Ferdi Kaza Sigortası Primleri Nasıl Ödenir?

  Günlük hayatta yaşayabileceğiniz tahmin edilemeyen kazalar sonucunda hem sizin hem ailenizden birinin zarar görme ihtimali bulunuyor. Olası bir kazanın ardından yaşayacağınız sorunların en azından maddi yönünü ise ferdi kaza sigortası karşılıyor. Yasal olarak bir zorunluluğu bulunmayan ferdi kaza sigortası, ihtiyaç duymanız halinde yaptırılıyor. Ferdi kaza sigortası, geçerlilik süresi boyunca kullanıcıları güvence altına alıyor. Sürekli sakatlık, vefat, tedavi gereği gündelik iş görmezlik durumlarında teminat oluşturan sigortanın primleri düzenli ödendiği takdirde geçerliliğini koruyarak kullanıcılara yardımcı oluyor. Ana teminatlar ve yan teminatlar sigorta yaptırmak istediğiniz firmaya göre, kaza sonucu alacağınız tazminat miktarınız ise ödediğiniz primin yüksekliğine göre değişiyor.

  Türk Lirası cinsinden yapılan ödeme, tercih edeceğiniz sigorta firmasına ve sizin seçiminize bağlı olmak üzere vade değiştiriyor. "Hangi süreyle ferdi kaza sigortası ödenir?" sorusu, seçtiğiniz sigorta şirketine ve ödeme konusunda yapacağınız seçime göre yanıtlanıyor. Ödemeler peşin olarak tek seferde, 3 aylık veya 6 aylık periyotlarla yapılabiliyor. Kimi kullanıcılar ise birbirini takip eden, art arda 4 aylık dönemler içerisinde ödeme gerçekleştirebiliyor. Ayrıca ödemeler banka, havale, EFT, kredi kartı gibi farklı yöntemler kullanılarak da yapılabiliyor.

  Ferdi kaza sigortanızın bedeli, yaşınız, mesleğiniz gibi özellikler göz önünde bulundurularak belirleniyor. Poliçe içerisinde belirlenen tazminat miktarı ise sigorta şirketi ve sizin aranızdaki anlaşma dahilinde tespit ediliyor ve poliçenize buna göre işleniyor. Ferdi kaza sigortaları genelde yıllık olarak düzenleniyor fakat size gerekli gördüğünüz takdirde bu süreyi uzatma imkanı da tanınıyor. Ayrıca bazı sigorta şirketleri, uzunluğunu sizin belirleyeceğiniz ve 1 yıldan kısa sürebilecek uzunlukta poliçeler de hazırlayabiliyor.

  Farklı sigorta şirketlerinin sunduğu ferdi kaza sigortası fiyatları, ana ve yan teminatları hakkında detaylı araştırma yaparak size ve ailenize en uygun ferdi kaza sigortasını yaptırabilirsiniz. Primlerinizin nasıl ve ne süre ile ödeneceği hakkında daha ayrıntılı bilgiye, sigortaladım.com üzerinden hemen başvurarak ya da 444 9 832 numaralı Müşteri Hizmetleri Merkezi'mizi arayarak ulaşabilirsiniz. Sigorta konusunda uzman danışmanlarımızdan alacağınız görüşler ile siz de bütçenize ve hayat şartlarınıza uygun ferdi kaza sigortasını öğrenebilirsiniz.

  BENZER HABERLER

  Hata tepsit ettik!

  Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

  sigorta

  SMS Onay

  Size özel teklifleri görebilmeniz için cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


  Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

  Lütfen 53270XXX00 numaları telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
  Kalan Süre: 300
  Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.