MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Kasko Yenileme: Yenileyen Kasko Sigortası
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Kasko Yenileme: Yenileyen Kasko Sigortası

Alacağınız önlemlerle geleceğe güvenle bakmak herkesin ortak düşüncesi. Gerek hayatınıza dair, gerekse sizin için değerli olan ev ya da aracınıza dair önlemler almak, olası bir kazaya karşı içinizin daha rahat olmasını sağlar. Aracınıza özel kasko poliçesi sayesinde aracınızı güvence altına alabilir, istenmeyen durumlara karşı önleminizi şimdiden alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası otomobilinizde oluşabilecek hasarlara karşı önceden önlem almanız anlamına gelir. Aracını sigortalatan bireylerin zararını karşılamaya yönelik çalışan kasko sigortası, motorlu taşıtınızın sizin iradeniz dışında göreceği maddi hasar, yanma ve benzeri durumların oluşması halinde devreye girer ve zararınız giderilir.

Kişiye özel sigorta seçeneklerinin yanı sıra kişiye özel kasko seçenekleri de belirleyebilirsiniz. Poliçenizde belirtilen standart durumlara eklemeler yapabilir, poliçe teminat kapsamını genişletebilirsiniz. Bu tip özel istekleriniz için sigorta şirketinizle görüşebilir, size özel ek seçenekler ile dilediğiniz poliçe şartlarını hazırlayabilirsiniz.

Kasko Ürünü Neleri Kapsar?

Kasko sigortası yaptırmak için yalnızca sıfır araç sahibi olmanız gibi bir koşul aranmaz. Sıfır ve ikinci el araçlarınıza sigorta şirketleri aracılığıyla kasko yaptırabilir, aracınızı güvenle kullanabilirsiniz. Kasko sigortasını zorunlu trafik sigortasından ayıran en büyük özellik ise, trafik sigortasının kapsamadığı hasarları da karşılıyor olmasıdır. Trafik sigortası karşılıklı kaza durumlarında devreye girerken kasko sigortaları aracınızda oluşabilecek, sigortalının iradesi dışında gelişen tüm maddi hasarları karşılar.

Kasko teklfleri değerlendirilirken göz önünde bulundurulması gereken bazı unsurlar vardır. Poliçe detayları incelenerek seçeceğiniz kasko sigortası hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Seçiminize sunulan kasko sigortası fiyatları poliçenin kapsadığı konularla doğrudan alakalıdır. Yüksek fiyatlı olarak görülen poliçeler daha kapsamlı ve pek çok olası duruma karşı önlemler sunarken, indirimli fiyat uygulanan bazı poliçelerde yer alan maddeler daha az durumu kapsayabilir. Bu gibi durumlarda maddeleri dikkatle inceleyebilir, sizin için en iyi seçeneklere kolayca karar verebilirsiniz.

Kasko Yenileme Hizmetleri

Çalışmak isteyeceğiniz sigorta şirketini seçerken de sunacağı fiyat teklifi ve poliçe detaylarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen sigorta şirketlerinden faydalanabilir, ödemenizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Kasko ürünü yenileme hizmetleri için de size özel sunulan bazı fırsatlar bulunur. Son yılların en popüler sigorta şirketlerinden olan Generali Sigorata, poliçe şartları, yenileme hizmetleri ve kullanıcılara özel sigorta imkanları gibi çeşitli avantajlar sunar. Tercihlerinizi bu bilgiler ışığında gerçekleştirebilir, araca değer katan hizmetler alarak motorlu taşıtlarınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Generali Sigorta’nın size özel sunduğu avantajlardan bir diğeri de yenileyen kasko sigortası adını taşır. İkinci el araçlara özel olarak geliştirilen bu sigorta türü, aracınıza değer katar. Generali Sigorta – Auto King işbirliği ile hazırlanan avantajlı poliçede, kasko sigortası kapsamı aracınızda meydana gelebilecek kozmetik hasarlar için de önlemler almanızı sağlar.

Yenileyen kasko sigortası size bazı ek imkanlar sunar:

  • Kaporta dış boya parlatma
  • Ekspress iç temizlik
  • Çelik / Alüminyum jant temizliği
  • Lastik temizlik hizmeti

Yenileyen kasko sigortası sunduğu tüm bu ek avantajların yanı sıra, ihtiyacınıza yönelik farklı özelleştirme seçenekleri de sunar. Sigorta şirketiniz ile görüşerek poliçe şartlarını genişletebilir, ekstra imkanlardan faydalanabilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI