Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

  Ferdi kaza sigortası, beklenmedik bir durumda karşılaşılabilecek kaza sonucu uğradığınız bedensel zararları karşılamayı temin eden bir sigorta türüdür. Poliçe başlangıç tarihinden itibaren sigortalı olduğunuz süre boyunca teminat kapsamında yaşadığınız kazaların maddi zararı, ferdi kaza sigortası ile güvence altına alınır. Sigorta kapsamında tabir edilen kaza, ani ve beklenmedik olayların sigortalının iradesi dışında ona zarar vermesi durumu olarak kabul edilir.

  Birden bire beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan gazların teneffüs edilmesi, ani bir hareket neticesinde adelelerin ve sinirlerin kopması, incinmesi, yılan veya haşerat sokması sonucu zehirlenmeler ve ısırılma sonucu meydana gelen kuduz hastalığı da ferdi kaza sigortası kapsamında kaza olarak sayılır. Bunun yanı sıra sigortalının her hangi bir hastalığı ve bu hastalığın yol açtığı durumlar kaza olarak sayılmaz. Güneş çarpması, akıl ve ruh hastalığı, intihar veya intihara teşebbüs olayları da kaza olarak nitelendirilmez.Sigorta kapsamı, ana teminatlara ek olarak alınabilecek ek teminatlar ile sigorta şirketi ve kişiler arasında belirlenir. Ferdi kaza sigortasının poliçe bedeli, sigortalı olacak kişinin yaş ve meslek gibi özellikleri göz önünde bulundurularak değişebilir.

  Ferdi kaza sigortasının sağladıkları ana teminatlar ve ek teminatlar arasında; kaza sonucu vefat tazminatı, daimi maluliyet (iş göremezlik) tazminatı, kaza sonucu tedavi masraflarının karşılanması ve gündelik iş göremezlik teminatı vardır. Bunların yanı sıra kaza sonrası ihtiyaç duyulan tüm tıbbi giderler ve tedavi masrafları da ferdi kaza sigortası ile teminat altına alınabilir. Kaza Sonucu Daimi Maluliyet teminatı, tedavi sona erdikten sonra daimi maluliyetin yani iş görmezlik durumunun kesin tespiti sonucunda ferdi kaza sigortası şartlarında belirlenen tazminat yüzdeleri oranına göre ödenir.

  Kaza yapan ferdi kaza sigortalısının vefatı durumunda yasal mirasçılarına ya da poliçede belirtilmiş olan kişilere belirli bir miktar tazminat ödenir. Kaza sonucu sigortalının sürekli sakat kalması ve iş göremez olması halinde belirtilen oranlara göre, poliçedeki azami limitler dahilinde sigortalıya ödeme yapılır. Bu sayede kişiler, ferdi kaza sigortası yaptırarak kendilerini, ve hatta dolaylı olarak da olsa ailelerini güvence altına almış olurlar.

  Ferdi kaza sigortaları hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız sigortaladım.com üzerinden 7/24 başvurabilir  ya da 444 9 832 numaralı müşteri ilişkileri merkezimiz aracılığıyla bilgi alabilirsiniz. Size en uygun sigorta poliçesi için vakit kaybetmeyin, ferdi kaza sigortası ile kendinizi güvence altına alın.

  BENZER HABERLER

  Hata tepsit ettik!

  Sigorta danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır!

  sigorta

  SMS Onay

  Size özel teklifleri görebilmeniz için cep telefonunuza onay kodu gönderilecektir.


  Lütfen cep telefonunuza gelen sms onay kodunu girin.

  Lütfen 53270XXX00 numaları telefonuza gelen onay kodunu giriniz.
  Kalan Süre: 300
  Süre dolmuştur. İşlem yapmak için sayfayı yenileyin.