Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Aile Bireyleri İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak

29 Mayıs 2023

Aile bireyleri için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak olası kaza ve hastalık gibi durumlarda yaşanabilecek maddi zorluklar karşısında kendiniz ve aile fertleri için güvence sağlar. Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında uygulanan tamamlayıcı sağlık sigortası, bireyin isteğiyle yapılan bir sigorta çeşididir. SGK'lı bireylerin özel hastanelerin ayrıcalıklarından yararlanmaları adına ücretin belirli bir kısmını karşılar. Ücretin kalan kısmını ise, SGK'lı birey ödemekle yükümlü olur. Tamamlayıcı sağlık sigortası da tam bu aşamada devreye girer ve kalan miktarı teminat altına alır. Bu bakımdan tamamlayıcı sağlık sigortası sağlık sektöründe durmadan artan maliyetlere karşı sizi ve ailenizi korur. Bu sigorta türünü ailenin tüm bireyleri adına yapmanız yüksek maliyetli sağlık masraflarının önüne geçer, bütçenizi korur ve tasarruf etmenizi mümkün kılar. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası ile kişi kendisi, eşi ve çocuklarının özel hastane işlemlerini fark ödemeden ya da minimum SGK katılım ücreti ödeyerek gerçekleştirebilir. Bu sigorta kapsamında yatarak tedavilerde limit bulunmaz ancak ayakta tedavilerde belirli bir limit bulunur ve bu limit sigorta şirketinden şirketine farklılık gösterir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası; Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında olan özel hastanelerin yatarak ve ayakta tedavi işlemlerinden alacağı fark ücretini karşılayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilmek için SGK’lı olmanız yeterlidir. 0-65 yaş arası bireyler tamamlayıcı sağlık sigortasının tüm imkanlarından faydalanabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası Türkiye genelinde SGK anlaşmalı tüm hastanelerde geçerlidir. Genel olarak talep edilen doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası, hamilelik ve sonrasında gelen doğum işlemlerinde özel hastanelerin hizmetlerinden faydalanmak isteyen bireylere avantajlar sunar. Doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası gebelik öncesi yapılan tetkikler, kısırlık tanı ve tedavisi, doğum kontrol ilaçları, cinsiyet değiştirme işlemleri, düşük araştırılması, isteğe bağlı yapılan kürtaj, cinsel işlev bozuklukları, kök hücre klonlanması, rahim içi aracı takılması gibi durumlar doğum paketi kapsamı dışında kabul edilir. Bebek tamamlayıcı sağlık sigortası bebekleri güvence altına almak için yapılır. Bu sigorta türünün kapsadıkları sigorta şirketlerine göre farklılıklar gösterse de genel anlamda bebek tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi, yurt dışı tedavi, hastane sonrası tedavi, yoğun bakım birimi ve evde bakım hizmetleri bulunur. 65 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası emeklilik döneminde olan bireylerin sağlıkları için gerekli olan harcamalarının karşılanmayan kısımlarını tamamlar. Sigorta şirketine göre farklılık gösterse de bu paket genel olarak muayene, kontrol, tahlil, tanı, fizik tedavi ve laboratuvar gibi ayakta tedavi işlemlerini kapsar. Bunun yanında cerrahi müdahale, kemoterapi, radyoterapi, yoğun bakım masrafları, oda masrafları, yemek masraflı, refakatçi masrafları ve diyaliz gibi yatarak tedavi işlemleri de bu paket kapsamında sunulur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası evde bakım, ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik işlemleri, suni uzuv, uygulanan ameliyat sonrası fizik tedavi, tıbbi malzeme, ameliyat sonrası rehabilitasyon ve ambulans gibi ihtiyaç duyulabilecek tüm sağlık hizmetlerini kapsar. Yatarak tedavinin kapsamında radyoterapi, diyaliz, kemoterapi, refakatçi giderleri, yemek giderleri ve oda bulunur. Evde bakım giderleri, tıbbi malzemeler ve çoğu küçük cerrahi müdahaleler de poliçede vurgulanan limitler özelinde sigortadan ödenir. Çoğu en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ilaç giderleri de karşılanır. Kimi sigorta kapsamında ambulans ve diş giderleri de bulunur. Aile bireyleri için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için bazı evrakların tamamlanması önemlidir. Bireyler bu evrakları tamamladığında başvuru işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilir, ailesi ve kendisi için en uygun paketi seçebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

İlk şart yaş sınırıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-65 yaş arası herkes faydalanabilir. Bunun yanında bireyin SGK’lı olması gereklidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası için uygulanan genel koşulların yanında ek talimatlar da bulunur. Ek talimatlar, anlaşılan şirkete göre farklılık gösterir. Tamamlayıcı sağlık sigortası bireylere bazı avantajlar da sunar. Bireylere uygun fiyat aralıkları sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir sigorta türü olan tamamlayıcı sağlık sigortası kaliteli sağlık hizmeti sunar. Bu sigortaya sahip olan bireyler ciddi sağlık problemlerinde çıkan masrafları ödemek zorunda kalmaz. Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanan bireyin işveren olması durumda da gelir vergisi indirimi uygulanır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yorumları incelendiğinde de bireylerin sıklıkla tercih ettiği bir sigorta türü olduğu görülür. SGK kapsamında olan tüm hastanelerde özel imkanlar sunan tamamlayıcı paket, aile bireyleri için çok sayıda ayrıcalık sunar ve sağlık giderlerinin azalmasına katkıda bulunur. Tamamlayıcı sigortanın bazı kullanım koşulları bulunur. Muayene ve tanının aynı hastanede yapılmış olması, muayene olunan özel hastanenin sigorta anlaşmasının bulunması, ayakta tedavi hizmetlerinin en fazla 10 kez geçerli olması, sonrası oluşabilecek ayakta tedavi işlemleri için teminat verilmemesi bu koşullar arasındadır. Ayrıca doktorun uyguladığı muayene ve hastalığın tanısı işlemleri 1 işlem olarak kabul edilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ayrıcalıklarından faydalanabilmek için genel sağlık sigortasının geçerli olması önemlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşması olmayan sağlık kuruluşlarında geçerli değildir. Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşması yapılmadan önce muayene yapılmış ve ardından teşhis konulup tedavi uygulaması yapılmışsa bu durum da poliçe kapsamı dışında kabul edilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Bireylere ve aile üyelerinin tümüne ayrıcalıklı sağlık hizmeti sunan tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları şehirlere ve sigorta şirketinden şirketine, poliçe kapsamına dahil edilen teminatlara göre farklılık gösterir. Durmadan artan masraflardan dolayı ertelenen sağlık ihtiyaçlarının avantajlı fiyatlarla karşılanmasını sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortası, bireyler ve aile üyeleri için en doğru tercih. Tamamlayıcı sağlık sigortası bireylerin özel sağlık kurumlarında, Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşma sağlamış olan kurumlar ve özel polikliniklerde ek ücret ödemeye gerek kalmadan özel hizmet almasını sağlar. Devlet desteği bulunan bir sigorta türü olan tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK tarafından ödenmeyen ya da ücret limitlerinin üzerinde olan tedavi masraflarını karşılamak amacıyla uygulanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulama işlemlerini takip etmek https://www.turkiye.gov.tr ile son derece kolaydır. Siz de kendiniz ve aile bireyleriniz için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiye ve yorumlarına göz atabilir ve sigorta kapsamı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler sonrasında 7/24 ulaşabileceğiniz uzman müşteri hizmetlerini arayarak aile bireyleriniz için yaptırmayı düşündüğünüz tamamlayıcı sigorta hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanında sigortanın fiyatı, geçerlilik süresi, kapsadıkları ve sunduğu ayrıcalıklar gibi konular için form doldurabilir, sigortaladim.com ile iletişime geçebilirsiniz. Eşinizi, çocuklarınızı, bebeğinizi, ileri yaştaki anne ve babanızı sigortaladim.com’un sunduğu tamamlayıcı sağlık sigortasının aile bireylerinin tümü için sunduğu kapsamlı hizmetleri ile güvence altına alabilir ve artık hastane masraflarını düşünerek kendinizi yormaktan kurtulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Al

Hemen Teklif Al

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;