Whatsapp'dan yaz
blog blog

Doğum Aniden Gelebilir, Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı Yaptırın

13 Eylül 2022
Yazar: Ahmet Nihat Gürsoy
Ahmet Nihat Gürsoy, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Yönetimi ve Pazarlama bölümünde tamamladı.
Profesyonel iş hayatına 2004 yılında bankacılık sektöründe başlayan Ahmet Nihat Gürsoy, 2005 yılında sigorta sektörüne geçiş yaparak 2015 yılına kadar çeşitli şirketlerin bankasürans ve iş ortaklıkları kanallarının yöneticiliğini yaptı. 
2015 yılında sigortaladım.com’un kuruluşunda yer alan Ahmet Nihat Gürsoy, sigortaladım.com bünyesinde Satış ve Operasyon Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 

Hamilelik süreci, başlangıcından bitişine kadar en çok dikkat edilmesi ve özenle planlanması gereken süreçlerden bir tanesidir. Hamilelik ve doğumla ilgili özel hastanelerden hizmet almak isteyen bireyler, tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketinden sıkça yararlanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Nedir?

Hamilelik süresi boyunca günlerinizin çoğunun hastanede geçeceği düşünülürse çiftler, tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi temin ederek masraflarını büyük ölçüde düşürmeyi amaçlar. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı, hamilelik ve doğum sürecini kapsamı altına alarak bu süreçte oluşan masrafların karşılanmasını sağlar. Doğum teminatı yaptırırken dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de tamamlayıcı sağlık sigortası doğum bekleme süresi durumudur. Bu süre sigorta şirketleri bakımından farklılık gösterebilir, bu sebeple anlaşmış olduğunuz sigorta şirketinin uyguladığı bekleme süresini öğrenmeniz büyük fayda oluşturur. Bunun sebebi, teminatı satın almadan önce gebelik planını bu süreye bağlı olarak planlamanız gerekebilir çünkü bazı sigorta şirketlerinde hamileyken doğum talimatı yaptırabilirken, bazılarında böyle bir durum söz konusu değildir. En doğru bilgi için anlaşma yapacağınız sigorta şirketinin yetkilisiyle görüşmeniz tavsiye edilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum paketi Kapsamı

Doğum tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen. Soru işaretlerinin giderilmesi adına, doğum teminatı kapsamı altında bireylerin dikkat etmesi gereken durumlar aşağıdaki şekilde sıralanmıştır;

‘Tamamlayıcı sağlık sigortası doğumu karşılar mı?’sorusunun cevabı, evet karşılar. Fakat sigorta şirketinizin ve SGK'nın anlaşmalı olmadığı hastanelerde bu teminat karşılanmaz. Seçtiğiniz hastane anlaşmalı değilse, masrafları kendiniz ödemek durumunda kalırsınız.

Doğum teminatı hamilelik sürecinde olduğu kadar doğum anını da güvence alan bir teminat çeşididir. Bu sebeple normal ve sezaryen doğum masrafları da sigorta şirketiniz tarafından karşılanır. SGK tarafından belirlenen sigorta kapsamı, almak istediğiniz anestezi türünde farklılık gösterebilir. Normal doğumda A anestezi türü karşılanırken, sezaryen doğumda B anestezi karşılanıyor olabilir. Bu tür durumları sigorta şirketinizle önceden görüşüp detaylı bilgi almanız tavsiye edilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketinde öncelikle ayakta tedavi teminatı almanız gerekir. Sigorta şirketinizin belirlemiş olduğu muayene limitleri ile ayakta tedavi hizmeti alabilirsiniz. Yatarak tedavi ise limitsizdir ve masrafların tümü karşılanır.

Sigorta şirketinizin, doğum yapmak istediğiniz hastaneyle anlaşmış olmasının yanı sıra, size doğumda eşlik edecek kadın doğum doktoru ile de anlaşmış olması gereklidir. Aksi taktirde doğum masraflarınız karşılanmaz.

Doğum teminatı almadan önce doğum yapmak istediğiniz hastaneyi belirlemiş olmanız tavsiye edilir. Bunun sebebi ise, her sigorta şirketinin farklı hastanelerle anlaşmalı olduğudur. Doğum yapmak istediğiniz hastane ile anlaşmalı olan bir sigorta şirketini seçmek, sonradan problem yaşamamanız için daha faydalı olacaktır.

Doğum teminatınızın düzenli bir şekilde devam etmesi için gereken prim ödemesini düzenli yapmanız önerilir. Hamilelik sürecinin koşuşturmacası ile bu durum unutulabilir, fakat primleri düzenli ödemediğiniz takdirde poliçeniz iptal olabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Dışında Kalan Durumlar

Yıllık olarak düzenlenen doğum paketli tamamlayıcı sağlık sigortası, bazı durumlarda masrafları karşılamayabilir. Teminat dışı kalan durumlar şu şekilde sıralanabilir;

Düşük araştırılması,

Gebelik öncesi yapılan tetkikler,

Kısırlık tanı ve tedavisi,

Doğum kontrol ilaçları,

İsteğe bağlı yapılan kürtaj,

Cinsiyet değiştirme işlemleri,

Kök hücre klonlanması,

Cinsel işlev bozuklukları,

Rahim içi aracı takılması gibi durumlar,

doğum paketi kapsamı dışında kabul edilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Fiyatları

Her sigorta şirketinin uyguladığı tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi fiyatları, poliçe kapsamı, bekleme süresi, doğum yapabileceğiniz hastaneler ve sigorta şirketinin sunduğu limitler doğrultusunda farklılık gösterebilir. Poliçe ve teminatlarınızı hem bütçeniz hem de ihtiyaçlarınız doğrultusunda düzenleyebilir, sigorta şirketi temsilcilerinden bu konu hakkında yardım alabilirsiniz.

Sadece doğum teminatında değil, ihtiyacınız olan tüm sigorta çeşitlerinde alanında uzman sigortaladım.com kadrosu, en özel günlerinizde yanınızda olmayı amaçlar. Dilerseniz, 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri numaramızdan ya da sayfamızda bulunan formu doldurarak detaylı bilgi alabilir, ihtiyaçlarınıza en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketiyle ilgili aklınıza gelen tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Hemen şimdi sigortaladım.com üzerinden form doldurun, sunduğumuz eşsiz hizmetin keyfini çıkarın.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Kasko Sigortasıyla Aracınızı Hangi Risklerden Koruyabilirsiniz?
Kasko Sigortası ile Yanlış Park ve Çalıntı Araç Risklerine Karşı Nasıl Güvence Altına Alabilirsiniz?
Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Araç Değer Kaybını Kasko Sigortasıyla Nasıl Telafi Edebilirsiniz?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Seyahat Sağlık Sigortası Yapılması Zorunlu Olan ve Türkiye'ye Vize Uygulayan Ülkeler Hangileridir?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam