Whatsapp ikon Whatsapp'dan yaz
blog blog

Televizyon Sigortası Yaptırmak İsteyenler Tarafından Merak Edilenler

20 Nisan 2020

Neredeyse her evde bulunan; eğlence, eğitim, haberleşme gibi hayatın birçok noktasında insanlığın yanında olan televizyonlar, teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha kaliteli ve küçük boyutlara ulaşmıştır. Gelişen teknoloji ile yeni özellikler kazanan televizyonlar, sunduğu yüksek performanslar nedeniyle yüksek fiyatlarda tüketicinin karşısına çıkıyor. Evinizdeki cihazınıza televizyon sigortası yaptırarak olası olumsuz durumlar karşısında televizyonunuzu güvence altına alabilirsiniz. Televizyonunuzun pahası ile karşılaştırıldığında düşük miktarlar ödeyerek sahip olacağınız bu sigorta, düşüp kırılma, fazla akım sonucu bozulma, yıldırım, sel, yangın gibi durumlar sonucu oluşan maddi hasarı karşılamaktadır. Eşya sigortası televizyon çeşidi ile TV’nizi risklere karşı korumanız mümkündür. Bu sayede keyfiniz asla kesilmez, cebiniz zarara uğramaz.

Televizyon Sigortası Kapsamı

Televizyon sigortası, elektronik eşya sigortasının bir alt başlığı olarak karşınıza çıkmaktadır. Yüksek maliyeti ile dikkat çeken televizyonlar, korunması gereken yarı iletken teknolojili cihazlar olarak nitelendirilmektedir. Satın alırken sıkça duyabileceğiniz, televizyon satan marketlerin de sizlere sunacağı sigorta çeşitleri akıllara TV sigortası neleri kapsar? sorusunu getirmektedir. Belirtilen süre dâhilinde televizyonunuzu deprem, yangın, yıldırım endirekt etkileri, sel, heyelan gibi doğal afetlerin yol açtığı olumsuz nedenlerin yanı sıra düşüp kırılma, terör, akım – voltaj sorunları, hırsızlık gibi beşeri kaynaklı risklere karşı ev sigortası televizyon poliçeniz korumaktadır. Televizyonunuzda meydana gelen kısmi ya da tam hasarlarda iki farklı şekilde ödeme yapılmaktadır. Hasar kısmi boyutlarda ve tamir ile düzeltilebilecek seviyede ise, gereken parça ve işçilik ücreti poliçeniz tarafından ödenir. Eğer hasar boyutu yeni ürün gerektirecek kadar ağırsa, poliçe televizyonunuzun yıpranma ve eskime bedelini düşerek ortaya çıkan rayiç bedeli size öder. TV sahiplerinin yoğun ilgi gösterdiği bu sigorta çeşidi ile yüksek meblağlar ödeyerek satın aldığınız cihazınızı ekonomik yollar ile risklere karşı savunma imkânına sahip olursunuz. Poliçenizin maddelerine göre ek teminatlardan (nakliyat, valfler ve tüpler gibi) yararlanmanız mümkündür.

Televizyon Sigortası Zorunlu mu?

Televizyon sigortası, tüketicilerin yoğun olarak tercih ettiği bir sigorta türü olmakla birlikte, kanuni açıdan herhangi bir dayatma ve zorunluluk içermemektedir. Televizyon sigortası yaptırmadığınız takdirde hiçbir şekilde cezai işleme maruz kalmayacaksınız. Fakat kullanıcılara sunduğu avantajlar ve koruma güvencesi sayesinde zorunluluğa gerek kalmadan yaptırılması gereken bir sigorta çeşidi olarak dikkat çekmektedir. Satın alınan televizyonlar, özellikli ve gelişmiş teknolojili cihazlardır. Bu nedenle yüksek fiyatlara sahiptir. Siz de televizyonunuzun çok çok altında bir değer ödeyerek cihazınızı koruma altına alma şansına sahipsiniz. Yeni modellerin yanı sıra eski modeller için de tüplü televizyon sigortası bulunmaktadır. Televizyonunuzun modeline ve markasına göre değişiklik gösteren sigorta poliçelerinden birini seçerek olası tehlikelere karşı oluşacak maddi hasarın önüne geçebilirsiniz. Yalnızca evinizde değil, iş yerinizde, ofisinizde ve cihazınızın bulunduğu her türlü mekânda televizyonunuz güvence altında olur.

Televizyon Sigortası Ücretleri

Evinizdeki en değerli eşyalarınızdan birini düşük ücretler ile korumanız mümkündür.  İhtiyacınıza ve dileklerinize göre çeşitlilik gösteren televizyon sigorta fiyatları, cihazınıza ve cebinize uygun niteliği ile dikkat çekmektedir. TV’nizin modeline göre çeşitlilik gösteren fiyatlar sayesinde bütçenize uygun poliçeyi bulmanız çok kolay bir hâl almaktadır. Televizyon sigortası fiyatlarına etki eden başlıca faktörler şunlardır:

TV markası

TV modeli

TV ekran boyutu

TV piyasa değeri

TV güç kaynağı

TV hasar geçmişi

TV menşei

TV sayısı ( birden fazla ise )

TV’nin bulunduğu riziko adresi

Belirtilen faktörler sigorta poliçenizin ücretine doğrudan etki etmektedir. Özellikle TV modelleri fiyatlarda belirleyici rol oynamaktadır. Örneğin LED TV sigortası fiyatları ile farklı modeldeki cihazlar arasında belirgin farklar bulunmaktadır. Ayrıca fiyat sizin istediğiniz ek kalemlere göre artırılabilir ya da eksiltilebilir. Bu konuda bütçenize en uygun poliçeyi oluşturma şansına sahipsiniz. Bu sayede cihazınızı olası risklere karşı güvence altına alabilirsiniz.

sigortaladım.com, yenilikçi sigortacılık anlayışı ile size en uygun poliçeleri karşınıza çıkarmaktadır. Güçlü alt yapısı, geniş ve donanımlı destek ekibi sayesinde sizlere her zaman kesintisiz sigortacılık hizmeti sunmaktadır. sigortaladım.com adresine girerek dolduracağınız form ile ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun poliçe tekliflerine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. sigortaladım.com, sektördeki tecrübesi ile daima tüketicinin yanında olmaktadır

Editörün Seçtikleri

Benzer İçerikleri Gör

Güncel İçerikler

Sağlığıma Destek Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?
DSG Şanzıman Nedir? Avantajları ve Kronik Problemleri Nelerdir?
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri 2024
Motosiklet İçin Trafik Sigortası
Trafik Sigortası 2024 Yeni Fiyatlandırma Nasıl Olacak?
Konut Poliçelerinde Deprem Teminatı Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Hata tepsit ettik!

Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

Tamam
;