MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Mobil Cihaz Koruma Sigortası Nedir? | ENKORUMA
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Mobil Cihaz Koruma Sigortası Nedir? | ENKORUMA

Mobil cihaz koruma sigortası kapsamında enkoruma hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

EnKoruma Nedir?

Sigortaladim.com ve GULF Sigorta A.Ş. işbirliğiyle tasarlanan EnKoruma, cihaz fatura tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçerli olmak üzere sunulan ve “Kazaen Zarara Uğrama”* teminatlarını içeren geniş kapsamlı bir sigorta ürünüdür.

Neler Sigorta Kapsamındadır?

Kapsam dâhilindeki cihazınızın ani ve beklenmedik bir olay neticesinde kazaen zarara uğraması halleri sebebiyle oluşacak hasarları kapsamaktadır. ”Kazaen Zarara Uğrama” teminatları cihazınızın başına gelebilecek kazaen kırılma ve sıvı teması risklerine karşı cihazınızı korur. Örneğin cihazınızı kullanırken ilk yıl içerisinde cihazınızı elinizden düşürdünüz ya da cihazınızın üzerine kazaen sıvı döküldü, bu durumda EnKoruma sigortasından faydalanabilirsiniz.

Cihaz onarımının sağlıklı ya da ekonomik olmadığı durumlarda, sigorta bedeli ile sınırlı olmak üzere cihazın güncel satış bedeli üzerinden %30 muafiyet tahsil edilerek, yenisi ile değiştirilir.

 • Kazaen Zarara Uğrama

Bu özellik cihazın satın alınmış olduğu ilk günden itibaren 1 yıl süre ile (üretici garantisinin ilk bir yılı) geçerlidir. Bu süreçte sadece yukarıda açıklanan kazaen zarara uğrama zararları (kazaen kırılma ve sıvı teması) kapsama dâhildir. Arıza-bozulma bu süreçte kapsam dâhilinde değildir.

 • Aynı Faturada Yer Alma Zorunluluğu

EnKoruma paketleri sadece ana cihaz ile birlikte satılmakla beraber aynı faturada yer almalıdır. EnKoruma’yı cihazı alırken aynı fatura içine ekletmeniz gerekmektedir. Aksi durumda sonradan faturanıza EnKoruma eklenememektedir.

 • Başkasına Devredilebilme Kolaylığı

EnKoruma size satış kolaylığı sağlar. Cihazınızı satmak istediğinizde EnKoruma sözleşmesiyle birlikte satabilirsiniz.

 • İptallerde %100 Geri Ödeme Fırsatı

7 iş günü içindeki iptallerde geçerldir. Teminata girmeyen diğer şartlar için mutlaka  

sözleşmeyi okuyunuz.

 • Kazaen Zarara Uğrama ile İlgili Hasarlar

Fatura tarihinden itibaren 1 yıl içinde cihazınız kazaen hasara uğrar ise, gecikmeksizin /en kısa sürede çağrı merkezi üzerinden Gulf Sigorta A.Ş.’ye (0850 252 52 62) ya da Sigortaladim.com çağrı merkezine (444 9 832) durumu bildiriniz (Sözleşmenizde kapsam dışında yer alan durumları mutlaka okuyunuz).

Olayın nasıl gerçekleştiğini ve ortaya çıkan zararı detaylı bir şekilde Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Temsilcisi’ne iletiniz. 

Çağrı Merkezi’miz en hızlı şekilde servis atamasını yapar. Cihazınızın orijinal satın alma faturası ve EnKoruma belgesi ile en yakın PTT Kargo şubesine gidip Çağrı Merkezi’mizden aldığınız kodu belirterek hasarlanan cihazınızı gönderebilirsiniz.

Hasarlı cihaz servise ulaştığında, hızlıca işlem sırasına alınır ve cihaz onarıldıktan sonra PTT Kargo ile belirtmiş olduğunuz adrese gönderilir.

Hasar Durumunda Ne Yapmalıyım?

 •           0850 252 52 62 numaralı telefon numarasını arayabilirsiniz.
 •           Poliçe numaranızı söyleyerek, hasar dosyası oluşturabilirsiniz.
 •           Hasar dosyasının oluşturulması ile birlikte sizinle bir kargo gönderi kodu paylaşılacak ve cihazınızı ücretsiz bir şekilde PTT kargo aracılığı ile HOM’a (Hasar Operasyon Merkezi) gönderebilirsiniz.
 •           HOM’a gelen cihazın hasar tespitinin yapılmasının ardından cihaz yetkili servisine gönderilecektir.
 •           Yetkili serviste de hasar tespiti gerçekleşecek ve hasar onarım/değişim bedeli ile ilgili SMS gönderilecektir ya da aranarak bilgi verilecektir.
 •           Muafiyet ücreti yatırıldıktan sonra cihazın onarım/değişim işlemleri başlayacaktır.
 •           Onarımı tamamlanan cihaz PTT kargo ile ücretsiz olarak beyanda bulunduğunuz adrese gönderilecektir.

N11.com Cep Telefonu Kategorisinde EnKoruma Ayrıcalığı

“EnKoruma” Mobil Cihaz Koruma Sigortası, n11.com üzerinden satın alınan cep telefonu cihazlarına ilişkin olarak karşılaşılacak risklere karşı oluşturulan, Sigortaladim.com ve Gulf Sigorta A.Ş. tarafından hazırlanmış ihtiyari bir sigorta ürünüdür. “EnKoruma” kapsamında yapılacak poliçe, Sigortaladim.com aracılığıyla Gulf Sigorta A.Ş. ve ürünü satın alan kişi arasında yapılmaktadır. Mobil Cihaz Koruma Sigortasının tüm teminatları, sadece Gulf Sigorta A.Ş. tarafından sağlanacaktır.

“EnKoruma” Mobil Cihaz Koruma Sigortasını, n11.com üzerinden cep telefonu cihazları ile beraberinde de bu garantiyi satın almayı kabul eden kişiler satın alabilir. Bunun için, cihazı satın alırken “EnKoruma Ürününden Faydalanmak İstiyorum” seçeneğinin işaretlenmesi gerekmektedir.

İLGİLİ BLOG YAZILARI