MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 9 832
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Bulunan 6 Önemli Unsur
20 Ekim 2021 / Çarşamba Sigortaladım Editörü

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Bulunan 6 Önemli Unsur

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK kapsamında bulunan isteğe bağlı bir sigortadır. Yaptırılması zorunlu olmamakla birlikte, hak sahiplerine pek çok fayda sağlayan bir sigorta koludur. SGK’lı bireyler özel hastane olanaklarından yararlanmak istediği zaman SGK, sağlık hizmetinin ancak bir kısmını karşılamaktadır. Geri kalan tutar tedavi olan kişi tarafından karşılanmak zorundadır. Karşılaşabileceğiniz olası kaza risklerinde tamamlayıcı sağlık sigortası hak sahibinin mali yükümlülüklerini teminat altına almaktadır. Fark ücreti ödemeksizin veya cüzi tutarda SGK katılım ücreti ödeyerek anlaşmalı özel hastanelerden sağlık hizmeti alabilmenizi sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat konusunda sahip olduğu teminatlara göre değişiklik göstermektedir. Kullanıcılar tamamlayıcı sağlık sigortalarıyla yüksek bir güvence elde edeceği için daha güvenle hareket edebilmektedir. Poliçe alımının yapıldığı sigorta firmasının anlaşmalı hastanelerinde fark ücretleri ödemeden hizmet alınabileceği gibi, oldukça yüksek meblağlardaki sağlık masrafları için düşük tutarlarda ödeme yapılabilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Masrafları Güvence Altına Alır

Tamamlayıcı sağlık sigortaları, özel bir sağlık sigortası olmakla birlikte SGK’nın karşılamadığı tedavi hizmetlerinin sigorta şirketi tarafından karşılanmasını sağlamaktadır. SGK’lı kişi özel hastanelerde veya anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında yüksek kaliteyle hizmet alabilmek ve bunu ücretsiz veya düşül maliyetlerle yapabilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmalıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı şartını sağlayanlar bu olanaktan yararlanabilmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının yaptırılabilmesi için hak sahibinin 55 yaşından daha küçük olması gerekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içerisinde özel hastanelerin SGK tarafından karşılanmayan masraflarının karşılanması faktörü bulunmaktadır. Bu bağlamda SGK’nın ödemediği sağlık hizmetleri, poliçe bedelinde bulunan şartlar dikkate alınmak suretiyle karşılanmaktadır. Harcamaların kapsam içerisinde tutulması, sigorta firmasıyla hizmeti vadeden sağlık kuruluşundaki anlaşmayla belirlenmektedir. Sigortayla hastaneler arasında varılan mutabakat hak sahiplerine hangi konularda finansal destek sağlanacağını belirlemekteyken, firmaların sağladığı hizmetler değişiklik gösterebilmektedir.

Özel Hastanelerde Yüksek Kalitede Hizmet

SGK’lı kişi tamamlayıcı sağlık sigortasıyla dilediği özel hastanede yüksek kaliteyle hizmet alabilir. Hak sahibi dilerse bakmakla mükellef olduğu kişileri de tamamlayıcı sağlık sigortasına dahil ederek özel hastanelerde ücretsiz tedavi olanaklarından faydalanabilmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla kullanıcılar hem maddi hem de manevi anlamda daha güvenle hareket edebilir ve tedavi masrafı endişesini ortadan kaldırır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hamilelik ve Gebelik Masraflarını Güvence Altına Alır

Tamamlayıcı sağlık sigortaları hak sahibinin yatarak tedavi ve ayakta tedavi olabilmesini sağlamaktadır. Yatarak ve ayakta tedavi başlıkları birbirinden farklı özellikleri içeriğinde bulundurmaktadır. Ayakta tedavi teminatları, 24 saatten daha kısa süren ve hastanın hastanede kalmasını gerektirmeyen süreçlerde geçerlidir. Doktor muayeneleri, röntgen tedavisi, ileri tanı süreç giderleri ve laboratuvar ortamlarında yapılan tetkikler ayakta tedavi kapsamına girmektedir. Ayakta tedavi teminatları poliçesine ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı da eklenebilmektedir. Gereken bekleme süresinin tamamlanmasıyla birlikte gebelik ve doğuma ilişkin masraf tutarları sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Doğum teminatıyla rutin kontrol, tahlil ve tetkik, normal veya sezaryen doğum masrafları da güvence altına alınmış olur. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi başlığıyla da sunulabilen bu teminat, ayakta tedavi teminatının seçilmesi ve hamile olmaması koşullarıyla sunulmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortaları, hamileliğin belli olmasından belli bir süre sonrasında yapılmaktadır. Bazı sigorta şirketleriyse hamile olan hak sahiplerine sağlık sigortası hizmeti vermektedir. Böylelikle anneler bekleme sürelerini minimum düzeye indirir ve bebek için tamamlayıcı sağlık sigortalarının yapılmak istenmesiyle ebeveynlerden yalnızca birinin özel sağlık poliçesinde yeni doğan teminatı vermiş olması yeterli kabul edilmektedir. Bu sigorta, bebekte meydana gelebilecek komplikasyonu veya küveze girmesi gibi durumlardaki masrafların karşılanmasını da sağlamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta ve Yatarak Tedavi Olanağı Sağlar

