Whatsapp'dan yaz
blog blog

İsteğe Bağlı Operasyonlar için Özel Sağlık Sigortası Kapsamları

11 Mart 2022
Yazar: Ahmet Nihat Gürsoy
Ahmet Nihat Gürsoy, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Yönetimi ve Pazarlama bölümünde tamamladı.
Profesyonel iş hayatına 2004 yılında bankacılık sektöründe başlayan Ahmet Nihat Gürsoy, 2005 yılında sigorta sektörüne geçiş yaparak 2015 yılına kadar çeşitli şirketlerin bankasürans ve iş ortaklıkları kanallarının yöneticiliğini yaptı. 
2015 yılında sigortaladım.com’un kuruluşunda yer alan Ahmet Nihat Gürsoy, sigortaladım.com bünyesinde Satış ve Operasyon Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 

İsteğe bağlı olarak hazırlanan ve yıllık olarak sunulan özel sağlık sigortaları, tüm sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için özel poliçeler sunmaktadır. Farklı sigorta şirketleri tarafından hazırlanan ve çeşitli kampanyalar şeklinde sunulan özel sağlık sigortası kapsamları seçilen poliçelere göre farklı içeriklere sahip olmaktadır. Sigorta poliçelerini önemli kılan özellikler, başlıca sıralanmıştır:

 • Kişilerin yurt içi ve yurt dışı sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlar. 

 • Anlaşmalı özel hastane, klinik ve fizik tedavi rehabilitasyon merkezlerinden, ücretsiz sağlık hizmeti alınabilir. 

 • Normal sağlık sigortalarının karşılamadığı özel sağlık işlemleri, ücretsiz ya da çok düşük ücretler karşılığında gerçekleştirilir. 

 • İhtiyaç duyulan her an, sağlık hizmetleri için tüm olanaklar ücretsiz şekilde sunulacaktır.

İsteğe bağlı şekilde hazırlanan tam kapsamlı özel sağlık sigortası tercih edilen poliçe ve kampanyalara bağlı olarak, çeşitli özellikleri ve kapsamları bir araya getirmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamları


 

Tam kapsamlı olarak hazırlanan sağlık sigortası içerisinde, normal sigortanın karşılamadığı farklı tıbbi işlemler yer alabilir. Özel hastane ve kliniklerle anlaşması bulunan özel sağlık sigortası kapsamı içerisinde, tercih edilen kampanyalara göre birbirinden farklı sağlık hizmetleri yer alabilir. Özel sağlık kuruluşlarında geçerli olabilen tam kapsamlı sağlık hizmetlerinin özellikleri, aşağıda yer almaktadır:

 • Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere, dünyanın pek çok yerinde özel sağlık sigortasının sunduğu hizmetlerden yararlanmak mümkündür. 

 • Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu doktor ve sağlık kurumlarından, istenen tüm sağlık hizmetleri ücretsiz şekilde alınabilir. 

 • Yüksek bütçeli sağlık operasyonları, sigorta poliçesinde yer alması durumunda tamamen ücretsiz ya da çok düşük ücretli olarak gerçekleştirilebilir. 

 • Covid-19 sürecinde, PCR testi işlemleri ve aşı uygulamaları ücretsiz şekilde gerçekleştirilebilir. 

 • Covid-19 pozitif vakalarda, hastane işlemleri, yatılı hastane tedavileri ve ayakta tedaviler için gerekli tüm masraflar, sigorta tarafından karşılanacaktır. 

 • Sigorta şirketiyle anlaşmalı olan klinik, poliklinik, özel hastane ve rehabilitasyon merkezlerinden, ücretsiz sağlık hizmeti alınabilir. 

 • Muayene, tanı, test ve tedavi işlemleri, ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. 

 • Hastanelerde yoğun bakım üniteleri üzerinden yapılan tedaviler ücretsiz olacaktır.

 • Yatarak tedavi ve ayakta tedavi sürecindeki masraflar, sigorta kapsamına girmektedir. 

 • Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde, ücretsiz sağlık hizmetleri alınabilir. 

 • Tanı konulan hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar, sigorta tarafından karşılanır. 

 • Cerrahi operasyonlar, özel sağlık sigortası teminatları içerisinde yer alacak ve çok düşük ücretlere gerçekleştirilecektir. 

 • Gebelik süreci kontrolleri ve doğum teminatı işlemleri, sigorta içerisinde sunulan sağlık hizmetleri arasındadır. 

 • Tıbbi tanı için yapılacak olan test ve muayeneler, ücretsiz olarak gerçekleştirilir. 

 • Kontrol amaçlı yapılan mamografi görüntüleme işlemleri, sigorta kapsamında yer almaktadır. 

 • Kemoterapi ve radyoterapi sonrası yapılan muayene ve kontroller, ücretsizdir. 

0-6 yaş arası çocukların aşıları, yurtdışı yatarak tedaviler, yurt dışı cerrahi operasyonlar, hava ambulansı, normal ambulans, evde bakım hizmetleri ve kontrol için kullanılan tüm görüntüleme cihazları, özel sağlık sigortası içerisinde yer almaktadır.

Özel Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası nedir ne işe yarar sorusunun cevabı ve özel sağlık sigortasının sunduğu tüm avantajlar, aşağıda sıralı şekilde yer almaktadır:


 

 • Özel sağlık sigortaları, anne, baba, çocuk ve eş olmak üzere, tüm birinci derece aile üyelerini kapsamaktadır. 

 • İsteğe göre hazırlanan sigorta poliçeleri sayesinde, ihtiyaç duyulan tüm sağlık hizmetlerinden faydalanılabilir. 

 • Yurt içi ve yurt dışı sağlık hizmetleri, sağlık sigortası kapsamları içerisinde yer almaktadır. 

 • Farklı sağlık kuruluşlarında yapılan her türlü sağlık işlemi, ücretsiz ya da çok düşük ücretli olarak geçekleştirilmektedir.

 •  0-6 yaş arasındaki çocuklara uygulanan özel aşılar, özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. 

 • Gebelik sürecinde yapılan tüm kontroller, özel sağlık kuruluşları tarafından ücretsiz şekilde gerçekleştirilir. 

 • Trafik kazası ve farklı kazalar sonucunda ortaya çıkan diş uygulamaları, sigorta poliçesi içerisinde ücretsiz şekilde gerçekleştirilir. 

 • Genel sağlık sigortası ya da SGK üzerinden sigortalı olmayan kişiler, özel sağlık sigortasının sunduğu hizmetlerden faydalanabilir.

 • Cerrahi operasyonda kullanılan tüm malzeme ve ilaçlar, sigorta tarafından karşılanmaktadır. 

 • Yeni doğan bebek teminatı ve doğum teminatı işlemleri, özel sağlık sigortası tarafından gerçekleştirilir. 

Ayakta tedavi ve yatarak tedavi alan hastaların tüm giderleri, özel sağlık sigortası tarafından karşılanır. Estetik operasyonlar, protez operasyonları ve daha birçok isteğe bağlı operasyonun masrafları, özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilmiştir. 

Özel Sağlık Sigortası Yurt Dışında Geçerli mi?

Yurt içindeki anlaşmalı sağlık kuruluşlarında ve kliniklerde kullanılabilen özel sağlık sigortaları, aynı şekilde yurt dışında da geçerliliğini korumaktadır. Farklı ülkelerdeki çeşitli sağlık kuruluşlarında etkili olan özel sağlık sigortalarıyla, kişilerin birçok alanda ücretsiz sağlık hizmeti alması sağlanır. Sigorta şirketleri tarafından hazırlanan kampanya poliçeleri içerisinde, kişiler için sunulan birbirinden farklı sağlık hizmeti bir araya toplanmıştır. Özel sağlık sigortasının şartları kapsamında, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen her türlü sağlık işlemi, ücretsiz ya da çok düşük ücretlere tabidir. Tercih edilen sigorta poliçesine ve kampanyalara bağlı olarak, aile üyelerinin tamamını kapsayan özel sağlık sigortası hizmetlerinden faydalanılabilir. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi işlemlerinin zorunlu olmasının yanı sıra, kişilerin isteğe bağlı olarak gerçekleştireceği operasyonlar da sağlık sigortası kapsamına girecektir. Poliçelerin özelliklerine bağlı olarak, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamları içerisinde sunulan özel sağlık hizmetleri çeşitlilik göstermektedir. Estetik operasyonlar, protez uygulamaları, diş uygulamaları ve doğum süreci gibi farklı sağlık hizmetleri, özel sağlık sigortaları tarafından karşılanacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Kasko Sigortasıyla Aracınızı Hangi Risklerden Koruyabilirsiniz?
Kasko Sigortası ile Yanlış Park ve Çalıntı Araç Risklerine Karşı Nasıl Güvence Altına Alabilirsiniz?
Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Araç Değer Kaybını Kasko Sigortasıyla Nasıl Telafi Edebilirsiniz?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Seyahat Sağlık Sigortası Yapılması Zorunlu Olan ve Türkiye'ye Vize Uygulayan Ülkeler Hangileridir?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam