Whatsapp'dan yaz
blog blog

2 Kişilik Aileler için Özel Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?

11 Mart 2022
Yazar: Ahmet Nihat Gürsoy
Ahmet Nihat Gürsoy, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Yönetimi ve Pazarlama bölümünde tamamladı.
Profesyonel iş hayatına 2004 yılında bankacılık sektöründe başlayan Ahmet Nihat Gürsoy, 2005 yılında sigorta sektörüne geçiş yaparak 2015 yılına kadar çeşitli şirketlerin bankasürans ve iş ortaklıkları kanallarının yöneticiliğini yaptı. 
2015 yılında sigortaladım.com’un kuruluşunda yer alan Ahmet Nihat Gürsoy, sigortaladım.com bünyesinde Satış ve Operasyon Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 

Ailelere özel olarak hazırlanan sigorta poliçelerinde, sigorta şirketlerinin hazırladığı kampanyalar dahilinde, fiyat belirlenmektedir. Farklı sağlık hizmetleri ve ayrıcalıklardan faydalanma imkanı sunan özel sağlık sigortalarında, tercih edilen hizmetlere bağlı olarak, poliçe kampanyaları değişiklik gösterebilir. Farklı kriterlere göre hesaplanan özel sağlık sigortası ücreti kapsamında, aşağıda belirtilen temel hizmetler sunulmaktadır:

 • Ücretsiz check up hizmetleri

 • Korona virüs tedavi hizmetleri

 • Covid-19 testleri

 • Antikor testleri

 • Ayakta tedaviler

 • Yatılı tedavi masrafları

Tercih edilen sigorta paketlerine bağlı olarak, yurt içi ve yurt dışındaki anlaşmalı sağlık kuruluşlarında, ücretsiz sağlık hizmetlerinden faydalanmak mümkündür. 2 kişilik ailelere özel olarak hazırlanan poliçelere göre, özel sağlık sigortası primi kampanyalı haliyle kişilere sunulacaktır. Sigorta şirketlerine ve şirketlerin sunduğu kampanyalara bağlı olarak, fiyatlar çeşitlilik gösterecektir. 

Özel Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?

Sağlık sigortası için tercih edilen sigorta türün ve paketlere bağlı olarak, sigorta primleri farklı aralıklarda fiyatlandırılmaktadır. Sağlık sigortası primleri için belirlenen tutar, sigorta poliçe süresine bağlı olarak, ek indirimlere tabi tutulabilir. Farklı sigorta şirketlerinin sunduğu kampanyalar arasından, en uygun olan teklifleri belirlemek için özel sağlık sigortası prim hesaplama sisteminden faydalanılabilir. Tercih edilen sigorta detaylarına ve sunulan sağlık desteklerine bağlı olarak, sigorta firmalarının sunduğu poliçe prim tutarları farklılık gösterecektir. Tam kapsamlı sigortalar dahilinde yer alan hizmetlere bağlı olarak, sigorta poliçe tutarlarında farklı ödeneklere yer verilebilir. Sigorta poliçelerinin kapsamı ve içerikleri, sigortalıların tercihine göre, artırılmakta ya da daha asgari seviyeye düşürülmektedir. 

Özel sağlık sigortası primleri içerisinde, 1 yıllık ya da daha uzun süreli yapılan sigorta poliçe anlaşmalarına göre, sigortalılara sunulan tekliflerde farklı prim tutarları yer alacaktır. Daha uzun süreli sigorta poliçeleri için daha uygun fiyat üzerinden prim belirlemesi yapılarak, kişilere daha uygu kampanyalar sunulabilir. Yurt içi ve yurt dışı özel sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler, tercih edile ek hizmet ve ayrıcalıklar için geniş kapsamlı sigorta poliçesi tercih etmelidir. Poliçe sürelerine ve sigortalı primlerine bağlı olarak, özel sağlık sigortası yıllık fiyatları farklı kategorilerde ele alınabilir. Yurt dışı seyahatleri öncesinde, eşler ya da çocuklar için yapılabilen aile özel sağlık sigortaları, tek kişilik yerine iki kişi için daha uygun fiyatlardan sunulacaktır. Sigorta poliçelerini belirlemeden önce, hesaplama özelliği kullanılarak en uygun fiyat teklifi veren sigorta şirketleri belirlenmeli ve bu şirketlerin kampanyaları detaylıca incelenmelidir. 
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tam kapsamlı sağlık sigortası kullanımı, çeşitli özel sağlık hizmetlerini ücretsiz hale getirmektedir. Anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında kullanılan özel sağlık sigortaları sayesinde, aşağıda belirtilen tüm sağlık hizmetleri ücretsiz şekilde alınabilir:

 • Özel sağlık sigortası kapsamında, kişilerin yatılı ve ayakta tedavi masrafları karşılanmaktadır. 

 • Özel sağlık kuruluşlarındaki yoğun bakım hizmetleri, özel sağlık sigortası kapsamında ücretsiz şekilde verilmektedir.

 • Sigorta şirketleriyle anlaşmalı olan özel hastane ve kliniklerde, hastaların muayene ücretleri sigorta poliçesi kapsamında ödenir. 

 • Doktorların muayene ve tetkik için talep ettiği tüm işlemler, sigorta kapsamında ücretsiz şekilde karşılanmaktadır.

 • MR görüntülemeleri, tomografi, ultrason ve röntgen gibi farklı görüntüleme işlemleri, ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. 

 • Yıl içinde yapılan check-up kontrolleri, sigorta kapsamında ücretsiz şekilde gerçekleştirilir. 

 • Farklı hastalıklar için yapılan tanı ve teşhis sürecindeki tüm giderler, sigorta tarafından karşılanır. 

 • İlaçlar ve özel sağlık malzemeleri, sigorta kapsamında ödenmektedir.

 • Ameliyat ve diğer operasyonlarda kullanılan tüm malzemeler, sigorta kapsamında ödenir.

 • Trafik kazası sonrası oluşan diş hasarları, sigorta tarafından ücretsiz şekilde tedavi edilmektedir.

 • Protez ve platin uygulamaları,  sağlık sigortası kapsamında karşılanmaktadır. 

 • Kişilerin acil sağlık hizmeti alması için ambulans desteği sunulur.

 • Teminat dâhilinde yer alması durumunda, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası masrafları, sigorta tarafından karşılanır. 

 • Doğum masrafları sonrasında, yeni doğan bebekler teminat altına alınarak, tüm masrafları özel sağlık sigortası primleri kapsamında karşılanmaktadır. 

Özel sağlık sigortası kullanımı için tercih edilen poliçelere bağlı olarak, sigorta kapsamında kişilere sunulan sağlık hizmetleri çeşitlilik göstermektedir. Farklı sigorta şirketleri tarafından hazırlanan kampanyalar dâhilinde, standart ya da kapsamlı sigortalar tercih edilebilir. Özel sağlık sigortası aylık primleri, tercih edilen sigorta türüne göre değişebilir. 


 

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortasının Sunduğu Faydalar

Tamamlayıcı özel sağlık sigortalarının kullanımı, sigortalılara pek çok alanda ayrıcalık sunmaktadır. Tam kapsamlı özel sağlık sigortalarının sunduğu ayrıcalık ve avantajlar, aşağıda ele alınmıştır:

 • Yurt içi ve yurt dışı anlaşmalı sağlık kuruluşlarında özel sağlık hizmetlerinden faydalanılmaktadır.

 • İsteğe bağlı uygulanan sağlık hizmetleri, poliçe kapsamında karşılanır. 

 • Sigorta şirketleriyle anlaşmalı olan özel hastane ve kliniklerde, alınan tüm tedaviler ücretsizdir.

 • SGK kapsamında sigortalı olan kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortası kullanması durumunda, talep edilen ek ödemelerden muaf tutulacaktır. 

 • Hamilelik süresince yapılan kontrol ve muayeneler, ücretsiz şekilde gerçekleştirilir. 

 • Teminat süresi içinde doğan bebekler, sigorta poliçesi altında tüm sağlık hizmetlerinden faydalanmaktadır. 

 • Sigorta poliçesinde memnun kalınmadığı durumlarda ya da yaşanan aksaklıklar sonrasında, isteğe göre özel sağlık sigortası prim iadesi talep edilebilir. 

Sigortalıların talep ettiği ayrıcalık ve hizmetlere bağlı olarak, özel sağlık sigortası primi ne kadar sorusuna verilen cevap değişiklik gösterecektir. Farklı sigorta kampanyaları incelenerek, en iyi özel sağlık poliçesi için sunulan teklifler arasında seçim yapılabilir ve sigorta poliçesi oluşturulabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Kasko Sigortasıyla Aracınızı Hangi Risklerden Koruyabilirsiniz?
Kasko Sigortası ile Yanlış Park ve Çalıntı Araç Risklerine Karşı Nasıl Güvence Altına Alabilirsiniz?
Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Araç Değer Kaybını Kasko Sigortasıyla Nasıl Telafi Edebilirsiniz?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Seyahat Sağlık Sigortası Yapılması Zorunlu Olan ve Türkiye'ye Vize Uygulayan Ülkeler Hangileridir?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam