Başa Dön
14 Şubat 2020 / Cuma

Güneş Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Türkiye’nin güven veren ve altmış yıllık deneyimle en köklü sigorta kuruluşlarından biri olan Güneş Sigorta, bireysel kullanıcılara özel araç, ev, sağlık, aile sigortaları gibi ihtiyaç odaklı ve şirketler için kurumsal çapta sunduğu sigorta hizmetleri ile sektörde takip edilen bir firma olarak öne çıkıyor. Sunduğu hizmetler sayesinde müşteri memnuniyeti kazanan Güneş Sigorta bünyesinde, özellikle araç sigortaları en çok tercih edilen sigorta türlerinin başında geliyor. Fakat kasko ve trafik sigortası gibi bu sigortalardan faydalanmak için bilmeniz gereken önemli bilgiler var. Güneş Sigorta hasar dosya sorgulama ve ihbar işlemlerini eksiksiz yapabilmeniz için gereken bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Bu bilgileri dikkatle incelemeniz sigortanızın geleceği açısından büyük önem arz etmektedir.

Güneş Sigorta’ya Hasar İhbarı Ne Şekilde Yapılır? 

Kaza durumunda Güneş Sigorta’dan prim karşılığı yaptırdığınız sigortanız devreye girerek zararınızı karşılıyor. Ancak en hızlı ve kesintisiz desteği alabilmeniz için yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Örneğin yüksek zarara neden olan kazalarda diğer tarafla “Trafik Kazası Tespit Tutanağı” yaptırıp bu belgeyi imzalamanız gerekiyor. İkinci önemli nokta ise ihbarı yapmak için bir sürenizin olmasıdır. Beş gün dolmadan ihbarınızı yapmalısınız.

Kazadan sonraki beş gün içinde ilgili sigorta şirketine ulaşarak hasar ihbarı işleminizi başlatabilir, başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Aşağıda Güneş Sigorta araç hasar sorgulama için sizlerden istenecek evrakların detaylı bilgilerini bulabilirsiniz:

Güneş Sigorta’da Hasar İhbarı Yapmak İçin İstenen Evraklar

Güneş Sigorta’da hasar ihbarı yaparken, hasar dosyanızın açılması için sizden çeşitli evraklar istenmektedir. Bu evraklar her sigorta şirketinde temin edilmesi istenen evraklardır. Başvuru sırasında istenen bu evraklar aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • İmzalanan poliçe kopyası
 • Kaza tespit tutanağı
 • Ruhsat ve ehliyet kopyaları
 • Hasarın oluşumu ile ilgili ayrıntılar
 • Tahmini şekilde saptanabilecek hasar sayısı
 • Poliçe ve acente numarası
 • Alkol alınıp alınmadığını gösteren rapor
 • Otomobil yetkili servisine ait telefon numarası
 • Hasarın yurt dışında meydana geldiyse Türk konsolosluğundan alınmış onaylı belge
 • Hasar anına ait fotoğraflar
 • Sürücülerin telefon numaraları, iletişim bilgileri ve ruhsatları
 • Görgü tanıklarının ve kazayı yapanların ifade tutanakları
 • Sürücülerin ruhsat ve ehliyet fotokopileri
 • Trafik sigortanızı gösteren poliçesinin kopyası
 • Hasarın meydana geldiği günün tarihi
 • Güneş Sigorta'da Hasar Dosyası Sorgulama İşlemleri

Kazadan sonra hasarınızı ihbar etmenizle birlikte evraklarınız tam ise dosya sorgulama süreciniz de hemen başlıyor. Önce dosyanıza atanan dosya sorumlusu dosyanızın cinsine göre evraklarınızı değerlendirmeye alıyor. Hasarın nedenlerinden maliyetine, olayın doğruluğundan priminizin ödeme durumuna kadar her nokta eksperiniz tarafından değerlendiriliyor. İncelenen ve tazminatın ödenmesine engel oluşturmayan hasar dosyanız ödenmek üzere hazırlanıyor.

Güneş Sigorta ile hasar dosya sorgulama süreci son derece pürüzsüz işliyor. İhbar işlemleri sonucunda size verilen hasar dosya numaranız ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile tüm süreci takip edebiliyorsunuz. Hasar dosya numaranızı kaybetmemeniz oldukça önemli çünkü bütün takip süreci bu numaraya bağlıdır. Güneş Sigorta hasar dosya sorgulama işleminizi bu numaraları kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz.

Hasar dosya sorgulama işlemlerinizin güvenilir uzmanlar aracılığıyla sorunsuz bir şekilde yapılmasını istiyorsanız, Güneş Sigorta şirketinin kasko ve trafik sigortası poliçe hizmetlerini Sigortaladim.com üzerinden satın alabilir, güven veren, sağlıklı bir iletişim yaşayabilirsiniz. İhtiyacınız olan sigorta ürünü için teklif alabilir veya 444 9 832 numaralı müşteri hizmetleri merkezimizi arayarak canlı destek alabilirsiniz.

BENZER HABERLER

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
sigorta

SMS Onay

Cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

Lütfen 53270XXX00 numaralı telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
Kalan Süre: 300
Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.