MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Trafik Sigortasında Çekici Hizmeti Var mı?
30 Aralık 2021 / Perşembe Sigortaladım Editörü

Trafik Sigortasında Çekici Hizmeti Var mı?

Trafik sigortasına ek olarak tanımlanan faydalardan birisi de yolda kalan araçlara yönelik olarak sunulan çekici teminatı hizmetidir. Yolun ortasında kaldığınızda telaşa kapılarak aracınızı o bölgeden nasıl başka bir yere taşıyacağınızı düşünebilirsiniz. Böyle durumlarda önceden yaptırmış olduğunuz trafik sigortasının kapsamında ek olarak bulunan çekici hizmeti devreye girer.   

Trafik Sigortasında Yol Yardım Hizmetini Kapsıyor mu?

Araç sigortasının ek teminatı dahilinde yer alan en faydalı hizmetlerden biri de aracınızın kaza durumlarında kurtarılmasıdır. Tabi ki böyle bir durumda herhangi bir çekici firmasını arayarak yol yardım hizmeti isteyebilirsiniz. Ancak kaza yapmış olmanın verdiği telaş içinde, bir de böyle sıkıntılar yaşamamak için trafik sigortasındaki oto çekici hizmeti size büyük yardımda bulunur.

Sigorta şirketlerinin sizlere verdiği yol yardım paketinde çekici hizmeti yanında başka servisler de vardır. Araç lastiği patlaması, akünün bitmesi veya benzinin kalmaması gibi olumsuz durumlarda yardıma koşan bu paketteki en önemli unsurlardan biri; kuşkusuz çekici hizmetidir. Yaşadığınız kaza sonrasında zor durumda kalmış olan aracınıza yönelik olarak oto kurtarıcı çağırmak için sadece sigorta şirketlerine bağlı olarak çalışan Çağrı Merkezi ile iletişime geçmeniz yeterli olur.

Araç Kurtarma Hizmeti Nasıl Çalışır?

Trafik sigortası dahilinde yer alan araç kurtarma servisinin tam olarak ne şekilde çalıştığını merak edebilirsiniz. Kaza yaptıktan sonra siz Çağrı Merkezi’ni aradığınızda yetkililer size en yakın lokasyonda bulunan çekici firmaları ile iletişime geçerler. Böylelikle araç çekici ekibi en kısa sürede bulunduğunuz bölgeyi öğrenerek oraya gelir. Kazalı durumdaki aracınızı en iyi şekilde çekici ile alan araç kurtarma ekipleri, aracınızı yakın bir noktadaki anlaşmalı servise götürürler. Bununla birlikte kaza sonrasında aracınızda oluşan hasarlar tespit edilir ve onarım işlemleri başlar.

Trafik Sigortasında Çekici Hizmetinin Diğer Avantajları Nelerdir?

Çekici hizmetinin bu büyük ve önemli avantajlarının yanında size yarar sağlayan başka yönleri de vardır. Örneğin aracınız servise gidince kendinizi boşlukta hissedebilir ve araçsız ne yapacağınızı düşünebilirsiniz. Acil şekilde araç kullanmanız gerekiyor olabilir. Sigorta şirketleri bu durumu da önceden göz önüne alır ve aracınız yokken kullanmanız için size bir ikame araç tahsis eder.

 

Serviste gerekli onarım ve tamir sürecinden geçen aracınızı oraya giderek teslim almanız şart değildir. Tamir ve onarım süreci biterek aracınız kullanılır duruma geldiği zaman servis aracınızı evinizin adresine kadar getirir. Böylelikle herhangi bir yol masrafı yapmamış ve yorgunluk yaşamamış olursunuz. Söz konusu hizmetin bir başka avantajlı yönü ise Türkiye’nin her yerinde geçerli olmasıdır. Şehir dışında bir yere aracınızla yolculuk yapıp kaza atlattıysanız bile bu hizmetten faydalanma şansınız vardır.

 

İLGİLİ BLOG YAZILARI