MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Aile Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Aile Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Poliçe türüne göre değişiklik gösteren aile sağlık sigortası, hastalık veya kaza durumlarında ortaya çıkabilecek maddi yıkımlara karşı hem kendinize hem de diğer aile fertlerine güvence sağlıyor. Olası sağlık giderlerini gidermeyi amaçlayan poliçe seçeneği, özel sağlık sigortası çerçevesinde düzenleniyor. Poliçe içerisinde yazan teminatlar, çalışan kişilerin eş, çocuk veya bakmakla yükümlü olduğu aile yakınlarına yapılıyor. Aile sigortası hizmetinden yararlanan bireylerin hastalanması veya herhangi bir kaza geçirmesi durumunda, yapılacak olan tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanıyor.

Aile sigortası kapsamı, ayakta ve yatarak olmak üzere 2 tür tedavi teminatı ile destekleniyor. Ayakta tedavi çerçevesinde ilaç, doktor muayenesi, röntgen ve tahlil benzeri tedavi teminatları sağlanıyor. Hastanede veya diğer sağlık kuruluşlarında kalmayı gerektiren kemoterapi ve rapyoterapi gibi masraflar da yatarak uygulanan tedavi teminatlarına örnek oluşturuyor. Böylelikle olası risk durumları karşısında işin maddi boyutunu düşünmeden rahat bir şekilde tedavi olmanız kolaylaşıyor. Pek çok sağlık kuruluşunda, ücret ödemeden veya çok az bir ücret ödeyerek çeşitli sağlık hizmetlerinden faydalanılabiliyor. Sigorta, yurt içi veya yurt dışı tüm coğrafi sınırlarda teminat olanağı tanıyor. Üstelik yaptırdığınız poliçe sayesinde istediğiniz doktoru ve hastaneyi seçme şansı da elde edebiliyorsunuz.

Aile sağlık sigortası, 18-65 yaş aralığını kapsamasına rağmen bebek veya yeni doğanlar için farklı uygulamalarla genişletilebiliyor. Bakmakla yükümlü olduğunuz çocuklar 30 yaşına kadar sağlık sigortası ile koruma altına alınıyor. Aile sigortası süresi ise bir yıl boyunca geçerliliğini koruyor. Poliçede belirtilen yıllık süreç bittikten sonra o günün koşullarına uygun yeni bir sözleşmenin hazırlanmasına gerek duyuluyor.

Ailenizi sigorta poliçesi kapsamına alarak siz de daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşama adım atabilirsiniz. Yeni doğmuş bebeğinizi, eşinizi veya yeni evlat edindiğiniz çocuğunuzu sigortalatabilirsiniz. Eşinize ve çocuklarınıza dair ilgili belgeleri sigorta şirketine götürerek kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aile sigortası fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve gerekli ürün paketini satın almak için sigortaladim.com üzerinden teklif alabilir veya 444 9 832 numaralı 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz iletişim sunan Müşteri Hizmetleri Merkezi'mize ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI