki farklı hastalıklarla karşılaşma riski artar. Düzenli sağlık muayeneleri ve testleri, problemleri başlamadan önce ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Özel sağlık sigortası kapsamında sunulan Check up taramaları ile düzenli kontroller yapmak, hem şimdi hem de gelecekte sağlığınız hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanızı sağlar. Düzenli Check up yaptırmak, sadece ortaya çıkabilecek sorunları belirlemekle kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşam tarzına geçiş yapmanıza da yardımcı olur. Doğru sağlık hizmetlerini ve tedavilerini özel sağlık sigortası ile güvence altına alarak, daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacak adımları şimdiden atabilirsiniz.

BENZER HABERLER

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
sigorta

SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.