07 Temmuz 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Volkswagen Kasko Sigortası

Trafik kazaları ve olası araç hasarlarına karşı alınacak önlemlerin en önemlilerinden biri olan kasko sigortası hakkında hem kapsam hem de işlem adımları konularında kullanıcıların halen yanlış ya da eksik bilgilerinin olduğu görülmektedir. Bu anlamda ilk olarak kasko sigortasının genel tanımını vermek gerekirse kasko sigortası, aracınızın çalınması ile çalınmaya teşebbüs edilmesi, yanması ya da kaza sonucu oluşabilecek maddi zararları güvence altına alan ve isteğe bağlı olan bir sigortadır.

Buradan da anlaşılacağı gibi Kasko sigortası, zorunlu olmamakla birlikte kullanıcılara sağladığı imkanları tercih etmeniz durumunda size bir çok açıdan avantaj getirmektedir. Sigorta şirketlerinin sunduğu kasko poliçesi tekliflerine göre yapacağınız tercihlerin yanında, kullandığınız aracın marka özelliklerine göre de işlem adımları çeşitli farklılıklar göstermektedir. Bu anlamda Volkswagen Kasko Sigortası hakkında özel detayları ve işlem basamaklarını yazımızda bulabilirsiniz. 

Volkswagen Kasko Paketi Nedir?

Eğer aracınız Volkswagen markalı bir otomobil ise markaya uygun kasko işlemleri ile kaliteli ve güvenli bir şekilde sigorta yapmanız mümkündür. Bu konuda bazı önemli noktaları da göz önünde tutmakta fayda var. Öncelikle Volkswagen Kasko Sigortası, 10 yaşına kadar olan Volkswagen araçları kapsayan özel bir pakettir. Volkswagen Yetkili Servisleri'nin yanısıra Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Axa Sigorta ve Eureko Sigorta tarafından işlemleri yapılmaktadır. Bu paket sayesinde Volkswagen aracınızın kasko sigortası kapsamındaki tüm hasar onarımları Volkswagen yetkili servisleri tarafından ve mutlaka Volkswagen markalı orijinal parçaların kullanımıyla, eğitimli teknisyenler tarafından yapılmaktadır. 

Yetkili Servisler Neden Önemlidir?

Aracınızın kasko kapsamındaki hasar onarımlarını Volkswagen Yetkili servislerinde yaptırmanız, kasko paketinin size sağladığı avantajlardan tam anlamıyla faydalanmanız açısından önem taşımaktadır. Eğer onarımı anlaşmalı olmayan bir servis yaparsa hasar tazminatınızın %30'unu alma durumunda olurken bu oran yetkili servis tarafından yapılan onarımlarda %100 olmaktadır. Ayrıca yine yetkili servise bıraktığınız aracınızın onarımı 24 saatte tamamlanmazsa tarafınıza geçici kullanım için araç sağlanmaktadır. Bu şekilde olası kaza durumunda, en fazla 1 gün araçsız kalma güvencesi de kasko paketi kapsamında size sunulmaktadır.

Aracınız Volkswagen Kasko Sigortası kapsamında ise, hasar durumunda yine Volkswagen Yetkili Servisi tarafından belirlenecek 3.500 TL tutarına kadar onarımlarda ekspertiz kontrolüne gerek olmayarak daha hızlı bir şekilde aracınızı teslim almanız sağlanmaktadır. Eğer araç anahtarınızı kaybettiyseniz kasko kapsamında 2500 TL'ye kadar yeni anahtarınız ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Tüm bu işlemler, Volkswagen tarafından tek bir merkezden hızlıca yönetilir. Yetkili servisler tarafından yapılan onarımların kalitesi ve güvencesi nedeniyle aracınızın 2. el değeri de korunmaktadır. 

Volkswagen Kasko Sigortasının İlave Avantajları Var Mı?

Kasko poliçelerinde önemli bir konu da, poliçe yapılırken eklenen ve kullanıcıların hassasiyet gösterdiği hasarsızlık indirimidir. Kasko poliçesi süresi boyunca poliçede belirtilen ölçü ve adet limitlerini aşmayan kaporta, boya, döşeme ve plastik parçalar gibi onarımları yine Volkswagen Yetkili servislerinde, hasarsızlık indiriminiz zarar görmeden yaptırabilirsiniz. Yine cam kırılması şeklinde bir hasar söz konusuysa 1 defaya özel, orijinal parça değişimi ile hasarsızlık indiriminiz devam etmektedir. 

Volkswagen kasko paketinin bir avantajı da, aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden sonraki 1 yıl içinde oluşan bir kazada tamir edilemeyecek hale gelmesi ya da çalınması durumunda size 0 kilometre yeni bir araç verilmesi veya peşin anahtar teslimi ücretinin tamamen tarafınıza ödenmesidir. Özel kasko paketi içeriğinde kasko sigortası ile beraber ayrıca kasko yardım paketi hizmeti, ihtiyari mali mesuliyet sigortası, hukuksal koruma sigortası ve ferdi kaza sigortası yer almaktadır. Böylece sizin ve sevdiklerinizin yaşayabileceği olası tüm riskler, Volkswagen Kasko sigortası özel paketi sayesinde güvence altına alınmaktadır.

İLGİLİ BLOG YAZILARI