Tamamlayıcı sağlık sigortası sahipleri özel hastanelerin ayakta ve yatarak tedavi olanaklarından yararlanabilme hakkına sahiptir. Tedavi teminatları ise yine hak sahipleri tarafından çizilen çerçeveye göre şekillenebilmektedir. Ayakta tedaviler, hastanede kalma zorunluluğu olmayan durumlar söz konusu olduğunda geçerli bir teminattır. Yatarak tedaviler ise 24 saatten daha uzun sürebilen ve hastanede yatan hastaların tedavi masraflarını karşılayan teminat türüdür. Acil durum harcamalarını da içeriğinde bulunduran yatarak tedavi teminatları; sözleşmeye bağlı kalmak suretiyle ameliyat öncesi ve sonrasındaki kontroller, fizik tedavi uygulaması, rehabilitasyon uygulaması, evde bakım hizmeti, tıbbi malzeme olanağı ve ambulans gibi sağlık hizmetlerini vadetmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yorum konusunda hak sahiplerine tanıdığı hizmetlerle zor durumların kurtarıcısı olmayı başarmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında en önemli faktörlerden birisi, planlı ameliyatlarda hastaneye yatmadan önce sigorta şirketine hasar talebinin iletilmesidir. Şirketin provizyon onayı vermesiyle birlikte ameliyat ödemeleri de ortadan kaldırılmaktadır. Özel sağlık kurumlarındaki yüksek maliyetli tedavi masraflarının büyük ölçüde veya tamamen karşılanması noktasında tamamlayıcı sağlık sigortası yorumları kullanıcıların yüksek maliyetlerinin karşılanmasını sağlamaktadır. Tedavi konusunda ortaya çıkabilecek ekonomik engelleri ortadan kaldıran, tahlil ve tetkiklerin kaliteli hizmet güvencesiyle yapılmasını sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortaları yurt içinde yer alan hastaneler için geçerli tutulmuştur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Kullanıcıya Özel Poliçe Uygulaması

Tamamlayıcı sağlık sigortaları için SGK’lı olan T.C. vatandaşı olan herkes başvuruda bulunabilmektedir. Pek çok firma tamamlayıcı sağlık sigortaları için 60 yaş altı sınırı getirmiş olsa da, yaş sınırı değişiklik göstermektedir. Sigorta sahipleri yüksek hizmet kapasitelerine sahip hastanelerde tedavi olabilir ve hastanede aldıkları hiçbir hizmet için para ödemek zorunda kalmazlar. Gerekli hallerde düşük tutarlardaki tamamlayıcı sağlık sigortası primleri ödenir. Prim tutarları ise kişinin talep ettiği tedavi teminatlar başta olmak üzere pek çok parametre esas alınarak belirlenir. Prim ödemelerinde kişinin ikametgah adresi, yaşadığı il ve kişisel özellikleri primlerin değişmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu bağlamda tamamlayıcı sağlık sigortası ne kadar? sorusuna net bir yanıt vermek doğru olmayacaktır. Kişi, söz konusu hesaplamaları dikkate alarak bütçesine uygun bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanabilir. Hak sahibinin ayakta veya yatarak tedavi olma tercihleri de fiyatlandırmalarda belirleyici bir faktördür. Ayakta tedaviye eklenen doğum teminatları da tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulama işlemlerinde hesaplamaları değiştirebilmektedir. Ayakta veya yatarak tedavilerin içeriğine eklenen teminatlar fiyatlandırmaları belirlerken, prim tutarları Türkiye’nin bütün bölgelerinde farklı olarak fiyatlandırılabilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Teminatları Kendiniz Belirleyin

Tamamlayıcı sağlık sigortaları kişiye özel hizmet ve fiyatlandırma konusunda profesyonel bir deneyim yaşamanızı sağlamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yorumları bu konuda kullanıcılardan tam puan almayı başarmaktadır. Hızlı bir şekilde tamamlayıcı sağlık sigortası teklif alma işlemini gerçekleştirerek yaşadığınız il, yaş, cinsiyet, sağlık durumu gibi parametreler değerlendirilmek suretiyle fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigortaladım.com aracılığıyla tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırarak hızlı ve kaliteli hizmet olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Size özel fiyatları dikkate alarak son derece pratik bir şekilde teminatlarınızı belirleyebilir, gerekli gördüğünüz hallerde profesyonel destek olanağından yararlanabilirsiniz. Alanında son derece deneyimli kadrosu ve teknolojiyi yakından izleyen hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetini daima önceliği haline getiren sigortaladım.com, merak ettiğiniz bütün sorulara yanıt bulmanızı sağlamaktadır. Güçlü temeli ve üstün olanaklarıyla tamamlayıcı sağlık sigortası yapmak isteyenlerin tercihi olan sigortaladım.com hem sizin hem de ailenizin güven altına hissetmesini sağlamaktadır. Siz de tamamlayıcı sağlık sigortanızı sigortaladım.com ile yaparak üst düzey sigorta hizmetini deneyimleyebilirsiniz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI