17 Kasım 2020 / Salı Sigortaladım Editörü

Uygun Kasko Teklifi Almak İçin İzlenecek Adımlar

Modern hayatın vazgeçilmezi haline gelen araçlarınız sizleri güvenli bir şekilde dilediğiniz yere ulaştırırken aynı zamanda trafikte de güvende hissetmenize olanak sağlamalıdır. Trafik bilhassa büyük şehirlerde ciddi bir sorun olduğundan çeşitli kazaları da beraberinde getiriyor. Bu durum aracınızın kaza yapma oranını yükselttiğinden sizler de aracınızı ve kendinizi güvence altına alabileceğiniz yöntemlere başvurabilirsiniz. Araç güvenliği için oldukça etkili bir yöntem olan kasko pek çok kullanıcının kendi aracını güvence altına alması adına tercih ettiği bir sigorta türüdür. Kasko olarak geçen bu sigorta seçeneğinde herhangi bir hırsızlık, gasp ya da çarpma durumunda zararınız karşılanmaktadır. Zorunlu trafik sigortasına ek olarak her araç kullanıcısının tercih ettiği kasko trafikte sizi ve sevdiklerinizi koruma altına aldığından kendi bütçenize ve ihtiyacınıza yönelik kasko seçeneğini tercih edebilir ve sigorta süreci boyunca daha emniyette hissedebilirsiniz. Kasko tercihi yaparken birtakım noktalara dikkat etmek de kazanç elde etmenize yardımcı oluyor. Sizlerde bu adımları izleyerek daha uygun fiyata kasko yaptırabilir ve aracınızın güvenliğini en üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

Trafik Kasko Teklifi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Trafikte aracınızın ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlamak adına geliştirilen kasko seçeneklerini tercih ederken dikkat etmeniz gereken beli başlı noktalar hem size daha uygun bir şekilde kasko yapma olanağı sunuyor hem de güvenliğinizi istediğiniz seviyeye çıkartma imkanı tanıyor. Genelde zorunlu trafik sigortası ile karıştırılan bu sigorta şekli zorunlu trafik sigortasının aksine karşı tarafın hasarını değil sizin hasarınızı minimum seviyeye indirmeyi hedefler. Hastane ücretlerinden arabanızın tamirine kadar her alanda etkin olan bu sigorta çeşidi ile güvenli kullanımın keyfini çıkartabilecek ve daha iyi bir yolculuk imkanına sahip olabileceksiniz. Kasko teklifi alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta tercih edeceğiniz kasko şirketi olmalıdır. Birden fazla şirketin sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanmak adına farklı kurumlardan teklif alabilir ve size uygun seçeneğe yönelebilirsiniz. Fakat bu noktada önemli bir detay göze çarpıyor. Eğer araç kaskonuzun sizi tam anlamıyla güvende tutmasını istiyorsanız uygun olan alternatifin yanı sıra aynı zamanda geniş kapsamlı seçenekleri de tercih etmeniz gerekiyor. Kasko seçenekleri kendi içinde ayrıldığından bütçenize uygun kasko alternatifini değerlendirirken tercih edeceğinizi kaskonun içeriğini bilmek ve ona uygun bir fiyat aralığı sunan kurumlara yönelmek hem kullanım sürecinde hem de kaskonuzu yaptırdığınız süreçte sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Kasko Teklifi Alırken Fiyat Mı Önemli Kapsam Mı?

Zorunlu trafik sigortasının aksine kullanıcıların kendi güvenliğini koruma altına almak adına tercih ettikleri kasko seçenekleri kendi içinde dar ve genişletilmiş olarak ikiye ayrılmaktadır. Dar sigorta seçeneği kaskonun genel kapsamında yer alan şartları sağlamakla yükümlü olan bir sigorta türüdür. Mini kasko olarak da bilinen bu kasko seçeneği fiyat olarak uygun olsa da kapsamı dar olduğundan güvenlik açısından sizlere istediğiniz performansı sunmayabilir. Arıca bu kasko seçeneği tüm teminatları karşılamamaktadır. Aracınızın trafik halindeyken olası bir kazada koruma altına alınması ve hasarların giderilmesi, çalınma ve çalınmaya teşebbüs durumu, park halindeyken aracınızın zarar görmesi gibi durumlarda etkin bir bicinde sizlere koruma sağlayan dar kasko seçeneği genel hatlarıyla genişletilmiş kaskodan daha az avantaj sağladığından kullanıcılar genel itibariyle genişletilmiş kasko seçeneği ile kendini koruma altına almaktadır. Fiyat performansı olarak genişletilmiş kaskodan daha yüksek verim sağlayan dar kasko seçeneği ile bütçenize uygun tercihler yapabilirsiniz.  Dar kaskoya nazaran daha çok alanda size güvelik sağlayan genişletilmiş kasko seçeneği de fiyat açısından mini kaskoyla farklılık göstermenin yanı sıra aynı zamanda kapsam olarak da genişlik sunuyor. Kasko teklifi alırken fiyata önem veriyorsanız dar kaskoyu güvenliğe ve kapsama önem veriyorsanız genişletilmiş kasko seçeneklerini tercih edebilir böylelikle kendi ihtiyacınıza yönelik kasko ile güvenli seyahat etme şansına sahip olabilirsiniz.

Kasko Teklifi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Bir Diğer Nokta; Müşteri Memnuniyeti!

Kasko fiyat teklifi alırken tercih edeceğiniz şirketin müşterilerle olan iletişimi de size bir fikir sunuyor. Müşteri memnuniyeti açısından iyi bir değere sahip olan firmalar ile sorunsuz bir süreç yaşayacağınızdan sizler de müşteri memnuniyeti iyi olan firmalara yönelebilirsiniz. Araçlarınızın trafikte, felaketlerde ve çalınma gibi durumlarda güvenliği sağlayıp hasarı en aza indirmek adına geliştirilen isteğe bağlı sigorta seçeneği olan kasko, yalnızca sizin değil aynı zamanda sevdikleriniz de seyahat esnasında güvenliğini sağlamaktadır. Kaza ya da yaralanma sonucunda hastane masraflarının tümünü ya da bir kısmını ödeyen sigorta şirketleri ile anlaşmak sizlere daha emniyetli bir şekilde yolculuk yapma olanağı sunacaktır. Kasko teklifi alma esnasında dikkat edeceğiniz bu nokta sayesinde sizler de kazalardan sonraki hastane masraflarını sigorta şirketiniz sayesinde ödeyebilirsiniz. Kasko teklifi alırken karşılaştırma yapmak da fiyat ve kapsam açısından uygun seçeneğe ulaşmanız noktasında kolaylık sağlayacaktır. Farklı firmaların sunduğu teklifleri değerlendirip hem fiyat performansı sayesinde sizlere ekonomik alternatifler sunan hem de kapsamı ile güvenliğinizi sağlayan seçenekleri bulabilirsiniz. Kasko teklifi almak ve aracınızı daha emniyetli bir hale getirmek istiyorsanız teklif esnasında dikkat edeceğiniz bu noktalar ile hem ekonomik hem de maksimum güvenlik sağlayan seçeneklere erişebilirsiniz. Sunduğu teklifler ile müşteri memnuiyetini iki katına çıkartan sigortaladım.com ile bütçenize uygun, avantajlı teklifler sizleri bekliyor.

İLGİLİ BLOG YAZILARI