20 Nisan 2020 / Pazartesi Sigortaladım Editörü

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortasında Avantajlı Fiyat Teklifleri

Sigortalılar, tam kapsamlı sağlık sigortasıyla özel sağlık kuruluşlarından alacakları hizmetlerde fark ücreti ödemezler. Bu sigorta kolu, özel sağlık kuruluşlarındaki özel ve genel şartların tamamını kapsam alanına almaktadır. SGK ile anlaşması bulunan kurumlarda 7 gün 24 saat korunma olanağı vadeden sağlık sigortasıyla oluşabilecek anlık tehlikelere karşı maddi olarak daima hazır olunmasını sağlamaktadır. Bireyler, herhangi bir rahatsızlıkla veya kazayla karşı karşıya kaldığında sağlık harcamalarını belirli limitler aracılığıyla güvenle altına alabilir. ‘’Sağlık sigortası teklifi al’’ işlemini kolaylıkla gerçekleştirerek ayakta veya yatarak tedavilerde ilaç ve tıbbi yardım gibi seçenekleri göz önünde bulundurmak mümkündür. Düşük ücretler ödeyerek veya ücretsiz bir şekilde anlaşmalı sağlık kurumlarından hizmet alınabilmesini sağlayan tam kapsamlı sağlık sigortası ile hayatınızı teminat altına almak mümkün.

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Nedir?

Tam kapsamlı sağlık sigortasıyla anlaşma yapılmış sağlık kurumları aracılığıyla düşük ücretler ödeyerek veya ücretsiz olarak sağlık hizmeti alınabilmektedir. Özel sağlık kurumlarında hafta sonlarında muayene olunabilir, tahlil ve tedavi gibi işlemlerden yararlanılabilmektedir. Tam kapsamlı sağlık sigortasıyla hak sahibinin birinci derece yakınları yani eşi ve çocukları da sağlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Sigortalı kişi hastalık veya kaza gibi risklerle karşı karşıya kaldığında uygun avantajlarla ‘sağlık sigortası teklif al olanaklarından istifade edebilmektedir. Belirlenebilen limitler ve şartlarda kendiniz için en uygun nitelikleri taşıyan poliçeleri tercih edebilme olanağı tanınır. Özel sağlık sigortası teklif al işlemini en kısa süre içerisinde tamamlayabilir, belirlenen doktor veya sağlık kurumundan tedavi olabilme hakkı sağlanabilmektedir. Ayakta veya yatarak tedavi masraflarının karşılanmasını taahhüt eden tam kapsamlı sağlık sigortaları, yüksek tutarlardaki giderleri karşılar ve anlık problemler söz konusu olduğunda sigortalının en büyük yardımcısı olurlar.

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Genel Şartları

Tam kapsamlı sağlık sigortası kapsamında ameliyat, tıbbi tedaviler, hekim ücreti, yoğun bakım ünitesi gibi hizmetler ücretsiz veya minimum ücretle kullanıcıya sunulmaktadır. Poliçede sigorta süresinde kişinin hastalanması veya kaza sonucunda yaralanması halinde gerekli ödemeler sigortalıya tahsis edilir. Sigortalıların sözleşme sırasında belirttiği yükümlülükler poliçe içerisinde de bulunur. Poliçenin geçerli olduğu süre zarfında herhangi bir değişiklik yaşanırsa ihbar yükümlülüklerine ilişkin ayrıntılara poliçede yer verilir. Sağlık sigortası teklifi içerisinde prim ödemelerinin tek çekim veya vadeyle ödenmesi halinde sigortacının da görev ve yükümlülükleri belirtilmektedir. Güvence altına alınan riziko (olayın gerçekleşme olasılığı) söz konusu olursa sigortalı yükümlülüklerine yer verilir. Tam kapsamlı sağlık sigortası kişinin ilk dereceden akrabaları da yararlanabilmektedir. Bordrolu çalışanlarsa brüt maaşının yüzde 5’ini asgari ücreti aşmamak suretiyle gelir vergi ödemelerinden düşebilmektedir.

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Tam kapsamlı sağlık sigortalarını almadan veya yenilemeden hemen önce yapılması gerekenler arasında ilk sıralarda özel sağlık sigortalarının sorgulama işlemlerinin yapılması bulunmalıdır. Sigorta sorgulama işlemleriyle kişi, kendine özel gereksinimlerin doğru bir şekilde belirlenmesine öncü olur. Tespit edilen teminatlar, sigortanın sağladığı olanakların belirlenebilmesi noktasında büyük bir öneme sahiptir. Bu bağlamda ayakta ve yatarak tedavi teminat kapsamlarına ilişkin ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olunması ve ihtiyaçların göz önünde bulundurularak seçimlerde bulunulması gerekmektedir. Doğum itibariyle yapılmasına karar verilen ve oldukça geniş bir zaman dilimini kapsayan en kapsamlı sağlık sigortası sağlık hizmetlerine pratik bir şekilde erişilebilmesini mümkün kılıyor. Üstelik uzun vadeli sağlık sigortası anlaşmaları sağlık hizmetlerinin çok daha düşük maliyetlerle alınmasını da mümkün hale getirebiliyor.

Tam Kapsamlı Sağlık Sigortası Hesaplama

Sağlık sigortaları sigortalı kişilerin poliçe süresi zarfında yaptığı sağlık harcamalarını genel ve özel şartlar dikkate alınmak suretiyle karşılarlar. Sağlık sigortalarında ortaya çıkan prim tutarları kullanıcının istek ve taleplerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Prim tutarlarında her yıl yapılan güncellemeler, özel sağlık sigortası ödemelerinin de güncellenmesine sebebiyet vardır. Güvence tutarlarının artış göstermesi, prim tutarının ve dolayısıyla da tam kapsamlı sağlık sigortası fiyatları için değişikliklerin meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Özel sağlık sigortası teklif kullanıcıların en uygun fırsatlarla sağlık gereksinimlerinin karşılanmasını hedeflemektedir.

Sigortaladım.com, en kaliteli hizmeti en uygun maliyetlerle karşılama doğrultusunda emin adımlar atmaktadır. Sigortanızı dilediğiniz gibi düzenleyebilmenize olanak sağlayan arayüzü, müşteriyle daima irtibat halinde olabilen uzman kadrosu ile hizmet kalitesinin farkını hissedebilirsiniz. Müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran sigortaladım.com sunduğu hizmetlerle kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.

İLGİLİ BLOG YAZILARI